vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

491 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, antiklitos140, yorgoss

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5640 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:07 »
για μενα μεινε εκει στον kanger που εχεις επιλεξει (οχι οτι δεν υπαρχουν αλλες επιλογες) απλα οι kanger ειναι σταθερη δυναμη στο χωρο

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5641 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:11 »
μεινε εκει φιλε μου και σιγα σιγα θα πας εκει που θα σε φερει ... αν εισαι καλα εκει που εισαι τοτε ακομα μην το ψαχνεις  :yes:

αυτα που χρησιμοποιείς  κανουν καλα την δουλεια τους για αρχη ... σταθεροποιησου και μετα απο καιρο που θα εχεις περισσοτερη εμπειρια θα πας μονος σου απλα δεν θελει πιεση στην αρχη ... μια χαρα εισαι :yes: ;)

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5642 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:16 »
Eυχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας,εκτιμώ ειλικρινά την βοήθεια σας και την άποψή σας.
Στα πόσα VOLT να χρησιμοποιώ την spinner με τον mini protank 3 ? Και τι αντίσταση θα αλλάζω τώρα ανά 2 εβδομάδες;( Άκουσα ότι υπάρχουν 2 αντιστάσεις για τον mini protank, 1.5Ω και 2.1Ω) .. Ποια η διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5643 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:21 »
Αν σε καλύπτει πλήρως ο εξοπλισμός σου μείνε σε αυτόν. Εγώ έμεινα στον ίδιο εξοπλισμό για έναν χρόνο. Αν κάποια στιγμή νιώσεις ότι δεν σε καλύπτει τότε βλέπεις κάτι άλλο. :)
Χαμηλότερη αντίσταση = περισσότερη δύναμη, παραγωγή ατμού κατανάλωση υγρού και μπαταρίας.
Ψηλότερη αντίσταση = Τα ανάποδα
Δεν υπάρχει κανόνας στα πόσα Volt θα το χρησιμοποιήσεις. Βάζεις τη spinner σε διάφορες τιμές volt και βλέπεις τι σε ικανοποιεί. Ενδεχoμένως στη διάρκεια της μέρας να χρησιμοποιείς διαφορετικά volt.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5644 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:22 »
μεχρι εκει που σε ευχαριστει αρκει να μην παιρνεις καμμενο,τις αντιστασεις καλο ειναι να τις αλλαζεις λιγο πριν καουν και εξαρταται η διαρκεια τους απο την χρηση που τους κανεις (ρευματα,υγρα) στη 1,5 θα εχεις αυξημενο ντουμανι και λιγοτερη γευση στην 2,1 τα αντιθετα συν τις καταναλωσεις που αναφερει ο φιλος μας πιο πανω (SR)
θα καταλαβεις μονος σου ποτε θα αλλαξεις καποιες παραμετρους και αυτο απο ατμιστη σε ατμιστη διαφερει

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5645 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:35 »
Kαι μια ακόμα λεπτομέρεια: Όταν βάζεις καινούργια αντίσταση μην την "πυροβολήσεις" με τη μια με ψηλά volt, μπορεί να την κάψεις. Ξεκινάς με χαμηλά και αυξάνεις σταδιακά (αν βέβαια θέλεις να αυξήσεις τα volt).

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5646 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 22:55 »
Ευχαριστώ πολύ και πάλι. Λεω οταν ερθει η ωρα, να παρω 1.5 Ω αντισταση. Μεχρι στιγμης εχω πανω αυτην που ειχε ο προτανκ οταν τον αγοραςα.Παιζω απο 4.00 εως 4.3 βολτ..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5647 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 23:00 »
θα δεις οτι στο μελλον θα παιρνεις καλυτερα αποτελεσματα στο χτυπημα με τις 1.5 και με αυτες τις μπαταριες (με λιγο απωλεια στη γευση) αλλα και παλι εσυ θα το κρινεις

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5648 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:34 »
Εδώ και 2 εβδομάδες λοιπόν,έχω κοψει το Κ.Τ. και δεν είχα καμία εντελώς τάση να ξανακάνω.Με καλύπτει πλήρως.Ήθελα να ρωτήσω εσάς όμως τους πιο έμπειρους,μιας και έκανα την κινηση να ατμιζω με πιο προχωρημενο εξοπλισμό,με τι ατμοποιητή θα μπορούσα να συνδυάσω την μπαταρία..
Επίσης, ήθελα να ρωτήσω αν συνεχίσω με τον Protank, σε τι αντίσταση να πάω για να δημιουργεί αρκετό ατμό; Και σε τι volt να χρησιμοποιώ τον spinner?
Να σημειώσω ατμίζω αρκετά την μέρα και με ενδιαφέρει να δημιουργεί αρκετό ατμό κατά κόρον..

Ευχαριστώ για το χρόνο, και που με καλύψατε σε άλλες απορίες που είχα , χωρίς καν να ρωτήσω !


Μιας και είχα και τα 2,αν σε ικανοποιεί,μην ψάχνεις σύννεφα και περιττές αγορές.Ο Protank 3 Mini ατμίζει υπέροχα με την Vision Spinner II
στα 4,0 Volt (εκεί γύρω ήμουν εγώ,γευστικά).Αν απο την άλλη θελεις να δώσεις κάποια χρηματάκια να δοκιμάσεις και κάτι διαφορετικό με
την συγκεκριμένη μπαταρία,μπορείς να δεις και τον Κ1 της Aspire,να δεις πως θα σου κάτσουν οι BVC αντιστάσεις,απλά να γνωρίζεις με
βάση την εμπειρία μου,οι BVC Θέλουν περισσότερα ρεύματα (πιο δυνατή μπαταρία ίσως) απο αυτή που έχεις.


Υ.Γ. Ξαναλέω,αν κατάφερες και αυτό μετράει,να σε καλύπτει όπως είσαι,μην το αλλάζεις.

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5649 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 08:51 »
Δεν πολυπιστεύω ότι θα δω μεγάλη διαφορά με τον Κ1 από τον Προτάνκ. Το μόνο που σκεφτόμουν επειδή άτμισα από φίλου , ειναι μία μπαταρία istick με ατμοποιητή nobacco .
Επίσης, παρατηρω μια διαρροή απο τον προτανκ στη εξοδο της μπαταρίας και δν ξερω που οφειλεται!
Το θέμα είναι πάντως αφού το κόβουμε το κ.τ. , εκτός από τη υγεία , να κάνουμε και λιγη εξοικονομηση! Γιαυτο και ανοιξα το θέμα , για το ιδανικό σετ. Γιατί αμα πειραματιζομαστε για καιρο , τι καπνιζαμε κ.τ. τι η.τ. Το ιδιο θα ειναι απο άποψη οικονομικων και μόνο!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2015, 09:06 από haytek »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5650 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 09:36 »
Περιεργο να εχει διαρροες ο προτανκ,βγαλε την αντισταση κ πλενε τον ατμο με το τανκακι του,κ να καθαριζεις κ τον πολο της μπαταριας,να μη μενουν υγρα πανω.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5651 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:00 »
Άλλο αν σκέφτεσαι αναβάθμιση γενικότερη και άλλο αν ρωτάς τι ατμοποιητή μπορείς να συνδιάσεις με την Spinner,
2 τελείως διαφορετικές ερωτήσεις.Αν λοιπόν η ερώτηση σου είναι η αναβάθμιση,το επόμενο σου σκαλοπάτι είναι
το iStick των 20Watt ακόμη και με τον ίδιο ατμοποιητή,καθώς θα δείς τεράστια διαφορά,αλλά αν θες να ξεφύγεις
και απο τον Protank,μπορείς να πας στον GS Air που είναι πάλι BDC.Το πακετάκι το έχει η Vapeland (και τα 2 μαζί)
προσφορά στα 69€.Βέβαια δεν ξέρω τι θα γίνει με τις τιμές των iStick όταν βγούνε και κανονικά και τα άλλα 2 στην
αγορά.

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5652 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:09 »
Ευχαριστώ! Εχω συνεχεια διαρροη απο την 1η μερα .. Δεν ξερω γτ μου το κανει αυτο! Τι παιζει να φταιει;;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5653 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:12 »
Σε πρωτη φαση πρεπει να γεμιζεις σωστα κ μεχρι το οριο που πρεπει,δλδ απ τα πλαγια χωρις να τρεχει υγρο μεσα στον σωληνα.Οταν γεμισεις να αφηνεις να ποτισει καλα κ να το τιναζεις σαν θερμομετρο 2 3 φορες,η να τραβας κενες τζουρες χωρις να πατας το fire,κ τελος παντα καλο καθαρισμα σε τακτα χρονικα διαστηματα.Απο εκει κ περα ισως ειναι θεμα των αντιστασεων.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5654 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 10:13 »
Είναι ο γνήσιος protank;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099928 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176261 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95050 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem