vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

421 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Lazy Dog, Jorge

Twitter

Mod 69 by atmomixani

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Mod 69 by atmomixani
« στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 15:10 »
Από το συντονισμό: Κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν από τον πίνακα του κατασκευαστή εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14289.0.html στον οποίο μπορείτε να απευθύνεστε για ερωτήσεις προς τον κατασκευαστή, όχι για διαλόγους μεταξύ σας.



Uploaded with ImageShack.us

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AZ4g4g64CD0&feature=youtu.be[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ruE-RsqjRbY&feature=youtu.be[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q_wRqo8gtRo[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=s77cDmWfDZ4#at=215[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2012, 02:47 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 02:00 »
Με kick δουλεύει καλά; Εφάπτεται καλά στο σωλήνα;

Τό kick τι είναι;Μην τσακώνεστε δημιουργήτε ανασφάλεια .Εγώ θέλω ένα προιόν που να ξέρω ότι θα βρώ ανταλλαλτικά και service και ΄μετά 2χρόνια.Θέλω κάποιον να μου το φτιάξει άμα χαλάσει.Δεν άκουσα κάτι τέτοιο,μόνο ότι του τάδε το τάδε.Το provari κάνει 89 usd και μου το φέρνουν σπίτι μου.Υποστηρίζω τα Ελληνικά προιόντα αλλά και τα ελληνικά προιόντα να υποστηρίζονται διότι όσο του Μιχάλη έτσι και του gus αλλιώς ο καταναλωτής vmax 75. zmax90,είναι και του ρώσσου.VMAX έχω αν αντέξει 20 μήνες, ο μήνας μου έρχετε 3,5 ευρώ και έχω την ησυχία μου και ένα προιόν πρώτης ποιότητος.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2012, 02:33 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 05:44 »
Tο Kick είναι ένα σχετικά απλό ηλεκτρονικό κύκλωμα που μετατρέπει ένα μηχανικό mod σε VV mod ...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3650.0.html

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/e-cigarette-apv-reviews/284473-kick-evolv.html

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 07:37 »
Το provari κάνει 159 usd ...οχι 89...και για να στο φερουν σπιτι σου θελει αλλα 40...κι αμα χαλασει βαλε αλλα 50 να παει και να ρθει...μη λεμε οτι να ναι...

Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 10:41 »
Δημητρη μετρησες την μπαταρια οταν σταματησε να δουλευει με 69+kick?  ποσα βολτ ηταν ?

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 13:18 »
λογικα το παιδι λεει για αυτο το προβαρι http://www.provape.com/ProVape-1-Base-Kit-p/provape1base.htm αλλα και παλι ειναι και τα μεταφορικα...γενικα μην αρχισουμε παλι να συγκρινουμε μηχανικα με ηλεκτρονικα μοντ και ποσο εχει το ενα και ποσο το αλλο και τι θα επαιρνα με τα ιδια λεφτα...


Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 22:59 »
Τι σχεση εχει το vv με το μηχανικο και τι σημαινει vv. Αν ειναι δλδ ηλεκτρονικο πρεπει να ειναι απαραιτητα ακριβοτερο απο ενα μηχανικο state of the art ας πουμε ?
Το vw θα πρεπει να ειναι ακριβοτερο ολων και ουτο καθ´ εξης ?

Και να συμφωνηθει στο τελος οτι το ηλεκτρονικο ειναι για τους hi tech ατμιστες, ενω τα μηχανικα για τους λατρεις της απλοτητας ?
Ας ειναι και ετσι.
Γιατι ομως θα πρεπει να οπαδοποιηθει ενα χομπυ ? ο καθενας κραταει οτι θελει στο χερι του γιατι ετσι γουσταρει. Λογαριασμο θα δωσουν οι μεν στους δε ?
Ημαρτον. Ηρθε καιρος να ωριμασουμε και να λεμε τις εμπειριες μας η/και τη γνωμη μας για ενα προϊον και οχι αν εσυ το εχεις 10 ο αλλος πρεπει να το εχει 25 ενω το δινει 9. Γουστο και καπελο αυτου που κατασκευαζει και γουστο και καπελο αυτου που αγοραζει.
Σιγα μη βγω απο τον μαναβη με μπαμιες και μαλωσω με τον κυριο που του αρεσουν οι μελιτζανες.
Καλη ορεξη θα του πω. Ο καλυτερος μου φιλος ειναι  καποιος που δεν χρειαζεται να εχει τα ιδια γουστα με εμενα. Αλλωστε αν τα ειχε, θα υπηρχε κινδυνος να γουσταρει τη γυναικα μου. :)

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 18, 2012, 23:39 »
λογικα το παιδι λεει για αυτο το προβαρι http://www.provape.com/ProVape-1-Base-Kit-p/provape1base.htm αλλα και παλι ειναι και τα μεταφορικα...γενικα μην αρχισουμε παλι να συγκρινουμε μηχανικα με ηλεκτρονικα μοντ και ποσο εχει το ενα και ποσο το αλλο και τι θα επαιρνα με τα ιδια λεφτα...
Απλα αυτο δεν ειναι vv ισως να μπερδευτηκε ο φιλος!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 10:16 »
 :eleos:    τι εργαλειαρα πανεμορφη ειναι αυτη

Αποσυνδεδεμένος poetbil

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • τζουρευε κ μη ερευνα
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 16:01 »
στα πόσα volts ειναι ρυθμισμενο ,δεν ειναι VV ,σωστα; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 16:25 »
Μηχανικό Mod είναι και δίνει τόσο ρεύμα, όσο έχει η μπαταρία που θα βάλεις μέσα. Τέρμα φορτισμένες 4,2V και κατεβαίνουν όσο τις χρησιμοποιείς... ::)
Εκτός και αν θέλεις σταθερά Watt στην έξοδο, οπότε παίρνεις και ένα kick, για το οποίο έχουν ανοιχτεί αρκετά νήματα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 28, 2012, 02:28 »
Παρ' ότι το παρέλαβα το μεσημέρι, λόγω εργασίας μόνο τις τελευταίες τρεισήμισι ώρες εχω καταφέρει να το απολαύσω και παρ' ότι είναι περασμένη η ώρα, με έχει εντυπωσιάσει τόσο, ώστε νοιώθω την ανάγκη να πω λίγα λόγια γι' αυτό!
Αυτό το mod γράφει ιστορία!!!
Από εμφάνιση τα σπάει στην κυριολεξία!
Η αίσθηση στο χέρι, το βάρος, το κουμπί δημιουργούν έναν απίστευτο συνδυασμό!
Με τέσσερα διαφορετικά στησίματα βρίσκεις σίγουρα το ιδανικό!
Η ρύθμιση του αέρα λειτουργεί τέλεια!
Η μεγάλη έκπληξη για μένα ήταν η απόδοση! ΔΕΝ έχει αντίπαλο!!!
Ειδικά με kick όλα τα λεφτά!!
Σε άλλο μηχ mod με ατμό genesis οι 18350 μπαταρίες μου έβγαζαν καμιά 30ριά τζούρες! Είχα απελπιστεί...
Βάζω στο 69 τον sort DID + kick και αδειάζει το τανκ πριν τη μπαταρία...
Βάζω το gini και γεμάτη μπαταρία... ίδιο αποτέλεσμα! Και το kick στα 9W+...
Συμπέρασμα... 69 + kick = το provari στην πάντα!!!
Συγχαρητήρια στην ατμομηχανή για τις τρομερες ιδέες και την εφαρμογή τους με τοσο κομψό τρόπο!!!
Μένει μόνο ενας 22άρης ατμό by atmomixani (genesis προτιμότερο) να δέσει πάνω του!

Αποσυνδεδεμένος SO69

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε ΣΩΚΡatty και εPVώνω
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 05, 2012, 01:47 »
Αυτό το mod ειναι όλο εκπλήξεις!!!
Αν βγάλεις το ρυθμιστή αέρα μπορείς να του φορέσεις το Z atty pro!!!


Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 23:10 »
Το καθε προϊον μιλαει απο μονο του. Ο καθενας εχει την ικανοτητα να κρινει απο μονος του και δεν χρειαζεται ουτε κατευθυνσεις , ουτε τιποτα.
Πιστευω οτι το συγκεκριμενο μοντακι ειναι πολυ ομορφο, εχει μοναδικη πρωτοτυπια πανω του και αν εχει και μικρες απωλειες το καθιστα στα πολυ δυνατα μοντ. Αλλωστε εκει ειναι ολη η μαγκια.

Τωρα τα σκοτωνει , παταει και δεν πληρωνει, προσοχη λερωνει, ΦΦΦ κλπ νομιζω οτι κανουν κακο στο ιδιο το προϊον, γιατι δειχνει οτι χρειαζεται πουσαριαμα για να πουλησει.... Και το 69 δεν εχει τετοια αναγκη.


Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Mod 69 by atmomixani
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 06, 2012, 23:44 »
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:  προσπαθω να τελειωσω τις μπαταριες μου  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:


και δεν τα καταφερνω....
πολυ ωραιο ομορφο λειτουργικο και απλο χωρις απωλειες μοντακι!
τι αλλο να ζητησει κανενας?
α και κατι αλλο βασικο σε σχεση με τον ανταγωνιζμο το λιωνω απο εχτες και μαυριλα στον διακοπτη η στις επαφες καμμια!


προσωπικως προτιμω το κουμπι πανω (ειμαι 9 αρης δλδ)




ΕΥΓΕ μιχαλη!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias