vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, trabaman, Jorge, manoslykos

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #480 στις: Μαΐου 31, 2016, 13:53 »
Δεν βλέπω άλλο λόγο να μην μπορεί να στηθεί και με μονή, εκτός ίσως από τον αέρα. Τόσοι RTA στήνονται και με μονή και απλά σου δίνουν μια "τάπα" να κλείσεις τον αέρα από τη μία μεριά, άντε και την παροχή υγρού για τους τανκάτους. Απλά θα κάνεις τις δοκιμές σου για το πόσον αέρα θέλεις να μπαίνει και από τις δυό πλευρές ταυτόχρονα (αυτό δεν αλλάζει στον RHM). Λέω εγώ τώρα... Πάντως δεν τον έχω δοκιμάσει με μονή αντίσταση. (Κάποιος πιό έμπειρος να με διορθώσει άν κάνω λάθος)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2016, 14:54 από Yeti »

Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #481 στις: Μαΐου 31, 2016, 14:14 »
Jordan μην μπερδευεσαι.......αλλο RDA & αλλο RTA.
Σιγουρα μπορεις να τους βαλεις μονη αντισταση αλλα ειναι σαν να σου δινουν μια Pagani Zonda
στην ευθεια των μεγαρων και να σου λενε ΄΄θα την πας μονο με την πρωτη΄΄.
Εμπειρικα στο λεω σε 3 dripper που εχω δοκιμασει (Tsunami,Hell Boy,13 Heavens 9 Hells,Royal Hunter Mini)
Mε μονη αντισταση δεν εχω στησει ποτε.............!!
Βλεπω τα Air Flow τους να μου φωναζουν..........''DUAL-DUAL-DUAL''
Nα φανταστεις οτι και σε εναν Mini Goblin παλι με διπλη ειμαι..............αστα ανιατος........!!!!

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #482 στις: Μαΐου 31, 2016, 14:50 »
Χαχαχα, χίλια δίκια έχεις φίλε Τάσο!  ;D Το διόρθωσα.
Και γώ τον Goblin Mini V2 με διπλή τον ταίζω! Και αν δεν ήταν τόσο απροσδόκητα κλαψιάρης ο κερατούκλης δεν θα άγγιζα άλλον ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #483 στις: Μαΐου 31, 2016, 15:02 »
Eγώ βολεύτικα μ αυτό το μικρό μου τσαγερό σχεδόν σε καθημερινή βάση! Στο να χερι το θεώρημα, στο άλλο αυτός και οι δύο στο στόμα καμιά φορά έτσι για το εφέ :idiot1: :idiot1: :idiot1:


Αποσυνδεδεμένος dentaltasos

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep Vaping...!!!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #484 στις: Μαΐου 31, 2016, 15:22 »
O επομενος RDA μου.....................
..................ψαχνω για καμπανα να συνδεσω την μανικα της βεραντας........!!!! :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #485 στις: Μαΐου 31, 2016, 15:26 »
...και γώ πού νόμιζα ότι έχω ξεφύγει επικίνδυνα...  :lotpot:
Συντηρητικός είμαι μπροστά σου! ΑααΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #486 στις: Μαΐου 31, 2016, 16:08 »
 :lotpot: :heat: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #487 στις: Μαΐου 31, 2016, 19:55 »
Eγώ βολεύτικα μ αυτό το μικρό μου τσαγερό σχεδόν σε καθημερινή βάση! Στο να χερι το θεώρημα, στο άλλο αυτός και οι δύο στο στόμα καμιά φορά έτσι για το εφέ :idiot1: :idiot1: :idiot1:

(Image removed from quote.)

Πες μου τί έκανες με τα 2 o ring του deck, αν έκανες, για να μην κουνιέται... Αν έκανες κάτι φαντάζομαι έβαλες άλλα, τα άλλα όμως τα πήρες απο άλλο ατμο ή τα αγόρασες? Και αν τα αγόρασες, σε τί διαστάσεις? Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα και η αίσθηση που μου δίνει οτι ανα πάσα στιγμή μπορεί να φύγει η καμπάνα...δε μου αρέσει καθόλου... :tongue_smilie:
Κατά τα άλλα...το τσαγερό είναι φοβερό! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #488 στις: Μαΐου 31, 2016, 20:44 »
Έβαλα 2 μαύρα Γιάννη και όλα τέλεια.
Μη με ρωτάς που τα βρήκα γιατί έχω σ' ένα κουτάκι μαζεμένα απ όλους τους ατμους τα ορινγκακια. Πιθανολογώ ότι είναι τα δικά του.
Αυτά τα κόκκινα είναι πολύ λεπτά σαν ψεύτικα.

Οι αντιστάσεις δεν πρέπει να είναι πάνω από τις εισαγωγές αέρα γιατί έχουμε διαρροές.Ποτίζουμε στο κέντρο.
Όποιος σχολιάσει την κατάσταση του σύρματος :ban6: μ αρέσει η τσίκνα. Αύριο ρεπό θα πάει το στρίψημο σύνεφο!




Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #489 στις: Μαΐου 31, 2016, 20:55 »
Το σύρμα σε μάρανε...το βαμβάκι σου είναι πεντακάθαρο ε...  :tongue_smilie:
Κοίτα να δεις...εγώ τις έβαλα τις αντιστάσεις απο πάνω και δεν είχα κανένα θέμα...αλλά δεν το τίγκαρα και στο υγρό ε...νορμάλ πράγματα...
Εμένα πάντως έχει άλλα δύο κόκκινα, δεν έχει μαύρα...και μου φαίνονται το ίδιο λεπτά...αλλά θα κάνω μια δοκιμή...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #490 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:04 »
Εχω ακούσει Σάββα ότι η πρωτομηνιά είναι πολύ καλή μέρα για στρίψιμο!  :kafediavasma: Πιάσε δουλειά λοιπόν.
Λέω να στρίψω και γώ δυό-τρείς αύριο. Θα μου έρθει και ο Theorem και θέλω τις συμβουλές σου για το πρώτο στήσιμο  ;D  (Μάντεψε με τι τον αντάλλαξα)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #491 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:26 »
Τι έστειλες τον γκομπλινάκο για τσάι ??
Παίξε με τo notch για αρχή Ιορδάνη και μετά προχώρα σε στησίματα. Καλό είναι να μην πατώνουν τα βαμβάκια και χτένιζε τις άκρες .

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #492 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:37 »
Οχι το Goblin βρε, τι λές τώρα?  Τον αγαπημένο μου κλαψομ$%#^&? Ποτέ των ποτών! Τον Χ αντάλλαξα.
Το notch είναι SS, ε? Παίζει μόνο με TC? Σε VW που να το παίξω?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #493 στις: Μαΐου 31, 2016, 21:58 »
Άντε να μετακομίσεις στο άλλο νήμα για να μην είμαστε οφτοπιτς.

Παίξε όπου θες απλά στην αρχή μην βιαστείς με το power γιατί πρέπει να ποτίσουν καλά τα μπαμπάκια. Εγώ γι αυτό έκαψα τα σωθηκά μου μάλλον, η ίσως να έφταιγε το pre βαμβάκι το δικό του :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 04, 2016, 13:23 »
Καλησπερα σε ολους  :bye: :bye:
Λεω να παρω το 1ο μου dripper σα παιδακι και εγω...Να εχω ενα οικοσιτο atomizer για γευση και ντουμανια.
Θελω να εχει ευκολο στησιμο,γευση,ντουμανι,φθηνια και οχι διαρροες (λιγα ζηταω)  :))
Ειμαι αναμεσα στα Tobeco Magma,Black window icloud cig,Wismec indestructible,Wotofo freakshow και Tsunami geekvape (αν και λενε για διαρροες για δαυτον) και ανοιχτος σε καμμια αλλη προταση,ας μεινουμε ομως στα 35 €...  :hmmm: 
Ολα απο ελληνικο καταστημα γιατι καρτα δε παιζει να παρω απο Κινα μερια  :( :(
Εναλλακτικα ζαχαρωνω το kayfuni v3 της tobeco γιατι γουσταρα τρελα το lite plus απο HCigar αλλα το γεμισμα και η μη προσβαση στη καμπανα ειναι σκοτωμα
Τη γνωμη του κοινου παρακαλω  ;D
Σας μερσω  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias