vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, Milarepa, camber, ilias1972, athmichalop

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:14 »
Κινα ειναι, με τελωνειο δεν επαιξε προβλημα ποτε και εχω πανω απο 5-6 παραγγελιες απο εκει, καθε φορα ερχεται σπιτι με ταχυμεταφορα των ελτα, πληρωνω 3.69 ευρω και τερμα, βεβαια δεν εχω παρει και κανενα δεμα τεραστιο ποτε, καμια μπαταριουλα και ατμο-καρτο καργα(υγρα ποτέ) και ειναι και στους αντιπροσωπους που ειναι μεσα στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:19 »
απο κινα δυσκολο να παραγγειλω, ειχα παρει ατμοποιητες και μπαταριες, απο 10 κομματια και με εβαλαν και πληρωσα φορους. ισως να επεσα σε ασχημες μερες τελωνειακων ,.. δεν ξερω... απογορευεται μου λεγανε  και τετοια. τ.π. ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:23 »
την Πεμπτη παρελαβα 2 τανκ και 20 καρτο :dontknow: κανενα προβλημα δεν ειχα

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:27 »
τι να σου πω ρε φιλε.. δεν το ρισκαρω παλι. ευτυχως η παραγγελια ηταν ομαδικη και μας βγηκε οικονομικα. το καλοκαιρι θελω δωματιο.. να ξερεις :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JohnDS

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • UltimateDestructionIs TheOnlyPerfectionPossible!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:39 »
καλησπερα παιδες, να κανω και εγω την ερωτησουλα μου και ευχαριστω εκ των πρωτερον οποιον φιλοτιμηθει να μου απαντησει.αγορασα λοιπον προσφατα το nobacco hybrid. με τον καρτομαιζερ του hybrid καταναλωνα 1 ml την ημερα, το αφησα ομως γιατι μου την εδινε η μικρη διαρκεια ζωης του, την πολυ σφιχτη του τζουρα οπως και το καμμενο μετα απο 2 μονο μερες. εκτοτε εβαλα ατμο ego-t με ανταπτορα κ ειμαι ενταξει, μονο που κανω πλεον 2-2.5 ml/ημερα. υπαρχει κατι που να ΜΗΝ ειναι καρτο αλλα να πλησιαζει στην καταναλωση του; εχω βγαλει πανω απο μηνα παντως με τον ατμο ego-t και συνεχιζει ακαθεκτος, αποτι εχω διαβασει δε σου πανε τοσο κανονικα.ωστοσο θα ηθελα να με βγαζει το μπουκαλακι των 20 ml κοντα στο 20ημερο οπως με το καρτο. μηπως τελικα ζηταω πολλα; :)

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:47 »
Ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια.
Ειμαι σε περιοδο ψαξιματος για το οσο το δυνατον τελειο και ηθελα να δοκιμασω και τον διπυρηνο.
Βεβαια περιμενω και τους ατμο απο ego-C και ενα κιτ του bulli με Α2Τ. Πού θα παει, θα το βρω το ιδανικο για τα γουστα μου  :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:54 »
φιλε JohnDS δεν ζητας πολα απλα σου αρεσει το ατμιζμα γενικα το ποσο κρατει το μπουκαλακη η ατμοποιητες πεζουν το λιγοτερο ρολο αν ολα πανε καλα και δεν εχει διαροες και προβληματα το θεμα ειναι ατομικο η χρηση που κανεις  πεζει το ρολο εγω ατμιζω με
Alter eGo Dual Coils Cartomizer και θελω 3ml την ημερα αλλα δεν το στερουμε καθολου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:01 »
καλησπερα παιδες, να κανω και εγω την ερωτησουλα μου και ευχαριστω εκ των πρωτερον οποιον φιλοτιμηθει να μου απαντησει.αγορασα λοιπον προσφατα το nobacco hybrid. με τον καρτομαιζερ του hybrid καταναλωνα 1 ml την ημερα, το αφησα ομως γιατι μου την εδινε η μικρη διαρκεια ζωης του, την πολυ σφιχτη του τζουρα οπως και το καμμενο μετα απο 2 μονο μερες. εκτοτε εβαλα ατμο ego-t με ανταπτορα κ ειμαι ενταξει, μονο που κανω πλεον 2-2.5 ml/ημερα. υπαρχει κατι που να ΜΗΝ ειναι καρτο αλλα να πλησιαζει στην καταναλωση του; εχω βγαλει πανω απο μηνα παντως με τον ατμο ego-t και συνεχιζει ακαθεκτος, αποτι εχω διαβασει δε σου πανε τοσο κανονικα.ωστοσο θα ηθελα να με βγαζει το μπουκαλακι των 20 ml κοντα στο 20ημερο οπως με το καρτο. μηπως τελικα ζηταω πολλα; :)

Καλησπέρα φίλε JohnDS εννοείται ότι δεν ζητάς πολλα
Σίγουρα θα πειράματιστεις πολυ ακόμα για να φτάσεις στο σημείο που θέλεις με διάφορους ατμοποιητες και υγρα Μην ξεχνάς ότι υπάρχουν υγρα και υγρα στην αγορα
Ο καθένας μας βρίσκει αυτο που του αρέσει στην πορεία
Μην απελπιζεσαι ψάξει και απόλαυσε το

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:06 »
φιλε JohnDS δεν ζητας πολα απλα σου αρεσει το ατμιζμα γενικα το ποσο κρατει το μπουκαλακη η ατμοποιητες πεζουν το λιγοτερο ρολο αν ολα πανε καλα και δεν εχει διαροες και προβληματα το θεμα ειναι ατομικο η χρηση που κανεις  πεζει το ρολο εγω ατμιζω με
Alter eGo Dual Coils Cartomizer και θελω 3ml την ημερα αλλα δεν το στερουμε καθολου :thumpup:

Όλα παίζουν το ρόλο τους.
Από την μπαταρία μέχρι το e-liquid.

Κατά τα άλλα συμφώνω με τον φίλο Μανώλη.
Θέμα γούστου είναι και περάσαμε όλοι το στάδιο της κατανάλωσης του τύπου:
"Για να δω αυτό...Α ! Μήπως αυτό είναι καλύτερο ;"
Κι ακόμα συμβαίνει !!!

Οπότε φίλε John είσαι στο σωστό δρόμο της αναζήτησης ;)
Εύχομαι να πάνε όλα καλά  :)

Αποσυνδεδεμένος JohnDS

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • UltimateDestructionIs TheOnlyPerfectionPossible!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #399 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:13 »
ναι μαλλον εχεις δικιο. παντως γουσταρα και στην ιδεα να την βγαζω ξανα με 15 € τον μηνα σε υγρα(ατμιζοντας απο την σειρα mystique). και στα 30€ μαλλον οκ ειμαι...τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα μαλλον πιο κερδισμενος θα βγαινω αφου δεν θα αγοραζω 4 καρτο τον μηνα! πριν με ενα πακετο winston την ημερα ηθελα 100 €, χωρια την εγνατια οδο που ρουφαγα lol. σκετη αρρωστια δηλαδη..thanx για τις απαντησεις παρεπιπτωντος ;)
αν το ψαχνουμε δεν λες τιποτα.εχουμε παθει ψυχωση εγω και ενα φιλαρακι μου, ερχομαι σπιτι του για καφε και χαζευουμε την μια σελιδα μετα την αλλη χαχα.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 12, 2011, 12:16
να ρωτησω και κατι ακομα ρε παιδια..προσπαθω διαβαζοντας να καταλαβω τι γινεται με αυτα τα mods αλλα δεν βγαζω ακρη! ερχονται με τους ατμοποιητες τους η μπορω να κουμπωσω και κατι αλλο; κοιταζα για παραδειγμα αυτο το mod 3000 w  της nexxton που ερχεται με ατμο 1,2 ml και σκεφτομαι τι να το κανεις ετσι; ενω αν κουμπωνε και αφτο το τανκ  με τα 6 ml της ιδιας εταιριας θα ηταν τζαμι! με την 1100 την hybrid βγαζω 2,5 μερες. γινονται λοιπον τετοια κολπα; :P
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2011, 12:16 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #400 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 12:20 »
Καταρχήν, κάθε ατμοποιητής έχει τη δική του κατανάλωση. Το τανκ του ego καταναλώνει περισσότερο υγρό. Τα κάρτο του hybrid δεν παράγουν ικανοποιητικό ατμό άρα δεν καταναλώνουν.
Το γεγονός ότι δεν σε ικανοποιησε ένα κάρτο δε σημαίνει ότι όλα είναι τα ίδια. Αν δοκιμάσεις αυτά του μίνι μορ της νομπάκο, 99% θα αλλάξεις γνώμη.
Μπορείς να ψαχτείς και σε κλιαρομάιζερ, αλλά διάρκεια ζωής 1 μήνα δεν έχουν.
Για τις δε μπαταρίες, αν με την 1100 βγάζεις πάνω από μέρα δεν έχει νόημα να ψάχνεις κάτι μεγαλύτερο.
Οσο για το κόστος των υγρών, με diy υγρά θα πέσεις σε κόστος.

Αποσυνδεδεμένος JohnDS

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • UltimateDestructionIs TheOnlyPerfectionPossible!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #401 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 12:48 »
με την μπαταρια βγαζω πανω απο μερα αλλα με την αμπουλα οχι. κατι γινεται με την τυπου Β αλλα με λιγη οικονομια. ειμαι στρατιωτικος και οταν καθομαι 24 ωρες μεσα(υπηρεσια η αλλιως σκοπια) δεν θελω να κουβαλαω στο σακο μαζι μου αμπουλες η μπουκαλακι.γιαυτο ρωτησα.. ασε που αυτο το τανκ κουμπομενο πανω στην μπαταρια του hybrid πως θα φαινεται; ασε που εχει και αυτο το κενο απτον ανταπτορα. παντως ευχαριστω για την απαντηση. θα το ελεγξω και αυτο το καρτο που ανεφερες. οσο για diy ψηνομαι αγρια :)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #402 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 19:36 »
Λοιπον, (πιστευω οτι εκτος απο ερωτησεις, τα σωστα μελη ενος φορουμ πρεπει μετα να γραφουν κ τα αποτελεσματα τους), μετα απο παροτρυνση του φιλου Striker για το τι να κανω για περισσοτερο "χτυπημα" με το eGo-T πηγα σημερα κ πηρα PG based υγρο, συγκεκριμενα το Mystic 18mg Valuto (δεν ειχε στο καταστημα που πηγα το συγκεκριμενο που προτεινε ο Striker)....

Χωρις να αλλαξω atomizer, η διαφορα στο "χτυπημα" ειναι τεραστια κ τελικα διαπιστωνω, οσο κ αστειο αν φαινεται, οτι περισσοτερο εθισμενος ημουν στο "χτυπημα" του κ.τ. παρα στη νικοτινη του. Ετσι αντι για VG based υγρο (ειχα το flavour art latakia 24mg) ειμαι απειρως πιο ευχαριστημενος με το προαναφερθεν....

Ευχαριστω για τις προτασεις σας, ειμαι ηδη πολυ αισοδοξος οτι δεν θα ξαναβαλω κ.τ. στο στομα μου....

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #403 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:36 »
Φιλε Θοδωρη μπραβο!!! :thumpup:
Αυτο που μετραει ειναι να βρουμε ολοι την ακρη μας και να μην ξαναγυρισουμε στο κ@λ@τσιγαρο!!! ;)

Υ.Γ.1: Golden margy (δοκιμασε το), αιωνες καλυτερο απο valuto, αν και γουστα ειναι!!! :yes:
Υ.Γ.2:Αν δοκιμασεις να ατμισεις με cartomizer lr, θα παθεις πολιτισμικο σοκ με την διαφορα!!! :o

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #404 στις: Δεκεμβρίου 12, 2011, 20:47 »
Dual Coils Cartomizer
οτι καλητερο αν θες χτυπημα και αρωμα δοκιμασα και αλλους ατμοποιητες και στους Dual Coils Cartomizer γυρισα ξανα
striker μαζι σου :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8989 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364