vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #300 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:52 »
Άρα, η ελληνική Joyetech δεν αναγνωρίζει την διεθνή εγγύηση της εταιρείας. Αυτό είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία για την αξιοπιστία της εταιρείας (και φυσικά για την παραπέρα στάση μας απέναντι στα προϊόντα της). Μήπως κάνατε κάποιο σχετικό email στην ίδια την εταιρεία, στέλνοντας και τον κωδικό γνησιότητας και το serial number της συσκευής;

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #301 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:53 »
Πάντως για μια ακόμα φορα την πάτησα με την αγορά ατμιστικού προιόντος.  Μετά από τόσα χρόνια ατμιστής περίμενα εταιρείες όπως η joytech  να εχει σοβαρευτεί και να έχει καλύτερη ποιότητα και αντοχή στα προιόντα της. Θεωρώ απαράδεκτο μετά από μόλις ενα δυο μήνες χρήσης, τα προιοντα της να κάθονται στην άκρη ή να δουλεύουν με πατέντες και τα λεφτά μας να τα πετάμε σε εταιρείες που δεν δίνουν δεκάρα για τον πελάτη.
Θεωρώ ότι δεν πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες εταιρείες αγοράζοντας οποιοδηποτε προιόν τους.

Υγ-> αφαίρεσα τις δυο βιδες κοντά στον πόλο, έβαλα το arctic και προς το παρον δουλευει το μοντ.



Στάλθηκε από το SM-T819 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #302 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 10:33 »
Άρα, η ελληνική Joyetech δεν αναγνωρίζει την διεθνή εγγύηση της εταιρείας. Αυτό είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία για την αξιοπιστία της εταιρείας (και φυσικά για την παραπέρα στάση μας απέναντι στα προϊόντα της). Μήπως κάνατε κάποιο σχετικό email στην ίδια την εταιρεία, στέλνοντας και τον κωδικό γνησιότητας και το serial number της συσκευής;
τηλεφωνο τους πηρα και μιλησα με το τεχνικο τιμ τους ειπα το προβλημα και μου λενε πλακετα ειναι 
απο που το πηρατε με ρωτησε τους λεω απο Κινα εχει ενα μηνα περιπου
20 ευρω η πλακετα μου λεει συν τα μεταφορικα πανε ελα δικα μου 
φυσικα και θα αποφευγω τα προιοντα τους απο εδω και περα 
εχω και τον vtc mini αλλα αυτο το μοντακι μου το χαρισαν οποτε δεν θα κλαψω και γι αυτο αν παθει κατι

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #303 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 10:53 »
Επειδή είμαι καλοπροαίρετος άνθρωπος, θα μπορούσα να το καταλάβω αν θεωρούν ότι δεν ξέρουν σε τί κατάσταση έφτασε, πιθανά ποιός ήταν ο προμηθευτής ή σε τί συνθήκες βρέθηκε κατά τη μεταφορά ή την φύλαξή του. Για τις δικές τους εισαγωγές είναι υπεύθυνοι οι ίδιοι. Για μπάτσες σίγουρα θα ήταν αν το είχες αγοράσει με φυσική παρουσία από κάπου. Τώρα, αν είναι όντως αντιπροσωπεία και όχι απλά reseller, με ένα απλό ok από την Joyetech μπορεί να επισκευαστεί ή να αντικατασταθεί αφού η χρέωση θα γίνει στην μαμά εταιρεία. Στήλε e-mail στην joyetech με λεπτομέρειες και ανάλογα κάνε.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #304 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 10:57 »
Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι αν πάρετε Skoda απο την αντιπροσωπεια Φου Τσι Μινγκ και ενώ είναι εντός εγγύησης την πάτε για σερβις στη Βιαμαρ, θα σας καλύψουν τζαμπα ε;

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #305 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 11:32 »
Αν πάρω dicodes στις ΗΠΑ και μου χαλάσει στην Ελλάδα, ναι θα πάει μέσω FabVape στην Γερμανία και θα έρθει πίσω εντός εγγύησης. Για τα Skoda δεν ξέρω, αλλά υποθέτω οι Ferrari ή άλλα πανάκριβα αυτοκίνητα δεν έχουν πρόβλημα εγγύησης. Διακρίνεις κάτι κοινό σ' αυτά που λέω που δεν ισχύει στο πρόβλημα του @makiscar; Ακριβές συσκευές.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #306 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 11:44 »
Διακρίνω επίσης μηχανήματα που περνάνε από ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ και ελεγχόμενο δίκτυο.

Εδώ παρόλο που υπάρχει συγκεκριμένος αντιπρόσωπος, μοντελάκια της joyetech μπάζουν από παντού. Γιαυτό και η επισημη εισαγωγή του primo mini έχει άλλο όνομα στην Ελλάδα. Για να διασφαλισει τη δικιά του εισαγωγή.

Έχω πάρει primo mini από ελληνικό κατάστημα που η συσκευασία του είχε αυτοκόλλητο με προειδοποιησεις για τη νικοτινη στα ισπανικα... Γιατί να το καλύψει αυτο;

Και μη μου πείτε για το τί γινεται με τα κινητά παραεισαγωγης. Μιλάμε για τελείως διαφορετικά μεγεθη εταιρειών.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #307 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 11:53 »
Και  Αι-Φον πχ που αγοράστηκε απο ΗΠΑ πχ  πρέπει να πάει ΗΠΑ για σερβις, αν ειναι και Σαμσουνγκ, στο ίδιο το μαγαζί που αγοράστηκε, κάπως έτσι και για LG και Microsoft και άλλα. Νομίζω μόνο η Lenovo λάμπει με παγκόσμια εγγύηση. Είναι τα δίκτυα διανομής διαφορετικών μεγεθών βέβαια όπως ειπαν κι άλλοι. ΅Ειδικότερα ανα χώρα δε γνωρίζω να ισχύει κάτι άλλο

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #308 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 12:00 »
Για να το κλείσω (όσον αφορά εμένα τουλάχιστον): άλλοι πληρώνουν γιατί τί να κάνεις ρε παιδί μου, κακές οι εταιρείες και ότι θέλουν κάνουν και άλλοι είτε ατομικά είτε συνολικά με καταναλωτική συνείδηση 10ετιών (ΗΠΑ, Γερμανία, κα) απαιτούν και δικαιώνονται. Ραγιάδες μια ζωή , για πάντα ραγιάδες :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #309 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 12:18 »
αν ειναι και Σαμσουνγκ, στο ίδιο το μαγαζί που αγοράστηκε,
ΛΑΘΟΣ. samsung αγορασμενο απο kaizer (εισαγωγη απο Ελβετια) η 2ετης εγγυηση στη smartec ισχυει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

*ΑΥΤΗ Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΜΕ ΤΗΝ 3ΜΗΝΗ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΤΑ ΜΟΝΤΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ*

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #310 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 14:14 »
Το θέμα είναι ότι εφόσον υπάρχει διεθνής εγγύηση από κάποια εταιρεία για τα προϊόντα της, αυτή ισχύει παντού (στις χώρες που αναφέρει η εταιρεία στους όρους της διεθνούς εγγύησής της), ανεξαρτήτως χώρας αγορά του προϊόντος.

Μάλλον δεν λειτουργούμε ως υπεύθυνοι καταναλωτές, ίσως επειδή δεν είμαστε ενημερωμένοι ή... βαριόμαστε:
http://europa.eu/youreurope/business/sell-abroad/client-guarantee-redress/index_el.htm


Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #311 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 16:16 »
Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι αν πάρετε Skoda απο την αντιπροσωπεια Φου Τσι Μινγκ και ενώ είναι εντός εγγύησης την πάτε για σερβις στη Βιαμαρ, θα σας καλύψουν τζαμπα ε;
θελουμε να πουμε οτι ειμαστε τρεις ή τεσσερις μονο σε ενα φορουμ με το ιδιο ακριβως προβλημα και φανταζομαι πολυς κοσμος εξω και θα επρεπε η μαμα joyetech για το κυρος της και μονο εφοσον υπαρχει προβλημα σε ενα προιον της να επιληφθει και να μπορεσει να το διορθωσει αν φυσικα ειναι και νιωθει σοβαρη εταιρια και οχι εταιρια της αρπαχτης
και μιας και μιλας για αυτοκινητα να σου δωσω ενα παραδειγμα οταν ενα μοντελο μιας εταιριας εχει προβλημα γινεται διεθνης ανακληση και επιδιορθωνεται στις κατα τοπους αντιπροσωπειες της φυσικα δωρεαν χωρις κοστος

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #312 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 16:25 »
Ναι, για αυτοκίνητα που αγοράζει καποιος ΧΙΛΙΑΔΕΣ ευρώ... Οχι 30€ από Κίνα.
Συμφωνώ πως είναι φαουλακι της Joyetech. Πηγε να το μπαλώσει βγαζοντας το SE.
Αν καποιος ομως το πάρει από την ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπροσωπεια εντός χώρας, δε νομιζω πως θα εχει πρόβλημα υποστήριξης. Αν το παρει από οποιοδηποτε άλλο μαγαζί, δυστυχώς, καλά ξεμπερδεματα.
Εχω κι εγώ primo mini και όχι αγορασμένο από ecig γιατί δε το είχε φέρει τότε. Ευτυχώς, δε μου εχει παρουσιάσει κάτι τέτοιο ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #313 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 16:38 »
μιλαμε για ενα προιον που προφανως γινεται καποιο βαραχυκυκλωμα στην πλακετα και γινεται επικινδυνο σε σημειο που μπορει να σκασει και στα χερια σου καποια στιγμη ειτε αλλοιωνοντας την μπαταρια απο την θερμοκρασια που ανεβαζει ειτε και απο το ιδιο το βραχυκυκλωμα και σε αυτο ευθυνεται η εταιρια που το παρασκευαζει και οχι εγω κι εσυ που το εχουμε στα χερια μας 
δηλαδη πρωτα πρεπει να γινει κανενα ατυχημα χτυπα ξυλο και μετα να επιληφθει η εταιρια;
θα μπορουσε εφοσον ειναι δικο της σφαλμα να το αντικαταστησει η να το επιδιορθωσει εαν ειναι εφικτο κατι τετοιο και να κρατησει το κυρος της ψηλα 
αυτη ειναι η γνωμη μου μπορει να ειμαι και λαθος

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #314 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 16:54 »
Θα δοκιμάσω την αξιοπιστία της Joyetech τις επόμενες μέρες, με την ευκαιρία των θεμάτων που έχει το cuboid lite μου, και θα σας ενημερώσω. Βέβαια, είναι αγορασμένο από Ελλάδα και εντός τρίμηνης εγγύησης.

Παρεμπιπτόντως, σας ενημερώνω ότι η αξιοπιστία της θεωρούμενης -μέσα στο φόρουμ- "αξιόπιστης" εταιρείας Vaporesso διαπιστώθηκε από μένα ως παντελώς απούσα, για τα θέματα που έχει το SWAG μου, αγορασμένο κι αυτό από Ελλάδα και εντός εγγύησης.

Ίσως πρέπει σε ένα νέο νήμα να καταγραφούν ξεκάθαρα οι αξιόπιστες εταιρείες ατμιστικών προϊόντων (από την after sales ανταπόκρισή τους στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι πελάτες τους με τα προϊόντα τους), για να ξέρει ο κόσμος ποιες να εμπιστεύεται και κατ' επέκταση ποιες να αποφεύγει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix