vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, zalaros, Milarepa, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1380 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 23:44 »
EDIT: estrifan έχω ήδη ένα cleito και τον πάω μπάλα!!!  :baby:  Απλά στον cleito έχω φρουτάκια και το πρωί/απόγευμα με τον καφέ δεν γίνεται να κάνω φρουτάκια χρησιμοποιούσα τον tron, απλά ήθελα κάτι καλύτερο (άσε που οι έτοιμες αντιστάσεις του tron καμιά φορά είναι τζούφιες και πάνε τζάμπα τα 3.5ευρά) και έλεγα να πάω τον tron για απόσυρση.

Ναι αλλά ο subtank mini έχει και καμιά κεφαλή πάνω απο Ohm   ;)
Δεν επιμένω φυσικά...η επιλογή είναι καθαρά δική σου αφού εξετάσεις τις επιλογές που έχεις και δεις ποιά μπορεί να σε καλύψει περισσότερο! Επισημαίνω τις διαφορές μόνο γιατί πέρα απο τον τρόπο κατασκευής του καθενώς παίζουν ρόλο και τα Ohm που ατμίζεις για περισσότερο ατμό ή όχι. Για μένα ο subtank παραέχει ατμό για τσιγαρίσιες αλλά πολλοί τον χρησιμοποιούν και έτσι, ίσως και με κανένα πιο στενό drip tip.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1381 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 23:47 »
Παιδιά σκέφτομαι να τον αγοράσω αλλά με ενδιαφέρει με κεφαλές νικαιλιου. Αξιζει η αγορά του?με ενδιαφέρει να έχει γεύση να ειναι απροβληματιστος και να μην φτύνει υγρό.


  Αυτό ψάχνουμε όλοι φίλε manolovas.
Και επειδή όλα αυτά που ζητάς δεν τα έχει κανένας ατμοποιητής στο 100%, κάθε λίγο και λιγάκι παίρνουμε και κάτι νέο.
Πιστεύω πως αν αντί για τον Nautilus mini πάρεις τον Triton mini θα ικανοποιηθείς περισσότερο.
Είναι πάνω απο έναν χρόνο νεώτερος και παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις.
Τον δοκίμασα με κεφαλή clapton και μου έκανε φοβερή εντύπωση.
Βρες ενα κατάστημα που να έχει στημένους και τους 2 και κάνε δοκιμές.
  Το νικέλιο θέλει ατμοποιητές άλλης κλάσης για να αποδώσει και πιθανόν θα σε ταλαιπωρήσει.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1382 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 23:54 »
Χαίρεται κι από εμένα, επειδή ένιωθα ότι δεν ήμουν καλυμμένος στις τσιγαρίσιες τζούρες με τον tron-s είπα κι εγώ "θα πάω σήμερα να πάρω ναυτίλο". Ήθελα κι άλλον ένα ατμοποιητή για να αλλάζω γεύσεις μέσα στη μέρα. Τον πήρα τελικά τον ναυτιλάκο τον μίνι. Ρε παιδιά, ας μου απαντήσει κάποιος που ξέρει... Σα να μη ρουφάει ένα πράγμα. Ρουφάει δηλαδή αλλά παίρνω τζούρα 5secs και δεν παίρνω και πολύ πράγμα. Αυτό τώρα με ναυτίλο μίνι πάνω σε evic vtc mini με αντίσταση 1.8Ω kai με δοκιμές από τα 8watt ως τα 13watt (μου παν στο μαγαζί όχι πάνω από 13). Βασικά μου φαίνεται ότι έπαιρνα καλύτερες τζούρες με τον tron-s και με 1.2Ω αντίσταση. Παίζει να χω κάνει κάτι λάθος ή έτσι είναι ο ναυτίλος? :-\




EDIT: και μου λεγε ένας φίλος "άστον τον ναυτίλο, δεν είναι για σένα..." , αλλά θα 'σκαγα! Λέω για να τον παίρνει όλος ο κόσμος και να χει τόσο καλό feedback θα αξίζει τον κόπο.
Αν δεν έπεσες σε προβληματική κεφαλή, τότε κάνεις "λάθος" τζούρες όπως και οι περισσότεροι που αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα.
Αύριο μόλις ξυπνήσεις βάλτον ανάμεσα στα χείλη με κλειστά η χαλαρά τα δόντια και πάρε super-αργή/βαρεμένη εισπνοή και μέτα βγάλε
αργά τον ατμό. Προσπάθησε να κρατήσεις αυτό το tempo και άμα ξεχαστείς και κάνεις frappeδίσιες τζούρες, σταμάτα λίγη ώρα και μετά
πάλι από την αρχή. Μην ατμίσεις με κανέναν άλλο ατμοποιητή και πάλεψέ το 2-3 μέρες.

Όταν πήρα τον δικό μου Nautilus το καλοκαίρι, έτυχε εποχή που έκανα πολύ sub-ohm και όταν προσπαθούσα να ατμίσω και 'γω ένιωθα
πως δεν ρουφούσε. Ένα πρωϊνό αποφάσισα να κάνω μαραθώνιο όλα τα Alien (ξανά) και από την αρχή έβαλα το Nautilus στο στόμα κάνοντας
ό,τι γράφω παραπάνω. Ξεκίνησα με την 4η μεγαλύτερη τρύπα και το βράδυ είχα φτάσει στην 2η μικρότερη και άτμιζα μια χαρά (πιθανώς άμα
είχα βάλει όλα τα LoTR Extended να 'χα καταφέρει ακόμη και την μικρότερη τη τρύπα). Από τότε, το να χάνω το ρυθμό της τζούρας το 'χω
πάθει αρκετές φορές όταν περνάω περιόδους με περισσότερο αέρα, αλλά σε 1-2, άντε 3 μέρες το ξαναβρίσκω. Θέλει λίγο χρόνο ο οργανισμός.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1383 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:33 »
Καλησπέρα και πάλι παιδιά!


Επέστρεψα! :dance2:


Ως τώρα ο ναυτίλος είχε πάει στην κοπέλα μου μιας και με ενοχλούσε η γεύση που είχα βάλει στο λαιμό οπότε μου ήταν απλησίαστος. Να ρωτήσω τώρα στο θέμα μας. Δεν το χω ψάξει καθόλου και είπα να ρωτήσω εδώ να μου πείτε εσείς που ξέρετε το κατιτίς παραπάνω... 8)


Υπάρχει κάποια επισκευάσιμη κεφαλή για το ναυτιλάκι?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1384 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:35 »
Υπάρχει εδώ. Να ξέρεις όμως πως είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μικρή.  ;)
Μπορείς εδώ να δεις μια παρουσίαση της.


 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:43 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1385 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 19:44 »
Έφτιαξα σήμερα πρώτη φορά clr στον tron-s σήμερα και μου βγήκε καλή και χάρηκα γι'αυτό ρωτάω  :idiot1:


Ευχαριστώ πολύ ρε συ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αυτή την επισκευάσιμη μπορούμε να τη βρούμε και Ελλάδα? Γιατί άμα περιμένω να μου ρθει από Κίνα θα μου ρθει σε 2 μήνες  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 20:39 από PsilosX »

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1386 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 12:42 »
Χρησιμοποιούσα τον ναυτιλο με το I stick 30w , άλλαξα mod σε evic vtc mini και μου φαίνεται άλλος ατμοποιητης!! Στα ίδια wat  με πριν έχει μεγάλη διαφορά, πιο δυνατό χτύπημα ίσως ποιο έντονη γεύση. Ειναι λογικό αυτό η ιδέα μου;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1387 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:02 »
Δεν αποκλείεται,σε power mode το δουλεύεις;

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1388 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:09 »
Ναι σε power mode κυρίως στα 10-11 wat όπως  και στο istick


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1389 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:10 »
Ίσως να δίνει καλύτερα ρεύματα..

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1390 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 13:52 »
Και εγώ στο istick30 είμαι περίπου ενα watt πάνω (στα 13-14)  από οτι είμαι στο vtc mini με τον ίδιο ατμοποιητη βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1391 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 14:19 »
Κι εγώ στο istick 30 στα 14 watt ειμαι

Αποσυνδεδεμένος antipasti

  • *
  • 26
  • vaporάκι
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1392 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 15:09 »
Μήπως διαβάζει άλλα ohm στο κάθε mod?  Εγώ βλέπω ότι στο vtc μου δε μένει σταθερή η ένδειξη και έχει μεγάλες διαβαθμισεις οπότε κοιτάω τα volt που δίνει το mod και όχι τα watt

Sent from my D5803 using Tapatalk


Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1393 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 01:23 »
Αυτό ακριβώς ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω.....με nautilus mini και bvc 1.8 στον evic vtc mini τι ενδείξεις παίρνετε;Εμένα κυμαίνονται στο 1.91.....γνωρίζω γενικά ότι υπάρχουν αποκλίσεις στον vtc mini απλά ρωτάω αν είναι φυσιολογική η ανωτέρω τιμή.
Σίγουρα θα δοκιμάσω πάντως και τις Ni200 για να μπορέσω ν'αξιοποιήσω όλες τι δυνατότητες του vtc mini αφού ενδείκνυνται για TC. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2016, 01:39 από Empire1924 »

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #1394 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 13:55 »

Τωρα που περιμενω μονο τις μπαταριες, σκεφτομαι να παω να παρω απεσταγμενο νερο να μην εχω θεματα με τα αλατα και να παρω και ισοπροπυλικη αλκοολη να μην χρησιμοποιω υγρα πιατων κτλ. αξιζει τον κοπο η τζαμπα θα δωσω λεφτα? Γιατι για καποιο καιρο θα μεινω μονο με τον ναυτιλο και φοβαμαι μην την πατησω.
Και το το αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι πως να προετοιμαζω τις αντιστασεις ειδα καποια βιντεο διαβασα και εδω μεσα αλλα ακρη δεν εβγαλα, ας πουμε ειδα καπου οτι εκτος απο το να το αφησεις κανα 10 λεπτο με το υγρο να ανεβαζεις και τα  watt σιγα σιγα μετα απο 2-3 τζουρες, διαβασα και εδω οτι καλο ειναι να διαβρεχεις τις τρυπες που εχει η αντισταση με το υγρο. Τι πρεπει να κανω?
Ξερω οτι εχουν απαντηθει πολλες φορες αυτα που ζηταω και συγγνωμη που ρωταω αλλα μεσα στην εξεταστικη ειναι ο χρονος λιγο περιορισμενος για να διαβασω ενα τοσο μεγαλο θεμα και να βγαλω ακρη. Με το που τελειωσω θα κανω ακομα καλυτερη μελετη του θεματος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias