vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos, Tem

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2445 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:12 »
Εδώ υπάρχει και σχετικό νήμα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10988.0.html
είναι η αντίσταση του ce4+ V3

Για τα υπόλοιπα που λες ρίξε μια ματιά εδώ

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2446 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:16 »
Αυτο το ειδα σε καποιο τοπικ που αναφερει εντυπωσεις αναλυτικα απο διαφορους ατμοποιητες με την διαφορα οτι αυτο π εχω εγω εχει 5 μακρια φυτιλια και 5 απο την αλλη.Καιγι αυτο ρωτησα μηπως ειναι καποιος αλλος ....

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2447 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:21 »
Η κεφαλή είναι πάντως αυτή, τώρα αν έχει περισσότερα φιτίλια μπορεί για καλό , αλλά και για κακό!
αν είναι καλής ποιότητας το φιτίλι ή αν δεν είναι θα το κρίνει αυτός που την ατμίζει.
Προσωπικά πάντα θέλω ένα φιτίλι και κοντό, αρκεί να περιστρέφεις τον ατμοποιητή τακτικά.
Όταν δοκιμάσεις καλό είναι να μας πεις τις εντυπώσεις σου στο ανάλογο νήμα
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2448 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:29 »
Κοιτα μολις πριν μερικες ωρες πηρα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Εχω ψαξει το φορουμ αρκετα εμαθα καποια πραματα αλλα πανω στην πραξη
δεν εχω καμια γνωση ακομη.Φυσικα τις εντυπωσεις θα τις διατυπωσω εδω απο την
πρωτη εμπειρια με Η.Τ.
Να τελειωσω τον καπνο που μου εχει απομεινει να περασουν και δυο ωριτσες πριν κανω την αλλαγη οπως διαβασα καπου εδω περα οτι ειναι καλο να κανω και αρχιζω.
Απλα , και συγνωμη που ξαναρωταω , δεν ξερω ακριβως πως γινεται το γεμισμα
και δεν θελω να κανω καμια ζημια ακομη δεν το πηρα.
Γι αυτο ρωταω πως θα κανω το γεμισμα και αν πειραζει αν πεσει υγρο μεσα στα σωληνακια που υπαρχουν μεσα στην δεξαμενη του ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2449 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:32 »
Για πιο σίγουρα, πα΄πιρνουμε και μπουκαλάκια πλαστικά που μπροστά έχουν συριγγούλα και μ' αυτά τροφοδοτούμε τους ατμοποιητές μας (σαν κι αυτό http://www.atmistique.gr/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=270&category_id=59). Μην ξεχνάς μόνο στο τανκ να πέσει το υγρό. Καλώς ήλθες.

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2450 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:35 »
Καταλαβα θα πεσει πατεντα για αρχη μιας και δεν πηρα τετοιο μπουκαλακι.Τεσπα κατι θα βρω.Και ευχαριστω πολυ για την πληροφορια και το καλωσορισμα φιλε μου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2451 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 20:43 »
Κοιτα μολις πριν μερικες ωρες πηρα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο.
Εχω ψαξει το φορουμ αρκετα εμαθα καποια πραματα αλλα πανω στην πραξη
δεν εχω καμια γνωση ακομη.Φυσικα τις εντυπωσεις θα τις διατυπωσω εδω απο την
πρωτη εμπειρια με Η.Τ.
Να τελειωσω τον καπνο που μου εχει απομεινει να περασουν και δυο ωριτσες πριν κανω την αλλαγη οπως διαβασα καπου εδω περα οτι ειναι καλο να κανω και αρχιζω.
Απλα , και συγνωμη που ξαναρωταω , δεν ξερω ακριβως πως γινεται το γεμισμα
και δεν θελω να κανω καμια ζημια ακομη δεν το πηρα.
Γι αυτο ρωταω πως θα κανω το γεμισμα και αν πειραζει αν πεσει υγρο μεσα στα σωληνακια που υπαρχουν μεσα στην δεξαμενη του ατμοποιητη.

Το σακουλάκι με τον καπνό άστο στην άκρη τώρα, δεν θα τα ξαναχρειαστείς  :)) :))

Λοιπόν πάρε τον ατμοποιητή που τον λέει το κατάστημα ce5 ( είναι ο ce4+ V3) όπου v3 είναι η αντίσταση με το μακρύ φιτίλι.
Άνοιξε το επιστόμιο στριφτά και άρχισε να γεμίζεις έχοντας τον ατμοποιητή κυρτά, ελαφρώς στο πλάι. Να προσέξεις να μην περάσει μέσα υγρό στην τρυπούλα που είναι το σωληνάκι αερισμού του ατμοποιητή γιατί όταν θα ατμίζεις θα έχεις το φαινόμενο με μπουρμπουλήθρες.
Μετά αφού γεμίσεις τον ατμοποιητή στα 2/3 περίπου ως την διαβάθμιση ή έως το μέρος ίσα να βρέχονται τα φιτίλια, κλείνεις καλά το επιστόμιο, θα δεις έχει ένα λαστιχάκι Ο ring το οποίο κάνει σφράγιση να μην έχεις διαρροή από εκεί.
Βιδώνεις τον ατμοποιητή στην eGo μπαταρία που αγόρασες και ξεκίνα για τον μαγικό κόσμο της απόλαυσης.
Αν κάτι δεν σου αρέσει στη πορεία διορθώνεται μην ανησυχείς.


Με τον T3 ισχύει το αντίθετο όσον αφορά την συμπλήρωση του ατμοποιητή, δηλαδή γεμίζει από τη κάτω μεριά ακριβώς ανάποδα από τον ce4+ V3 και αυτός περίπου στα 2/3 και ξεκινάς .

Ότι θα σε απασχολήσει να μας το αναφέρεις στα σχετικά νήματα
Για τον ce4+ V3 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10988.0.html
Για τον Τ3 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14165.0.html

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2452 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:06 »
Ευχαριστω πολυ αγορινα αυτο με ενδιεφερε να μαθω αν κανει να πεσει
υγρο μεσα στην τρυπουλα !! Να σαι καλα!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2453 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:24 »
Παντως, επειδη ολοι ως νεοι κατι στραβο θα κανουμε, αν σου πεσει υγρο στην κεντρικη τρυπουλα, μην πανικοβληθεις, τελειωσε το γεμισμα σου, κλεισε, και φυσα ελαφρα (οχι σαν να φυσας σφυριχτρα) απο την μερια του επιστομιου σε μια χαρτοπετσετα. Αν εχει πεσει πολυ υγρο εκει μεσα, το περισσοτερο θα φυγει. Το λιγοτερο (ή αν εχει πεσει λιγο), θα μεινει για λιγη ωρα μεχρι σιγα σιγα να ατμοποιηθει - εξατμιστει. Απλά μεχρι να γινει αυτο, δεν θα ατμοποιει οσο πρεπει, και θα νιωθεις σαν να ρουφας με καλαμακι τις τελευταιες σταγονες του φραπε. Ενοχλητικο, μα θελει υπομονη, σε καμμια δεκαρια δεκαπενταρια τζουρες θα φυγει.
Επισης ισως τρεξει λιγακι εκει που συνδεεται με την μπαταρια, που και που (μεχρι να εξαλειφθει το φαινομενο) ξεβιδωνε και τσεκαρε-σκουπιζε με μια χαρτοπετσετα.
Για ολο το παραπανω λεμε μη σταξει στο σωληνακι.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2454 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:36 »
Πολλες καλησπερες... :bye: :bye: :bye:
Λογικα και εγω οπως σχεδον ολοι οι ατμιστες,ξεκινησα το ατμισμα με ενα η.τ της ''σειρας'', ενα πακετακι-starter kit δηλαδη.Απο οτι καταλαβα ΤΑΙΡΑΣΤΙΟ θεμα παιζει ο ατμοποιητης. Ο δικος μου ειναι ενας μη-επισκευασιμος (καλος ειναι ,και καλο ντουμανι βγαζει,ουτε υγρα μου ''πεταει'' οταν κανω τη τζουριτζα μου) λεω να παρω ενα ατμοποιητη επισκευασιμο και εγω σα παιδακι.. :tongue_smilie: αλλα περα απο το οτι δε ξερω ποιον να παω να παρω μεσα στο χαμο των ατμοποιητων,θα ηθελα να ρωτισω κανα πιο παλιο ατμιστη-στρια  απο μενα (που στα σιγουρα θα εχει αλλαξει κανα -δυο ατμοποιητες παραπανω απο μενα..) Τα θετικα του επισκευασιμου ατμοποιητη εχουν να κανουν πιο πολυ με το θεμα συντηρησης του ατμοποιητη (διαρκεια ζωης του ατμοποιητη,οικονομια σε ατμοποιητες) η της ποιοτητας της γευσης ? :hmmm: Σιγουρα και τα δυο μαζι παιζουν ρολο,αλλα ρωταω αμα κανει πιο πολυ διαφορα στο κοστος συντηρησης η στη γευση του υγρου,ντουμανι πλουσιο,κτλ..οσο αφορα το θετικο λογο για να παρει κανεις επισκευασιμο.
Αν εχει να κανει με τη καλυτερευση της ποιοτητας της γευσης εχει να μου προτεινει κανας καλος ανθρωπος  ;D κανα ατμοποιητη.


Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2455 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:39 »
Να σας ευχαριστησω ολους για τις πήροφοριες σας και τις απαντησεις σας με βοηθησατε παρα πολυ.
Ελπιζω καποια στιγμη να μπορεσω να βοηθησω και εγω !!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2456 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:44 »
Πολλες καλησπερες... :bye: :bye: :bye:
Λογικα και εγω οπως σχεδον ολοι οι ατμιστες,ξεκινησα το ατμισμα με ενα η.τ της ''σειρας'', ενα πακετακι-starter kit δηλαδη.Απο οτι καταλαβα ΤΑΙΡΑΣΤΙΟ θεμα παιζει ο ατμοποιητης. Ο δικος μου ειναι ενας μη-επισκευασιμος (καλος ειναι ,και καλο ντουμανι βγαζει,ουτε υγρα μου ''πεταει'' οταν κανω τη τζουριτζα μου) λεω να παρω ενα ατμοποιητη επισκευασιμο και εγω σα παιδακι.. :tongue_smilie: αλλα περα απο το οτι δε ξερω ποιον να παω να παρω μεσα στο χαμο των ατμοποιητων,θα ηθελα να ρωτισω κανα πιο παλιο ατμιστη-στρια  απο μενα (που στα σιγουρα θα εχει αλλαξει κανα -δυο ατμοποιητες παραπανω απο μενα..) Τα θετικα του επισκευασιμου ατμοποιητη εχουν να κανουν πιο πολυ με το θεμα συντηρησης του ατμοποιητη (διαρκεια ζωης του ατμοποιητη,οικονομια σε ατμοποιητες) η της ποιοτητας της γευσης ? :hmmm: Σιγουρα και τα δυο μαζι παιζουν ρολο,αλλα ρωταω αμα κανει πιο πολυ διαφορα στο κοστος συντηρησης η στη γευση του υγρου,ντουμανι πλουσιο,κτλ..οσο αφορα το θετικο λογο για να παρει κανεις επισκευασιμο.
Αν εχει να κανει με τη καλυτερευση της ποιοτητας της γευσης εχει να μου προτεινει κανας καλος ανθρωπος  ;D κανα ατμοποιητη.


το πιο βασικο για μενα ειναι οτι ξερεις και βλεπεις τι ειναι αυτο που ατμιζεις περα απο γευσεις ντουμανια χτυπηματα κτλ που σαφως σεταρεις καλα την φυτιλο αντισταση ειναι αρκετα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2457 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:46 »
Εχει να κανει με ολα τα παραπανω που ειπες. Τον φερνεις στα μετρα σου (αφου περασεις μια περιοδο εκμαθησης κατανοησης του ποια κινηση φερνει τι αποτελεσμα) και για την ποιοτητα γευσης, και για το ντουμανι. Καλο θα ηταν να μας πεις με τι ατμιζεις τωρα, ωστε να σου προταθει κατι "κοντα", για να περασεις πιο ευκολα (αν ατμιζεις πιθανοτατα με ego μπαταριες να σου προταθουν μικρης διαμετρου, αν ατμιζεις καρτο να σου προταθει κατι με απορροφητικο υλικο, αν ατμιζεις ego c t κλπ κατι με τανκ σαν τον vision eternity κοκ).

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2458 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 21:46 »
αλλα προσωπικα η ACS κοθολου εξυπηρετικη.
Πληρη ασυνενοησια τουλαχιστον στην Καβαλα οπου βρισκομαι.
για την ιδια κούριερ εγραψα και εγώ χθές
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10413.420.html   :thumpdown:

Για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείς στειλε μυνημα ή ακόμα καλύτερα βρισκόμαστε και από κοντα για ενα καφε και τα λέμε είσαι στην αρχή και θα ήταν κριμα να απογοητευτείς  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2459 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 22:13 »
H ACS καποτε εκανε δουλεια πλεον πιστευω οτι δεν αξιζει μια.... Εγω πηρα το πακετο μου 3 μερες αργοτερα απο την μερα που εφτασε και μαλιστα και κατοπιν συνενοησης για τις ωρες που θα ειμαι σπιτι και μαλιστα εγω πηρα τηλεφωνο αυτοι δεν ενδιαφερθηκαν ουτε για πλακα.Ασχετα που τους ελεγα το ταδε δυωρο θα λειπω απο το σπιτι και το φερναν την ωρα που ελειπα.... Τι να πω δεν εχω λογια να τους χαρακτηρισω....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 144 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix