vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa, FaniFox

Twitter

Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #540 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 19:06 »
 :wall:  μια απο τα ιδια, κ εγω...
εντελως ηλιθιο μοντακι. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #541 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 19:07 »
Στην ελια λέμε...άντε να βγεις έξω με αυτό μόνο...σιχτιρ...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #542 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 20:29 »
Εμένα πάντως ένα χρόνο + δεν έχει κάνει κιχ,και το χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά. Εκείνο που κάνω όμως συχνά είναι να το ξεματιαζω!  :))

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 20:34 »
Κι εγώ στην αρχή έτσι έλεγα...διάβαζα για προβλήματα, άκουγα  ,έλεγα επεσα σε καλή παρτίδα εγώ...ναι αμέ πως...μετά το εξάμηνο, και όχι καθημερινή χρήση,ξεκινήσαμε τα γνωστά θεματακια...τέλος.. μπήκε ντουλάπι ..αιώνια του η μνήμη...

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2018, 23:02 »
Και η φάση είναι ότι ούτε για φορτιστής δεν μου κάνει. Τις φορτίζει μέχρι τα 4,14 volt. Βλέπω προϊόντα και το λογότυπο της joytech και βγάζω σπυριά. Πετάμενα λεφτά ρε γμτ

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dpapan

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #545 στις: Νοεμβρίου 01, 2018, 15:10 »
Καλησπέρα,

Το μοντάκι αν το ξεβιδώσεις, απο μέσα έχει ενα κυλινδρικό πράγμα που εφαρμόζει η μπαταρία μέσα σε αυτό. Γνωρίζετε πως λέγεται; Το έσπασα και θέλω να δώ αν υπάρχει ανταλλακτικό.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #546 στις: Νοεμβρίου 01, 2018, 22:45 »

Αποσυνδεδεμένος CostasRs

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #547 στις: Νοεμβρίου 29, 2018, 17:50 »
Καλησπέρα.
Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.
Εχω 2 Joyetech eVic Primo Mini αγορασμένα με διαφορά 2 μηνών το καθένα. 
Τα δουλεύω  πάνω από ένα χρόνο απροβλημάτιστα,(χωρίς τα προβλήματα που έχουν προαναφερθεί σε προηγούμενα post ) όμως και τα 2 μου έβγαλαν το ίδιο πρόβλημα. 
Στα καλά καθούμενα είτε με ατμοποιητή επάνω είτε χωρίς από τα 17-18 Watt που το έχω ανεβάζει τα Watt στα 80 από μόνο του.
Δίνει την αίσθηση κολλημένου κουμπιού (το up) όμως το κουμπί του έχει σωστή επαναφορά.
Βγάζοντας & βάζοντας την μπαταριά κάποιες φορές στρώνει & υπάρχουν & φορές που ξεκολλάει απο μόνο του μετά απο 2-3 μέρες. 
Εχει συμβεί σε κανένα σας?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #548 στις: Νοεμβρίου 29, 2018, 19:11 »
Ίσως έχουν περάσει υγρά μέσα.
Αν δεν πιάνουν τα χέρια σου να το ανοίξεις και να το καθαρίσεις, βγάλε την μπαταρία, φύσηξέ το για λίγο με τον ζεστό αέρα ενός σεσουάρ μαλλιών (για να ρευστοποιηθούν τα όποια υγρά μέσα του) και μετά τίναξέ το με δύναμη να φύγουν από εκεί που έχουν κολλήσει μέσα του.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #549 στις: Νοεμβρίου 29, 2018, 23:57 »
Εαν πιάνουν τα χερια σου όντως με ενα καθάρισμα-πλυσιμο με οδοντόβουρτσα και ισοπροπυλική αλκοόλη της πλακέτας μπορεί να συνέλθει.

Αποσυνδεδεμένος CostasRs

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #550 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 18:05 »
Καλησπέρα παίδες & ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.
Θα προσπαθήσω για πρώτη φάση να του περάσω ζεστό αέρα με πιστολάκι 
σε περίπτωση που έχουν περάσει (η δημιουργηθεί) υγρά στο εσωτερικό του mod
(αν και απο προσωπική μου  χρήση δεν έχουν έρθει σε επαφή με οποιοδήποτε  υγρό) 
Αν δεν πιάσει τότε θα το ανοίξω για καθαρισμό (που μακάρι να μη χρειαστεί μήπως και 
γλυτώσω τα αυτοκόλλητα) 

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #551 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 21:05 »
Aν όντως έχει περάσει υγρό, το πιστολάκι δε θα βοηθήσει.... ΔΕΝ το γλυτώνεις το άνοιγμα.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #552 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 21:15 »
Για ενημέρωση :
Εχω ένα VTC Dual, το οποίο ξαφνικά δεν διάβαζε κανέναν ατμοποιητή.
Σε τοπικό επίπεδο , διεγνώσθη, ότι δεν έφτανε το ρεύμα στον πόλο. Ολα τα άλλα , μενού, φόρτιση κλπ λειτουργούσαν κανονικά κι έτσι το χρησιμοποιούσα σαν φορτιστή.
Πιθανολογούσαν βλάβη της πλακέτας.
Τελικά το πήγα στη Σαλονίκη , στην OSMO SHOP, το είδε ο τεχνικός τους -χωρίς χρέωση - απεφάνθη ότι είχε 3 πυκνοτάκια καμμένα, το έφτιαξε το MOD και περιμένω να το πάρω. Κόστος επισκευής 10ευρώ.
Ηθικόν δίδαγμα : Πριν πετάξετε τα MOD σας, δώστε τα σε ένα καλό κατάστημα που έχει τεχνικούς και που το εμπιστεύεστε. Θα το εξετάσουν χωρίς χρέωση και θα σας πούνε υπεύθυνα.
Για Βόρειο Ελλάδα, προσωπικά συνιστώ το OSMO SHOP - Θεσσαλονίκη. Εμένα μου έκανε δουλειά.
https://www.osmoshop.gr/

PS. Φυσικά, σαν συνεπές μέλος του φόρουμ μας, πρώτα έθεσα τη δυσκολία που είχα με το MOD, εδώ μήπως και βρούμε κάποια λύση. Αφού δεν τελεσφόρησε, προχώρησα παρακάτω.
Για του λόγου το αληθές, 
[Ηλεκτρονικά mods] Απ: Joyetech evic vtc mini
« on: February 11, 2018, 14:57 »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2018, 21:39 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #553 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2019, 18:17 »
Καλησπέρα στην κοινότητα ,
Ένας φίλος μου έφερε ένα μοντάκι έχοντας κάποια θέματα στην ένδειξη της μπαταρίας και στην μέτρηση της αντίστασης .
Θέλησα να του κάνω DownGrade από V6.07 σε V6.04 , γιατί με αυτόν τον τρόπο είχα λύσει το πρόβλημα σε ένα άλλο.

Τη στιγμή που πατάω Update , αντί να μου ανοίξει παράθυρο για να διαλέξω Firmware Version , μου πετάει μήνυμα "Please set the hardware version" :confused1:
Το περίεργο είναι ότι σαν τρέχουσα Hardware Version παρουσιάζει την 115.68 :o
Ίσος να πετάει το παραπάνω μήνυμα για αυτό το λόγο .
Ξέρει κάποιος κάτι ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


Edit: Έχω την εντύπωση ότι το πόσταρα σε λάθος νήμα :-[ .
Πρέπει να πάει στο Evic Primo Mini
Αν μπορεί κάποιος διαχειριστής να το μεταφέρει .....

Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #554 στις: Οκτωβρίου 08, 2019, 21:37 »
Το ανάθεμα αφορά το SE?  :-\
Δεν ήξερα δε ρώταγα; Μπήκα σήμερα στο καταστημα να αλλαξω το stealth το pico X , το οποίο την ίδια μέρα που άρχισε να ξεφλουδίζει μεσα στο χέρι μου (κι ενώ μαγείρευα μακαρονάδα, γι αυτους που ξέρουν! :idiot1: ) σταμάτησε και να δουλεύει, αφου πρώτα γυρνουσε συνέχεια πρώτα στα 10W , χωρις πέσιμο , χωρίς κουμπάκι κολλημένο και πεντακάθαρο .. :-[
Λεω θα ξαναπάρω το ίδιο, 24 ευρώ δε λεει τίποτα, πηρα τηλ και μου το κράτησε, πήγα και βγήκα με το Primo SE..

Ατμιζα καμια ώρα, διάβαζε πιο ψηλα κατα 0,4 Ω και χρειαζόταν 4  ολόκληρα Watts παραπάνω απο το Pico για να εχω το ίδο αποτέλεσμα, πράγμα που δεν ενοχλεί αν το πάρεις απόφαση. Μετα απο μία ώρα όμως έβγαλε No atomiser και μπήκα εδώ, διάβασα για τα βιδάκια χωρίς να ξέρω αν μιλάτε για το SE, πράγμα που δούλεψε! παραδόξως ίσως. Αρχισε Misfire όμως και παρατηρησα να ανεβοκατεβαζει την τιμη της αντιστασης. Ετσι άνοιξα το καπάκι της μπαταριας κλασσικα να δω πως ειναι μέσα ;D και παρατηρησα πως το ελασματακι είχε εμφανώς κάποιο λάδι . Το καθάρισα και πήρα πλέον σχεδόν κανονική τιμη αντιστασης και χωρις Misfires, δεν ξέρω πόσο θα κρατησει βεβαια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15760 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12