vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

532 επισκέπτες, 4 χρήστες
Geraki, tibolaso, Tem, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6570 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:05 »
Δοκιμασε αυτο που σου ειπαν τα παιδια Γιωργο. Και εγω νεουδι ειμαι στους επισκευασιμους μολις 2 εβδομαδες & πηρα & δυσκολο να πειραματιστω τυπου genesis κιολας  :D Τι αντιστασεις φτιαχνεις & στα ποσα watt ατμιζεις γενικα? Γιατι θα σου ελεγα να εφτιαχνες μια στα 2ohm μεχρι 9watt να δεις οτι ο ατμος ερχεται πιο απαλα...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6571 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:08 »
Τωρα εφτιαξα μια στα 1.7Ohm στα 9 με 10 watt οσο ανεβαζω Ohm οντως παει πολυ πιο απαλα ο ατμος κατω! Πολυ πιο απολαυστικο ατμισμα σε υψηλοτερα Ohm.
Και σταματησαν και τα ''καψουλια'' μολςη εκλεισα λιγο παραπανω τις σπειρες, μαλον οσο πιο πολυ ανοιχτες ειναι οι σπειρες εχεις πιο πολλα σκασιματα απο οτι εχω συμπερανει στη πραξη
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:14 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6572 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 18:56 »
Αγαπητέ Γιώργο, διαβάζοντας και τα προηγούμενα μηνύματά σου, όπου αναφέρεις ότι με επισκευάσιους, έχεις πρόβλημα με το λαιμό σου, σκέφτομαι μήπως τα στησίματά σου, έχουν συχνά υποτροφοδοσία και έτσι παίρνεις "ολίγο καμένο"! ;)
Πράγματι με αντιστάσεις μαγαλύτερες και λιγότερα Watt, τα πράγματα λογικά καλυτερεύουν.


Ένα καλό τεστ θα ήταν, αν μας έλεγες αν συμβαίνει το ίδιο όταν δοκιμάζεις από επισκευάσιμο κάποιου άλλου συνατμιστή, που κάνει παρόμοια νικοτίνη, αν εξακολουθεί το πρόβλημά σου. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6573 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:00 »
Με παρομοια νικοτινη και σε ενα subtank που ειχα πριν ειχα τσουξιμο στο λαιμο και ειχα βαλει στενιο ντριπτιπακι και κλειστη η τρυπα αερα οποτε μαλλον θα φταιει οτι δεν κανω σωστη ανμιξη των υγρων νικοτινης δε ατ αφηνω να ωριμασουν ποτε κανονικα για να πω την αληθεια και σε συνδιασμο με τις σχετικα υψηλες αντιστασεις για μενα που στηνω ισως εχω αυτο το καψιμο και παλι στο ισως ειμαι απλα ειμαι πιο κοντα σε αυτο το συμπερασμα

Αποσυνδεδεμένος takkat

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6574 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:21 »
Εννοώ αν σου συμβαίνει με ατμο που δεν έχεις στήσει εσύ, αλλά κάποιος γνωστός σου... :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6575 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 19:25 »
Δεν γνωριζω γιατι δεν μου εχει τυχει εκτος απο μια φορα που ατμισα απο καποιον πολυ πιο εμπειρο απο εμενα και με εκαψε παρα πολυ στο λαιμο παλι αλλα νομιζω ειχε μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε νικοτινη το υγρο που ειχε μεσα

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6576 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:15 »
Γιωργο, υπαρχουν υγρα με 6mg νικοτινη που ειναι 60pg-40vg η 50-50 που εκει την ακους καλα... & υγρα με την ιδια νικοτινη 6mg αλλα 60vg-40pg η 70-30 που δεν χτυπαει τοσο πολυ. Η Pg γενικα βαραει & σου δινει χτυπημα, δοκιμασε με περισσοτερη vg στα υγρα σου & νομιζω οτι θα το λυσεις το θεμα...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6577 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:22 »
Σηνηθως κανω υγρα της hexocell μιας και εχω αρκετα απο αυτα, natura, pharmacig, vision που εχουν περισοτερη vg λογικα αν και γραφουν πισω πως εχουν και ενα ποσοστο pg χωρις να αναγραφει περιεκτικοτητα και αραιωνω σχεδον ενα 9αρι σε 3 με 4 mg νικοτινης μεχρι εκει περιπου που σηκωνει ο λαιμος μου και με ικανοποιει κιολας

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6578 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:35 »
Ποιον επισκευασιμο χρησιμοποιεις & στα ποσα watt & Ohm?

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6579 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 21:38 »
Kayfun lite plus 1.5-1.8 Ohm 9-11 watt

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6580 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 06:54 »
Μια χαρα σε βρισκω τοτε με τον KL  :) Εχει & την σφιχτη τζουριτσα ολα οκ. Αφου ομως σε προβληματιζει, δοκιμασε να φτιαξεις αντιστασουλα κοντα στα 2ohm & ατμισε στα 9watt & νομιζω οτι θα εχεις το ιδανικο χτυπημα & γευση  :)

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6581 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 09:39 »
Πάντως αυτό το θέμα με τον KFL που γδέρνει το λαιμό το έχει και ένας φίλος μου που είναι γνήσιος κιόλας.Δοκίμασε πολλές επιλογές , αντιστάσεις με προστασία θερμοκρασίας,kanthal, ψηλά χαμηλά, διάφορα υγρά, χωρις νικοτίνη κτλπ.Τώρα κατέληξε να τον πουλάει.Ενώ με απλούς ατμοποιητές παίρνει αυτό που θέλει χωρίς να τον χτυπάει, τι να πω δε ξέρω.

Εγω που δοκίμασα κάποιες επιλογές του όντως είχε πιο έντονη γεύση και λίγο περισσότερο χτύπημα απο τους απλούς που έχει.Του είπα να κατεβάσει νικοτίνη , έκανε και με μηδενική και πάλι το ίδο μου λέειΕγώ περιμένω απο Fastech τον κλώνο KFL για να δω εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6582 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 09:42 »
Ο KFL είναι ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής, στους επισκευάσιμους ότι στήσεις θα πάρεις  :bye:

Αποσυνδεδεμένος asfalag

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6583 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:48 »

Καλησπέρα σας.
Είμαι στο forum από το 2011 όταν άρχιζα να καπνίζω Η.Τ. για περίπου 8-9 μήνες. Μετά δυστυχώς ξανά ‘’κύλισα’’ στο Κ.Τ. ! οι λόγοι πολλοί και ένας από όλους ήταν η μη ικανοποίηση μου από το ‘χτύπημα’’ αλλά και το ‘’ντουμάνι’’ που έπαιρνα από το Η.Τ.. Δεν με κάλυπτε. 
Μετα από περίπου 3 χρόνια περίπου έτυχε να δοκιμάσω ενός γνωστού….  Το χάος!!!!
Ρε παιδιά έμεινα πολύ πίσω και τώρα διαβάζω 2-3 μέρες ξανά στο forum και είμαι μετεξεταστέος …. Αντιστάσεις, watt, τσιγαρισια ‘η πνευμονική τζούρα , 1 μέρα ‘η και παραπάνω αντοχή μπαταρίας , επισκευασιμοι  κλπ… 

Δεν θέλω να σας κουράσω ;D  ( συνεχίζω να διαβάζω στο forum αλλά θα πάρει μήνες ) αλλά θα ήθελα μια πρόταση για αγορά τώρα που είμαι ζεστός πάλι. Ήδη ξεκίνησα με το Η.Τ. που είχα από το 2012 ένα Ovale mini-T , οπότε καταλαβαίνεται τι προβλημα εχω. ΔΕΝ με καλύπτει. Με μπαταρία 220 και 0,7ml , τρώω αρκετό υγρό …. !!! οποτε καπνιζω εως και 5 Κ.Τ. την ημερα απο την προηγουμενη εβδομαδα.

Το μπατζετ μου είναι στα 60-70 € και μάλλον είμαι για box μπαταρία σαν του γνωστού μου. Δοκίμασα σε διάφορα μαγαζιά Η.Τ. αλλά όλα ιδιά μου φαίνονται. ( αν δεν γνωρίζεις … ίδια σου φαίνονται).
Τεσπα από review εδω μια λυση για μενα ειδα ότι προτείνετε το  Set iStick 30W + Lemo το οποίο είναι στο μπατζετ μου. Μετα όμως ειδα και το Set iStick 30W + melo… δεν ξερω…
Επίσης στο μπατζετ μου δοκίμασα και ένα XPRO M65 TITANIUM με NOBACCO iCUBE GLASSOMIZER BDC 1.8Ohm  . Καλο και αυτό…
Αν  έχετε τίποτα να προτείνετε για ‘’τσιγαρισια τζούρα & δυνατή & 1 μέρα αντοχή’’ θα βοηθούσατε πάρα πολύ μπας και το κόψουμε το Κ.Τ αυτην την φορα.

Συγνωμη για το μεγαλο ποστ…   ;D

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6584 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 14:53 »
Καλως μας γυρισες!


Για το ποσο θα σου κραταει, ειναι υποκειμενικο. Εγω θα σου ελεγα μοντ που να αλλαζει μπαταρια για να λες οτι σιγουρα σου κραταει 1 μερα (αλλαζοντας μπαταριες).


Οι Lemo/Melo που ειπες, ειναι για πνευμονικες τζουρες. Σε βολευουν; O Lemo ειναι επισκεαυσιμος καθαρα (να προτιμησεις τον Lemo 2) και ο Melo (εχει βγει και σε αυτον ο 2) ειναι καθαρα με κεφαλες.


Αν ο γνωστος σου μπορει να σου δειξει πως να φτιαχνεις αντιστασεις και να περνας βαμβακι, με κλειστα τα ματια Lemo 2. O αγαπημενος μου μεχρι τωρα. Αν δεν ξερει. τοτε θα μπορουσες να δοκιμασεις οντως τον Melo 2, που εχει τις ετοιμες κεφαλες.


Με αυτο το budget απο το εξωτερικο παιρνεις πολυ αξιοπρεπη πραγματα. (eVIC VTC mini, μπαταρια + Lemo 2/TVF4/Subtank mini/κλπ)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix