vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ZoeM, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 11, 2018, 12:43 »
Σωστός.
Εδώ έρχεται και ο "δείκτης απελπισίας", για να βρει κανείς την αγαπημένη του γεύση.
Να ρισκάρει να πετάξει ένα σεβαστό χρηματικό ποσό...ή αν του κάτσει, να παραλλάβει.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 11, 2018, 12:47 »
Kάποιος μου έλεγε οτι ετοιμάζονται για SnV φάση και τα συγκεκριμένα.Αλλά με τα πρόσφατα γεγονότα ίσως πάγωσε η κίνηση.
Κάνε λίγο υπομονή...πιστεύω θα την κάνουν την εμφάνισή τους αργά ή γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 11, 2018, 13:03 »
Αμήν Γέροντα!

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 11, 2018, 14:20 »
Έχω κάνα μισάωρο που πιπιλάω το Flavor 39 όσοι πιστοί του Bobas πάρτε το και δεν θα χάσετε.Από ότι θυμάμαι ναι αυτό είναι το υγρό μας πάντως κάτι ελάχιστο λείπει στην γλυκάδα του , κατα 95% είναι Bobas για μένα.
Η μάκα που αφήνει πάντα τόσο έντονη ήταν? Αυτό το κομμάτι το είχα ξεχάσει!!!!!
Εγώ πάντως όταν είχε βγεί ο αντικαταστάτης είχα πάρει κανα 2 30ml απ ευθείας και ούτε απέξω δεν πέρναγε απ το boba's. Αν βγεί σε SnV θα του κάνω μια τιμιτική ακόμα αλλά πολύ αμφιβάλω αν θα έχει καμια τύχη με το παλιό.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 12, 2018, 11:18 »
To Flavor39 δεν είχε καμία σχέση με το Bobas Bounty. Αυτό είναι γεγονός. Και παρά την απογοήτευση που δεν "πιάνανε" την γεύση, βρέθηκα λίγους μήνες πριν, να τελειώνω τα τελευταία ml Flavor39 που είχα στο ψυγείο, κι ένα δάκρυ κυλούσε ήδη στα μάτια μου.
Να ξεκαθαρίσω κάτι για τα Bobas Bounty και Gorilas Juice.
Ήταν τα καλύτερα υγρά που έχω δοκιμάσει ποτέ. Όχι απλά πολύ καλά υγρά, να τα πάρω μια δυο φορές και να τα κάνω κάπου κάπου (όλοι το έχουμε κάνει αυτό). Αλλά ατμιστικά υγρά εθιστικά για μένα, που έχω κάνει 100άδες ml τακτικά και καθημερινά.
Δεν θα πω τα κλασικά...μπλα μπλα μπλα η γεύση ειναι υποκειμενική...μπλα μπλα μπλα. Το θέμα είναι οτι τα συγκεκριμένα υγρά είχαν και έχουν φανατικούς εραστές, και σταθερούς πελάτες. Μπορεί το πελατολόγιο της Alien Visions να μην πιάνει ούτε για πλάκα αυτό της Five Pawns, ή της Dinner Lady (για να καταλάβουν και οι νεότεροι). Μπορεί και να το πιάνει όμως δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι πως αυτοί οι φανατικοί, οι εραστές, οι σταθεροί και εθισμένοι πελάτες, πίεσαν την εταιρεία ασφυκτικά και την "ανάγκασαν", να ξαναπετύχει την πρωτότυπη γεύση των υγρών της μετά τις απαγορεύσεις ουσιών κι ενισχυτικών γεύσης. Και αυτό δεν μπορείς να το πεις ούτε για τους μεγιστάνες των e-juices.
Διαβάζω σε Αμερικανικά forum τις εντυπώσεις για τα νέα υγρά BB και GJ, όλων όσων ξέραν και τα παλαιότερα, και είναι σαν να τους βλέπω με ένα χαμόγελο καρφωμένο στο πρόσωπό τους. Και ζηλεύωωωωωωωωω....!
Θα περιμένω ίσως...λίγο ακόμη τις αποφάσεις της εταιρίας για τα SnV (που μπορεί να πάνε για μετά το καλοκαίρι ντέμ ιτ), και μετά θα ρισκάρω απ'ευθείας παραγγελία.
Και επειδή οι καιροί έχουν αλλάξει, ο ατμιστικός εξοπλισμός επίσης, οι συνήθειες το ίδιο, μεταφέρω τα λόγια παλαιών και σοφών ατμιστών των Alien Visions. Δεν είναι για όλους και για όλα. Είναι πολύ ακριβά και επουδενί δεν συστήνονται για ντουμάνια και σκουόνκια κλπ.
Οσοι πιστοί mtl ατμιστές...τότε ναι...προσέλθετε. Οι άλλοι δεν θα χάσετε κάτι, εκτός απο παραπανήσια χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 12, 2018, 15:19 »
Μοιάζουν με το παλιό καλό bobas bounty ή με το τελευταίο χάλι πριν "πεθάνει"?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 12, 2018, 19:45 »
Μόνο όταν δοκιμάσουμε θα μάθουμε :) Αλλά δεν γίνεται τόσος λόγος για κάτι σαν...ή παραλλίγο...ή κάπως όπως το άλλο...
Οι πελάτες λένε, οτι είναι ακριβώς όπως το πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 12, 2018, 20:14 »
Μπορείς να δώσεις κάποιες παραπάνω πληροφορίες (σάιτ-φόρα)? Ήταν το πρώτο μου αγαπημένο και όταν το 'κάψανε' δοκίμασα ψάχνοντας αντικαταστάτη το CL και είμαι 'καμμένος' 2στα2. :hmmm:

edit: Ώπα, μόλις το δα στο site τους, η nexxt on δε θα το ξαναφέρει? Έχεις ρωτήσει?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2018, 20:19 από andreasd »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 13, 2018, 09:07 »
Ρώτησα στην Nextton και είπαν οτι το έχουν αντιληφθεί και το σκέφτονται.
Επίσης πρότεινα και σε ένα άλλο "δυνατό" Ελληνικό eshop να το φέρει, διότι φέρνουν τα πάντα όλα, ιδίως αν είναι πιασάρικα υγρά, και μου είπαν το ίδιο. Τους ενδιαφέρει και το σκέφτονται.
Γνώμη μου είναι οτι προτείναν στην Alien Visions να προχωρήσει σε SnV-MixShots-FlavourShots κλπ, γιατί για έτοιμα 10μελα δεν νομίζω.
Το ρώτησα και στην AVE Juices κι εγώ ο ίδιος, και είπαν οτι το έχουν σοβαρά στα υπόψην για τους European Vendors όπως λένε.
Για να δούμε αν και πότε.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 13, 2018, 09:20 »
Μακάρι να αναστηθεί σε snv το bobas, από τα πιο ευχάριστα αλλά και ιδιαίτερα υγρά που έχω δοκιμάσει.
Είναι στην κατηγορία υγρών που είτε σου αρέσει φανατικά, είτε το σιχαίνεσαι...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 15, 2018, 00:00 »
Πως και πως περιμένω να κυκλοφορήσει, να το δοκιμάσει κάποιος που έχει εμπειρία με το παλιό και να πει ότι είναι ίδιο.


Bobas ακούω, bobas δεν έχω γευτεί γ@#ώ το σπανάκι του Ποπάυ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 15, 2018, 08:47 »
Εν αναμονή είμαστε όλοι όσοι το ατμίζαμε παλιότερα... Θα δείξει Τρύφωνα, μακάρι να είναι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:13 »
Πως και πως περιμένω να κυκλοφορήσει, να το δοκιμάσει κάποιος που έχει εμπειρία με το παλιό και να πει ότι είναι ίδιο.


Bobas ακούω, bobas δεν έχω γευτεί γ@#ώ το σπανάκι του Ποπάυ...
Εμ τι να σου κάνω? Δεν ήσουν φανατικός του Star Wars όσο εμείς, που μόλις είδαμε το κράνος του Boba Fett "ψαρώσαμε" και πρωτοαγοράσαμε το υγρό ;D

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 22, 2018, 23:42 »
Καλησπέρα, στη Γαλλία σε όσα e-μαγαζιά εχω βρει το μπομπέτο, βγαίνει σε SnV το ίδιο και σε γνωστό e-μαγαζί του Καναδά( σου έχει επιλογή να στο στείλουν με τη νικοτίνη ακόμα και με δεκαδικά ψηφία). Υπάρχει τρόπος να πιέσουμε την κατάσταση και να ξαναεμφανιστεί και στο ελλαδιστάν?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 23, 2018, 07:32 »
Με το να δείχνουμε ενδιαφέρον, όπως με το παραπάνω μήνυμά σου. Ή με το να το προτείνουμε στην αγαπημένη μας eshop σελίδα ατμιστικών προϊόντων με ένα απλό μήνυμα :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12