vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

558 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, stsoulos

Twitter

GENESIS HINTS & TIPS

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #825 στις: Μαρτίου 08, 2013, 21:56 »
και κατι ακομα σκαλιζοντας ενα mini did που δουλευε ικανοποιητικα τον εκανα μανταρα .
εν παση περιπτωση απο το μεσημερι  δεν εχω κανει κατι σωστα. για περισσοτερη τροφοδοσια το mesh ππεπει να εφαπτεται στη τρυπα και να κατεβαινει σπρωχνοντας το ή να πηγαινει μεσα καρφι ;  η εσωτερικη του τρυπα να ειναι οσο το allenaki μικροτερη ή μεγαλυτερη ;

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #826 στις: Μαρτίου 08, 2013, 22:01 »
Ισως θες καλύτερη οξειδωση , να σκαλιζεις όταν πατάς το κουμπί να είναι η σπειρες αναμενες είναι πιο εύκολο αλλα προσεκτικά μην χαλας την οξειδωση !

Το πλέγμα πάλι εγω προσωπικά το κάνω λίγο μικρότερο από την τρύπα .
Αν το αφήσω πέφτει μέσα μόνο του !
Και εδώ πρέπει να βρεις τι σου δουλεύει καλύτερα !
Κανε και ένα διαγώνιο κόψιμο στη μεριά που μπαίνει στο τανκ η μην το αφήνεις να πατάει στον πάτο του τανκ!
Η εσωτερική τρύπα ... Πάλι δεν είναι στάνταρ εγω την κάνω όσο πιο μικρή γίνεται ..
Δες και στο νήμα  υπάρχουν αυτά λίγο πιο πίσω !!!

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #827 στις: Μαρτίου 08, 2013, 22:09 »
παω να ξαναδοκιμασω........

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #828 στις: Μαρτίου 09, 2013, 00:09 »
Είπα να δω πότε θα μπει ένα τέλος σε όλη αυτή την ιστορία. Κάποιοι απο εσάς το παρατραβήξατε και μάλιστα με χαρακτηρισμούς.
Μέχρι και άτομο που με προκαλούσε μεταφορικά υπήρξε, λες και φοβόμουν να μπω ή λες και δεν θα είχα κάτι να απαντήσω σε όλα αυτά.Έκανα όση υπομονή μπορούσα για να μη συνεχιστεί το θέμα ενώ μπορούσα να απαντήσω αμέτρητες φορές και σε πολλές ανακρίβειες.Το σχοινί έχει και όρια όμως και το παρακάτω θα είναι και το τελευταίο μου post σ αυτό το φόρουμ.
Ο λόγος;
Άτομα που ψάχνουν ευκαιρία να τεντώσουν τόσο πολύ μία κατάσταση και να δημιουργήσουν τέτοιες εντάσεις από συνατμηστές μέχρι και κατασκευαστές, που η κατάσταση γίνεται ανυπόφορη.

Πάμε ένα ένα λοιπόν..

[/font]
[/size]

Αυτα περι"ετσι δουλευουν οι genesis - χωρις ταπα" απλα δεν ισχυουν.
Οι πρωτοι genesis (line - maxi - mini) ειχαν την ταπα αναπληρωσης στις σπειρες στο πλαι και δεν ειχαμε κανενα προβλημα υποτροφοδοσιας.


Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ' την αμάθεια.
Μ' αρέσει που βλέπω μπράβο και από τα 2 συγκεκριμένα άτομα που άρχισε η όλη ιστορία.
Για καλή μας τύχη, τους έχω τους 'Line v2' και 'Mini'.



Όπως βλέπεις φίλε Pseiras και φίλοι που βάζετε μπράβο απλά επειδή σας βόλεψε, έτσι ακριβώς δουλεύουν. Ειδικά εδώ. Γιατί οι συγκεκριμένοι δεν έχουν μόνο την τρύπα του mesh και την τρύπα τροφοδοσίας στα σπειρώματα, αλλά ΚΑΙ τρύπες αερισμού δίπλα από την τρύπα του mesh.


Όσοι έχετε κάποιους από αυτούς, το γνωρίζετε.

Πάμε παρακάτω..

Βάσει όσων διάβασα εδώ και 2 ημέρες κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το 95% των κατασκευαστών Genesis πρέπει να είναι ή πολύ τσιγκούνηδες που δεν δίνουν τάπες με τους ατμοποιητές τους, ή να κάνουν όλοι την ίδια παράλειψη..
Και μην αναφέρετε κάποιοι συνεχώς ως παράδειγμα τον DID γιατί αυτός δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. Καλός Genesis, αλλά ανήκει στο υπόλοιπο 5%

Δεν είπα ποτέ ότι οι Genesis δεν λειτουργούν με το τριχοειδές φαινόμενο ή ότι όταν κλείνουμε την μία τρύπα το φαινόμενο αυτό παύει να λειτουργεί. Το αντίθετο. Ούτε είπα οτι με το U wick σταματάμε τον αέρα από την δεύτερη τρύπα (ναι, αναφέρθηκε ΚΑΙ αυτό). Αυτά τα χαρακτηρίζω το λιγότερο αστεία και παραφράσεις των όσων είπα.

Καταλαβαίνω οτι πολλοί απο εσάς δεν θέλετε να εχετε διαρροές και ότι με μία απλή τάπα τις σταματάτε και για να αντισταθμίσετε τον αέρα που χάνετε, στρίβετε λεπτότερο mesh για να περνάει. Λάθος τεχνικά; Ναι για τους λόγους που σας εξήγησε και ο Alexmach που παρεμπιπτόντως συμφωνώ στο 100% των όσων έχει γράψει στις τελευταίες 2 σελίδες. Δουλεύει καλά και με καλή γεύση για εσάς; Χαίρομαι. Αν και αυτό είναι κάτι που εξαρτάται απο τον τρόπο ατμίσματος του καθένα.

Για εμένα προσωπικά, δεν νοείται στήσιμο σε Genesis που όταν τον γέρνω (γιατί εκείνη τη στιγμή νιώθω το mesh να στεγνώνει) και περιμένω 2 ολόκληρα λεπτά δεν βλέπω ούτε ίχνος υγρασίας και δεν στάζει ούτε σταγόνα απο την κορυφή του mesh.'Οταν συμβαίνει αυτό, είναι δείγμα υποτροφοδοσίας και σε προειδοποιεί οτι σε μακρόσυρτη ή απανωτές, θα την φάς την καμμένη σου ή την συρματίλα σου, πως να το κάνουμε.

Θα μου πεις, "αφού μια χαρά δουλεύει και έτσι". Στην πρώτη μακρόσυρτη τζούρα ναι, στη δεύτερη απανωτή ίσως. Στην τρίτη όμως; Στην τέταρτη; Δεν θα χρειαστεί να γύρεις; Έλα όμως που όταν γύρεις και η άλλη τρύπα είναι κλειστή, έχεις μηδενική ροή και το τριχοειδές φαινόμενο που στηρίζεστε αποκλειστικά χρειάζεται και κάποιο χρονικό διάστημα για να στείλει το υγρό προς τα πάνω και χωρίς επιπλέον βοήθεια τα αποτελέσματα είναι προφανή.
Τώρα, αν παίρνετε μία-δυο τζούρες τώρα και μία-δυο τζούρες μετά απο 5 λεπτά τότε φυσικά και δεν θα υπάρχει πρόβλημα οπότε και πάω πάσο, συγνώμη, λάθος, γειά σας. Όλα τα παραπάνω βέβαια δεν ισχύουν απλά, αλλά είναι απαραίτητα σε Genesis με μικρότερης διαμέτρου τρύπα mesh (πχ 2mm) γιατί εκεί δε μας παίρνει ούτε για πλάκα να κλείσουμε την τρύπα πλήρωσης (ή αλλιώς τρύπα αερισμού). Ο λόγος; Δεν μπορούμε να κάνουμε ακόμα λεπτότερα mesh από τα ήδη λεπτά. Δεν μας παίρνει λοιπόν να παίξουμε με τον ίδιο λάθος τρόπο γιατί εδώ το πρόβλημα που σας έγραψα παραπάνω μεγεθύνεται πολύ.

Πάμε και στον RSS τώρα όντας κλώνος (και πολύ καλός μάλιστα) του AC9. Ρίξτε και μία ματιά για το πως δουλεύει ο AC9 γιατί όσο να ναι, αυτό που κρατάτε στα χέρια σας είναι έμπνευση της Vapinaze, αντιγράφηκε στο 100% και δουλεύει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Εκείνος λοιπόν, ούτε βίδα έχει αλλά ούτε και σιλικονένια τάπα για την τρύπα, παρά μόνο μία τεράστια πορτοκαλί-κόκκινη τάπα ασφαλείας που φτάνει μέχρι τον θετικό πόλο και είναι για τη μεταφορά του και μόνο.

Μικρές και μεγάλες τρύπες, η φιλοσοφία των Genesis είναι ίδια. Αυτό που αλλάζει στις τρύπες είναι ο τρόπος που φτιάχνετε το mesh αλλά και το πάχος του.

Το ότι κάνετε ένα στήσιμο που λειτουργεί δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Είναι σωστό με βάση τη δική σας λογική. Δεκτό.

Αλλά μην αρχίζετε τον πόλεμο της υποκειμενικότητας.


Κλείνοντας θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο forum που είναι μία ατελείωτη πηγή πληροφόρησης.

Με πολλούς από εσάς θα συνεχίσουμε να τα λέμε μέσω mail ή στις συναντήσεις..

Να είστε καλά, καλούς πειραματισμούς και καλά ατμίσματα.

Αποσυνδεδεμένος spiros385

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #829 στις: Μαρτίου 09, 2013, 00:30 »
anathema , σε mini did  :thumpup: ;) 
νομιζω οτι αν βαλω και υγρο πιατων μεχρι και φουσκαλες θα βγαλει.
αυριο δοκιμη σε aga t

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #830 στις: Μαρτίου 09, 2013, 00:40 »
Φίλε αυτά τα είπε και ο Αλέξης , περί κατασκευαστικών λαθών ...
Τώρα σωστό είναι ότι δουλεύει σωστά .-

Στο πόστ του ο pseiras έγραψε και αλλα πράγματα , εσύ πιαστηκες από αυτό που σε βολεύει !

Οντως , για τους συγκεκριμένους έχεις δίκιο και δεν το γνώριζα !
Ομως όπως πολλοί είπαν ο καθένας έχει τα μυστικά του .

Τώρα αν δεν ξανά μπεις στο φόρουμ είναι καθαρά δικό σου θέμα ...
Αλλα για δυο άτομα ;;

Δεν είχα αυτό στις προθέσεις μου και ούτε για ειρωνία ...

Ξέρεις η αντιπαραθέσεις είναι λογικές και σε ένα βαθμό απαραίτητες για να  υπαρξει συζήτηση και μέσα από αυτές βγαίνουν κάποια συμπεράσματα !

Δεν ανέχομαι όμως να μου λες ότι δεν ξέρω πως δουλεύει το στήσιμο μου που το έχω δοκιμάσει χίλιες φορές !

Δεν σου είπε κανείς ότι είσαι λάθος που ατμισεις χωρίς την ταπα !
ΕΣΥ ήσουν απόλυτος και ο εγωισμός σου δεν σε αφήνει να δεχτεις αυτό που λέμε τόσα άτομα !
Ατμιζουμε μια Χαρα και με την ταπα !

Και ποιος σου είπε ότι γερνουμε τους ατμοποιητες για να ατμισουμε ;
Μας έχεις δει; Εσύ νομίζεις έχεις καλύτερη τροφοδοσία ;
Και πως ατμιζεις με εντελώς κάθετα το η.τ;
Πάντα με σκυμμένο κεφάλι ατμισεις ;
Γιατί αν κοιτάζω μπροστά δεν μπορω με τίποτα να έχω το η.τ κάθετα ;
Δεν βολεύει , δοκιμάστε το

Α ήθελα να αναφέρω και αυτό : το πλέγμα το φτιάχνω πιο μικρό όχι για θέματα τροφοδοσίας αλλα και τιμές αντιστασεων που μου αρέσουν να παίζω ... Γιατί να φτιάξω ένα πλέγμα να κλείνει όλη την οπη; Αφού δεν με βολεύει ; Μήπως και αυτό είναι πέρα από τους βασικούς κανόνες που θα έπρεπε να γνωρίζω ; Ποιος ο λόγος ;
Δεν έχω δει κατασκευαστή να μου δίνει στάνταρ πλάτος πλέγματος . Πιο βασικός κανόνας θα ήταν το μέγεθος της τρύπας του μες παρά αυτό που λες!
Και τώρα γιατί κανείς διακρίσεις ανάμεσα στους ατμοποιητες ; Μικρή τρύπα μεγάλη τρύπα και τέτοια ; Ολοι τζεννεσις δεν ειναι ;;; Αρα αν ειναι βασική αρχή των τζεννεσις μόνος κανείς φάουλ στον εαυτό σου !

Ασχολείσαι λες 1 χρόνο με τζεννεσις και ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι μπορείς να εξελισσεσαι και εσυ αλλα και η κατασκευαστές !
Επισκευάσιμοι είναι φίλε και τίποτα δεν ανήκει σε κανόνες που προσπαθείς να θέσειςκανόνας είναι αυτό που αρέσει και δουλεύει στον καθένα !
Τίποτα λάθος , τίποτα σωστό .
Πρώτος μας ρίχνεις κατηγορίες με το απόλυτο σου ύφος ότι παραπλανουμε τους νέους χρήστες ... Και ας είσαι εσύ αυτός που τους βάζει κανόνες και καλουπια!
Αυτό δείχνει φίλε μου πως μάλλον δεν έπιασε τόπο αυτός ο χρόνος !

Περιμενες το πρωί υποστήριξη από αλλα μέλη γιατί κάτι είχες ακούσει αλλα δεν ήσουν σε θέση να το δικαιολογισεις μόνος σου!!
Τα είδες σκούρα .. Πεταξες δυο φωτο και την έκανες !!!
Σαν παιδάκι δημοτικού που σε παιχνίδι δεν περνάει το δικό του " εγω δεν παίζω άλλο "
Δεν μπορω να ασχοληθώ τώρα ... Δεν έχω χρόνο ... Δε θα κάτσω να εξηγήσω ...
Αν δε μπορείς ρε φιλαράκι τι θες και σχολιαζεις με ύφος και τόνιζεις με μεγάλα γράμματα ότι δεν μπορείς να βλέπεις να μπερδευουμε τους νέους και εσυ ο παντογνωστης να καραφλιαζεις με αυτά τα λάθη που βλέπεις !!!
Αν δεν ... Τότε μην ... 

Δεν έχεις δει κάν τα μηχανάκια μας και πως τα δουλεύουμε και μας εξηγεις πως δουλεύουν λάθος .. Δεν ατμιζουν πάνω από δυο τζουρες ! Ατμισουμε κρεμασμενοι από το ταβάνι ανάποδα για τροφοδοσία !!

Πρόσθεσα μερικά ακόμα γιατί ξαναδιαβασα την όλη φάση από την αρχή και εκοργιστηκα ! Ευτυχώς δηλαδή γιατί ένιωθα και άσχημα .... Αλλα στην τελική το τι θα κανείς δε με νοιάζει φιλαράκι!!!
Ξέρω ότι μας διαβάζεις σαν επισκέπτης !!!

Θα χαρώ να σε ξαναδώ στο φόρουμ ... η και δε με νοιάζει τελικά !
Να σαι πάντα καλά σε ότι και να κανείς !

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 06:30 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #831 στις: Μαρτίου 09, 2013, 00:49 »

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ' την αμάθεια.
Μ' αρέσει που βλέπω μπράβο και από τα 2 συγκεκριμένα άτομα που άρχισε η όλη ιστορία.


Τώρα που ηρέμησα αρκετά, θα τολμήσω να σβήσω πολλά από το αρχικό πόστ μου και να αφήσω μόνο ότι με αφορά. Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν. Σβήνω ότι μπορεί να είπα γιατί εκνευρίστικα. Δεν είμαι αυτό που διάβασα πριν λίγο στο πόστ μου, γι αυτό και το διορθώνω.


Όσο για την ιστορία, μάλλον εσύ την άρχισες.
Απο την αρχή απλές απαντήσεις ζήτησα, και δεν ήταν ειρωνικές οι ερωτήσεις μου. Εσύ με παρεξήγησες, και είναι μόνο δική σου ευθύνη ότι έγινε. Αν δεν επέμενες τόσο απόλυτα στους "κανόνες" σου, τίποτα δεν θα γινόταν.


Δεν είμαι ημιμαθής... Δεν ξέρω τίποτε. Δεν ξέρω για το πως δουλεύουν οι Genesis, δεν έχω δει ούτε σε φωτογραφία πριν να βάλεις εσύ. Η συμφωνία μου με τον Pseiras ήταν σε ότι έλεγε σχετικά με τη χρήση της τάπας και μόνο και αυτά που έλεγε στην πρώτη παράγραφο του πόστ του.


Σχετικά με αυτό συμφωνώ με ότι λέει ο Anathema. Ότι χρησιμοποίησες μόνο ότι σε βολεύει!!!!!!! Δείχνει πολλά αυτό.

Από εκεί και πέρα σου απαγορεύω να βάζεις λόγια που δεν έχω πει στο στόμα μου και να μου δίνεις οποιοδήποτε χαρακτηρισμό.


Κάτι άλλο που με αφορά.


Δες το βίντεο που σου έλεγα πόση ώρα να μου πεις γιατί δουλεύει ο DID. Η ερώτησή μου ήταν από την αρχη ειλικρινής. Εσύ παρεξήγησες τον γραπτό μου λόγο.
Δες το βίντεο που ανέβασα στο νήμα του DID σήμερα.πόσες τζούρες μετράς? έγυρα καθόλου το DID? τον άφησα να δουλεύει τραβώντας τζούρες μέχρι που σταματούσε το πρόβατο? μπορώ να σου κάνω βίντεο που δουλεύω έτσι τον DID μέχρι να τελειώσει το υγρό!!! Και δεν θα το γύρω προς τα πάνω. :)  Edit : και με την τάπα πλήρωσης φορεμένη :yes: .

Γενικά πιστεύω ότι κανόνες για την λειτουργία των τύπου Genesis ατμοποιητών δεν υπάρχουν. Εξάλλου κι αυτός που κατασκεύασε τον πρώτο Genesis προφανώς έκανε κάτι που σκέφτηκε, του βγήκε και λειτούργησε.  Αυτό λοιπόν το πρώτο μηχάνημα δεν μπορεί να αποτελέσει κανόνα, τη στιγμή που και κάτι άλλο διαφορετικού κατασκευαστή σε γενική φιλοσοφία αποτελέσματος ίδιο, αλλά διαφορετικό σε πολλά επιμέρους σημεία, δουλεύει επίσης το ίδιο ή και πιό καλά.
 
Αν εξηγούσες την αντικειμενικότητά σου από την αρχή κανένας πόλεμος δεν θα γινόταν. Εγω ήρθα σε αυτό το φόρουμ για να μάθω. Αλλά αυτό δεν σημάνει ότι κάποια πράγματα κοινής λογικής δεν τα ξέρω.

Επίσης θα πω κάτι γενικόλογο που αν νομίζεις ότι σε αφορά, τότε παρεξήγησέ το.
Δεν με ενδιαφέρει.


Καλή η κατοχή της γνώσης αλλά όταν συνοδεύεται από έπαρση τότε είναι εγκληματική!!!


Να με συγχωρεί το φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 03:54 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #832 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:19 »
GENESIS HINTS & TIPS

Κάνα καινούργιο tip για το κάψιμο του mesh κανείς; :D

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #833 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:26 »
Εχω εγώ ενα παλιό τιπ, που το είχα πεί καποτε, αλλα ευκαιρία είναι μιας και ρώτησες για οποιον δέν το ξέρει!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:
Τοποθετείτε το πλέγμαΝ σας, εμπροσθεν της φλογός, (εφόσον χρησιμοποιείτε φλόγισΘρον) στο σημείο οπου η μπλού φλόξ, γίγνεται πορτοκαλιά. (η κιτρινη, αναλογα την καταγωγή του φλογιστρου. Αν ειναι ασιατικο γίνεται κίτρινη)
Σε εκείνο το σημείο είναι το σουήτ σπώτ, της θερμοκρασιάς. Στο μπλού, καίγεται ο οξυγόνος και δεν ειναι τόσο θερμό. Στο τερμα περτεκαλί εχει αποδυναμώσει!


(τιπ μαθημένο μετά απο πολλές αποτυχυμένες προσπάθειες συγκόλησης ατσαλιού με οξυγονοκόλληση.) :idiot1: :idiot1: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #834 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:30 »
Ρε πάτε καλά?  :eleos:
Τσακωνόσαστε για το ποιός κάνει το καλύτερο...σετάρισμα με mesh????:eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #835 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:34 »
Εϊναι μάταιο....
Κανένας χρήστης δέν ΚΑΝΕΙ καλό σετάπ σε τζένεσις.
Ο τζένεσις ΑΦΗΝΕΙ να γίνει καλό το σετάπ!!!!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #836 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:42 »
Ας το τελειώσουμε έδω.
Δεν πρόκειται για το ποιος κάνει καλύτερο σεταρισμα σε μες ,
(Εγω το κάνω σίγουρα .....  :idiot1:  :tongue_smilie:)
Χουμορ.....

Απλά κάποιος μου είπε ότι δεν ξέρω πως δουλεύει το σεταρισμα που κάνω και μου αρέσει αλλα είναι λάθος γιατί δεν ακολουθεί τους βασικούς κανόνες  :confused1:

Θέλω εδώ να πω :
Σίγουρα κανείς δεν τα ξέρει όλα .-
Διαβάζοντας στο φόρουμ πήρα όλες τις βάσεις για να ξεκινήσω στους τζεννεσις
Ευχαριστω εδώ τους παλιούς ...
Στο πρώτο στήσιμο ήταν σαν να το είχα ξανά κάνει χάρη στο φόρουμ !

Είναι κρίμα να έχουμε τέτοιες καταλήξεις και τέτοιου είδους πόστ .


Ολοι είμαστε μια παρέα ρε π... στη μου ,
Γι την υγεία μας για το χαβαλέ και την τρέλα μας ...
Αν είμαι κάπου λάθος ζητάω συγνώμη εδώ μπροστά σε όλους !
Οχι και να κάνουμε το φόρουμ στρατόπεδο
Εδώ είμαστε για να ξεχνάμε λίγο τα τόσα αλλα πραγματικά προβλήματα

Μην είμαστε απόλυτοι ....
 
Keep vaping  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2013, 06:08 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #837 στις: Μαρτίου 09, 2013, 01:55 »
Δηλαδή ρε μεγάλε Anathema τώρα συγχωρέθηκες? :))
Μόνο εγώ μένω να είμαι κακός σε αυτό το φόρουμ των κάμποσων χιλιάδων?? :o
 :'( :'( :wall:








Το πλέγμα είναι καλύτερο να το στρίβουμε σε 1.5mm τρυπάνι, ή 2mm?

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #838 στις: Μαρτίου 09, 2013, 04:56 »
Είπα να δω πότε θα μπει ένα τέλος σε όλη αυτή την ιστορία. Κάποιοι απο εσάς το παρατραβήξατε και μάλιστα με χαρακτηρισμούς.
Μέχρι και άτομο που με προκαλούσε μεταφορικά υπήρξε, λες και φοβόμουν να μπω ή λες και δεν θα είχα κάτι να απαντήσω σε όλα αυτά.



Τώρα θα φταίω ΕΓΏ να ανοίξω αντιπαράθεση αυτή τη φορά?!?!?!?!?!


ΝΑΙ ΕΓΩ σε κάλεσα και οχι προκάλεσα να μπεις γιατί εσύ ξεκίνησες αυτή την ιστορία και μετά μας άφησες να λέμε τα δικά μας... ΚΎΡΙΟΣ !!!
Πρόσεξες έδωσες σημασία τι μέγεθος έχει η τρύπα για το γέμισμα στους ατμό που ανέφερες? ΟΛΟΙ οι genesis έχουν την ίδια τρύπα για να μιλήσεις για όλους? Κουτσοί στραβοί ΟΛΟΙ στον Άγιο Παντελεήμονα?
Χλωρά ξερά όλα για κάψιμο? Αυτό προσπαθούμε να σου πούμε τόσο καιρό... Πέταξες 2 κουβέντες και μην τον είδατε τον Παναή...Ή θα βγάλεις και τους δημιουργούς λάθος που βγάλαν μεγαλύτερες τρύπες και βάλαν βίδες για κλείσιμο...Άσχετοι και αυτοί τελείως... Εσύ που έβγαλες τους 5 genesis με δικούς σου σχεδιασμούς και πουλάς παγκωσμίως κάτι παραπάνω θα ξέρεις...Σε σημείο όλοι οι υπόλοιποι να είμαστε επιεικώς υποδεέστεροι...
Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω...


Γι αυτό το κάλεσμα... Να συμμετέχεις όπως ΟΛΟΙ μας και να ανταλλάξεις απόψεις...


Μακάρι να είσαι καλά στην υγεία σου γιατί εδώ που φτάσαμε σαν χώρα όλα τα άλλα έρχονται 10τα και να συνεχίσεις να ασχολείσαι με την ίδια αγάπη όπως όλοι μας και απλά δέξου και μια άλλη γνώμη...

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: GENESIS HINTS & TIPS
« Απάντηση #839 στις: Μαρτίου 09, 2013, 11:19 »
Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απ' την αμάθεια.
Μ' αρέσει που βλέπω μπράβο και από τα 2 συγκεκριμένα άτομα που άρχισε η όλη ιστορία.
Για καλή μας τύχη, τους έχω τους 'Line v2' και 'Mini'.

Οντως η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.
Γιατι αλλιως θα ηξερες οτι οι συγκεκριμενες τρυπες συνηθως βουλωναν μεσα σε 5 λεπτα ατμισματος απο τα υγρα.
Οποτε ουσιαστικη βοηθεια στην τροφοδοσια δεν ειχαμε απο την τρυπουλα αλλα δουλευε και ετσι θαυμασια.
Για καλη μας τυχη τους ειχα και εγω και αν θες πηγαινε κανα χρονο πισω στα ποστς να το εξακριβωσεις.

Φιλικα παντως θα σε συμβουλευα να μην κοιτας τοσο πως θα πλασαρεις την "εικονα" σου γιατι μονο κακο σου κανει στον υπερβολικο εγωισμο που δειχνεις σε οποια αντιθετη αποψη παρουσιαστει.
Τα ο "soundCloud" ειπε και τα "soundCloud review" ή ακομη και το αβαταρ με τα "καλα" σου , δεν σε αφηνουν να χαλαρωσεις αλλα αντιθετα σε κανουν να πρεπει να υπερασπιζεσαι ολη την ωρα το τιτλο γκουρου που μονος εχεις δωσει στο εαυτο σου.
Δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση για τις εκρηξεις που εχεις οταν ακουσεις διαφορετικη γνωμη απο την δικη σου.
Στην τελικη ολη στην ιδια βαρκα ειμαστε και ανταλλασουμε αποψεις για να βοηθηθουμε και δεν ειμαστε εδω για να βγαλουμε γκομενα.

Αυτα οντως εντελως φιλικα και μην τα παρεξηγησεις.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67992 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix