vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 4 χρήστες
hellfire, Ηρακλης, Milarepa, trabaman

Twitter

Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #285 στις: Οκτωβρίου 25, 2017, 16:16 »
Nα εχουν διορθωθε.ι και αυτά τα προβλήμστα στο SE?
 Θα ήθελα να πάρω ένα eVic primo mini SE αλλά...

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #286 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 11:54 »
Καλημέρα. Και μένα από χθες μου παρουσιάζει το no atomizer θέμα. Έχει βρει κανείς τι φταίει!? Είναι hardware ή software το πρόβλημα? Πάντως εκεί που δεν δουλεύει, μετά από λίγο φτιάχνει. Το έχω φυσήξει, το έχω σκουπίσει, έχω αλλάξει μπαταρία, έχω ελέγξει τους πόλους. Καμία ιδέα?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk


Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #287 στις: Νοεμβρίου 09, 2017, 13:24 »
Μπήκε και η αλεπού σήμερα..
Επιτέλους έφυγαν τα 5s cutoff της τζουρας....
Καλύτερη διαχείριση μπαταρίας επίσης..

Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #288 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 19:58 »
Εχθές άρχισα να αισθάνομαι λίγο ζεστό -εντάξει όταν λέω λίγο, τόσο όσο να αισθάνομαι διαφορά θερμοκρασίας, δεν προκαλεί και εγκαύματα- το mod χωρίς να το χρησιμοποιώ.
Επίσης και η μπαταρία του, όταν την έβγαζα, ήταν χλιαρή.
Παρατήρησα επίσης ένα "πέσιμο" της μπαταρίας όταν είναι κλειστό -σε σημείο να έχει το βράδυ μπαταρία και το πρωί να είναι εντελώς άδειο, να μην ανάβει καν-.

Είδα drop περίπου 0.1 volt ανα μισή ώρα.

Υπάρχει καμιά ιδέα ή να πάω για μπογιά αύριο?

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #289 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 20:15 »
Κάπου υπάρχει βραχυκύκλωμα. Αν δεν ξέρεις από τέτοια, πήγαινέ το να στο φτιάξουν

https://www.joyetechgreece.gr/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1.html


Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #290 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 21:24 »
Μιας και έχω δύο αριστερά  δεξιά καθόσον γράφω με το δεξί αλλά όλα τα άλλα με το αριστερό -πολύ χάρακας την εποχή της επανάστασης λέμε- χέρια όσον αφορά τέτοιες περιπτώσεις, θα πάω κοντά μου έχει.

Ευχαριστώ,
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2017, 21:29 από Π. Σκουλουδάκης »

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #291 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:53 »
Κυριοι το Primo SE, υπάρχει πουθενά Ελλάδα ή μονο απο εξωτερικό;
Σε όλα τα εγχώρια μαγαζια βλεπω μονο την απλή έκδοση, αφού είναι ποιο βελτιωμένο το SE γιατι δεν το φερνει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #292 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:20 »
Αν μπορείς να βρεις και που είναι βελτιωμένο να ενημερωθούμε κι εμείς.
Η μόνη του διαφορά είναι ότι έχει μικρότερη οθόνη, ποιο ποιοτικό αυτοκόλλητο και είναι λίγο φθηνότερο.
SE κατά άλλους Second Edition και κατά άλλους Start Edition. Δεν κατάργησε το mini, κυκλοφορούν παράλληλα και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #293 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 16:00 »
Απο οτι εχω διαβασει στο forum οι διαφορες ειναι στο βαρος και στην αυτοκολλητη ταινια (συν της μικροτερης οθονης).
Αυτα αν θεωρουνται βελτιωσεις η οχι ειναι υποκειμενικο, αλλα απο οτι διαβαζω ολοι λενε οτι ειναι προτιμοτερο το SE.
Επισης στα μαγαζια δεν αναφερεται πουθενα το SE, για αυτο ρωτησα αν γνωριζει η εχει παρει καποιος το συγκεκριμενο mod απο Ελλαδα.


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #294 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 16:24 »
To Special Edition (SE) εκτός από την μικρότερη οθόνη (0.96 inc. έναντι 1.3 inc του mini) και το ελάχιστα μικρότερο βάρος (κατά 2.5 γραμμάρια), έχει δυνατότητα μεγαλύτερου ρεύματος (30Α έναντι 25Α του primo mini)

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #295 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 23:57 »
Καλημέρα. Και μένα από χθες μου παρουσιάζει το no atomizer θέμα. Έχει βρει κανείς τι φταίει!? Είναι hardware ή software το πρόβλημα? Πάντως εκεί που δεν δουλεύει, μετά από λίγο φτιάχνει. Το έχω φυσήξει, το έχω σκουπίσει, έχω αλλάξει μπαταρία, έχω ελέγξει τους πόλους. Καμία ιδέα?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος μου, θα ήθελα να σας πω πως το πρόβλημα συνεχίζεται!!
Το αποσυναρμολογησα σήμερα μπας και δω τίποτα κουλό αλλά τίποτα.
Εσωτερικά του πόλου υπάρχει ένα λευκό λαστιχένιο oring που πίστευα ότι φταίει μην επιτρέποντας την επαφή του πόλου με το καλώδιο αλλά μέτρησα με το πολυμετρο και περνάει ρεύμα κανονικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα ρε παιδιά, ούτε μηνα δεν το έχω. Το αγόρασα από Κίνα οπότε εγγύηση δεν, γιαυτό και το άνοιξα.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #296 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 06:45 »
Οπως εχω γραψει σε προηγουμενες σελιδες εχω ακριβως το ιδιο προβλημα,συνεχεια atomizer short το εχω βαλει στην ακρη μηπως μελλοντικα βρεθει καποια λυση.Κριμα γιατι ειναι ωραιο και βολικο μοντακι.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #297 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 08:52 »
Η Joyetech έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, η οποία μπορεί να επισκευάσει τα mods της, με κάποιο κόστος φυσικά (αν δεν ισχύει η τρίμηνη εγγύηση αγοράς). Αν έχει αγοραστεί από το εξωτερικό εντός τριμήνου, προφανώς θα πρέπει να ισχύει η διεθνής τρίμηνη εγγύηση της Joyetech. Απλώς χρειάζεται το κουτί της συσκευασίας, για να ελεγχθεί από την αντιπροσωπεία ο κωδικός γνησιότητας του mod (αν δεν είναι γνήσιο, δεν το αναλαμβάνει).

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #298 στις: Νοεμβρίου 17, 2017, 00:04 »
Σ ευχαριστω πολυ. Θα προσπαθησω να ...περασω για σερβις, μετα το ξεκοιλιασμα που του εκανα!

Στάλθηκε από το SM-T819 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Primo Mini (eCig e-Box Mini 80W)
« Απάντηση #299 στις: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:06 »
Η Joyetech έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, η οποία μπορεί να επισκευάσει τα mods της, με κάποιο κόστος φυσικά (αν δεν ισχύει η τρίμηνη εγγύηση αγοράς). Αν έχει αγοραστεί από το εξωτερικό εντός τριμήνου, προφανώς θα πρέπει να ισχύει η διεθνής τρίμηνη εγγύηση της Joyetech. Απλώς χρειάζεται το κουτί της συσκευασίας, για να ελεγχθεί από την αντιπροσωπεία ο κωδικός γνησιότητας του mod (αν δεν είναι γνήσιο, δεν το αναλαμβάνει).
το primo mini παντως που μετα ενα μηνα χρειαστηκε πλακετα και το πηρα απο Κινα δεν αναγνωρισε καμια διεθνη εγγυηση
20αρικο συν τα μεταφορικα πανε ελα μου ειπαν οποτε ασυμφορη η επισκευη

ΥΓ το ιδιο ακριβως προβλημα εχει που αναφερει ο 
Π. Σκουλουδάκης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2017, 09:16 από makiskar »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12142 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499688 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos