vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Milarepa

Twitter

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:13 »
Βαγγέλαρε κατ αρχήν ωραίο πουκάμισο :))
Επίσης, δεν φαίνεσαι 46 με τίποτα :yes:
Το μαλί το βάφεις έτσι? :laugh1:
(Πες μου αν κέρδισα κάποιο μοντ από τα σχόλια μου :lotpot: )

Λοιπόν σοβαρά τώρα, εμένα με κάλυψε η δοκιμή σου ως γνώστης 8) των περί Η.Τ. :thumpup:
Τα παιδιά επίσης craven panos κλπ. πολύ καλή η παρουσίαση και το μόνο που μένει να δούμε, είναι όπως είπες κι εσύ η αντοχή και διάρκεια του ατμ.
Με χαλάει λίγο το γεγονός οτι έχει μειωμένο χτύπημα, αν βγάζει όμως καλή γεύση στο υγρό (αλά 901 τους πρώτους - αν τους θυμάσαι λόγω ηλικίας :tongue_smilie: ) το αντιμετωπίζουμε με μεγαλύτερη περιεκτικότητα νικοτίνης.
Μπράβο παιδιά :thumpup: :thumpup:
(Α Βαγγέλη, πες μου τη μάρκα βαφής με π.μ. :laugh1: )

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:20 »
πολυ καλο video, εινε αφτο που ειπες στο τελος αν θα αντεξει στο χρονο. 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:27 »


Η συνέχεια επί της οθόνης, μείνατε συντονισμένοι στο φόρουμ...

Από άλλον  το περιμέναμε  από  άλλον   ήρθε τελικά. Καλή Παρουσίαση αλλά  νομίζω πως έχει  περισσότερα  αρνητικά το hybrid.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:35 »
Φιλε ΜΑΝΟSF και στις συσκευες ισχυει οτι και στις γευσεις των υγρων .......που μερικες αλλοι τις θεωρουν νουμερο ενα και αλλοι δεν μπορουν να τις ατμισουν.
Το οτι ειπαμε καποιες εντυπωσεις δεν σημαινει οτι θα συμφωνησουν ολοι.
Και πιστευω οτι αυτο ειναι το θετικο απο ολη αυτην την διαδικασια. :yes:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:38 »
Από άλλον  το περιμέναμε  από  άλλον   ήρθε τελικά. Καλή Παρουσίαση αλλά  νομίζω πως έχει  περισσότερα  αρνητικά το hybrid.
Μάνο, τα "χοντρά" ελαττώματα των Η.Τ. είναι η καμένη γεύση, οι διαρροές, η διάρκεια της μπαταρίας και η αντοχή του ατμ :yes:
Αν δεν υπάρχουν αυτα σε πρώτη φάση, όλα τα υπόλοιπα έρχονται σε 2η μοίρα και έχουν να κάνουν με υποκειμενικά κριτήρια του καθενός  :yes:
Επίσης είναι γνωστές και οι κατασκευαστικές διαφορές από κομάτι σε κομάτι των Κινέζων οπότε, ότι κάτσει ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 12, 2011, 18:52 »
Ωραίο το video SEB!


Συμφωνώ σε γενικές γραμμές.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 12, 2011, 19:03 »
Περίμενα λοιπόν και τον Seb για να κάνω μια σύνοψη.
Νομίζω πως πρέπει πια να αφήσουμε στην άκρη τους παλαιού τύπου ατμοποιητές (με φιλτράκι δηλαδή), γιατί τα προβλήματα που είχαν, είναι γνωστά σε όλους και δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης.
Επίσης δεν μπορούμε να συγκρίνουμε το προϊόν με ιδιοκατασκευές ή Mods , γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτής της κατηγορίας.

Η σύγκριση πρέπει να γίνεται με τους τελευταίου τύπου βιομηχανικούς ατμοποιητές , δηλαδή EGO-T και 510-Τ.

Τα βασικά χαρακτηριστικά που μας απασχολούν είναι:
1) Γεύση
2) Χτύπημα
3) Λειτουργικότητα
4) Ωφέλιμος χρόνος ζωής


1) Στο θέμα της γεύσης, νομίζω πως όλοι γράψαμε ότι μπορεί να μην εντυπωσιάζει, αλλά δεν απογοητεύει κιόλας. Βρίσκεται περίπου στο ίδιο επίπεδο με τον EGO-T . Αν βέβαια θεωρηθεί πως είναι Cartomizer , τότε είναι ο πρώτος cartomizer που δεν έχει ζεστό ατμό, όπως οι περισσότεροι.

2) Περίπου στο ίδιο επίπεδο, ίσως ένα κλικ κάτω από τον EGO-T. Βέβαια, επειδή ο EGO-T κατά την χρήση του, μειώνει την απόδοσή του, ίσως τελικά σε αναγωγή μέσου όρου ο Hybrid να κερδίζει.

3)Εδώ βέβαια κερδίζει κατά κράτος!!! Είναι το δυνατό του σημείο. Όλοι οι ατμοποιητές που δοκιμάστηκαν, δούλεψαν κατευθείαν και απροβλημάτιστα. Ούτε καμένο , ούτε διαρροές και το γέμισμα, το ευκολότερο από ποτέ. Μάλιστα δε, γεμίζει με 3 ολόκληρα ml !!!

4) Αυτό ακόμη δεν μπορούμε να το απαντήσουμε. Ένας EGO-T κατά μέσο όρο, δεν ξεπερνάει τις 5-7 μέρες ομαλής λειτουργίας. Έπειτα θέλει αλλαγή, ή αντικατάσταση φιτιλιού μαζί με καθάρισμα κλπ. Έτσι η ζωή του επιμηκύνεται πάρα πολύ με αποτέλεσμα να συμφέρει από άποψης κόστους (περίπου 10 ευρώ με τιμές Ελλάδας).
Εαν ο Hubrid δουλέψει απροβλημάτιστα 15 μέρες (η εγγύησή του είναι 28 μέρες) με τιμή περίπου 7 ευρώ, ακόμη και αν δεν μπορεί να επιμηκυνθεί η ζωή του, επιτυγχάνει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα, εφόσον με λιγότερο από μισό ευρώ την ημέρα, έχεις ξενοιάσει από φιτίλια, πλέγματα , καθαρισμούς, φυσήματα κλπ.

Εν κατακλείδι νομίζω πως αυτή τη στιγμή, είναι το καλύτερο Η.Τ για νέο ατμιστή, διότι επιτέλους είναι το πρώτο Η.Τ που δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα και με ικανοποιητικότατες επιδόσεις σε όλους τους τομείς!!!

Προσωπικά, και κρίνοντας βέβαια και από την διάρκεια ζωής του ατμοποιητή, όταν τελειώσουν οι καβάτζες μου σε EGO-T, το πιθανότερο είναι (αν δεν προκύψει κάτι καλύτερο) να κινηθώ προς τον Hybrid με σπείρωμα 510 (εαν βέβαια αποδίδει το ίδιο καλά και αυτός)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 12, 2011, 19:17 »
Μπραβο παιδια πολυ καλες οι παρουσιασεις σας. Αρα με λιγα λογια Παρη προτεινετε αφοβα για νεους ατμιστες. Μενει μονο ο χρονος αντοχης. Και παλι μπραβο παιδια, κανατε ωραια δουλεια. Ελα Vangoooo !!!

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 12, 2011, 19:22 »
το θεμα της αντοχης εχει ενα "προβλημα".

η nobacco μιλαει για εγγυηση 28 ημερων. Ας μας ξεκαθαρισει εαν αυτη αναφερεται οσον αφορα την αποδοση του ατμοποιητη ή απλα καλυπτει περιπτωση καψιματος.

γιατι αν υποσχεται για 28 καλης λειτουργιας, τοτε...

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 12, 2011, 19:28 »
Φιλε ΜΑΝΟSF και στις συσκευες ισχυει οτι και στις γευσεις των υγρων .......που μερικες αλλοι τις θεωρουν νουμερο ενα και αλλοι δεν μπορουν να τις ατμισουν.
Το οτι ειπαμε καποιες εντυπωσεις δεν σημαινει οτι θα συμφωνησουν ολοι.
Και πιστευω οτι αυτο ειναι το θετικο απο ολη αυτην την διαδικασια. :yes:

Ελπίζω να μην με παρεξηγήσει κάποιος  δεν  είχα πρόθεση να μειώσω  κανέναν.  Σίγουρα  , δεν πρόκειται να  συμφωνήσουν όλοι  αλλά  διαβάζοντας  τις τρεις  πρώτες σελίδες της παρουσίασης σου  δίνεται η  εντύπωση ,  πως  όλα  είναι  καλά  στον  ατμό αυτό  και δεν αναφέρονται πουθενά τα αρνητικά  του.  Στην  τεταρτη σελίδα  της παρουσίασης  ο  parpen  το  θέτει σωστά,   παρουσιάζοντας τόσο  τα αρνητικά όσο  και τα  θετικά του.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 12, 2011, 19:37 »
Μάνο, επί της ουσίας, δεν βλέπω να έγραψα κάτι διαφορετικό στις κριτικές μου της 1ης σελίδας, σχετικά με το συμμάζεμα που έκανα στην 4η. Απλά εδώ το έκανα λίγο πιο οργανωμένα και διαπιστώνοντας πως σε γενικές γραμμές, όλοι μας γράψαμε πάνω κάτω τα ίδια, με πολύ μικρές αποκλείσεις που είναι εντελώς εντός των ορίων της υποκειμενικότητάς μας.


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 12, 2011, 20:10 »
Από άλλον  το περιμέναμε  από  άλλον   ήρθε τελικά. Καλή Παρουσίαση αλλά  νομίζω πως έχει  περισσότερα  αρνητικά το hybrid.


....παρακαλώ την κατανόησή σας για ...το κατεστραμμένο μου "avi" αρχείο, Είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω τις συνηθισμένες πολυτέλειες.
Ούτε καν σταθερό -αξιόπιστο ίντερνετ έχω!!!
Δυό φορές προσπάθησα ν'ανεβάσω σχεδόν μια σελίδα ολόκληρη στο review και μετά από αλλεπάλληλα οφ-λάιν του νετ, χάθηκε πριν το λάβει ο σέρβερ του φόρουμ!!! :angry_orange:
Φταίω κι εγώ γιατί δεν έσωσα πριν πατήσω "αποστολή"...
Τώρα γράφω τις εντυπώσεις και συν-πλυν της συσκευής σε Word και θα ξηγηθώ κόπυ- πέιστ, γιατί δε λέει αλλιώς. Έφαγα δύο ώρες στο βρόντο >:(

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 12, 2011, 20:28 »
καρντάσι seb καλό το videaki σου αν και πραγματικά ήσουν λίγο τρακαρισμένος ;)

off topic: σπάω το κεφάλι μου που σε έχω ξαναδεί ρε φίλε :hmmm:
 μήπως ήσουν σε κάτι βαφτίσια πριν καναδυό βδομάδες στον Α.Χριστόφορο στη Τούμπα; 

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 12, 2011, 21:18 »
Κουμπάρε, τι είπαμε ότι τον έχεις το Νότη ?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Το μαλλί πάντως ήταν πειραγμένο με το premiere (έκανα ανάλυση pixels)
καλή δουλειά (του πειράγματος του μαλλιού εννοώ)  :angel:

Κουμπάρε μην ακους τις κακές γλώσσες, ουτε τρακ είχες ούτε τίποτα, ήσουν Άψογος  :thumpup: :thumpup:
Είναι η σεμνότητα του καλλιτέχνη που σας μπερδεύει και μοιάζει με τρακ!
Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω άριστα σε παρουσίαση της οποίας η μουσική είναι απο Μπαχ και κάτω :wall:
Λίαν καλώς, λίαν !!!!!

ΥΓ
Με το στικ, αναγκάστηκα να ανέβω ταράτσα και να περιμένω 1/2 ώρα για να κατέβει το video  :angry_orange: :angry_orange: αλλά ΧΑΛΑΛΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 12, 2011, 23:22 »
Όσα αφορούν τα χαρακτηριστικά ατμίσματος της συσκευής, εκτός από αυτά που έχω αναφέρει στο αρχικό μήνυμά μου εδώ, και όσα έχουν γραφτεί από τους  συνδοκιμαστές (αλλά και άλλα μέλη του φόρουμ που έσπευσαν να το αγοράσουν) με έχουν υπερκαλύψει και είναι πέραν του δεόντος ικανοποιητικά. (Ούτε σε περιοδικά αυτοκινήτου τέτοια...τεστ ντράιβ) :thumpup:
 
Τελευταία σχόλια από την Ακαδημία Ατμοσομελιέ Vangos: 8)
(Υγρό δοκιμής: VG ecopure rich medium 80% +latakia 5% +vanilla bourbon 5% + 10% νερό. Δεν είχα πάντα αυτό μέσα , απλά δείνω μια τυπική αναλογία που χρησιμοποιώ συνήθως) 
Οι διπλές-τριπλές τζούρες, που είναι οι αγαπημένες μου , δείχνουν να είναι αγαπημένες και του Hybrid. Στο κόψιμο δε, ανάμεσα στις αλλεπάληλες τζούρες, εξέρχεται ατμός απο τις οπές αερισμού του καρτο και για τους μή σχετικούς με το άτμισμα είναι αρκετά εντυπωσιακό- ψαρωτικό. Με αυτή τη διαδικασία, μειώνεται και η «ξηρή» αίσθηση που δείνει αρχικά ο ατμός του Hybrid, ενώ γίνεται πιό πλούσιος σε άρωμα που τυλίγει ουρανίσκο και πίσω μέρος της γλώσσας , χωρίς να «λιγώνει».
Με τη συγκεκριμένη μείξη υγρών, γεύτηκα κάποιο «τσιμπηματάκι» που μου θύμησε την αίσθηση που αφήνει η ... μπύρα Kaiser!!! :confused1:
(Τί λέει ο άνθρωπας!!!)
 
Συμφωνώ ότι έχει ήπιο χτύπημα , απλά προσωπικά που θέλω ν’απεξαρτηθώ από την νικοτίνη και έχω αρχίσει να κάνω υγρά με περίπου 8mgr πλέον (τα medium ecopure στο 50% δλδ), προτιμώ στο συγκεκριμένο ζήτημα το eGo-Τ “B” γιατί φέρνει πιο «έξω» τα αρώματα. Είναι πιό «Ναργιλές» το eGo-Τ «Β».
Το Hybrid θα το συνιστούσα σε όποιον θα ήθελε να δοκιμάσει δυνατές σε νικοτίνη καπνιστικές γεύσεις, για να κόψει το κ.τ. , χωρίς να του πετάγονται τα μάτια έξω απ’το «χτύπημα» και ο φάρυγγας απ’το μπάφιασμα (μπουφ-γκούχου).
Φυσικά , ακόμη η συσκευή μου είναι στο «στρώσιμο» και κάθε ώρα βελτιώνεται σε συμπεριφορά ατμού και ξηρότητας, αλλά όσο αφορά τα αρώματα έχει σχετικά μικρή διαφορά πλέον που πέρασε το 24ωρο.
Επίσης μου άρεσε ένα κολπάκι που ανακάλυψα τυχαία. Αντί για διπλές τζούρες, μπορούμε με μια μακρόσυρτη των 2’’-3’’, ν’ανοιγοκλείνουμε τη τρυπούλα του λεντ σαν να παίζουμε φλογέρα!!!
(τα ...κλαρίνα απαγορεύτηκαν στο φόρουμ, γι αυτό άλλαξα και άβαταρ από αντίδραση) :laugh1:
Δε θα γράψω άλλα ...γευσιγνωστικά, άλλωστε είναι καθαρά υποκειμενικά αυτά.
Μόνο αν έχω πρόβλημα (καμμένο- διαρροή) θα επανέρθω στο ατμογευστικό θέμα.
Α, ναι καμμένο φέρνει μόνο μετά από τέσσερις επαναλαμβανόμενες τζούρες των 6’’ (με batt. safety cut off) και όχι έντονο!!!
 
Θα περιοριστώ στα τεχνικά και λειτουργικά χαρακτηριστικά του, καθώς και τα υπέρ και κατά που συναντώ στη δική μου συσκευή.
 
-Βάρος συσκευής: 43gr με 650mAh μπαταρία χωρίς υγρό
(εμ, μόνο τα κινητά μας ενδιαφέρει αν κουβαλώντας τα μας βαραίνουν!!?)
-Διάρκεια αργής φόρτισης: 4,5 ώρες
-Αυτονομία μπαταρίας: 7 ώρες κατά μ.ο.(650mAh)
-Αυτονομία 3ml υγρού: 10+ ώρες
 
Τα δύο τελευταία , τα βάζω στα
ΥΠΕΡ:
(επίσης)
Οικονομική συσκευή σε υγρά.
Απροβλημάτιστη λειτουργία.
Κομψή (παρ’όλο το μέγεθος) εμφάνιση. Μπορεί να θεωρείται λίγο χαρντκορ για γυναίκες αλλά δεν είναι άσχημο.
Μαλακό στόμιο με καλή αίσθηση (στις φρουτένιες γεύσεις, μου’ρχόταν να το φάω) :idiot1:
Χωρητικότητα υπερπλήρωσης-υπερχείλισης δεξαμενής >3.5ml
Πανεύκολη πλήρωση υγρού.
 
Ακόμη, παρατήρησα και κάποια
ΚΑΤΑ:
Ακριβώς λόγω του τελευταίου πλεονεκτήματος, μπορεί να ξεχαστεί ο χρήστης και να μην αποσυνδέσει την μπαταρία. Και, σε αυτόματη μπαταρία, είναι το τελευταίο που θα ήθελε κανείς να βρεί έστω και λίγο υγρό λόγω υπερχείλισης.
Άρα (το λέει και στο μάνιουαλ )
Παντα αποσυνδέουμε (ξεβιδώνουμε) την μπαταρία για έστω και μια σταγόνα συμπλήρωμα.
Σύνδεση μπαταρίας –καρτο με βίδωμα μόνο μιας στροφής. Αυτό σημαίνει συναρμογή με μόνο μιάμιση σπείρα. Παρ'όλη την αίσθηση της σταθερότητας που δίνει τώρα που είναι καινούργιο, πόσα βίδω-ξεβίδω θ’αντέξει για φορτίσεις και συμπληρώματα υγρών? (Ελπίζω πολλά).
Για να μην αναφέρω τυχόν μικροπτώσεις ή ζορίσματα εντός τσέπης (την κωλότσεπη καλό θα είναι να την ...ξεχάσετε για το Hybrid) :hmmm:
 
Αυτά από μένα και τα ξαναλέμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2011, 23:27 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix