vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:09 »
Καλημέρα απο Πάτρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ :)
Θα προσπαθήσω να απαντήσω περιληπτικά σε κάποιες απορίες σου ,αλλά μόλις βρείς λίγο χρόνο πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις στο φόρουμ.Όσον αφορά σε αυτά που ρώτησες:
Οι μπαταριες με το κουμπακι ενω δειχνουν το σημα οτι ξεφορτιστηκαν μολις σε 20 λεπτα απο την φορτιση βγαζουν ατμο,ενω οι ατμοποιητες  καμια φορα δεν δουλευουν και μου μυριζουν καμμενο..
Οι μπαταριες εχουν ημερομηνια ληξης?Το ιδιο και οι ατμοποιητες?Παντως ακομα "ζεσταινονται" αρκετα οταν ατμιζω..
Οι μπαταρίες δεν χρειάζεται να είναι γεμάτες για να λειτουργήσουν.. με το που τις βάζεις στο φορτιστή αρχίζουν και παίρνουν ενέργεια.Άμα τις βγάλεις πιο νωρίς απο αυτό που λέει ο κατασκευαστής πχ 2,5 ώρες απλά θα είναι μισοφορτισμένες και πιθανόν να έχουν μικρότερη απόδοση,αλλά δουλεύουν κανονικά οπότε μην ανησυχείς φυσιολογικά λειτουργούν..και στα δύο λεπτά να δοκίμαζες πάλι ατμό θα έβγαζες :)
Ημερομηνία λήξης δεν έχει τίποτα..από τις μπαταρίες να περιμένεις κάποιους μήνες σωστής λειτουργίας εκτός απροόπτου.
Από τους ατμοποιητές είναι αλλιώς.Από βδομάδα εώς μήνα με κάποιες εξαιρέσεις
που άντεξαν παραπάνω και κάποιες που δεν λειτουργησαν ούτε μία μέρα ανάλογα και τον τύπο του ατμοποιητή.Όταν νίωθεις να ζεσταίνεται ο άτμο είναι επίσης φυσιολογικό.Απλά σημαίνει ότι τον έχεις ζορίσει με συνεχόμενες τζούρες.Είναι καλό να τον αφήνεις να ξεκουραστεί για κανα λεπτό όταν νιώθεις ότι έχει ζεσταθεί αρκετά.Για το καμμένο που λές σημαίνει ότι δεν κατεβαίνει υγρό στην αντίσταση.Μια απλή λύση είναι να τραβήξεις μερικές τζουρες χωρίς να πατάς το κουμπί.Αν έχει φυτίλι ο άτμο σου στάξε δύο σταγόνες απευθείας επάνω του και περίμενε να τις τραβήξει.Θα βρείς και άλλες πιο ειδικές λύσεις άμα το ψάξεις και μόνος σου εδώ μέσα.


Επισης μεχρι τωρα ατμιζα με υγρο ετοιμο σε μπουκαλακι δηλαδη.Γνωρισα καποιον και μου ειπε οτι εχει υγρο καλο...χυμα..
Του λεω να μου δωσει ενα μπουκαλακι να το δοκιμασω σε tobbaco των 9 ml νικοτινη(???) και μολις το δοκιμασω με την πρωτη ρουφηξια μου ηρθε ο ουρανος σφοντυλι....σαν καποιος να με κλωτσησε στον λαιμο!!!
Την περιεκτικότητα της νικοτίνης την μετράμε σε mg (miligram). Τα ml είναι η ποσότητα του υγρού.Τα 9mg νικοτίνη συνήθως δεν δίνουν τόσο πολύ χτύπημα οπότε υποθέτω ότι αυτό που έκανες πρέπει να είχε μέσα και PG(προπυλενογλυκόλη) αν ένιωσες να σε ενοχλεί υπερβολικά στο λαιμό να προτιμάς αυτά που έχουν μόνο VG(φυτική γλυκερίνη).Επίσης να μην παίρνεις χύμα από πουθενά αν δεν είσαι σίγουρος..η έτοιμα υγρά σε τυποποιημένο μπουκαλάκι με μάρκα ή θα διαβάσεις και μάθεις να τα φτιάχνεις μόνος σου και θα κάνεις τρελή οικονομία :)

  Τώρα επειδή κάτι απο όλα αυτά μπορεί να σε μπέρδεψε..ότι θέλεις θα το ψάχνεις χρησιμοποιώντας πεδίο στα αριστερά σου που γράφει "Αναζήτηση e-kapnisma"..άπλα γράψε ότι σε ενδιαφέρει πχ. καθάρισμα ego-T και θα σε πάει σε σχετικά θέματα μέσα στο φόρουμ.  :thumpup:         Καλή αρχή      :D

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #661 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:11 »
kir Fani μου είδα ότι απάντησες άλλα έγραφα πόση ώρα και είπα να το ποστάρω έτσι κι αλλιώς :))

Αποσυνδεδεμένος tsalis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #662 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:19 »
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας...
Παντως ειμαι ακομα μπερδεμενος....διαβασα τωρα καπου οτι οι ατμοποιητες κρατανε απο βδομαδα μεχρι μηνα το πολυ!!!! :o :o :o
Δηλαδη ρε συνατμιστες..εγω με δυο μηνες με τους ιδιους ατμοποιητες...τι ατμιζω?????? :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος tsalis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #663 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:25 »
Επισης βλεπω διαφορες μαρκες..πχ..nobacoo,joytech,alter ego..εγω εχω e-sicarette...αλλα ολα ιδια μου φαινονταi!!!
Tι παιζεται..ειναι τα ιδια προιοντα με αλλες ονομασιες??

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #664 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:27 »

kir Fani μου είδα ότι απάντησες άλλα έγραφα πόση ώρα και είπα να το ποστάρω έτσι κι αλλιώς :))


και πολύ καλά έκανες  :)



Δηλαδη ρε συνατμιστες..εγω με δυο μηνες με τους ιδιους ατμοποιητες...τι ατμιζω? ??? ?? :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:
ανοίγεις το παράθυρο και τους πετάς όπως είναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος tsalis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 10:52 »
Κατσε ρε φιλλλαρακι....ειδα το βιντεακι τωρα στο φορουμ και τους καθαρισα με οινοπνευμα...

Λες να αντεξουν κανα μηνα ακομα??? :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 11:01 »
Τους έχεις 2 μήνες... θέλεις κι άλλον ένα?
Αυτό είναι θράσος....

Επίσης περίεργος είμαι να δώ τι ατμοποιητές έζησαν 2 μήνες...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος c.k.freetrack

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #667 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 11:18 »
Πρωτος μηνας σημερα ατμισματος με nobacco hybrid.
Εχω πειραματιστει με πολλα υγρα και ακομα δεν εχω
κατασταλαξει σε καποιο.Ακομα ψαχνομαι.
Το μονο προβλημα οτι μου χαλανε οι ατμοποιητες πολυ
γρηγορα.Σε 3- 4 ημερες παραδιδουν πνευμα. Τους γεμιζω
σωστα, συμπληρωνω δυο με τρεις φορες την ημερα παλι
με τον τροπο που μου προτεινε η εταιρεια αλλα τιποτα.
Φταιει μαλλον οτι ατμιζω πολυ.
Περασα και δυσκολες στιγμες αυτο το μηνα αλλα μεχρι τωρα
τα καταφερα. Λιγα νευρα παραπανω εχω αλλα συντελουν
και αλλοι παραγοντες στις μερες που ζουμε.
Αν καποιος εχει τροπο να μου αντεχαν οι ατμοποιητες
περισσοτερο θα ημουν ευγνωμων.
Σας ευχαριστω ολους ειστε απιστευτη βοηθεια!

Αποσυνδεδεμένος vasilis36

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #668 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 11:38 »
παρε τους m&m ατμοποιητες απο Nobacco. 8E η πεντάδα.συμβατοι με hybrid(αυτοματη μπαταρια).δεν θα το μετανιώσεις....

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #669 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:58 »
Δεν θα σου κρατήσουν περισσότερο.
Ενώ είθισται οι ελληνικές εταιρίες να πουλάνε 2 άντε τρεις φορές πάνω από την τιμή των Κινέζων, με τους hybrid η νομπάκο έσπασε ρεκόρ. 5 φορες πάνω από τον Κινέζο!
Οσο πουλάει αυτή τον έναν, πουλάει η healthcabin τους 5!!!!!!!
Οπότε, αγοράζεις ουσιαστικά έναν φθηνό κάρτο που όντως δεν είναι για πάνω από 5-7 ημέρες. Ο συγκεκριμένος έχει επιπλέον κατασκευαστικά θέματα αστάθειας απόδοσης.
Δύο λύσεις έχεις. Ή τους παραγγέλνεις από healthcabin στα 10 δολάρια το πακετάκι των 5 και τους πετάς κάθε 4 μέρες χωρίς να το σκέφτεσαι
ή παίρνεις τους kanger kr808d από τον Κινέζο ή τη Νομπάκο και βγάζεις 3μερο με τον καθένα σε κλάσμα του κόστους και πολύ καλύτερη απόδοση σε όλα

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #670 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 22:16 »
καλησπέρα
απο αυριο ειμαι και εγω ατμιστης. αποφασισα να αγορασω αυτα για αρχη
 NOBACCO i-Want   1   
E-Liquid 20ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - FRENCH PIPE (ΚΑΠΝΟΣ), MEDIUM 11mg (ΜΕΣΑΙΑ)
καπνιζω καρελια 100.
εκανα λαθος η σωστα πραγματα διαλεξα?
πραγματικα θελω να κοψω το κ.τ
ευχαριστω
και χαιρομαι που σας βρηκα

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 22:22 »
Καλώς τον!
Το i-want που επέλεξες είναι καλή και αξιόπιστη συσκευή και αρκετα εύκολη στην χρήση, πράγματα σημαντικά για έναν νέο ατμιστη! :yes:
Για τα υγρα τωρα ειναι καθαρα υποκειμενικο το θεμα...πιθανοτατα θα χρειαστει να δοκιμασεις μερικα υγρα μεχρι να βρεις αυτο που θα σου αρεσει πιο πολύ αλλα ειναι σιγουρο οτι θα βρείς καποιο να σου αρεσει πολύ!
Απο περιεκτικοτητα νικοτίνης τα 11mg είναι μιά χαρά! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #672 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 22:33 »
σε ευχαριστώ
ελπίζω σύντομα να γίνω ο ποιος φανατικός ατμιστής με την βοηθειά σας ;)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #673 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 22:46 »
Συσκευες υπαρχουν πολλές. Το want που επελεξες δεν ειναι απο τις φτηνες αλλα ειναι καλη συσκευη και τα ανταλακτικα του (οι ατμοποιητες του δηλαδη) εχουν κόστος γύρω στα 5.5 ευρώ.... Το τι συσκευη θα επιλεξεις εξαρταται απο την τσεπη σου,την υποστηριξη που δινει η εταιρεια στο προιόν της (και εδω η αληθεια νε λεγεται η Nobacco εχει καλή υποστηριξη).... Απο εκει κει περα χρειαζεσαι μια συσκευη που να ειναι αξιοπιστη και απολη στην χρήση...
Μπορεις να βρεις εξισου απλη στην χρηση και πιο οικονομικη? η απαντηση ειναι "ναι"...
Τα αξίζει τα παραπάνω λεφτά το όνομα της "Nobacco"? η απάντηση είναι πάλι "ναι"...
Στα υγρά θα πρεπει να εχεις υπομονή και να μην απογοητευτεις αν οι πρωτες γευσεις που θα ατμισεις δεν σου αρεσουν... :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #674 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 23:43 »
ηθελα να ρωτησω παιδια αν ο ατμος την ωρα που ατμιζουμε πρεπει να τον νιωθουμε ζεστο η κρυο γιατι στο δικο μου ego t ζεστο δεν το νιωθω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181858 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8975 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364