vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 14:52 »
αργότερα σήμερα θα γράψω κι εγώ την κριτική μου  8)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 18:19 »
Έχει την ποιότητα και το χτύπημα του μεγάλου αδερφού του, αλλά αυτή η φαρμακίλα δεν αντέχεται από εμένα τουλάχιστον.
Υ.Γ. Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες αν χρειαστεί.
Επανέρχομαι.... ο μικρός 510 λοιπόν, μετά από 4 γεμίσματα έχασε τη γεύση της "φαρμακιλας" και ατμίζεται πλέον ευχάριστα :) Να δούμε και πόσο θα αντέξει...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 18:47 »
o  πολύ ποιοτικός XL510 (στα 2.6-2.8 οhm) δείχνει να είναι πραγματικά ατελείωτος. Προσωπικά δεν έχω δεί μεγαλύτερη διάρκεια σε άλλο cartomizer. Από χτύπημα είναι πολύ καλός με 24άρι υγρό. Με χαμηλότερη αντίσταση (2.4-2.6 ohm) πρέπει λογικά να έρχεται στα ίδια επίπεδα με έναν καλό  510 LR. Οι μικροί 510 που είναι σε ένα πολύ ωραίο πορτοκαλί χρώμα (orange) , δεν μπορώ να πώ ότι με έχουν ικανοποιήσει ιδιαίτερα μέχρι τώρα. Tους δίνω ωστόσο χρόνο.
Aυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το πολύ καλό άκαυστο φιτίλι δεν διοχετεύει πάντα με ευκολία υγρό στην αντίσταση που βρίσκεται προς το επάνω μέρος του cartomizer. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έρχεται ορισμένες φορές γεύση καμένου ενώ το cartomizer είναι γεμάτο υγρό. Το πρόβλημα λύνεται κατα κάποιο τρόπο κρατώντας το ΗΤ με κλίση προς τα πάνω (σαν να πίνουμε απο ένα μπουκάλι νερό). Η δοκιμή τους συνεχίζεται , οι εντυπώσεις είναι θετικές.  Τα E2 R4 είναι πραγματικά στεγανά. Δεν υπάρχουν διαρροές υγρού.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2010, 21:34 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 19:11 »
Τον έχω γεμίσει 9 φορές και δεν έχω διαπιστώσει ιδιαίτερη πτώση ατμού. Είναι το πρώτο carto δεν έχω ανοίξει άλλο. Το ατμίζω συνεχώς εξω από υο σπίτι. Στο σπίτι χρησιμοποιώ το fog. Αναπληρώνει την οικονομία στα υγρά.
Πρέπει να πέτυχα το καλύτερο κομμάτι. ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 19:56 »
.....Πρέπει να πέτυχα το καλύτερο κομμάτι. ;)
Δοκίμασα πολλούς XL και ήταν όλοι το ίδιο καλοί. Πιθανολογώ ότι η ποιότητά τους είναι σταθερή. Επομένως και τα υπόλοιπα θα είναι καλύτερα κομμάτια μάλλον  :thumpup:

Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 21:56 »
Οι XL πόσα ML πέρνουν; οι  απλοί;

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 07, 2010, 22:43 »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 14:25 »
Επανέρχομαι.... ο μικρός 510 λοιπόν, μετά από 4 γεμίσματα έχασε τη γεύση της "φαρμακιλας" και ατμίζεται πλέον ευχάριστα :) Να δούμε και πόσο θα αντέξει...
Ξανά λοιπόν, συνέχεια εντυπώσεων.... Οι μικροί 510 (η παρτίδα που πήρα εγώ) μετά τα 3-4 γεμίσματα, συμπεριφέρονται πολύ καλά :) Χάνεται η γευση φαρμακίλας και περίπου μέχρι τα 9-10 γεμίσματα, ατμίζονται ευχάριστα. Οι μεγάλοι, ενώ είναι πολύ καλοί στη γεύση και το χτύπημα από την αρχή και με μεγάλη διάρκεια, μετά το 3ο-4ο γέμισμα, πέφτει η απόδοσή τους τραγικά. Λιγότερο χτύπημα και οχι καλή γεύση. Μου έχουν μείνει 2 από κάθε είδος, τους ατμίζω και αυτούς, όμως δεν πιστεύω να αλλάξει κάτι τη γνώμη μου πλέον. Γενικά είναι μία καλή πρόταση για σχετική άνεση όταν είσαι εκτός σπιτιού να μην κουβαλάς μπουκαλάκια και συμπράγκαλα, αλλά απέχει από το τέλειο, όποιο και αν είναι αυτό (προσωπικά για εμένα είναι ολόκληρη ημερα αυτονομίας από γεμίσματα, με μικρό μέγεθος και καλό - σταθερό χτύπημα, γεύση) . Αυτά και πάλι :bye: 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 17:31 »
Συνέχεια εντυπώσεων και απο εμένα μετά απο δέκα περίπου μέρες χρήσης. Στέκομαι περισσότερο στα XL που έχουν πραγματικά πολύ μεγάλη διάρκεια. Δίνουν την αίσθηση ότι δεν τελειώνουν ακόμα και μετά απο πολλές ώρες ατμίσματος. Εχω ξεπεράσει και τις δέκα ώρες. Επαναγεμίσματα έχω κάνει ελάχιστα και μάλλον όχι πάνω απο δύο φορές. Πιστεύω ότι στο αρχικό γέμισμα δίνουν τα καλύτερα αποτελέσματα. Βγάζεις άνετα την μέρα με δύο XL. Αν τα αγοράσει κάποιος  σε χαμηλή τιμή κατεβάζει σημαντικά το ημερήσιο κόστος. Xωρίς να είμαι ιδιαίτερα φίλος των cartomizers πιστεύω ότι τα ce2 προσφέρουν πραγματικά κάτι περισσότερο. Προσφέρονται επίσης και για dripping.
Eχω χρησιμοποιήσει περίπου 20 ce2 cartomizers χωρίς να παρατηρήσω διακυμάνσεις στην απόδοσή τους. Χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά υγρά Halo (PG). Εκανα μόνο μία δοκιμή με VG (Johnson Creek Domestic Smoke Juice).
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2010, 17:49 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 21:56 »
Συνέχεια εντυπώσεων και απο εμένα μετά απο δέκα περίπου μέρες χρήσης. Στέκομαι περισσότερο στα XL που έχουν πραγματικά πολύ μεγάλη διάρκεια. Δίνουν την αίσθηση ότι δεν τελειώνουν ακόμα και μετά απο πολλές ώρες ατμίσματος. Εχω ξεπεράσει και τις δέκα ώρες. Επαναγεμίσματα έχω κάνει ελάχιστα και μάλλον όχι πάνω απο δύο φορές. Πιστεύω ότι στο αρχικό γέμισμα δίνουν τα καλύτερα αποτελέσματα. Βγάζεις άνετα την μέρα με δύο XL. Αν τα αγοράσει κάποιος  σε χαμηλή τιμή κατεβάζει σημαντικά το ημερήσιο κόστος. Xωρίς να είμαι ιδιαίτερα φίλος των cartomizers πιστεύω ότι τα ce2 προσφέρουν πραγματικά κάτι περισσότερο. Προσφέρονται επίσης και για dripping.
Eχω χρησιμοποιήσει περίπου 20 ce2 cartomizers χωρίς να παρατηρήσω διακυμάνσεις στην απόδοσή τους. Χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά υγρά Halo (PG). Εκανα μόνο μία δοκιμή με VG (Johnson Creek Domestic Smoke Juice).

οι ώρες αυτονομίας που δίνεις είναι πολύ καλές.θα είναι η επόμενη αγορά μου

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 13, 2010, 23:49 »
οι ώρες αυτονομίας που δίνεις είναι πολύ καλές.θα είναι η επόμενη αγορά μου
δίνουν όντως πολύ καλή αυτονομία. Πάντως θα ήθελα να κάνω μια διόρθωση σε όσα ανέφερα περι απουσίας διακυμάνσεων. Δοκίμασα τώρα δύο που δεν με ικανοποιούν αφού δίνουν έντονα γεύση καμένου. Θα έλεγα ότι ίσως δεν πότισε καλά το φιτίλι αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο αφού το ένα απο τα δύο το είχα γεμίσει απο χθές  :dontknow: Tις επόμενες μέρες πάντως θα  δοκιμάσω και την έκδοση των 2.4-2.6 ohms.

edit : το ένα από τα δύο έστρωσε μετά απο λίγη ώρα  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2010, 07:37 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 00:54 »
Λοιπόν μετά από περίπου δύο βδομάδες χρήσης των κανονικών κάρτο 2,4-2,6 κατέληξα στις εξής διαπιστώσεις:
1. Ποσα γεμίσματα; Δεν ξερω, το πρώτο καρτο ξεπέρασε τις 11 φορές και το άφησα στην άκρη, και σήμερα το έκαψα χρησιμοποιόντας το σε HV mod(αντεξε ένα ρούφηγμα). Πάνω από μια βδομάδα χρήσης.
2. Πόσο διαρκεί ένα γέμισμα. Συνήθως είμαι 8- 12 ώρες έξω από το σπίτι και το χρησιμοποιώ συνεχώς. Περίπου 1,5 με 2 γεμισματα με δύo evo και μια ego μπαταρία. 
3. Τί απόδοση έχει; Τελείως γραμμική. Η πτώση του ατμού μετά απο πολλά γεμίσματα είναι ελάχιστη. Ο ατμός  ζεστός και πλουσιος. Η γεύση πολύ καλή. Καμμένο έρχεται ελάχιστο τόσο όσο χρειάζεαι για να καταλάβω ότι είναι αδειο.

4. Τι ελατώματα έχει; Η ταπα σιλικόνης μου φεύγει συνέχεια. Δεν έχει δαρροές, δεν θέλει φυσήματα, δεν θέλει καθάρισμα, δεν θέλει να ασχολείσαι μαζί του.

Ακόμα στο δεύτερο καρτο είμαι πάντως δοκίμασα και τους άλλους τρείς από μια ώρα τον καθένα.  Πενταδυμα φτυστά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 07:35 »
εκτός απο την πολύ μεγάλη αυτονομία δίνει και πολύ καλή γεύση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 07:41 »
Λοιπόν μετά από περίπου δύο βδομάδες χρήσης των κανονικών κάρτο 2,4-2,6 κατέληξα στις εξής διαπιστώσεις:
1. Ποσα γεμίσματα; Δεν ξερω, το πρώτο καρτο ξεπέρασε τις 11 φορές και το άφησα στην άκρη, και σήμερα το έκαψα χρησιμοποιόντας το σε HV mod(αντεξε ένα ρούφηγμα). Πάνω από μια βδομάδα χρήσης.
2. Πόσο διαρκεί ένα γέμισμα. Συνήθως είμαι 8- 12 ώρες έξω από το σπίτι και το χρησιμοποιώ συνεχώς. Περίπου 1,5 με 2 γεμισματα με δύo evo και μια ego μπαταρία. 
3. Τί απόδοση έχει; Τελείως γραμμική. Η πτώση του ατμού μετά απο πολλά γεμίσματα είναι ελάχιστη. Ο ατμός  ζεστός και πλουσιος. Η γεύση πολύ καλή. Καμμένο έρχεται ελάχιστο τόσο όσο χρειάζεαι για να καταλάβω ότι είναι αδειο.

4. Τι ελατώματα έχει; Η ταπα σιλικόνης μου φεύγει συνέχεια. Δεν έχει δαρροές, δεν θέλει φυσήματα, δεν θέλει καθάρισμα, δεν θέλει να ασχολείσαι μαζί του.

Ακόμα στο δεύτερο καρτο είμαι πάντως δοκίμασα και τους άλλους τρείς από μια ώρα τον καθένα.  Πενταδυμα φτυστά. :thumpup:
Εγώ έχω τους 2.6-2.8. Τόση διαφορά έχουν οι 2.4-2.6? :hmmm:
Πρέπει να τους δοκιμάσω κι εγώ, για δώσε λινκ :)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 11:13 »
Εγω τους έχω πάρει από εδώ αλλα δεν εχει XL:
http://www.madvapes.com/510-E2-R4-Cartomizers-24-26-ohm-5-pack_p_2746.html

Πάντως δεν συνιστω τα ξαναγεμισματα μετα τις 4 φορές όπως λέει ο κατασκευαστης.
Εγω ήδη ξεπερασα τις 8 φορές στο 2ο καρτο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136534 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12