vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #360 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 22:31 »
Δεν ξέρω για τα καινούργια μπουκάλια της EF γιατί ο κλώνος supreme που φτιάχνω μου αρέσει πολύ οπότε έχω καιρό να αγοράσω. Το κόβω εδώ γιατί είμαστε τελείως οφτοπικ. Ενημερώστε όμως για τα δικά σας μπουκάλια της lamda...

Πάλι έγινα φουγαροτέτοια... :confused1:



Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #361 στις: Οκτωβρίου 05, 2016, 03:03 »
Δοκίμασα τα Yaya Dream και Tetraploid και τα δυο μου άρεσαν πολύ ιδιαίτερα το Yaya. Και τα δύο υγρά τα δοκίμασα σε Le Magister και NarDa με NiFe30 και Kanthal αντίστοιχα. Εξαιρετική γεύση και πάρα πολύ φιλικά προς τις αντιστάσεις. Σίγουρα θα συντροφεύουν τους drippers μου για καιρό. Επόμενο που θέλω να δοκιμάσω το 12 Monkeys. 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #362 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 10:51 »


Lamda for Λiquid 5150, 6mg, 70/30, Phenomenon Zest, Clapton, 2.0mm MC, 0.74Ω, Cotton Bacon V2
 
Vape mail ήρθε κατόπιν συνεννόησης αυτή τη φορά, οπότε δεν έπαιξε έκπληξη. Χωρίς να έχω ιδέα για το υγρό, το άνοιξα για μία γρήγορη μυρωδιά, από την οποία τα μόνα συμπεράσματα που έβγαλα, ήταν οξύτητα, φρούτα και κάτι άλλο, αδιευκρίνιστο. Υπομονή λοιπόν και μετάβαση στο σπίτι για τη δοκιμή. Έβαλα ταυτόχρονα σε έναν KF4, σε έναν Melo III και στον Zest, στον οποίο απεφάνθην ότι απέδιδε καλύτερα και πιο αναλυτικά τις γεύσεις, οπότε αποφάσισα να κάνω τη δοκιμή σε αυτόν. Την επόμενη μέρα, ανέβηκε και στο site της εταιρείας η περιγραφή του υγρού, η οποία έχει ως εξής:
 
Τον Σεπτέμβριο του 2015, η Lamda ξεκίνησε μια προσπάθεια με σκοπό να δημιουργήσει ένα υγρό με βάση το γιαούρτι, ένα από τα παραδοσιακά προϊόντα της βαριάς βιομηχανίας της Ελλάδας. Τελικά, μετά από σχεδόν 6 μήνες, η εταιρία κατέληξε σε δύο βασικές συνταγές: το 5150 και το SuperAnti, δύο υγρά με εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους προφίλ.
Το πρώτο υγρό της σειράς είναι το 5150, ένα γιαούρτι όπου παντρεύεται η φράουλα (που αποτελεί τη βασική νότα του υγρού) με ένα εξωτικό kiwi (ακτινίδιο) το οποίο προσδίδει τον όξινο χαρακτήρα. Στο παρασκήνιο τα βατόμουρα κουμπώνουν συνδυαστικά το υγρό, προσθέτοντας το γλυκό στοιχείο που στρογγυλεύει γευστικά το αποτέλεσμα. Τέλος, υπάρχει μία ήπια - σχεδόν ανεπαίσθητη - Βιρτζίνια η οποία χρησιμοποιήθηκε για να δοθεί ένας τόνος πάνω στη γλυκύτητά του, ώστε να αποφευχθούν τα γλυκαντικά. Το υγρό, όπως και το Yaya Dream, παίζει σε όλους τους ατμοποιητές, αλλά βγάζει το sweet spot μεταξύ 20-40 watt σε ντουμανάτους ατμοποιητές. Το 5150 είναι διαθέσιμο σε συγκεντρώσεις νικοτίνης 3, 6 και 12mg/ml σε ένα χαρμάνι όπου επικρατεί η φυτική γλυκερίνη (VG) (30% PG / 70% VG).
 
Ενδιαφέρουσα περιγραφή, η οποία με έβαλε σε σκέψεις λόγω του γιαουρτιού. Άλλο ένα θυμάμαι με γιαούρτι της σειράς Sweet Cream το οποίο ήταν γευστικότατο, οπότε κάμφθηκαν κάποιες σκέψεις μου και προχώρησα στη δοκιμή.
 
Ανοίγοντας το μπουκαλάκι λοιπόν με την ησυχία μου, βρίσκω μια φράουλα να επισκιάζει τα πάντα. Περίεργο το νέο καθώς δύσκολα βρίσκεις υγρό με καλή φράουλα, και αυτή εδώ είναι αρκετά έντονη και όξινη. Από τη μυρωδιά και μόνο, δεν μπορώ να ξεχωρίσω άλλες νότες οπότε προχωράω στη γευστική δοκιμή.
 
Πράγματι, η φράουλα είναι η κυρίαρχη γεύση, πάνω σε μια βελούδινη βάση την οποία προσπαθώ ακόμα να προσδιορίσω. Είναι πολύ πλούσιος ο ατμός στο στόμα και μοιάζει σχεδόν να έχει στερεή υφή. Όσο ποτίζει το βαμβάκι και το στόμα μου με αυτό το υγρό, έρχεται και κλασσική ξινίλα του γιαουρτιού, όχι σε υπερβολικό βαθμό όμως, περισσότερο μοιάζει με sour cream. Εκτιμώ ότι το ακτινίδιο χρησιμεύει περισσότερο στο να δώσει αυτή την παχιά υφή που θυμίζει πούλπα, και πολλές φορές τη συναντάμε σε υγρά με γεύσεις εξωτικών φρούτων. Λόγω διατροφής, έχω κάτι χρόνια να φάω φρούτα και είναι πολύ πιθανόν να έχω ξεχάσει τη γεύση του, αλλά δεν την αναγνωρίζω. Στη ρινική εισπνοή τώρα, το υγρό αλλάζει τελείως, και αν κάποιος αφήσει λίγο ατμό να πάει προς τα εκεί όπως τραβάει τη τζούρα του θα εκπλαγεί. Το γιαούρτι πλέον είναι καθαρό και το λέω αυτό δύσκολα, καθώς το σκέτο γιαούρτι ποτέ δεν το συμπάθησα. Το καπνικό στοιχείο εμφανίζεται με ένταση, κάνοντάς σε να νομίζεις ότι κάποιος ξέχασε ένα πουράκι μέσα στο smoothie σου ενώ η φράουλα περνάει σε ρόλο κομπάρσου. Στην εκπνοή από τη μύτη, δεν υπάρχει ούτε γιαούρτι, ούτε καπνός. Υπάρχει φράουλα και μούρα. Τσιμπάει λίγο παραπάνω λόγω οξύτητας και αδυνατώ να αναγνωρίσω αν πρόκειται για βατόμουρο, σμέουρο ή κάτι άλλο. Το χτύπημα είναι πολύ πιο δυνατό από όσο θα περίμενε κανείς και ευτυχώς που δεν το δοκίμασα σε κανένα dripper. Ή έχω γίνει υπερευαίσθητος στη νικοτίνη, η οποία με έτσουξε αρκετά κατά τη ρινική εισπνοή. Άλλη φορά τριάρι υγρό παιδιά, με τσάκισε λίγο! Το ντουμάνι, αντάξιο των προσδοκιών, ακόμα και από σφιχτοτζούρη ατμοποιητή όπως ο Zest. Η επίγευση περιορίζεται στη φράουλα, η οποία επί τη ευκαιρία είναι πάρα πολύ καλή.
 
Με πολύ απλά λόγια, θα περιέγραφα το υγρό ως ένα ωραιότατο smoothie με μυστήριες νότες, λόγω του καπνού. Ένα πολύ ωραίο υγρό, αρκετά ασυνήθιστο σε σχέση με ότι έχουμε συνηθίσει, αλλά όχι του γούστου μου. Φυσικά και αυτό δεν θα παίξει κανένα ρόλο στη βαθμολογία μου. Μου δίνει την αίσθηση ότι αφήνει χώρο για παιχνίδια. Ίσως λίγο μπισκότο, ίσως λίγη καραμέλα, ίσως λίγη βανίλια και για τους λάτρεις των βαρέων γεύσεων, ίσως λίγο μέλι. Ή και συνδυασμός αυτών. Ίσως και μια παραλλαγή με ανανά και πορτοκάλι αντί για φράουλα ακτινίδιο. Υλικά έχετε εκεί στη Lamda, παίξτε άφοβα! Έχω προσφερθεί και στο παρελθόν για πειραματόζωο! Βούτυρο μόνο μη μου βάλετε και με στείλετε αδιάβαστο! 91/100

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #363 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 11:00 »
Το παραγγείλαμε ΚΑΙ αυτό. Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #364 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 14:40 »
Πρωτο μου post εδω.Και δυστυχως με ασχημη εντυπωση για τα υγρα .....χωρις
να εχω δοκιμασει ουτε ενα!!! Και εξηγουμαι.Χθες και μετα απο τηλεφωνικη
συννενοηση με καταστημα του Συνταγματος για την διαθεσιμοτητα 10 υγρων
της Λαμδα ,χωρις καν να εχω προθεση να τα δοκιμασω αλλα να τα αγορασω και
με την ησυχια μου να τα αξιολογησησω ,πηγα το απο το μαγαζι.Κανενα δεν ειχε
ημερομηνια παραγωγης η ληξης .Τα αφησα και  τα 10 στο παγκο ,ευχαριστησα
και εφυγα.Η Εταιρεια μου ειπε οτι δεν υποχρεουται απο το Νομο για αναγραφη
της ημερομηνιας .Μηπως κακως ασχολουμαι , η ειμαι υπερβολικος ...???

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #365 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 14:52 »
Είναι θέμα προσωπικής επιλογής. Εγώ δεν ενδιαφέρομαι για ημερομηνία λήξης (τα υγρά στην πραγματικότητα δεν λήγουν με την έννοια που έχουμε στο μυαλό μας για τρόφιμα ή φάρμακα. Αλλά αλλάζουν με τον χρόνο και θα ήθελα να βλέπω ημερομηνία παραγωγής για να έχω έναν προσωπικό μπούσουλα.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #366 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 15:02 »
Η αλήθεια είναι ότι με την περιγραφή που διάβασα στο σαιτ της εταιρίας είπα βούτυρο με κάτι ...είναι το νέο υγρό αλλά από την περιγραφή του Τρύφωνα μάλλον έκανα λάθος! Πότε θα έρθει στα χέρια μου φανταστικέ αντμιν? ¨Δ

Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #367 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 15:05 »
Εχω ακουσει οτι στα 2 χρονια η γευση flat και η νικοτινη  ντεγκρανταρει πολυ
Μπορει και ναχω ακουσει λαθος .
Ευχαριστω για την απαντηση

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #368 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 15:18 »
μαζί σου είμαι και αν δεν αισθάνεσαι "ασφαλείς" καλά έκανες και δεν τα πήρες
πάντως η εταιρία δεν έχει 2 χρονια που ξεκίνησε την παραγωγή υγρών και το παλαιότερο post που βρήκα είναι τον απρίλιο του 15 οποτε έχει 1.5 χρόνο που παράγει υγρά και κάποια από αυτά είναι πολύ πιο καινούργια οποτε δεν τίθεται θέμα να έχουν χαλάσει
αλλα φυσικά το βρίσκω λάθος και εγώ να μην έχουν ημερομηνία παραγωγής τυπωμένη πάνω στα μπουκαλάκια (προσωπική άποψη)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #369 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 20:00 »
Τρύφωνα ωραία η ανάλυση σου για το 5150.
Μάλλον έχεις γίνει πολύ ευαίσθητος στη νικοτίνη, το 6άρι υγρό το κάνω στον παπιγιόν στα 20W και το χτύπημα του είναι συμπαθητικότατο για μη καπνικό υγρό. Το gandalf για παράδειγμα σε 6άρι στον ίδιο ντριπερ έχει θανατηφόρο χτύπημα.
Όσο για τα clapton coils, όσα και να έστριψα (και έστριψα πολλά...) με διάφορες διατομές δεν πήρα το αποτέλεσμα που ήθελα. Πολύ ζεστός ατμός για τα γούστα μου. Προτιμώ τα διπλά παράλληλα σύρματα για τέτοια χρήση :)
Για το θέμα με τις ημερομηνίες παραγωγής / λήξης, σαφώς και είναι θεμιτό ο καθένας να αγοράζει ή όχι ανάλογα με το πως το βλέπει το θέμα. Στην πραγματικότητα, σε κεντρικά καταστήματα ειδικά, οι παρτίδες με τα υγρά της Λ τελειώνουν εν ριπή οφθαλμού οπότε δύσκολο να βρεις παλιά παρτίδα.
Και εγώ όμως θα προτιμούσα να έχουν ημερομηνία παραγωγής, γιατί λήξη δεν θεωρώ ότι υφίσταται.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2016, 20:09 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #370 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 20:10 »
Εχω ακουσει οτι στα 2 χρονια η γευση flat και η νικοτινη  ντεγκρανταρει πολυ
Μπορει και ναχω ακουσει λαθος .
Ευχαριστω για την απαντηση
Είναι λίγο θολό το τοπίο και κυκλοφορούν και αρκετές εικασίες.
Με τον χρόνο η νικοτίνη οξειδώνεται και μειώνεται αλλά δεν υπάρχουν ενδείξεις πως σε σφραγισμένο μπουκάλι είναι σημαντική η διαφορά. Τα αρωματικά μάλλον πάνε ανά περίπτωση. Σε κάποια υγρά μπορεί να έχουν εξασθενήσει, σε άλλα να έχουν δώσει ενδιαφέρουσα γεύση -ας μην ξεχνάμε πως πολλοί "παλιώνουν" ηθελημένα τα υγρά τους πολλούς μήνες.
Νομίζω πως περισσότερο ρόλο παίζει ο τρόπος φύλαξης (θερμοκρασία, υγρασία, φως) παρά ακριβώς ο χρόνος. Θα δοκίμαζα υγρό φυλαγμένο καλά για πάνω από χρόνο αλλά θα προτιμούσα να μην δοκιμάσω υγρό αφημένο στον ήλιο για τρεις μήνες. ;)

Σπανιότατα να έχει δοκιμάσει κανείς σφραγισμένο υγρό διετίας. Οι λίγοι που έχουν δοκιμάσει παλιό υγρό είναι βασικά ατμιστές που δοκίμασαν υγρό ξεχασμένο στην δική τους καβάτζα, συνήθως ανοιγμένο.  Εννοείται πως δεν θα αγοράζαμε τέτοιο υγρό αλλά... δεν βρίσκεις τέτοιο υγρό στο εμπόριο εκτός αν πέσεις σε πολύ σπάνια περίπτωση. Πολλές εταιρίες δεν έχουν καν δυο χρόνια ιστορία, ούτε και πολλά καταστήματα. Και δεν νομίζω κανείς να στόκαρε ποσότητες που να του έμειναν χρόνια απούλητα -και να προσπαθήσει να τα πουλήσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2016, 15:40 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #371 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 20:12 »
Πρωτο μου post εδω.Και δυστυχως με ασχημη εντυπωση για τα υγρα .....χωρις
να εχω δοκιμασει ουτε ενα!!! Και εξηγουμαι.Χθες και μετα απο τηλεφωνικη
συννενοηση με καταστημα του Συνταγματος για την διαθεσιμοτητα 10 υγρων
της Λαμδα ,χωρις καν να εχω προθεση να τα δοκιμασω αλλα να τα αγορασω και
με την ησυχια μου να τα αξιολογησησω ,πηγα το απο το μαγαζι.Κανενα δεν ειχε
ημερομηνια παραγωγης η ληξης .Τα αφησα και  τα 10 στο παγκο ,ευχαριστησα
και εφυγα.Η Εταιρεια μου ειπε οτι δεν υποχρεουται απο το Νομο για αναγραφη
της ημερομηνιας .Μηπως κακως ασχολουμαι , η ειμαι υπερβολικος ...???

Πάντως εδώ, στο νήμα της η εταιρία έχει απαντήσει αυτό:

Καλησπέρα.

βάση νομοθεσίας δεν είναι υποχρεωτική η αναγραφή ημερομηνίας λήξεως οπότε και  σταματήσαμε να την εκτυπώνουμε.
Παρόλα αυτά σκοπεύουμε από το επόμενο ή το μεθεπόμενο lot να αναγράφεται και πάλι για λόγους reference.

Φιλικά

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #372 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 21:44 »
@sxolare

Αύριο άμα είσαι καλό παιδί... ;D

@thenetpoet

Γιάννη, το σκεπτικό μου ήταν ότι με τη σύσταση που έχει το υγρό, θα τα θέλει τα βαττάκια του. Το Φαινόμενο το στήνω μόνο με δύο τρόπους: είτε TC με SS316, είτε clapton με 30-35W. Βέβαια, δεν είναι για πολλά πολλά με το κλάπτον καθώς μετά από κάποιες απανωτές μετατρέπεται σε σομπάκι χειρός, αλλά έχω διαπιστώσει ότι έτσι παίζει καλά ακόμα και υγρά τα οποία δεν τα πάνε καλά με τα πολλα watt. Εννοείται ότι όταν τα φτύσει το coil μου (σε κάνα μήνα δηλαδή, ψιλοχαϊλάντερ το κλάπτον), θα επανέλθω με απόδοση στο SS316...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #373 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 22:03 »
Τρύφωνα, εγώ για το 5150 έχω καταλήξει ότι το ιδανικό άτμισμα το δίνει σε ντριπερ. Από την παρουσίαση και μετά το δοκίμασα σε πολλούς ατμοποιητές, τανκάτους και ντριπερ. Την γεύση και το ντουμάνι του ντριπερ δεν την πήρα από τανκ.Στο φαινόμενο, το μεγαλύτερο σύρμα που μου κάθεται καλά είναι το twisted. Σε μονό σύρμα μέχρι 0.32. Από W 15-20max.

Γενικότερα...
H ημερομηνία λήξης ενός υγρού δεν ορίζεται από κανένα νόμο ή έρευνα. Πώς προκύπτει λοιπόν αν και πότε λήγει ένα υγρό? Ο τρόπος φύλαξης του από το κατάστημα δεν έχει σημασία? Αν πωλείται πχ σε περίπτερο και είναι απ΄ έξω στον ήλιο όλη μέρα, είναι ΟΚ επειδή δεν έχει λήξει?



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Είναι θέμα προσωπικής επιλογής. Εγώ δεν ενδιαφέρομαι για ημερομηνία λήξης (τα υγρά στην πραγματικότητα δεν λήγουν με την έννοια που έχουμε στο μυαλό μας για τρόφιμα ή φάρμακα. Αλλά αλλάζουν με τον χρόνο και θα ήθελα να βλέπω ημερομηνία παραγωγής για να έχω έναν προσωπικό μπούσουλα.

Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #374 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 11:51 »
Μόλις παρέλαβα το 5150 στα 3mg. Στήσιμο ο Le Mirage με διπλή στα 0,70Ω - 21W, αέρας και από τις 2 πλευρές και cotton bacon. Επειδή είχα κράξει την Λαμδα για το Yoda οφείλω να ομολογήσω ότι αυτή την φορά το αποτέλεσμα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Το υγρό είναι ευχάριστο, δροσιστικό και ΦΡΟΥΤΕΝΙΟ. Έχω την αίσθηση ότι σε όσους αρέσει το yaya dream, αυτό θα τους αρέσει περισσότερο.
Κύριοι της Λ  :thumpup:

ΥΓ. Επιτέλους. Φράουλα της προκοπής :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2016, 12:05 από pugsang »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180600 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237440 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12