vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

45 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:12 »
Ξερει κανεις αν τα FF τα λευκαινουν?
H λεύκανση γίνεται με οξυζενέ στον πολτό του ξύλου

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:17 »
κι εν τω μεταξυ ο καπνός στο στριφτό κινέζικος...

γι αυτό με το οξυζενέ οτι είναι κακό υπάρχει κάποια βάση; δεν το έχω κοιτάξει καθόλου, αλλα αυτο που ξέρω ειναι πως το οξυζενέ που παίρνουμε έτοιμο δεν έχει καμία σχέση με το οξυζενέ του εργαστηρίου, έτσι χονδρικά τελείως, δεν ξέρω πχ αν είναι κάτι παρόμοιο με την αμμωνία ή τη σόδα που υπάρχουν και 30 διαφορετικές συστάσεις

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 05, 2015, 23:40 »
Ποια εργαστήρια εννοείς; Μάλλον εργοστάσια/βιομηχανίες θέλεις να πεις γιατί εκεί γίνεται η λεύκανση.
Δεν το ανέφερα σαν καλό ή κακό το οξυζενέ. Είναι η διαδικασία που γράφει ο κατασκευαστής των ff στο site.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 06, 2015, 02:49 »
Το οξυζενέ είναι και η "οργανική" διεργασία καθαρισμού. Η "μη οργανική" περιλαμβάνει χλώρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 03:06 από Atrum »

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 06, 2015, 03:57 »
Για το Fiber Freaks υπάρχει η παρακάτω περιγραφή

Παράθεση
Density 1 - Παρόμοιο με το κλασικό βαμβάκι. Κατάλληλο για όλους τους τύπους ατμοποιητών.

Density 2 - Κατάλληλο για όλους τους ατμοποιητές. Είναι ιδανικό για ατμοποιητηές που κατασκευαστικά είναι επιρρεπείς στο να παρουσιάζουν διαρροές.


Οπότε λογικά πρέπει να παίζει με διαφορετικές ποσότητες ανάλογα με τον τύπο (1 ή 2) και το στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 06, 2015, 11:32 »
και οι περισσότεροι ατμο έχουν κλώνους απο 1/1 μέχρι όμως όσο βαθιά λούκια υγρου και ότι τρύπες αέρα θες ,
κι αυτό το κάνει ακόμα πιο εύλογο  χρηστό το πόρισμά σου 

Plug and play ειναι παρ ολα αυτά το fiber freaks αν έχει κανεις την ελάχιστη εμπειρία (νόμος α) το βαμβάκι να περνάει χωρίς να σφίγγεται στο κόιλ)
αυτά που ακούστηκαν με τα "χειρουργικές κινησεις " κλπ (βελονάκι το λέμε εμεις εδώ) ειναι για εξωτικές καταστάσεις και δεν έχουν σχέση με το ff και τα 2-3 διαφορετικά βαμβάκια που έχουμε πρόσβαση εντός των συνόρων  ;D
με την ανάλογη εμπειρία μπορεί κανεις να κάνει και κάποιο tuning  :)) αν κάτι  δεν τον καλύπτει  αλλα κι αυτό ειναι κάτι διαφορετικόαπο αυτο που συζητάμε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 12:29 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:35 »
Βρε παίδες... γιατί νοιώθω ο μοναδικός άχρηστος εδώ μέσα που δυσκολεύτηκε να σετάρει ένα απλό κόιλ με FF2?


Όπως και να το έκοψα αυτό ξεφτάει!!! το έκοψα κάθετα, ξεφτάει... Το έκοψα οριζόντια ξεφτάει... :dontknow:


Τελικά έκοψα μια λουρίδα έπαιξα πλάθω κουλουράκια, και με ζόρι γιατί ήταν στο παρά τσακ να ξεφτίσει έστησα τον ΙΑΤΤΥ μου!!!


Οκ... γεύση καλή και από τροφοδοσία δεν έχει πρόβλημα από την πρώτη τζούρα...
Αλλά ΤΟΣΟ παίδεμα? :confused1:  Ή απλά δεν το έχω συνηθίσει?


Τί κάνω λάθος ωρε παλικάρια?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:42 »
Έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι είναι λίγο ιδιότροπο το ff2. Μάλλον είναι λίγο χαλαρή η πλέξη του και είναι εύκολο να διαλυθεί όταν το τραβάω να περάσει μέσα από το σύρμα. Αν και είναι σε σαν πανάκι, δεν έχω παρατηρήσει ότι οι ίνες του έχουν συγκεκριμένη φορά. Όπως και να κοπεί είναι το ίδιο. Θέλει όμως προσοχή, στοργή και προδέρμ για να περάσει μένοντας ακέραιο.
Από γεύση πάντως και τροφοδοσία δεν έχω παράπονο. Μια χαρά είναι.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:44 »
Απαλά απαλά το ff2, φροντίδα και προδέρμ!
Χάδι θέλει και ελαφρύ στρίψιμο μέχρι να έρθει στη διάμετρο που το θέλεις, όχι πιάσιμο στις άκρες και τράβηγμα προς τα έξω.. ;)

Μιλάω τώρα εγώ που το μόνο που καταφέρνω είναι να το κάνω να ρεύεται όλη την ώρα το συγκεκριμένο..

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #624 στις: Απριλίου 06, 2015, 16:57 »
σίγουρα είναι το ff2 που ξεφτάει? Το 1 ξεφτάει περισσότερο.
Μήπως το κόβεις απο λάθος πλευρά?
Εγώ όπως είναι το ορθογώνιο pad κόβω τη μικρή πλευρά, το ανάποδο δηλαδή απο αυτό που γίνεται στο kgd και το νακαΜήτσο.

Μετά κάνω μυτούλα μόνο στην άκρη (δεν το πλάθω ολόκληρο), το περνάω και τραβώντας στρώνει μόνο του, δεν καταλαβαίνει Χριστό απο ξεφτίσματα κλπ.
Η αντίθετη πλευρά (αυτή που δεν έχω κάνει μύτη) είναι ήδη ίσια οπότε τραβάω μέχρι να φτάσει να ακουμπάει στο λούκι, κουρεύω την άλλη και τέλος.
Πραγματικά είναι ό,τι πιο εύκολο έχω στήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 17:05 από vato »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #625 στις: Απριλίου 06, 2015, 19:07 »
ειχα διαβασει καπου οτι εκει που κανουμε μυτη το βαμβακι πρεπει να το κοβουμε οπως και να εχει και να αφηνουμε το καθαρο.. λεω καθαρο γιατι ελεγε το ποστ που ειχα διαβασει οτι το μερος που στριβουμε για να γινει μυτη αποροφα τα έλαια των δαχτυλων μας και δημιουργουνται 2  προβληματα ..  χανει καποιο ποσοστο αποροφητικοτητας το βαμβακι απο τα ελαια αυτα και δευτερο βρωμιζει απο το στριψιμο με τα δαχτυλα .. και μιλαμε αορατη βρωμια ..... και το ποστ συνεχιζε και ελεγε .. γιαυτο τα βαμβακια μας τα εχουμε παντα αεροστεγη κλεισμενα και κοβουμε ενα κοματι του και το φυλαγουμε σε αλλο σακουλακι και αυτο χρησιμοποιουμε μεχρι να τελειωσει και που αυτο παλι να ειναι κλειστο μεσα στο σακουλακι ... τωρα αυτα που διαβασα μου φαινονται λογικα .. αλλα και παλι ακουω και αλλες γνωμες απο εσας :yes:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #626 στις: Απριλίου 06, 2015, 19:45 »
Ακριβως Κωστα!!!
Μονο στην ακρη η μυτη και μετα κοψιμο.
Αμα το πλαθουμε ολο γινεται μην πω πως...


Sent from my D5503 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #627 στις: Απριλίου 06, 2015, 19:59 »
Σωστά!! Προσπαθω παντα το μερος που θα μεινει σαν φυτιλι να μην το εχω αγγίξει και να εχω παντα τα παντς κλεισμενα σε σακουλακι.
Όπως διάβαζα πρόσφατα σε ένα ξένο φορουμ, είναι χαζο να ζητάμε  sterile βαμβάκια και αεροστεγώς κλεισμένα και μετα να τα ανοίγουμε και να τα λερώνουμε με "κατι" που θα τελικά θα εισπνεύσουμε....

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #628 στις: Απριλίου 06, 2015, 20:05 »
Δηλαδή παιδιά δεν το πλάθεται σαν φυτίλι? Στρίβεται μόνο την άκρη?

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #629 στις: Απριλίου 06, 2015, 20:06 »
Το πλαθεις λιγο αν θες αλλα οχι τα pads

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 76 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy