vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 1 χρήστης
dallaskdp

Twitter

Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 15, 2018, 20:19 »
Το δευτερο ενώ δείχνει οτι η μπαταρία είναι φορτισμένη μόλις πατάω το fire μου βγάζει μήνυμα weak battery. :dontknow:
Καθάρισε καλά με ισοπροπυλική ή οινόπνευμα τις χρυσές επαφές στο καπάκι της μπαταρίας. Επίσης τις 2 χρυσές επαφές στο σώμα του mod (εκεί που πατάει το καπάκι). Σφίξε καλά τις βίδες που κρατούν το πλαστικό στο καπάκι.

Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 15, 2018, 20:22 »
Στην αρχή νόμιζα οτι ,επειδη ο αδελφός μου του έκανε σκληρή χρήση οτι έφταιγε αυτό. Αλλά το άλλο της συζύγου ήταν στα πούπουλα. Δεν έχει ούτε ένα σημαδάκι πάνω. Και δεν είναι θέμα παρτίδας, το ένα αγοράστηκε Ελλάδα και το άλλο απο Κύπρο με διαφορά 2-3 μηνών.

Λοιπόν καθάρισα όλους τους πόλους με οινόπνευμα αλλά δεν έχω μικρό torx για να σφίξω τα τρία μικρά βιδάκια. 

Το περίεργο είναι οτι τώρα και πάλι μου βγάζει το weak battery , αλλά δείνει ρεύμα  κανονικά ενώ πριν δεν έδινε καθόλου .

Edit: Τελικά to weak battery μία το βγάζει και μία όχι....... 

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2018, 01:55 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 15, 2018, 21:03 »
Το weak battery σημαίνει ότι η πλακέτα δεν παίρνει το ρεύμα που θέλει. Αν η μπαταρία σου είναι καλή τότε το πρόβλημα βρίσκεται στις επαφές. Η επαφή του θετικού συνδέεται απ' ευθείας στην πλακέτα άρα δύσκολο να έχει πρόβλημα (εκτός κομμένου καλώδιου).
Το πρόβλημα είναι στις επαφές του αρνητικού που μπορούν να μαζέψουν βρωμιά με το άνοιξε-κλείσε και επίσης να χαλαρώσει το πλαστικό κάλυμμα που τις κρατάει στη θέση τους.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση να φταίει η πλακέτα αλλά είναι λίγο σπάνιο. Ίσως έχουν μπει υγρά και να θέλει καθάρισμα

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 15, 2018, 21:14 »
Η μπορει να εχει το διάολο μεσα του. Μπορει να μην γουστερνει όλους τους τυπους, να μην ειμαι ο τύπος του δλδ.
 Μπορει να το χουν πλανεψει, μπορει... μωρε το καημενούλικο.
Ειπαμε, ειναι λαχείο. Οποιος αισθανεται τυχερός ας το φχαριστηθεί. Εμενα δε με γουστάρει πάντως.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 15, 2018, 21:34 »
Καθάρισε καλά με ισοπροπυλική ή οινόπνευμα τις χρυσές επαφές στο καπάκι της μπαταρίας. Επίσης τις 2 χρυσές επαφές στο σώμα του mod (εκεί που πατάει το καπάκι). Σφίξε καλά τις βίδες που κρατούν το πλαστικό στο καπάκι.
να του καμω ολα αυτα, κ μετα να το βαπσω μπλε?  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Trifon86

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 15, 2018, 22:23 »
Καλησπέρα, χρησιμοποιώ το evic primo miniε ναυτίλο mini με 1,8  έχω το εξής θεμα:
Την ίδια αντίσταση τη μετράει όπως να ναι... Δηλαδή:
Βάζω καινουργια αντίσταση την πιάνει 1,89 μετά από μια μέρα 1,98 μετά 2,02 μετά 1,86κτλπ 
Υποψιάζομαι ότι έχει σχέση το υπολοιπο της μπαταρίας..
Το έχει προσέξει κανείς αλλος???

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 16, 2018, 12:37 »
Αν διαβάσεις το νήμα, θα δεις την ίδια παρατήρηση και από άλλους.
Μην σε απασχολεί, ιδιαίτερα με εργοστασιακούς ατμοποιητές, που ξέρεις τι "κεφαλή" χρησιμοποιείς και μπορείς να παρατηρήσεις τις όποιες επιπτώσεις μπορεί να υπάρχουν με αλλαγή των watts και μάλιστα στην πορεία της χρήσης της κεφαλής, όπου μπορεί να επηρεάζει την τιμή της αντίστασης της κεφαλής και η μάκα που πιάνει το σύρμα της.
"Παίξε" στην διάρκεια χρήσης της κάθε κεφαλής και ανακάλυψε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι. Καλή συνέχεια  :) 

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 18, 2018, 01:01 »
Ή είναι κοντός ο πόλος του ατμοποιητή. 

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #503 στις: Ιουλίου 11, 2018, 10:01 »
4 μήνες μικρής χρήσης,εναλλακτικής,μια και εχω το 30ρι το istick και παρεδωσε πνεύμα η πλακέτα...Φορτιση μονο σε εξωτερικο φορτιστη. Απαράδεκτο να παρουσιαστεί τετοια βλαβη,και βεβαιως δεν με καλυπτη η εγγύηση που ειναι 3 μηνες. Το κοστος αλλαγης στα 25 ευρω που δεν πρόκειται να τα δωσω γιατι απογοητευτηκα.
Μεσα στα αλλα mod δουλευω εδω και 3 χρονια κυριως το istick 30 που  περα απο μια αλλαγη μπαταριας δεν με εχει προδώσει ποτε.
Ok, μαυρο στην joyetech και παμε για αλλα.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #504 στις: Ιουλίου 11, 2018, 11:33 »
Τελικά, μυστήριο τραίνο η Joyetech. Ή θα βγαίνουν σκυλιά ή μάπες. Έχω ένα VTC mini που έχει πέσει, έχει στραβώσει, έχει ψιλοβραχεί και δουλεύει ρολόι. Στο καπάκι VTwo mini χαιρέτησε χωρίς καμία κακομεταχείριση στο 6μηνο. Cuboid γειά σας στο 4μηνο, eVic Primo Mini δουλεύει ακόμα εδώ και 10 μήνες με μια επισκευή στο fire (5€). Μάλλον ο ποιοτικός έλεγχος δεν είναι το δυνατό τους σημείο :(

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #505 στις: Ιουλίου 11, 2018, 14:58 »
Εμένα από νωρίς άρχισε να μετράει λάθος την αντίσταση με ότι επιπτώσεις έχει αυτό στην αυτονομία. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω άλλη πλακέτα να την αλλάξω μόνος μόνος μου και να αποφύγω τα 25 ευρώ της αντιπροσωπείας? Με την καμία δεν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά σε μια τόσο αναξιόπιστη εταιρεία....

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #506 στις: Ιουλίου 11, 2018, 19:15 »
To πήγες στην αντιπροσωπία και σου είπαν ότι χρειάζεται αλλαγή πλακέτας; Ή είναι σαν το ανέκδοτο με το γρύλο και έχεις βγάλεις μόνος συμπέρασμα;
Λάθος μέτρηση αντίστασης οφείλεται στον πόλο 510 που δεν κάνει σωστή γείωση. Κόστος επισκευής 5€

Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #507 στις: Ιουλίου 12, 2018, 09:23 »
[member=6669]camber[/member] Οταν τραβάω μακριές τζούρες το δικό μου ''ανάβει'' στη κάτω μεριά.

Θέμα μπαταρίας ή πλακέτας? Παλιά δεν το έκανε.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #508 στις: Ιουλίου 12, 2018, 11:20 »
Μπορεί η μπαταρία σου να έχει γεράσει και ανεβάζει θερμοκρασία.
Όμως πολύ πιθανό να έχουν μαζέψει βρωμιά οι επαφές και χάνεται αρκετή ενέργεια κατά τη μεταφορά υπό μορφή θερμότητας.
Καθάρισε με ισοπροπυλική (ή οινόπνευμα) τους πόλους της μπαταρίας, τις  χρυσές επαφές στο καπάκι και στο σώμα. Επίσης με μπατονετα και ισοπροπυλική καθάρισε μέσα και το θετικό πόλο. Σφίξε καλά όλες τις βίδες στο κάτω καπάκι.

Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #509 στις: Ιουλίου 12, 2018, 12:24 »
Τον καθαρισμό που γράφεις τον είχα κάνει την προηγούμενη φορά που εσύ μου είχες αναφέρει πάλι, και σταμάτησε να μου γράφει ''weak battery'' ενώ η μπαταρία ηταν φορτισμένη.
Αρα μάλλον η μπαταρία έχει αρχίσει και κλάνει μέντες. Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias