vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1875 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:36 »
Κοντευω 48 ωρες!
Νιωθω αρκετα καλα, εχω και ενα video για να καταλαβετε πως νιωθω:




ελα μωρεεεεεεεεεεεεεε δε μπορεί να είναι τόσο άσχημα :)
βασικά εγώ κάνω και μερικά στριφτά για αρχή αλλά να σου πω την αλήθεια με το medium υγρό που έχω (δεν εχω αλλο προς το παρόν) ατμίζω 2-3 φορές και κάνω κεφάλι και μετά αργώ να το ξαναχρησιμοποιήσω  :laugh1:

αφού έχω την αίσθηση οτι τα στριφτά μου τα κάνω γιατί θέλω κάτι πιο ελαφρύ ώρες ώρες
 :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1876 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:38 »
απλα ήθελα να ξέρω και τον τύπο που βιδώνει στο giant s για ερευνα αγοράς τιμών από ιντερνετ γενικότερα

εισαι σωστη lemon.... ;)
ειναι πολυ καλη αρχικη ερωτηση αυτη ... "τι πηγαινει στην μπαταρια μου"
ετσι θα δεις ολα τα προιοντα που ταιριαζουν και κυριως θα διαβασεις reviews για αυτα. Ο crystal/epsilon ειναι αψογη αρχικη επιλογη... ;)

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1877 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2012, 20:51 »
οκ Kerk μάλλον προς τα εκει θα πάω για να μπορώ να ελέγχω και πόσα ml χρησιμοποιώ και να βλέπω και πότε πρέπει να ξαναβάλω υγρό γιατί προς το παρόν μπερδευομαι  :laugh1:

απλα ήθελα να ξέρω και τον τύπο που βιδώνει στο giant s για ερευνα αγοράς τιμών από ιντερνετ γενικότερα


Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος - καθότι νέος & εγω - ο epsilon λέγεται CE4+ V2 Crystal. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος. Τώρα για το τι βιδώνει στον Giant-S, όλοι οι ατμοποιητές με σπείρωμα Ego & 510 (αν προσέξεις η μπαταρία σου έχει σπείρωμα εξωτερικά & εσωτερικά. Το 510 είναι αυτό που έχει ο φορτιστής & βιδώνει εσωτερικά, ενω το Ego είναι το σπείρωμα που έχει ο ατμοποιητής σου).


Ελπίζω να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Mikes

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep vapeing
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1878 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:01 »
Με κουρασαν τα δεκαδες ειδη που κυκλφορησαν και η επιθυμια μου να τα δοκιμασω ολα.
Οι εποχες που υπηρχε μονο το παλιο καλο ego-T  και ολοι ειμασταν ευχαριστημενοι μονο και μονο επηδη ξεφυγαμε απο το καρκινοσωληνακι ηταν ομορφες!!!!!!
Με κουρασε να προσπαθω να επισκευασω εναν ατμο που κανει 4 γιουρο απλα για να παρατηνω την μετριοκακη του αποδοση 5-6 μερες, χωρισ να σκευτομαι οτι οταν τα εχωνα στον περιπτερα ημερισιως δεν με ενοχλουσε καθολου!!!!
Με κουρασε το να εχω 3 μπαταριες και να της φορτιζω και της 3 καθε μερα (ναι η μια ειναι παλια και ναι το εχω κανει προεκταση το η.τ.)
Με κουρασε να ψαχνω να βρω ινφο για το τι κακο μου κανει το η.τ. οταν το επιβαιβεωμενο κακο που μου εκανε το κ.τ. δεν το σκευτομουν και τοσο συχνα.
Με κουρασαν οι ειδημονες , οι ασχετοι , οι φανατικοι πρωην καπνιστες , οι φανατικοι νυν καπνιστες , οι wannabe doctors και ολοι αυτοι που το ειδαν "καθηκον"....
Με κουρασε το οτι νιωθω τυψεις για τα 3-4 κ.τ που καπνιζω τους τελευταιους 3-4 μηνες ενω για τους πρωτους 8-9 αβιαστα δεν το ειχα βαλει στο στομα μου.
Και πιο πολυ με κουραζει η σκεψη οτι τελικα ειμαι πολυ αδυναμος να τα πεταξω ολα κ. & η.τ. και να κανω μια ζωη απαλαγμενος απο πολλα πραγματα που με ΚΟΥΡΑΖΟΥΝ !!!!!!!! :(

Αποσυνδεδεμένος Ατμομιστής

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1879 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:19 »
Ακριβως κ μενα τα ιδια..Συμφωνω απολυτα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:22 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1880 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:22 »
Δεν υπάρχει σταθερότητα στην απόλαυση. Μία γιατί οι μπαταρίες είναι πεσμένες, μία γιατί οι ατμοποιητές αρχίζουν και δεν αποδίδουν όπως αρχικά, μία οι διαρροές, μία θέλει συμπλήρωμα σε άρωμα κτλ. 15 ημέρες καπνιστής ηλεκτρονικού, πάνω από 3 συνεχόμενες ώρες σταθερής απόλαυσης δεν έχω γευθεί ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1881 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:25 »
Θέμα επιλογών είναι Θάνο...Τα μαραφέτια που έχεις επιλέξει να ατμίζεις είναι το προβλημά σου...

Αποσυνδεδεμένος thanos99999

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1882 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:42 »
Πιθανότατα. Αλλά με τι άλλο να αρχίσει ένας καπνιστής (εγώ nobacco giant που θεωρείται από τα καλά) το άτμισμα; Με οικονομικά κινέζικα, αναγκαστικά.

Αποσυνδεδεμένος hliask1

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ATMIZO FOUL
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1883 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 12:54 »
Σωστος  κ μενα τα ιδια..Συμφωνω απολυτα.
Mikes

Αποσυνδεδεμένος yifto

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1884 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 13:40 »
Καλησπέρα. Με λένε Νίκο και αποφάσισα να ασχοληθώ με το η.τ. γιατί είναι πιο υγιεινό. Είμαι φανατικός καπνιστής άσπρου old holborn....

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1885 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 14:04 »
Πιθανότατα. Αλλά με τι άλλο να αρχίσει ένας καπνιστής (εγώ nobacco giant που θεωρείται από τα καλά) το άτμισμα; Με οικονομικά κινέζικα, αναγκαστικά.
Μια,απο τις πολλές, επιλογή είναι η αγορά σοβαρού tank (Πχ fotia tank)-να το χαζεύεις και να ΜΗΝ στάζει...Άλλη επιλογή μπορεί να είναι κάποια απο τις Πολλές version του Vivi tank...
Και τέλος οι διαρροές...
(δεν αναφέρομαι καν σε μπαταριοθήκες, γιατι εκει γίνεται πανικός απο τις επιλογές,αν και ψηφίζω υπερ μπαταριοθήκης VV και μιας μπαταρίας).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 14:12 από hemlock »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1886 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 14:25 »
Εμένα κάποιος μου είπε ότι μετά από χρήση 2 μηνών η.τ. έβγαζε μαυρίλα από το πνευμόνι του. Πώς κατάφερε και το σταμάτησε ? Ξανάρχισε το κ.τ. Δεν του είπα την πρώτη λέξη που σκέφτηκα να του πω, αλλά και δεν την γράφω εδώ, απλά είναι η πιο συχνή βαφτιστική λέξη που ακούμε.

Απλά σκέφτηκα, μπράβο μεγάλε, ξαναγύρισες στον καρκίνο για να σωθείς.

Το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια τελικά για να κάνει να ξαναπέσεις στο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1887 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 14:33 »
Να υποθέσω οτι ξέρει τι είναι και η αιμόπτυση, ε vagskarm... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1888 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 16:00 »
πραγματικα στις μπαταριες ειμαστε λιγο πισω απο αποψη εξελιξης.. ειναι αρκετα μικρα τα βολταζ που ζηταμε αλλα με απαιτησεις σε Α και μεγαλο C και ακομα δεν εχουμε μεγαλες αυτονομιες στα στοιχεια..

αν δεν υπηρχε η τοσο συχνη μνεια της φορτισης τους το ατμισμα θα ηταν σαφως ευκολοτερο..  ;)

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1889 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 20:17 »
Ο Ε ειναι μια χαρα.
Με 2 euro την εβδομαδα ατμιζεις οικονομικα και πολυ ευχαριστα.
Δεν υπαρχει προβλημα κ να σου καει.
Τον εχω 2 εβδομαδες και του δινω να καταλαβει. Χθες αλλαξα για δευτερη φορα το εσωτερικο του!
Αυριο παω για αλλον ενα να εχω εναν σε καθε μπαταρια.
1 Golden margy + 1 FPF
Θα παρω και μερικους ατμοποιητες  και ολα ΟΚ.
Αν πανε ολα καλα πανω στον μηνα θα εχει δωρο μια μπαταρια Giant.
Ειναι η πιο μεγαλη αν δεν κανω λαθος, 900.
Υπαρχει καμια μεγαλυτερη εκτος απο αυτην την ασημενια που μοιαζει με Dildo???

Παιδια να ρωτησω, η μπαταρια που εχει το i-want τι τυπος μπαταριας ειναι?
Ειναι η μπαταρια τυπου e-go???
Ειναι καποια απο τις παρακατω?
eGo, 510, 901, 801


Υπαρχει μεγαλυτερη απο 650 mAh και αν ναι, μπορει να μπει πανω στον epsilon?


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.




« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2012, 20:47 από alexmach »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix