vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

523 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, haris1mee, th3ofilos, SEB

Twitter

CWB (Craven Wooden Box)

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 23:45 »
Οι ερωτήσεις έγιναν γιατί προσπαθώ να βγάλω άκρη με φωτογραφίες και βίντεο που δεν βοηθάνε.
Ευχαριστώ πάντως.

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:09 »
Η αληθεια ειναι οτι ο διακοπτης απο τη μερα που το πηρα περασε απο πολλα τεστ τον εχω πατησει δυνατα παρα πολες φορες με την σιγουριά οτι κατι θα παθει αλλα μεχρι τωρα πυροβολαει όπως την πρώτη μερα χωρις καν καθαρισμα.
Απο την αλλη λύνεται παρα πολυ ευκολα και το καλο ειναι οτι το μικρό ελασμα που εχει για να κανει επαφη με λιγο παίξιμο δεξια αριστερα βρισκεις ακριβως την διαδρομη που θελεις να εχει το κουμπι σου δηλαδη για παράδειγμα λιγο πιο αριστετα θελει περισσότερο πάτημα λιγο πιο δεξια λιγοτερο και μεχρι που φτανει σε σημείο να ειναι εντελως αφης όπως το εχω κανει και εγω και οταν λεμε αφης κυριολεκτικά αφης μονο να το πιασεις στο χερι αρκει χωρις καν να πιεσεις
Απο την αλλη αν το βαζεις τσεπη τσαντακια και λοιπα καλο να το εχεις ρυθμίσει να θελει λιγο παραπανω πίεση ωστε μην πατιεται εύκολα.
Ειναι απλα μια βεργα χαλκου η οποια ειναι τοσο μαλακο μέταλλο που το κανεις όπως  θες με το χερι

Στάλθηκε από το SM-N9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:15 »
1)  Aκομα και σε VV/VW που σταματαει μετα απο 10-15 δευτερα , προσωπικα δεν το βαζω σε τσεπη ή οπου αλλου με τον ατμ/τη επανω , για να μη ζοριζω τον κονεκτορα και το 510 κατα κυριο λογο.
2)  Ο διακοπτης ειναι παραμετροποιήσιμος .  Μπορεις να τον κανεις να εχει μεγαλο κενο απο την προσοψη της υπολοιπης πλευρας και ετσι να ειναι πιο μεσα , με αποτελεσμα να ειναι δυσκολο να πατηθει απο κατι αλλο εκτός απο το δαχτυλο σου.
3)  Το να στραβωσει δεν ειναι προβλημα φιλε μου. Ειναι μαλακος χαλκος η βεργα και ετσι μπορεις ευκολα να του δωσεις οποια μορφη θελεις με ενα κατσαβιδι ευκολοτατα.


Με προλαβατε..

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:19 »
Χαχαχα παντως δεν φανηκε καθόλου ποσο μεγαλο  κόλλημα εχουμε φαει με το μοντακι που απαντησαμε ταυτοχρονα και οι  τρεις χαχαχαα☺☺☺☺☺☺

Στάλθηκε από το SM-N9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:32 »
 :yes: :yes: :yes:


Και να πω και κατι τραβηγμενο , αλλα με αποδειξεις.....


Πιο πολυ ατμιζω ατμ/τες genesis.
Οι ατμοποιητες αυτοι χρειαζονται περισσοτερο ρευμα , λογο του οτι εχουν και μεγαλυτερο ζορι να θερμανουν την αντ/ση και το mesh.


Το αποτελεσμα ειναι οτι απο τα 3.6-3.7V , ακομα και με 0.8Ωμ , υπαρχει αρκετο ζορι στη μπαταρια και ετσι δεν εχει την αναλογη δυναμη ωστε να εχει καλη αποδοση.


Εδω ακριβως ειναι και αυτο που κανει το μοντακι αυτο απολυτη μηχανη .
Ακομα και με 3.3-3.4V , λογο του οτι εχει παρα πολυ μικρη απωλεια ηλεκτρικου ρευματος , οι genesis δουλευουν ακομα με πολυ καλο αποτελεσμα.


Απο τα μηχανικα που περασαν απο τα χερια μου , ειναι το μοντακι με τις λιγοτερες απωλειες.


Ειναι λοιπον δυνατον να μη κολλησω με το μοντακι ;;;;

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:39 »
Σκεψου εγω μετα απο 4,5 χρόνια φανατικός του ηλεκτρονικού απο τη μερα που το πηρα ατμιζω αποκλειστικά μ'αυτο με οσα και αν δοκιμασα οταν η μπαταρια εφτανε στο 3,8 επρεπε  να αλαξω γιατι δεν ένιωθα τιποτα και τωρα φτανω σε σημειο να αλαξω μπαταρια στα 3,3

Στάλθηκε από το SM-N9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 00:45 »
και εμενα παιδια ηταν το πρωτο μου μηχανικο αν και δεν κατεχω απο ρευματα αλλα η απολαυση που περνω οταν ατμιζω με το μοντακι του γιαννη δεν την εχω ξανα βιωσει!και η αισθηση στο χερι,και το υπεροχο μικρο του μεγεθος με το ξυλο φινιρισμα του και το οτι ειναι πανλαφρο και ο κονεκτορας του που προσδιδει σταθεροτητα και δεν ακουμπαει ο ατμο στο ξυλο και και και...!υπερ υπεροχο μπραβο στον γιαννη και στον βασιλη για την μεγαλη βοηθεια τους!

Αποσυνδεδεμένος thodoris1

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 22:48 »
το σκευτηκε κανενας να γινει σε σχημα σωληνα (ακομα ποιο μικρο ;) )



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 23:44 »
Πολλοι..... ;D




Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:12 »
Ωραια αντιθεση.
Απλα πανεμορφο........






« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 16:18 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 16:43 »
Καλά δεν παίζεται το ρεύμα στο ξυλομοντάκι ;D
 Άτμισα χτες καμιά 10ριά ml κι ούτε καν κοίταξα την μπαταρία το βράδυ και σήμερα το πρωί συνέχισα αφηρημένος μέχρι που σε κάποια φάση το μεσημέρι είχε πέσει πολύ η απόδοση. Βγάζω να δω τη μπαταρία, πιστεύοντας ότι θα τη βρω γύρω στα 3,2V, αρκετά πιο κάτω από τα 3,5V που την αλλάζω συνήθως και βλέπω 3V :o :o
Ήταν και φρεσκοκαθαρισμένο και μέχρι την τελευταία στιγμή βάραγε το άτιμο :respect:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 16:57 »
Την ελιωσες την μπαταρια.25ρ ηταν;

Γιωργο απο ποτε καθαριζεις μοντακια εσυ;;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 17:08 »
Την ελιωσες την μπαταρια.25ρ ηταν;

Γιωργο απο ποτε καθαριζεις μοντακια εσυ;;

 :)) :)) :))

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το 1ο μου μηχανικό μοντάκι, και μετά από τόσα καλά σχόλια που είδα για το συγκεκριμένο μπαίνω στον πειρασμό. Έχω μια πολύ βασική ερώτηση όμως. Επειδή παίζω αρκετά με bottom feeder ατμο, τύπου apollo, calix, the dripper, το όποιο υγρό στάξει, μένει στον πόλο ή προχωράει μέσα στο μοντάκι. Επίσης, επειδή ως μηχανικό δεν έχει τυχούσες προστασίες που χαίρουν τα ηλεκτρονικά, σε περίπτωση υγρού στον πόλο ή ακόμη κι αν περάσει προς την μπαταρία υπάρχει κίνδυνος να συμβεί οτιδήποτε;

Μα αυτό δεν είναι τίποτα να το καθαρίσεις, μια τάπα και το σπείρωμα στο οποίο βιδώνει κι ένα χάλκινο δισκάκι μέσα απ' το κουμπί.
Λίγη κρεμούλα γυαλίσματος μετάλλων κι είσαι έτοιμος σε λίγα λεπτά. :yes:
Ναι, μια samsung 25r ήταν η μπαταρία και τώρα τελείωνει η φόρτισή της. Φαντάσου ότι έχει πάρει 2412mAh αυτή τη στιγμή που τη βλέπω κι ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί η φόρτιση :o

tsabasid,
για πιθανούς κινδύνους περίμενε τον shadochan να σου πει αλλά πολύ αμφιβάλλω αν περνάει υγρό από τον πόλο.
 
Εισαγωγή παράθεσης λόγω μεταφοράς
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2015, 20:14 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 17:13 »
Παει χαλασες και εσυ Γιώργο!
Σκυλια δεν παθαινουν τιποτα οι 25ρ.20 λεπτα πυροβολαγε στο στινγκρει λαι πεταει ακομα η μπαταρια!!

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το 1ο μου μηχανικό μοντάκι, και μετά από τόσα καλά σχόλια που είδα για το συγκεκριμένο μπαίνω στον πειρασμό. Έχω μια πολύ βασική ερώτηση όμως. Επειδή παίζω αρκετά με bottom feeder ατμο, τύπου apollo, calix, the dripper, το όποιο υγρό στάξει, μένει στον πόλο ή προχωράει μέσα στο μοντάκι. Επίσης, επειδή ως μηχανικό δεν έχει τυχούσες προστασίες που χαίρουν τα ηλεκτρονικά, σε περίπτωση υγρού στον πόλο ή ακόμη κι αν περάσει προς την μπαταρία υπάρχει κίνδυνος να συμβεί οτιδήποτε;

Αυτο ειναι το προνομιο των μηχανικων οτι και σε νερο να πεσουν ολα οκ.μονο η μπαταρία να χαλασει.

Πλένονται και δουλεύουν ολα τελεια!

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CWB (Craven Wooden Box)
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 17:21 »
Ευχαριστώ παιδιά. Γενικά θεωρούσα πως σε όλα δεν περνάει. Απλά έχω τους τελευταίους 2 μήνες το Hcigar vt40 με DNA40, και ενώ σε όλα του είναι τσίλικο, περνάει υγρό από τον πόλο μέσα αβέρτα. Οπότε με έχει προβληματίσει λίγο και είναι κάτι που το ψάχνω πλέον στα μοντ που θέλω να αποκτήσω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12