vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

543 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, tasos1976

Twitter

Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:09 »
Ένας αντάπτορας που έχω (801 σε 510, νομίζω) έχει σημαντικές απώλειες. Οι άλλοι όχι, όχι αισθητές από μένα τουλάχιστον.
Η μείωση της απόδοσης όμως ίσως να κάνει κάποιο κάρτο/άτμο να αποδίδει καλύτερα (για το γούστο κάποιου, έστω) ή να κρατήσει περισσότερο, ακριβώς λόγω μειωμένου ρεύματος.


Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 11:36 »
Παιδιά αν έχετε κάποια άλλη ιδέα, για παράδειγμα atmo που να κάνει για το hybrid (901) και να είναι τύπου tank ή γενικότερα όπως και να είναι να είναι αξιόπιστο και να μην μου καταστρέφετε ανά 2-3 μέρες... προτείνετε μου!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:00 »

Τέλειο δεν υπάρχει, μην το ψάχνεις. Αν έβλεπες όμως τι κυκλοφορούσε λίγο παλιότερα... :eyesplash: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ποτέ δεν ξέρεις πόσο θα σε κρατήσει οτιδήποτε, γι' αυτό και ο καθένας βρίσκει την λύση την δικιά του.
O Hybrid έχει φανατικούς χρήστες που τον θεωρούν αξιόπιστο. Είπαμε, κορώνα-γράμματα.
Εγώ χρησιμοποιώ καρτομάιζερ. Έρχονται στα 5-10€ η πεντάδα, ανάλογα από πού θα πάρεις (εδώ ή απέξω), οπότε δεν σε νοιάζει και πολύ πόσο θα κρατήσουν. Βδομάδα πάντως, γενικά μου τη βγάζουν. Εσένα σου κάνουν οι κάρτο του mini&more (901 σπείρωμα , KR808D).
Άλλη λύση είναι οι ατμοποιητές 901 και 901LR. Κορώνα γράμματα η διάρκειά τους, βέβαια.
Άλλη λύση , αν πιάνει το χέρι σου, είναι ιδιοκατασκευή τανκ γύρω από κάρτο ή άτμο - δες εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4308.0.html
Έχεις αυτονομία και - θεωρητικά, τουλάχιστον - μεγαλύτερη διάρκεια ζωής του κάρτο/άτμο.
Υπάρχουν και στην αγορά παρόμοια τανκ, βέβαια.


Τέλος υπάρχουν οι επισκευάσιμοι: ας πει κάποιος άλλος γι' αυτά που τα ξέρει.


Ελπίζω να βοήθησα...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 12:13 »

Άλλη λύση είναι οι ατμοποιητές 901 και 901LR. Κορώνα γράμματα η διάρκειά τους, βέβαια.


901 Lr δεν μου δούλεψαν στην αυτόματη μπαταρία του Hybrid. Δεν είναι καθόλου βέβαιο πως θα δουλέψουν σε αυτές τα πάντα που μπορεί να έχουν 901 σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 13:00 »
Δεν έχω το hybrid, ίσως να μην έπρεπε να μιλήσω καθόλου... :-[
Εδώ το θέμα του hybrid.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3549.0.html


Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 14:49 »
Έρχονται στα 5-10€ η πεντάδα, ανάλογα από πού θα πάρεις (εδώ ή απέξω), οπότε δεν σε νοιάζει και πολύ πόσο θα κρατήσουν. Βδομάδα πάντως, γενικά μου τη βγάζουν. Εσένα σου κάνουν οι κάρτο του mini&more (901 σπείρωμα , KR808D)

5-10€ η πεντάδα??? από που???

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:12 »
Μιλάω για τους καρτομάιζερ KR808D, όχι τους giant ή hybrid ή mega ή dual coil ή κάτι τέτοιο, να μην παρεξηγούμαστε.
5€ από το εξωτερικό - τόσο τους είχε και το funstore αλλά δεν δείχνει διάθεση να ανανεώσει το στοκ.
Εγώ ψωνίζω από liberty-flights.co.uk , αλλά υπάρχουν παντού.
8€ τους έχει η nobacco στο e-shop ("mini&more atomizer").
Πιθανόν να τους έχει και άλλο ελληνικό μαγαζί, δεν είμαι σίγουρος.
Εμένα στην πόλη μου ο Κωτσόβολος (τοπικός αντιπρόσωπος nobacco) μου τους έδωσε 9 ή 9,5, κάτι τέτοιο.
Πάντα μιλάμε για πεντάδα.


Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:35 »
901 Lr δεν μου δούλεψαν στην αυτόματη μπαταρία του Hybrid. Δεν είναι καθόλου βέβαιο πως θα δουλέψουν σε αυτές τα πάντα που μπορεί να έχουν 901 σπείρωμα.

Ειχα το ιδιο προβλημα με 901 Lr σε GGTB  με καπακι 901 αλλα το ελυσα ανασηκωνοντας ελαφρα με ενα κατσαβιδακι για 1-1,5 χιλ τον πολο στην κατω πλευρα του ατμοποιητη.
Στο αβαταρ διπλα φαινεται GGTB+901Lr+μεταλλικο DRIP TIP+κωνος
Το αγαπημενο μου!!!!!! :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 15:42 από kenzzo »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:25 »
Λιάκουρα, πού και να είχες το hybrid!
100% μέσα.
Λοιπόν,
1η εναλλακτική: πεντάδα κάρτο μινι μορ από νομπάκο ή kr808d από εξωτερικό, όπου στοιχίζουν 5 δολάρια η 5δα στα φτηνά μαγαζιά. Προτιμάς αυτούς με οριζόντια αντίσταση. Οχι boge που έχουν κάθετη γιατί καίγονται πιο γρήγορα.
πχ αυτούς http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7863
ή αυτούς http://www.heaven-gifts.com/product-345.html
2η εναλλακτική παίρνεις τους πιο πάνω κάρτο και τους βάζεις στο τανκ που σου προτεινε ο λιακουρας. Θα χασεις από γευση και ελαφρια τζουρα, θα κερδίσεις από αυτονομία και οικονομία. Αν δεις στην κατηγορια τανκ, φιλτρακια, επιστομια, κάπου αναφέρει ένα μαγαζί εξωτερικού που πουλάει αυτό το τανκ αν δε θελεις να κάνεις μόνος σου. Προσοχή μόνον μην παρεις καταλαθος αυτό που φέρνει η νομπάκο που είναι πιο μακρύ. Να θυμάσαι ότι αυτοι οι κάρτο είναι 33 ή 35 χιλιοστά μήκος και θέλουν τανκ 33 ή 35. Οχι το μεγάλο που είναι 45 ή 50 χιλιοστά. Επίσης, να προσέχεις μην κάνει διαρροές προς τη μπατα΄ρια όσο ατμίζεις
3η λύση: Παίρνεις τα κλιαρομάιζερ XL ή τα kr808d XL 2nd edition της microcig/royalsmoker που δεν έχουν πολυεστέρα και γεμίζουν με βελόνα. Τα καλύτερα όλων στη γεύση, είναι λίγο ιδιοότροπα στη συμπεριφορά. Από τιμή είναι 1-2 δολαρια η 5δα πάνω από τα μικρά 808
Εγώ τα αγόρασα απο δω, αλλά έχει κι αλλού http://ecoesmoking.com/site-store-category-32-en.php
4η εναλλακτική:πας στη λίστα καταστημάτων εξωτερικού του Βασίλη, εδώστο φόρουμ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3597.0.html
και ψάχνεις πιο μαγαζί έχει και άλλα πράγματα σε 808, πχ σμοκιμάιζερ ή μαικρομάιζερ, τα οποία φτιάχνει η microcig/royalsmoker αλλα δεν τα προμηθεύονται όλα τα μαγαζιά. Από τιμές είναι περίπου στα 10 δολάρια η 5δα
5η εναλλακτική. Παίρνεις ότι βρίσκεις και τα ατμίζεις εναλλάξ, για να έχεις πάντα αυτό που χρειάζεσαι,πχ με τον πρωινό καφέ γεύση, στη δουλειά αυτονομία, το βραδάκι ελαφριά τζούρα.

ΥΓ αν βρεις κάπου σμοκι ή μαικρο, ενημέρωσε κι εμάς


Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:50 »
Τα kr808d XL 2nd edition της microcig/royalsmoker και τα clear πως θα τα προσαρμόσω στο hybrid ??? (Είμαι noob!)

Να υποθέσω ότι το 808 με το 901 έχουν κάποια συγγένεια ???

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 16:57 »
Βιδώνοντάς τα με το χέρι. Είναι το ίδιο σπείρωμα

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 17:04 »
<----------- STUPID....

Απλά είδα αυτό:http://www.madvapes.com/901-Battery-to-808-D-Atomizer-adapter-_p_2648.html

Και μπερδεύτηκα!

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:13 »
Για να μην πω καμιά π#@αριά,

απλά θα παρακαλέσω τον κυριο NOBACCO να μας εξηγήσει τα υλικά του Giant , (καρτο)
επειδή ειδα οτι μιλάτε για υλικά, και δεν ειμαι ανυποψίαστος για ολα οσα διαβάζω.............

Προσωπικά ενας απο τους λογους που διάλεξα το Giant και την Nobacco, ήταν και η έγκριση υλικών που διαθέτει απο το ΕΚΕΦΕ "ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ" το οποίο και εμπιστεύομαι  :respect:................  (μια έγκριση που δεν διαθέτουν οι αλλες εταιρίες ηλεκτρονικών τσιγάρων απ'όσο εχω ψαξει  :confused1:)

αν ηταν να αγοράσω κατι ακατάλληλο................θα μου στοιχιζε το starter kit κανα εικοσάρικο λιγότερο......


φιλικα
Ιωσηφ.

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 00:27 »
Έκανα το πείραμα... :(
Τώρα οι φωτογραφίες... αύριο τα σχόλια!

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 01:00 »
ego-T / Hybrid

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 30, 2011, 09:33
Want / Hybrid
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 09:33 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93494 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix