vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, camber, billythekid, ZoeM, treloneritis, Ελένη Π

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #600 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:05 »
Σε ευχαριστω πολυ φιλε ΤΡΙΚΑΛΑ (δε ξερω αν θες να ειπωθει δημοσια το ονομα σου για αυτο και δεν το εγραψα).

Αν εκανα μια αλλαγη στο atomizer και αγοραζα αυτα θα ειχε καποια διαφορα?

http://www.nobacco.gr/product/661/atomizer-hybrid


Παραπανω για το θεμα εμφανισης το λεω οχι κατι αλλο!

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #601 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:13 »
αλλαζεις εντελως κατηγορια.
αγοραζοντας τον συγκεκριμενο ατμοποιητη εχεις ενα ολοκληρωμενο hybrid
Επειδη εισαι σε διλλημα αναμεσα σε mini και hybrid
ριξε μια ματια πρωτα εδω και μετα εκει
αλλα αν βαριεσαι να διαβασεις 40 και βαλε σελιδες κανεις συνδιασμο και ξεμπερδευεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #602 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:20 »
Για να σου φυγει η περιεργεια... :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #603 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:21 »
Μαλιστα.

Βασικα θελω να παρω hybrid το mini δε μου πολυαρεσει για να πω την αληθεια και νομιζω πως το hybrid ειναι ποιο ευκολο στη χρηση.Εσυ σαν ατμιστης τι μου προτεινεις για να μπω στον χωρο της ατμοποιησης?

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #604 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:22 »
Για να σου φυγει η περιεργεια... :D :D :D
(Image removed from quote.)

Για να μου φυγει η περιεργεια ποιο πολυ μ'αρεσει το hybrid  :)).Καθε ποτε ομως τους αλλαζεις το στομιο και τα δια ταυτα?

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #605 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:26 »
 θα σου τα εξηγησω με μηνυματα για να μην ζαλιζω και το φορουμ...
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Gkikas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #606 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:27 »
θα σου τα εξηγησω με μηνυματα για να μην ζαλιζω και το φορουμ...
 ;)

Οκ περιμενω!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #607 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:45 »
Πάρε και ενα πακετάκι μικρά κάρτο, και να μη τα βολευτείς είναι ότι πρέπει για δοκιμές γεύσεων, όπως ειπώθηκε. Ο ατομάιζερ του hybrid είναι μεγάλος (πέρνει πολυ υγρό) και ακριβός και δεν προσφέρεται για δοκιμές, που σίγουρα στην αρχή θα τις χρειαστείς.
Γενικώς μπορείς να συνδυάσεις μπαταρίες M&M ή Hybrid με μικρα κάρτο, έτσι κι αλλιώς τον ίδιο φορτιστή φοράνε. Απλά αποψη μου είναι να μην πάρεις το πακέτο γιατί η ταμπακιέρα-φορτιστής των M&M δεν είναι πολύ πρακτική (αν και αισθητικά είναι πολύ όμορφη) και είναι υπερβολικά ακριβή (αν αφαιρέσεις από το κόστος του πακέτου, τις μπαταρίες και τα κάρτο, βγαίνει κάτι λιγώτερο από 40 ευρώ!!!!)

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #608 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 04:49 »
Γεια σας. Ηθελα και γω την βοηθεια σας. Ειμαι καπνιστρια 25 τσιγαρα την ημερα η και παραπανω αν εχω τις κακες μου αλλα θελω να παρω και γω ηλεκτρονικο να δοκιμασω. Αν και ειμαι δυσπιστη κατα ποσο θα το συνηθισω και στη γευση και στο κρατημα στο χερι. Ο φιλος μου ηταν βαρια καπνιστης και αν και δε πιστευα οτι θα του αρεσε το ηλεκτρονικο αλλα του λεγα οτι τα λεφτα του θα πεταξει και θα το παρατησει σε κανενα συρταρι, τελικα εχει δυο μηνες που δεν κανει παρα μονο ενα-δυο στριφτα την βδομαδα. Με παρακινει λοιπον να παρω και γω. Το ψαξα αρκετα αλλα δε μπορω να αποφασισω. Φοβαμαι τις διαρροες στα λαδακια, την αντοχη στις μπαταριες κτλ. γιατι και ο φιλος μου στην αρχη αλλαξε αρκετα αξεσουαρ μεχρι να βολευτει. Ολο λαδια τρεχανε και η μπαταριες της νομπακο η 900αρες μετα το μηνα επεσε πολυ η αποδοση και τωρα θελει καινουρια. Εγω φυσικα θελω κατι κομψο και μικρο ως γυναικα. Διαβασα το review για το νομπακο το μινι και μου αρεσε. (αλλα φοβαμαι μηπως οι μπαταριες της συγκεκριμενης εταιρειας εχουν προβληματα οπως και του φιλου μου και αγοραζω καθε μηνα) Ειδα και το ovale το μινι και το elips αλλα για αυτα δε βρισκω review να παρω μια ιδεα. Το ovale το μινι και το μινι της νομπακο ειναι ιδια? Ποιο ειναι καλυτερο? Και επισης βρηκα ενα στην γειτονια μου, που αλλου δε το χω δει (παρα μονο σε αμερικανικο site), το apollo το οποιο εχει ετοιμα λαδακια αμπουλες και δε χρειαζεται να το γεμιζεις, παρα μονο να αγοραζεις ετοιμες αμπουλες και μου ειπαν οτι ετσι δε θα χω διαρροες, αλλα φυσικα δε θα χω μεγαλη επιλογη απο γευσεις και ειναι στα 100 ευρω οπως το elips (ακριβο) . Ενταξει ειδα και κατι πολυ φτηνα με 15 ευρω αλλα δε τα εμπιστευομαι. Θελω κατι αξιοπιστο. Αν μπορειτε να με βοηθηστε με να αποφασισω. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #609 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 04:58 »
Μιας και θελεις κατι μικρο πιστευω το μινι της νομπακο ειναι οτι καλυτερο αποτι εχω διαβασει.

Αποσυνδεδεμένος ppcgian

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #610 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 05:04 »
γεια σας ως νεος χρηστης οφειλω να ενημερωσω οτι ειμαι 2 μηνες ατμιστης και μου εχει γινει πολυ καλη συνηθεια(επιτελους αποφυγα εντελως το κ.τ.)Το προβλημα που αντιμετοπιζω μετα απο 2 μηνες χρησης ego-t αρχισε να μου μυριζει μια ελαφρια μυρωδια πλαστικου,τι μπορει να ειναι αυτο?
υπ'οψιν οτι χρησημοποιω τανκ με λαστιχενιο καπακι(οχι πλαστικο-σκληρο οπως στην αρχη) που αγορασα προσφατα απο εξουσιοδοτημενο καταστημα,και δοκιμασα αλλαγη ατμοποιητη.ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #612 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 09:24 »
persefoni,
πάρε mini & more Nobecco (το σετ με τις 2 μπαταρίες, ταμπακιέρα κλπ). Θα έχεις ένα μικρό κομψό με καλή απόδοση γεύσης και καλό ντουμάνι τσιγάρο. Τις μπαταρίες μη τις φοβάσαι (έχω 6 κ δουλεύουν άριστα). Και να χαλάσει κάποια, εκτός εγγύησης, κάνει μόνο12 €. Στη ταμπακιέρα του μπορείς να έχεις 6 καρτο με διαφορετικές γεύσεις αν θες, να το φορτίζεις όπου θες και επειδή έχει κάρτο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα υγρά αναπλήρωσης (η λέξη λαδάκια είναι λάθος). Γενικώς να ξέρεις οτι στην αρχή θα δώσεις κάποια χρήματα μέχρι να βρεις τι σου ταιριάζει (στη συνέχεια τα κόστη θα πέσουν το πολύ στο 30% σε σχέση με το κ.τ.). Το αποτέλεσμα θα είναι εξαιρετικό. Αλλά κ τα ίδια με το κ.τ. να πλήρωνες πάλι θα άξιζε για την υγεία σου.

ΥΓ. Διάβασε τα θέματα του φόρουμ. Διάβασε και ξαναματαδιάβασε  :)

Αποσυνδεδεμένος Gsouri

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #613 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 10:28 »
Καλημέρα. Έχω ένα ego-c ice. Με λαδακια απο funstore. Αν βγάλω το μαύρο πιπακι η τζουρα έχει καλύτερη γεύση και η διαδικασία της τζουρας πολυ καλύτερη. Αλλα απο την υγροποιηση του ατμου ο χώρος εκει μου γεμίζει το στόμα με υγρό. Παίζει όλο αυτο που λέω ή το θέμα είναι στο κεφάλι μου;


Sent from somewhere in Greece.

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #614 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 11:49 »
persefoni,
πάρε mini & more Nobecco (το σετ με τις 2 μπαταρίες, ταμπακιέρα κλπ). Θα έχεις ένα μικρό κομψό με καλή απόδοση γεύσης και καλό ντουμάνι τσιγάρο.
Συμφωνω απολυτα για το mini & more ,καθως επισης οτι τα ανταλακτικα του καρτομαιζερ ειναι οικονομικα ....
ομως επεσε στην αντιληψη μου και αυτο [size=78%]http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=93&prid=447&cid=221[/size] το οποιο ειναι χαρισμα σε αυτην τιμη και με μπαταρια 1000αρα  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13907 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas