vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ZoeM

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #675 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:51 »
Δεν υπαρχει πρεπει...ειναι θεμα γουστου!!! :yes:
Υπαρχουν ατμοποιητες με κρυο ατμο και αλλοι με ζεστο!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #676 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:52 »
Εχει να κανει με την αντισταση...αν ειναι ψηλα εχεις ζεστο ατμο και αντιστροφα!!!

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #677 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:54 »
καλησπέρα
απο αυριο ειμαι και εγω ατμιστης. αποφασισα να αγορασω αυτα για αρχη
 NOBACCO i-Want   1   
E-Liquid 20ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - FRENCH PIPE (ΚΑΠΝΟΣ), MEDIUM 11mg (ΜΕΣΑΙΑ)
καπνιζω καρελια 100.
εκανα λαθος η σωστα πραγματα διαλεξα?
πραγματικα θελω να κοψω το κ.τ
ευχαριστω
και χαιρομαι που σας βρηκα

Nobacco εγγυηση για starter kit!!! :thumpup:
Προσωπικα θα επελεγα Giant...δεν μου αρεσαν καθολου οι atmo του want!!!

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #678 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:55 »
ηθελα να ρωτησω παιδια αν ο ατμος την ωρα που ατμιζουμε πρεπει να τον νιωθουμε ζεστο η κρυο γιατι στο δικο μου ego t ζεστο δεν το νιωθω
Αναλογα με τον ατμοποιητη ειναι και πιο ζεστη η τζουρα.Με τον ego η αληθεια ειναι οτι η τζουρα ειναι καπως κρυα και αυτο οφειλεται στη διαδρομη που κανει ο ατμος απο την αντισταση και το φυτιλι μεχρι το στομα μας.Οσο πιο μεγαλη αυτη διαδρομη τοσο πιο κρυα η τζουρα.Αν θες κατι με ποιο ζεστη τζουρα εγω θα σου προτεινα ενα dct.Δεν εχεις τιποτα να χασεις δοκιμαζοντας το....

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #679 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:42 »
Εχει να κανει με την αντισταση...αν ειναι ψηλα εχεις ζεστο ατμο και αντιστροφα!!!

καλησπερα

Βαγγελη ατμοποιητες με κρυο ατμο ποιοι ειναι???Ποιοι εχουν την αντισταση χαμηλα απο αυτους που γνωριζεις?
Ο want , aλλος???

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #680 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:45 »
Ολοι οσοι εχουν tank - επιστομιο (eGo-C, eGo-T type A και B, imist)

Προσωπικα απο τους πιο ζεστους βρηκα τον eGo-W.

Ενδιαμεσα, τοποθετω τους Giant, Tec tankomiser (CE 2?) και το titan DCT

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #681 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:51 »
θοδωρη δεν σε προλαβενω τα ιδια σχεδον εγραφα και οταν πατησα αποστολη ηταν αργα πραβο συμφωνω απολυτα  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #682 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 00:57 »
Ολοι οσοι εχουν tank - επιστομιο (eGo-C, eGo-T type A και B, imist)

Προσωπικα απο τους πιο ζεστους βρηκα τον eGo-W.

Ενδιαμεσα, τοποθετω τους Giant, Tec tankomiser (CE 2?) και το titan DCT

ευχαριστω Τheo :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #683 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 01:06 »
Ολοι οσοι εχουν tank - επιστομιο (eGo-C, eGo-T type A και B, imist)

Προσωπικα απο τους πιο ζεστους βρηκα τον eGo-W.

Ενδιαμεσα, τοποθετω τους Giant, Tec tankomiser (CE 2?) και το titan DCT


 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #684 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 01:49 »
Γεια σας και καλως σας βρηκα  :bye:
Τοσο διαβασμα εχω να ριξω απ το λυκειο!
Κι εννοειται οτι ειμαι φουλ μπερδεμενος ακομα.Αλλα σιγα σιγα θα τα μαθω πιστευω.
Ειμαι νεος ατμιστης,για την ακριβεια ουτε καν νεος τωρα θα ξεκινησω.
Παρηγγειλα απο vaporhawk ενα κλωνο του elips οχι το F6 αλλα ενα που λεγεται type A και καλα.Με μπαταρια 700 mAh.Εχει ακουσει κανεις τιποτα γιαυτο?
Να μου πεις τωρα τι ρωτας,αφου το παρηγγειλες.
Εγω σε κ.τ καπνιζω ενα ολντ χολμπορν κιτρινο σε 2 μερες.Οι 700αρες μπαταριες θα ειναι μικρες πιστευετε?
Κι επισης ηθελα να ρωτησω για το Golden Greek.Πωλειται σαν ολοκληρωμενο κιτ?
Και γιατι δεν προτεινεται για καποιον αρχαριο? Που εγκειται η δυσκολια του?
Θα εχετε απαντησει χιλιαδες φορες σε αναλογες αποριες αλλη μια δεν ειναι κοπος  :thumpup: Ελπιζω!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #685 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:20 »

καλως ορισες! :bye:
Αφου το εχεις παραγγειλει ηδη δεν μπορουμε παρα να σου ευχηθουμε καλοατμιστο!
Πληροφοριες για τα GG μπορεις να βρεις στον πινακα με τους κατασκευαστες οπου διατηρει δικο του υποπινακα ο κατασκευαστης του GG... :yes:
Το αν ειναι καλη επιλογη η οχι τα Mods για εναν αρχαριο ατμιστη δεν θα το κρινω εγω αλλα εχε υπ'οψιν σου οτι τα mods και ασφαλως και τα GG αναμεσα τους ειναι εξειδικευμενες συσκευες...
Οι 700αρες μπαταριες (αν οντως διαθετει τετοιες) θα αποδειχτουν υπέρ αρκετες για εναν καπνιστη του μισου πακετου καπνου οπως εσυ...(θα σου βγαζει ολοκληρη μερα άνετα η καθε μπαταρια,ισως και παραπάνω)... Οι συγκεκριμενες μπαταριες παντως διαθετουν συστημα passthrough που σημαινει πως μπορεις να χρησιμοποιείς την συσκευή και κατα την διάρκεια φόρτισης της μπαταρίας... :yes:

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #686 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:22 »
Γεια σας και καλως σας βρηκα  :bye:
Τοσο διαβασμα εχω να ριξω απ το λυκειο!
Κι εννοειται οτι ειμαι φουλ μπερδεμενος ακομα.Αλλα σιγα σιγα θα τα μαθω πιστευω.
Ειμαι νεος ατμιστης,για την ακριβεια ουτε καν νεος τωρα θα ξεκινησω.
Παρηγγειλα απο vaporhawk ενα κλωνο του elips οχι το F6 αλλα ενα που λεγεται type A και καλα.Με μπαταρια 700 mAh.Εχει ακουσει κανεις τιποτα γιαυτο?
Να μου πεις τωρα τι ρωτας,αφου το παρηγγειλες.
Εγω σε κ.τ καπνιζω ενα ολντ χολμπορν κιτρινο σε 2 μερες.Οι 700αρες μπαταριες θα ειναι μικρες πιστευετε?
Κι επισης ηθελα να ρωτησω για το Golden Greek.Πωλειται σαν ολοκληρωμενο κιτ?
Και γιατι δεν προτεινεται για καποιον αρχαριο? Που εγκειται η δυσκολια του?
Θα εχετε απαντησει χιλιαδες φορες σε αναλογες αποριες αλλη μια δεν ειναι κοπος  :thumpup: Ελπιζω!
Γειά σου γέιτονα το GG είναι απλώς μια μπαταριοθήκη πολυτελείας για τους πορωμένους που έχουν λεφτά.
οι ατμοποιητές ειπσκευάσιμη που έχει αν έχει στοκ γιατι πάντα ειναι μή διαθέσιμα είναι για διάβασμα μπας και καταλάβεις πώς δουλεύουν υπάρχουν βιντεο απειρα ψαξε στο γιουτουμπ.
Ο καθένας με τα γούστα του.
υπαρχουν και άλλες μπαταριοθήκες πιο φτηνές Ελληνικές και καλές γύρω στα 55€ με μπαταρίες και φορτιστή πας στα 105€ αισίος ψάξιμο και για αυτά υγρά αυθονα θα τα πλερώνεις ή θα τα φτιάχνεις μόνο σου και αμα δεν πετύχουν?
Για ότι απορείς έχεις κάνε ένα ψαξιμο πανω αριστερά και θα τοβρείς καλό κουράγιο για πολύ διάβασμα

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #687 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:24 »
Αυτό που παρήγγειλες δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά νομίζω ότι υπάρχουν σχόλια στο φόρουμ. Κοίταξε στην κατηγορία "Ειδικές κατασκευές" στο νήμα "Elipse και κλώνοι" μήπως βρεις κάτι.

Όσο για το Golden Greek, έχει, όπως θα είδες ειδική κατηγορία στους "Κατασκευαστές" με 2.000-3.000 σελίδες για διάβασμα ;)
Εκτός του ότι δεν είναι διαθέσιμο, σίγουρα δεν προτείνεται σε κάποιον που ξεκινάει τώρα. Άρχισε με ένα η.τ. του εμπορίου, διάβασε και λίγο από τα νήματα για το GG για να καταλάβεις τι γίνεται και αν νομίζεις ότι έχεις το χρόνο και την όρεξη να ασχοληθείς, προχώρα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #688 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:26 »
O adiohosk στα ειπε καλα  :yes:...
Λιγότερο....εξευγενισμενα απο οτι τα ειπα εγώ αλλα τα είπε καλά... :laugh1:
Ξεκινα πρωτα με την συσκευη που παρηγγειλες,δες καταρχην αν σου αρέσει το ατμισμα και αν θα αντικαταστησεις το καπνισμα με αυτο και μετα βλεπεις και για mod και για DIY υγρα και για οτι αλλο θες... :yes:

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #689 στις: Φεβρουαρίου 17, 2012, 02:28 »
O adiohosk στα ειπε καλα  :yes:...
Λιγότερο....εξευγενισμενα απο οτι τα ειπα εγώ αλλα τα είπε καλά... :laugh1:
Ξεκινα πρωτα με την συσκευη που παρηγγειλες,δες καταρχην αν σου αρέσει το ατμισμα και αν θα αντικαταστησεις το καπνισμα με αυτο και μετα βλεπεις και για mod και για DIY υγρα και για οτι αλλο θες... :yes:
;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9067 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364