vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, I.P, thebull, gigelis78, tapantari, dvelev

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 11, 2017, 23:03 »
Αχ....Gandalf. Ποσα λιτρα εχω κανει! Βοηθεια συνανθρωποι, εχω βρει μερικες συνταγες και θα ηθελα να ριξετε μια ματια μηπως καποιος την εχει ακουσει ή μηπως εχετε καποια να προτεινετε εσεις. Ειμαι σε απογνωση. Θελω να φτιαξω λιτρο και θα ηθελα να τα γραψω ολα με κεφαλαια αλλα, αυτα. Ευχαριστω

http://www.99juices.com/recipes/2751/#.WHaQSy82uM8

και επισης το ποστ του μελους: 

http://vaping.gr/index.php/topic,10793.msg1128057.html#msg1128057

το οποιο ομως δεν μου μοιαζει και πολυ.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 00:04 »
Εάν θελεις 1 σφραγισμενο στα 3mg εχω να σου δωσω.
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 12:36 »
Παιζεις με τον πονο μου. Το gandalf ειναι η οαση στην ερημο του relax. Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:42 »
Φίλε μου η συνταγή που έχω δώσει εγώ σχετικά με το Gandalf, δεν είναι Gandalf. Όπως έγραψα είναι ένα ωραίο καπνικό που προέκυψε κατα τις προσπάθειες αντιγραφής του Gandalf. Σε μερικές νότες θυμίζει λίγο Gandalf. Βασικά έχω φίλους που τους αρέσει περισσότερο από το gandlaf! Πάντως το Gandlaf σίγουρα έχει Turkish, Western, Burley, Black Honey. Απλά δεν έχει μόνο αυτά... :)

Έχει ανανεωθεί η συνταγή. Αν το επιχειρίσεις αντί για Dulce De Lecce βάλε Creme Fresh, και αν θες βάλε 0.25% Anise που σίγουρα έχει το Gandlaf. Τα υπόλοιπα είναι Black Honey 1,4%, Burley 1,2%, Turkish 3%, Western 4,2% και Βερύκοκο 0,6%. Όπως και να έχει αν το αφήσεις 30 μέρες (όχι λιγότερο, δεν είναι ωραιο πιο πριν, το έχω δοκιμάσει) θα βγει ένα ωραίο καπνικό που καμία σχέση δεν έχει με τα καπνικά της αγοράς. 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:46 »
Δεν είναι το σωστό νήμα αλλά δεν εχει δοκιμάσει κανείς το Mild balck αρωμα της TPA? Gandalf δεν είναι αλλά σε αυτές τις δύσκολες μέρες μέχρι την ομαλοποίηση της αγοράς κάνει τη δουλεια του Gandalf

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:53 »
Φίλε μου η συνταγή που έχω δώσει εγώ σχετικά με το Gandalf, δεν είναι Gandalf. Όπως έγραψα είναι ένα ωραίο καπνικό που προέκυψε κατα τις προσπάθειες αντιγραφής του Gandalf. Σε μερικές νότες θυμίζει λίγο Gandalf. Βασικά έχω φίλους που τους αρέσει περισσότερο από το gandlaf! Πάντως το Gandlaf σίγουρα έχει Turkish, Western, Burley, Black Honey. Απλά δεν έχει μόνο αυτά... :)

Έχει ανανεωθεί η συνταγή. Αν το επιχειρίσεις αντί για Dulce De Lecce βάλε Creme Fresh, και αν θες βάλε 0.25% Anise που σίγουρα έχει το Gandlaf. Τα υπόλοιπα είναι Black Honey 1,4%, Burley 1,2%, Turkish 3%, Western 4,2% και Βερύκοκο 0,6%. Όπως και να έχει αν το αφήσεις 30 μέρες (όχι λιγότερο, δεν είναι ωραιο πιο πριν, το έχω δοκιμάσει) θα βγει ένα ωραίο καπνικό που καμία σχέση δεν έχει με τα καπνικά της αγοράς.
Το gandalf έχει 9-10 αρώματα και γι αυτό ακριβώς τον λόγο η δυσκολία έγκειται στην ισορροπία των ποσοστών για να βγει σωστό αποτέλεσμα.
Χλωμό το βλέπω να κλωναριστεί :)

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 14:04 »
Φίλε μου η συνταγή που έχω δώσει εγώ σχετικά με το Gandalf, δεν είναι Gandalf. Όπως έγραψα είναι ένα ωραίο καπνικό που προέκυψε κατα τις προσπάθειες αντιγραφής του Gandalf. Σε μερικές νότες θυμίζει λίγο Gandalf. Βασικά έχω φίλους που τους αρέσει περισσότερο από το gandlaf! Πάντως το Gandlaf σίγουρα έχει Turkish, Western, Burley, Black Honey. Απλά δεν έχει μόνο αυτά... :)

Έχει ανανεωθεί η συνταγή. Αν το επιχειρίσεις αντί για Dulce De Lecce βάλε Creme Fresh, και αν θες βάλε 0.25% Anise που σίγουρα έχει το Gandlaf. Τα υπόλοιπα είναι Black Honey 1,4%, Burley 1,2%, Turkish 3%, Western 4,2% και Βερύκοκο 0,6%. Όπως και να έχει αν το αφήσεις 30 μέρες (όχι λιγότερο, δεν είναι ωραιο πιο πριν, το έχω δοκιμάσει) θα βγει ένα ωραίο καπνικό που καμία σχέση δεν έχει με τα καπνικά της αγοράς.
Να κατεβασω λιγο το Turkish να δωσω λιγο βερυκοκο? Τι πιστευεις? Το λεω γιατι το gandalf μου δινει μια ωραια δροσια στην εκπνοη και φανταζομαι θα ειναι το φρουτο...και σιγουρα δεν ξερω αν ειναι οντως το συγκεκριμενο φρουτο. Θα φτιαξω παντως ενα 30μλ . Σε ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 14:14 »
Η δροσιά είναι το anise, αυτό προσφέρει σε τόσο μικρό ποσοστό, δεν καταλαβαίνεις γεύση... Το Turkish κατέβασέ το αν θες μέχρι 2,5% πιο κάτω θα χαθεί τελείως.

Σχετικά με το φρούτο, ίσως είναι και το ροδάκινο. Προσωπικά δοκίμασα κατευθείαν με την γλώσσα λίγο gandlaf (3αρι ήταν δεν παθαίνεις τίποτα) γιατί είχα σκάσει να βρω το φρούτο... και νομίζω γεύτηκα βερύκοκο ενώ πριν πίστευα στο ροδάκινο περισσότερο... τώρα τι να σου πω, δεν παίρνω και όρκο 

συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2017, 16:10 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 14:48 »
Δεν είναι το σωστό νήμα αλλά δεν εχει δοκιμάσει κανείς το Mild balck αρωμα της TPA? Gandalf δεν είναι αλλά σε αυτές τις δύσκολες μέρες μέχρι την ομαλοποίηση της αγοράς κάνει τη δουλεια του Gandalf
Εχεις απολυτο δικιο. Το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα οταν το δοκιμασα σκετο. Λογικα δεν θα το εχουν βαλει μεσα στο gandalf? Για υποκαταστατο καλο ειναι....λειπει ομως κατι...??? 

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 15:08 »
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά το Black Honey κάτι μου λέει ότι έιναι συνδυασμός αυτού (του Mild Black) και μελιού.

Είμαστε off όμως, θα έπρεπε να τα συζητάμε αυτά στο νήμα των συνταγών ;)

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #490 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 18:55 »
Πολλα κατηστηματα εχουν αποθεμα ακομα αποτι βλεπω.επειδη εχω τρομερο κολλημα με το gandalf υπαρχει θεμα ανα παρω κανα 2 μπουκαλακια να τα εχω γκαβαττζα αλλα να τα κανω στους επομενους 2-3 μηνες;

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 19:14 »
Εγω έχω πάρει 10 για τα επόμενο 12μηνο...κανένα πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2017, 19:39 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος fotia13

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 16:26 »
Πριν 10 μέρες μου έδωσαν να δοκιμάσω το RY GR και το έβαλα αμέσως στον ναυτίλο μου. Δεν μου έκανε καθόλου, αν και προτιμώ τα καπνικά RY και τις παραλλαγές τους. Μπερδεμένα πράγματα με οξείες γεύσεις.
Το άφησα στην άκρη ώσπου πριν από καναδυό μέρες μπήκε για δοκιμή στο καινούριο μου απόκτημα,  στον kayfun kl+. Απογείωση :respect:. Τώρα καταλαβαίνω και την κριτική του cruiser79 στο μπλογκ του, αν και εγώ βρίσκω και λίγο βανίλια στην αρχή. Το χτύπημα είναι δυνατό και άγριο στα 12mg. Στα 6mg μου φάνηκε αδύνατο και έτσι αγόρασα 2 μπουκαλάκια, 1 στα 12mg και 1 στα 6mg για να δοκιμάσω στη μέση.
Αγόρασα επίσης το Gaucho (επίσης στον ναυτίλο δεν την άκουσα καθόλου και μένει η δοκιμή στον kayfun kl+) και το Bellerophontes που με δοκιμή στον ναυτίλο είναι ότι πρέπει για αλλαγές από τα καπνικά.
Μπράβο στην Λάμδα από εμένα, όπως επίσης και στον συνατμιστή cruiser79 για τις κριτικές του.

Αποσυνδεδεμένος slayer

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 20:33 »
Υπαρχει καποιο καταστημα με αποθεμα?

ψαχνω τα gandalf k yaya κυριος..

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 20:49 »
http://www.atmosfaira.com/ygra-ilektronikou-tsigarou/lamda/lamda/
Εδω φιλε μου πηρα προσφατα το αγαπημενο μου gandalf

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2017, 22:23 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias