vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz

Twitter

VnV premium e-liquids

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #555 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:29 »
Αυτό πρέπει να το αφήσουμε να το κάνει review δικαιωματικά ο [member=7454]Cruiser79[/member] :lotpot:

Σίγουρα το αγαπημένο του απο αυτά τα 3 :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #556 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:32 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Ωρίμανση καμιά βδομάδα έτσι;;;;

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2019, 14:00 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #557 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:40 »
Τα δοκιμάσατε;;;
Tα δοκιμάσαμε στην έκθεση ρε μάστορα, αφού χτες κυκλοφόρησαν, πότε να προλάβουμε στο σπίτι μας? Πρωί πρωί θα στήναμε να δοκιμάζουμε τις αγουρίδες?
Η sauce και το almond είναι πολύ ωραία, θα τα ατμίζουμε για καιρό, το τρίτο είναι αδιάφορο, δεν ασχολούμαι καθόλου μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #558 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 10:42 »
Ο Alex και ο Νίκος λένε μία μέρα στο συγκεκριμένο αλλά είναι και αγγουροάτμιδες αυτοί...
Εγώ έχω στα χέρια μου το commercial batch απο την Παρασκευή ....
Δώσε μου λίγο χρόνο να τα δοκιμάσω και ανεβάζω και κανένα ψιλοreview με προτεινόμενους χρόνους ωρίμανσης.
Πάντως αν κρίνω απο τα προηγούμενα batch που έχω δοκιμάσει το υγρό και την μυρωδιά τώρα απο το μπουκάλι πιστεύω στις 3 μέρες μαξιμουν είναι έτοιμο...

Εγώ το αμυγδαλάκι περίμενα πάντως... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #559 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 12:41 »
Και εγώ στο αμυγδαλάκι έχω αποθέσει τις ελπίδες μου. Χτες τα έφτιαξα βέβαια οπότε θα περιμένω λίγες μερούλες για να εκφέρω άποψη καθώς η πρώτη δοκιμή αμέσως μετά την ανάδευση, δεν έδωσε αποτέλεσμα. Φάνηκε καθαρά ότι κάτι λείπει.


Εννοείται ότι το Demon Sauce θα το χαρεί κάποιος άλλος καθώς δεν τόλμησα ούτε το καπάκι να ανοίξω! Καλό παιδί ο [member=21052]Μητσόπουλος[/member], ιδιαίτερα αν τον έχεις ταΐσει κρέας, αλλά πολύ βουτυρομούτρης ρε φίλε!!!

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #560 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 13:14 »
Τα δοκίμασα στην έκθεση κ με μια πρώτη μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ το γκοφρέτα κ μετά το demon. Για ωρίμανση πάντως οι 3 μέρες μάλλον είναι πολύ Οκ. Εγώ το demon θα το χτυπήσω πάντως στην επόμενη κιόλας μέρα.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #561 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 13:17 »
Λοιπόν όπως έγραψα και πριν τα υγρά τα έχω στα χέρια μου απο την Παρασκευή.
Φτιάχτηκαν και τα 3 με γλυκερίνη και νικοτίνη του γνωστού ροζ μουλαριού.
Τα συγκεκριμένα τα έχω δοκιμάσει αρκετές φορές πριν κυκλοφορήσουν και ξέρω τι να περιμένω πάνω κάτω
απο το καθένα αλλά πάμε να τα δούμε και να τα δικάσουμε λίγο αναλυτικότερα ...

Και ας ξεκινήσουμε με αυτό που περίμενα πιο πολύ  ...

Urban Almond

Μας το πλασάρουν απο την εταιρεία σαν :
Ένα λαχταριστό μπισκότο αμυγδάλου στα πρότυπα των γαλλικών Macaron με γέμιση κρέμα βανίλιας και αμύγδαλου.

Στις 3-4 μέρες ωρίμανσης το υγρό στο μπουκάλι έχει γίνει αισθητά πιο σκουρόχρωμο απο τα άλλα 2 και στο άνοιγμα του καπακιού το αμυγδαλάκι και η κρεμούλα γίνονται εύκολα αντιληπτά.
Απο την αρχή της τζούρας στους drippers που έχω μπροστά μου (Headshoot με SK 27GA alien και vamp 2
με Riot interlock fralien) μια κρεμώδης ζύμη αμυγδάλου κυριαρχεί έντονα και αφήνει μια αρκετά γλυκιά επίγευση
στο τέλος.
Μου θυμίζει έντονα τα υπολείμματα ζύμης  που περίμενα να φάω με το κουτάλι πιτσιρικάς κάθε Χριστούγεννα που η μάνα μου έφτιαχνε τους κουραμπιέδες .
Έντονη,παχιά ζύμη και το αμυγδαλάκι με την βανίλια κυριαρχούν.
Η γεύση του τζούρα με την τζούρα γίνεται όλο και πιο εθιστική και η γλυκιά επίγευση μένει στο στόμα για πολύ ώρα.
Σίγουρα ένα πολύ ευχάριστο και ιδιαίτερο υγρό .To ατμίζω σερί κανένα 3ωρο και δεν με έχει κουράσει καθόλου,
χτυπηματάκι καλό,με το freddaki κάθεται όμορφα και τις αντιστάσεις παρότι σκουρόχρωμο δεν τις λερώνει ιδιαίτερα.
Ίσως να το ήθελα στο κυρίως σώμα του πιο γλυκό αλλά θα υπήρχε ο κίνδυνος να κουράσει ενώ τώρα είναι άνετα ένα
all day υγράκι.

Πιστεύω οτι το υγρό μπορεί να στρογγυλέψει με την πάροδο του χρόνου  και να γλυκάνει κι άλλο και ίσως είναι ακόμα νωρίς να το κρίνουμε ως προς την τελική του μορφή.Θα πρότεινα τουλάχιστον μια βδομαδούλα ωρίμανση για το συγκεκριμένο.Απλά λόγω του ιδιαίτερου προφίλ του και προσωπικού γούστου ήθελα να το δοκιμάσω πρώτο.
Δοκιμάστε το και εσείς παίδες σίγουρα έχει αυτό το "κάτι" και τα ξαναλέμε...
Ένα μπράβο απο μένα πάντως στον φίλο Νίκο [member=17565]trandism[/member] που ρισκάρει με νέα προφίλ και μας δίνει τέτοια υγρά θα πάει :thumpup:


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2019, 13:41 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #562 στις: Νοεμβρίου 05, 2019, 21:41 »
Περιμένουμε εντυπώσεις και από τον δαίμονα!!!

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

διαγραφή άμεσης και τεράστιας παράθεσης <--Click

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2019, 23:24 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #563 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 10:21 »
Πάμε στο 2ο της σειράς και το πιο πολυαναμενόμενο απο την ατμιστική κοινότητα

VnV Demon Sauce

Περιγραφή εταιρείας:

Το κολασμένο αδερφάκι της Voodoo Sauce!!
Ένας αριστοτεχνικός συνδυασμός Buttercream, Madagascar Vanilla Custard, Creme Royal με ζεστή καραμέλα γάλακτος!
Μοναδικός συνδυασμός γεύσεων που θα σας ταξιδέψει.
Η Demon Sauce είναι εδώ για να γίνει η νέα σας εξάρτηση!!


Λόγω της τεράστιας επιτυχίας της Voodoo ότι είχε να κάνει κατα καιρούς με μια νέα version της ή μια παραλλαγή της συγκεκριμένης ήταν σημείο αναφοράς και συζήτησης στα ατμιστικά πηγαδάκια.Άλλοι περιμέναν ένα extra υλικό μέσα,άλλοι μια παραλαγή,άλλοι φοβούνταν μην αλλάξει και τέτοια όμορφα...

Τελικά τα παιδιά της VnV τόλμησαν το κάτι παραπάνω και μετά απο αρκετούς πειραματισμούς με νέα υλικά και ατελείωτα δοκιμαστικά batches μας δώσανε κάτι διαφορετικό απο την voodoo.

Στο μπουκάλι είναι αισθητά πιο ανοιχτόχρωμο υγρό απο τα άλλα 2 νέα της σειράς και με το που ανοίγεις το καπάκι ένα πράγμα σου έρχεται στην μύτη.Βούτυρο...Πολύ βούτυρο...Πάρα πολύ βούτυρο . (έφτασε η judgement day [member=7454]Cruiser79[/member] :laugh1: ) .

Στάζεις στον dripper σου και λες τώρα θα πεταχτεί έξω και κανένα κομμάτι βιτάμ ...
Με το που ξεκινάς να το ατμίζεις μια παχιά,παχιά βουτυρόκρεμα γεμίζει το στόμα σου.Πλούσιο σώμα και πολύ έντονοπου σου αφήνει μια γλυκιά επίγευση καραμέλας στο τέλος.Όσο πιο πολύ αέρα και γκάζια του δώσεις τόσο πιο πολύ γλυκίζειτο συγκεκριμένο.

Απο κατάλοιπα τώρα και υπολλείματα γενικά στα coils δεν είδα κάτι ιδιαίτερο,αναμενόμενα πράγματα...
Τα έχει τα κάτι τις του όμως το συγκεκριμένο...

Εμένα προσωπικά δεν με κούρασε και το άτμισα κανένα2ωρο αρκετά ευχάριστα αλλά σίγουρα δεν θα το είχα
 για all day υγρό.Οι fun του είδους είμαι σίγουρος θα το λατρέψουν... :yes:




Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #564 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 13:07 »
Demon Sauce μαζί με Voodoo θα παίζουν ενναλάξ συνέχεια, κόλαση το υγράκι!

Urban Almond άνετα για όλη μέρα ή συνοδεία στον καφέ!

Ruby Kat αυτό που περίμενα από τα τρία να μη μου αρέσει και τελικά ίσως είναι το αγαπημένο μου από τα τρία.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #565 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 13:35 »
Το Demon όπως το πήρα το έθαψα στον κήπο, μη γίνει καμιά στραβή και μες τη ζαλούρα μου το ατμίσω κάνα βράδυ και αρχίσω να μιλάω αρχαία αραμαϊκά.

Το Ruby, το δοκίμασα χτες στις 24 ώρες και το υγρό είναι πραγματικά φανταστικό. Το αν θα αρέσει, είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Μπορώ να πω όμως ότι πρόκειται για μια πιστή απόδοση της γνωστής σοκολάτας, χωρίς την οξύτητα. Δεν το καταλαβαίνεις ακριβώς όταν παίρνεις τζούρα αλλά στα πρώτα δευτερόλεπτα που ακολουθούν την εκπνοή. Ίσως, λέω ίσως, να θέλει μια ελαφρά μείωση η νότα ψημένου φουντουκιού που σε σημεία κυριαρχεί στην επίγευση. Και το δέσιμο που κάνει με το φρεντάκι μου, είναι εξαιρετικό. Έχουμε και αν έχουμε δει υγρά τα οποία είναι υποτίθεται απόδοση γνωστών γλυκών ή σοκολατών. Ε, αυτό το πε και το κανε. Bravo απλά.

Το μυγδαλάκι θα το αφήσω μέχρι την τέταρτη μέρα οπότε μεθαύριο θα αποκτήσω άποψη.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #566 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 13:36 »
Demon Sauce μαζί με Voodoo θα παίζουν ενναλάξ συνέχεια, κόλαση το υγράκι!

Urban Almond άνετα για όλη μέρα ή συνοδεία στον καφέ!

Ruby Kat αυτό που περίμενα από τα τρία να μη μου αρέσει και τελικά ίσως είναι το αγαπημένο μου από τα τρία.
Ποιο από τρία μπορεί να μπει και να αποδώσει  σε mtl

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #567 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 13:48 »
To almond μέσα σε hussar ατμίζω αυτή την στιγμή και το δίνει εξαιρετικά.Πιο σφιχτά δεν γνωρίζω...
Τα άλλα 2 δεν τα έχω παίξει ακόμη σε τανκ ή σφιχτό dripper

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #568 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 14:12 »
Οπότε και στον Eviva λογικά θα παίζει καλά. :delicious:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #569 στις: Νοεμβρίου 06, 2019, 15:17 »
Τέλεια παίζει στον Εβίβα! :yes: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536151 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12