vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #225 στις: Αυγούστου 03, 2016, 17:35 »
Αν ειχε μέσα το gandalf ροδόνερο ή ανθόνερο ή οτιδήποτε παρεμφερές δεν θα χα καταφέρει να ατμίσω ούτε ml αλλά αντιθέτως έχω κάνει πάνω από μισό λίτρο από το συγκεκριμένο υγρό!  :delicious: :delicious: :delicious: 

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #226 στις: Αυγούστου 03, 2016, 18:24 »
Το gandalf ανθονερο ή κατι παρεμφερες δε νομίζω. Μάλλον κάτι σαν πάστα βερύκοκου που φαιρνει σε ανθος και ειναι κλασσικό άρωμα στα καπνά πίπας. Αν μιλάγαμε για το yoda σίγουρα θα συμφωνούσα στο λουλουδάτο άρωμα σαν μίξη αρμπαρόριζα με γιασεμι.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #227 στις: Αυγούστου 03, 2016, 18:28 »
Δεν ενθουσιάστικα να πω την αληθεία με το γκάνταλφ.Μου Θύμισε το torgue της halo. Βγάζει μια φαρμακίλα. Πρώτες εντυπώσεις βέβαια είναι αυτές και θα το δω και σε διαφορετικά στησίματα.

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #228 στις: Αυγούστου 03, 2016, 21:32 »
Άνοιξα σημερα να δοκιμάσω τον Βελλερεφόντη ,αυτο που πήρα μόνο στην αρχή ειναι αλκοόλ,που ειναι αυτά που περιγράφονται οτι δίνει;
Φαινεται οτι εχει συσκευασθεί  χωρίς καθόλου ωρίμανση..
Εντελώς απογοητευμένος ,τελικά ίσως μόνο το Yaya Dream αξίζει να δοκιμάσει κάποιος απο την συγκεκριμένη εταιρεια ,εχω δοκιμάσει ολα τα γλυκά και φρουτώδη της,τα καπνικά της δεν με ενδιαφέρουν..

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #229 στις: Αυγούστου 03, 2016, 22:44 »
Πήρα κι εγώ χθες το GANDALF. Εξαιρετικό!
Θα ήθελε να πω κάτι που αφορά την ΔΙΚΗ ΜΟΥ προτίμηση αλλά ίσως βοηθήσει
και φίλους , για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ υγρό πάντα:
Ατμίζω 6αρα νικοτίνη και πήρα 6αρι να δοκιμάσω. Ίσως λόγω της 60%VG να μου έκανε λιγάκι υποτονικό.
Νομίζω ότι αν το πάρει κάποιος με λίγο πιο πάνω την νικοτίνη απ' όσο ατμίζει συνήθως ,
δεν θα παίζεται!!! Για δοκιμάστε το (όσοι το θέλετε λιγάκι εντονότερο).

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #230 στις: Αυγούστου 04, 2016, 09:09 »
Το Gandalf κι εμένα δεν με ξετρέλανε. Δεν είναι του γούστου μου αυτό το λουλουδάτο που βγάζει. Και βγάζει λουλουδάτο, ντε φάκτο. Αν ακούω πως και το Yoda θα μυρίσει κάτι απο κήπο, σταματώ και δεν το υπολογίζω για μελλοντική παραγγελία. Είναι τα γούστα του καθενός ιδιότροπα.
To Belerofront θα το ατμίσω περιστασιακά μέχρι να τελειώσει, και εκεί σταματώ.
Το Crema a Gusto επίσης.
Το 12monkeys μου έδωσε κάτι καλό στην αρχική εντύπωση, ενώ τώρα φοβάμαι να ξαναγεμίσω τον ατμοποιητή, γιατί μου προκάλεσε κάτι άσχημο στην πορεία.
Ευελπιστώ για το Gaucho σε μελλοντική αγορά.
Ατμίζω σε Phenomenon Zest και σε Kayfun mini v3.

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #231 στις: Αυγούστου 04, 2016, 09:14 »
Λυπαμαι που θα το πω αλλα για τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρείας πολυ χαμός για το τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #232 στις: Αυγούστου 04, 2016, 09:33 »
Το Gandalf κι εμένα δεν με ξετρέλανε. Δεν είναι του γούστου μου αυτό το λουλουδάτο που βγάζει. Και βγάζει λουλουδάτο, ντε φάκτο. Αν ακούω πως και το Yoda θα μυρίσει κάτι απο κήπο, σταματώ και δεν το υπολογίζω για μελλοντική παραγγελία. Είναι τα γούστα του καθενός ιδιότροπα.
To Belerofront θα το ατμίσω περιστασιακά μέχρι να τελειώσει, και εκεί σταματώ.
Το Crema a Gusto επίσης.
Το 12monkeys μου έδωσε κάτι καλό στην αρχική εντύπωση, ενώ τώρα φοβάμαι να ξαναγεμίσω τον ατμοποιητή, γιατί μου προκάλεσε κάτι άσχημο στην πορεία.
Ευελπιστώ για το Gaucho σε μελλοντική αγορά.
Ατμίζω σε Phenomenon Zest και σε Kayfun mini v3.

το Gaucho ειναι πολυ καλο

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #233 στις: Αυγούστου 04, 2016, 10:10 »
Έχει ειπωθεί πολλάκις σε πάρα πολλά νήματα σε αυτό το φόρουμ, ότι οι γευστικοί κάλυκες του κάθε ατόμου διαφέρουν από το άλλο άτομο.
Με λίγα λόγια.

Λυπαμαι που θα το πω αλλα για τα υγρά της συγκεκριμένης εταιρείας πολυ χαμός για το τιποτα..
Μπορεί ο χαμός, όπως ελέχθη παραπάνω, να είναι για το τπτ, για τον συνονόματο, για μένα όμως το yaya dream, το Crema a Gusto, και το 12monkeys, είναι αυτά που θα ξαναπάρω, και θα ξαναπάρω, κλπ κλπ.
To BELLEROPHONTES από την άλλη, δεν μου ταίριαξε! Είπαμε, γευστικοί κάλυκες!!

Δεν μπορούμε λοιπόν να είμαστε απόλυτοι με τους χαρακτηρισμούς μας. ;)

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 04, 2016, 12:03 »
Λίγο πολύ , θα συμφωνήσω με όλους σας. Τα υγρά είναι πολύ καλά αλλά λίγο υποτονικά.
Το Gandalf που δοκίμασα εγώ , δεν έχει π.χ. το χτύπημα του Smoke!
Ίσως να φταίει η VG , δεν ξέρω... Θέλουν παραπάνω νικοτίνη και παραπάνω watt
(για τα δικά μου γούστα) για να αποδώσουν καλά.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #235 στις: Αυγούστου 04, 2016, 12:36 »
Εγω παντως για το Gandalf, προειδοποίησα!
Κυρίως (ή μόνο) καποιος πρωην καπνιστής πίπας που του άρεσαν καπνοι τυπου Skandinavik θα τον ευχαριστηθεί απόλυτα, εν μερει λόγω αναμνήσεων (το κάπνισμα πιπας σε αντίθεση ίσως με το τσιγάρο ήταν εξαιρετικά ευχάριστο και εξαιρετικά πολύπλοκο σα διαδικασία, αν δεν με πειραζε στη υγεία μου ακόμη θα καπνιζα) και εν μέρει λόφω του ότι πρέπει να το ατμίζεις όπως καπνίζεις την πίπα, σε πολύ χαμηλα βατ και πολύ μικρες τζουρες για να "εξομοιώσεις" (μεγάλε Ξανθέ έγραψες με τον όρο σου) την εμπειρία.
(Τα παραπάνω τα γραφω και για να πάρουν λιγότεροι το Gandalf ώστε να μην εξαντλέιται και δεν το βρίσκω!)
ΥΓ
Ακόμη και πρωην καπνιστής πίπας που του αρέσαν αποκλειστικά καπνοι με Latakia, Orientals, Virginia και όχι με Cavendish/Burley μπορεί να μην το ευχαριστηθεί αλλά καλό θα ήταν να το δοκιμάσει
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2016, 13:50 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #236 στις: Αυγούστου 04, 2016, 18:13 »
panos μην είσαι σίγουρος για τίποτα όσον αφορά τον ουρανίσκο, ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά το κάθε υγρό.
Ας πω και εγώ τις δικές μου εμπειρίες με 4 υγρά της εταιρείας που με συνοδεύανε στις καλοκαιρινές μου διακοπές.

Gandalf
Kάπνιζα αποκλειστικά πίπα για δυο χρόνια και κυρίως skandinavik white.
Δυστυχώς δεν βρήκα μεγάλη ομοιότητα στο Gandalf και είναι το δεύτερο μπουκαλάκι που ατμίζω, φέρνει λίγο προς πίπα αλλά ίσως επειδή προτιμούσα ξηρά καπνικά να μην πλησιάζει τόσο στις δικές μου επιλογές. Επιπλέον το καπνικό κομμάτι μου φαίνεται πολύ υποτονικό, σε δεύτερο ρόλο σε σχέση με τις υπόλοιπες γεύσεις που μου φαίνονται πιο έντονες.
Διαφορετικό υγρό, το ατμίζω ευχάριστα για λίγες ώρες.

Gaucho
Το βρίσκω δύσκολο να μην αρέσει στους λάτρεις του RY4 και των τριμπεκοειδών. Ενώ στην αρχή δεν με εντυπωσίασε γιατί έχει γνώριμες γεύσεις, στην πορεία έγινε η πρώτη μου προτίμηση και είναι το πρώτο μπουκαλάκι που τελείωσα. Ατμίζεται ευχάριστα κάθε ώρα, όλη μέρα, κάθε μέρα :D

Rsv. de Chateaux N° 1

Αυτό είναι πραγματικό καπνικό! Για ποιο ρεαλιστικό πας σε ΚΤ. Απλά φροντίζω να έχω πάντα ένα για δύσκολες περιστάσεις. Μου έδωσε το κουράγιο την τελευταία μέρα των διακοπών να γυρίσω πίσω ακόμα καθαρός ατμιστής. :thumpup:

Gaucho Verano
Αυτό το υγρό ήταν outsider γιατί δεν είμαι πολύ των φρουτένιων, το πήρα γιατί ήταν σχεδόν δωρεάν αφού γλύτωσα τα μεταφορικά. Ήταν και η μεγαλύτερη έκπληξη αφού ατμίζεται ευχάριστα όλη μέρα χωρίς να μπουχτίζει, θα το έλεγα καπνικό παρόλο που το ώριμο πεπόνι δίνει ζωηρά το παρών σε κάθε τζούρα.
Βλέπω την lamda να με βάζει σε νέες περιπέτειες, εκεί που νόμιζα ότι θα πάρω μόνο τα καπνικά της με βλέπω να δοκιμάζω και τα φρουτένια της :))





Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #237 στις: Αυγούστου 04, 2016, 22:01 »
[justify]Εγώ, αγαπητοί φίλοι, θα πω πως κρίμα που έχασα ένα χειμώνα χωρίς τα “λ”. Χωρίς να είμαι ειδικός θα συμπληρώσω στη κουβέντα τις δικές μου σκέψεις. Να τα δούμε ένα ένα και πέρα από ατομικούς γευστικούς κάλυκες, ή άλλων δαιμονίων. Τα καπνά πίπας είναι τέχνη, όπως και τα πούρα, και καλώς ή κακώς η συντριπτική πλειοψηφία όσων συζητάμε εδώ δεν έχουμε ιδέα γι' αυτό το ιδιαίτερο κάπνισμα. Δεν κουβαλάνε τυχαία ένα στρατό πίπες ή δεν γνωρίζουν άδικα οι χρήστες περισσότερα για το ξύλο απ' ότι ο καλύτερος τεχνίτης ξύλου. Μην περιμένουμε ταύτιση υγρού αναπλήρωσης με όλα αυτά, είναι κομμάτι αστείο. Τέλος να πω, οι τιμές γι' αυτά τα υγρά είναι πρόκληση (μιλάω πάντα προσωπικά). Άργησα να τα γνωρίσω, (δεν τα άτμισα όλα, όχι ακόμα), όπως επίσης πιστεύω πως μία εταιρεία δείχνει πολλά για την όποια υπεροχή της, στα καπνικά της. Εμένα με εντυπωσίασαν.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #238 στις: Αυγούστου 04, 2016, 22:50 »
Θα συμφωνήσω για τα φρουτένια με τον tolis.  To tetraploid είναι ξεχωριστό υγρό. Μια δόση καπνικού για δέσιμο των φρούτων μου τη βγάζει πάντως.
Θέλω να δω και τα άλλα.

Το 12 monkeys είναι η high vg έκδοση του classic kiss της france. Τρελή ομοιότητα αλλά πιο γεμάτο έντονο!

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #239 στις: Αυγούστου 06, 2016, 19:40 »
οπως ειπε ο πανος το gandalf ειναι για καπνιστες πιπας εγω επαθα πλακα
να ρωτησω εχει κανει κανεις καμοια συνταγη να ειναι κοντα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310874 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207042 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias