vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

295 επισκέπτες, 8 χρήστες
Olga68, Buliwyf, maprix, gfilip, lounik, tibolaso, lagoudakis, Stedorian93

Twitter

Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:11 »
Τελικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από αυτόν τον cartomizer. Κουβαλάω μαζί μου το fog όπως το παρέλαβα εδώ και τέσσερις ώρες, και δεν έχω μπει στον πειρασμό να το δοκιμάσω.
Το Cartomizer είναι το 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack.
Λοιπόν τη πρώτη φορά που το γέμισα εχθές το βράδυ ακολούθησα τις οδηγίες και πασαλείφθηκα όλος με vg. Έβγαλα τις τάπες όλες και με μια σύριγγα intellicig  γεμίζει πολύ άνετα σε λίγα δευτερόλεπτα. Τη δεύτερη τάπα την έβαλα ανάποδα γιατί με δυσκόλεψε όταν την έβγαζα, και φοβήθηκα μην κοπεί στο τέλος.

Λοιπόν το δοκίμασα με το Ego και με mod με σταθερή παροχή ρεύματος.
Υγρό VG χειροτέχνημα με γεύση Cuban Supreme και PG royan4 junty. Νικοτίνη 12mg.
Πολύ άνετο στο ρούφηγμα αλλά χωρίς το κάλυμμα  για το Ego.

Το  υγρό με vg και το ego μου έδωσε πολύ καλή γεύση, καλό χτύπημα, ζεστό και πλούσιο ατμό από την πρώτη τζούρα. To pg επίσης καλό και πιο άνετο γέμισμα. Δεν  προτιμώ την PG αν και νομίζω ότι έχει καλύτερο χτύπημα, άλλα ψυχολογικά καθαρά νομίζω ότι μου φέρνει φαγούρα. Πάντως δεν είναι αλήθεια γιατί μια φορά που χρησιμοποιούσα PG και νόμιζα ότι ήταν VG δεν είχα το παραμικρό.
Στο mod πιο γευστικό και πολύ ωραίο χτύπημα μόνο με κοφτές τζούρες  γιατί   αδειάζει γρήγορα και προειδοποιεί με μια περίεργη άσχημη γεύση καμένου.

Δεν άντεξε στο mod παραπάνω από 1,5 ώρα, αλλά στο ego γύρω στις 4ώρες με μέτριο άτμισμα και συνεχίζει ακόμα.
Πάνω στη μηχανή μέχρι τα 80 km/h καταλαβαίνω ελαφρύ χτύπημα και ζεστό ατμό.

Δεν μου έφερε ποτέ αίσθημα καμένου με το ego. Απλώς σταματησε να βγάζει ατμό.
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9583
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:22 »
4 ώρες στο ego είναι πολύ καλός χρόνος  :thumpup:
Mε τα αντίστοιχα XL θα πιάνουμε άνετα τις πέντε ώρες
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/C-E2r4-510XL-B
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:32 »
από πού τον πήρες sokin;

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:34 »
Από madvapes αποστολή σε 5 μέρες : 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2010, 22:39 »
Από madvapes αποστολή σε 5 μέρες : 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack


thanks

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 02, 2010, 14:25 »
Λοιπον είναι αυτά τα carto μια από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. Σημερα το πρωϊ 8 παρά, φεύγοντας είδα τις μπαταρίες του ego αφόρτιστες και τις μπαταρίες του mod. Λοιπόν πήρα δύο μπαταριουλες του evo, το ανταπτοράκι 401-510 και εριξα μερικές σταγονες γύρω στις 10 στα τοιχώματα του carto κατευθέιαν από το μπουκαλάκι..
Μέχρι τώρα 2:20 ατμίζω ζεστό πλούσιο ατμο με καλό χτύπημα. Αίσθηση κανονικού τσιγάρου.
Δέν πίστευα ότι θα δουλέψει. Φοβερό!!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 12:35 »
Λοιπόν, να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου για τους 510 και 510xl e2r4. Γενικά: Η κατασκευή τους θυμίζει μία βελτιωμένη έκδοση των παλιών καλών xl της njoy (για όσους ξέρουν) . Διαρροές δεν υπάρχουν πουθενά, εκτός αν το παρακάνει κάποιος στο γέμισμα. Έχουν μία δυσκολία στο γέμισμα με τη σύριγγα είναι η αλήθεια, αλλά είναι μία πολύ καλή λύση για εκτός σπιτιού, που δεν θέλεις να κουβαλάς μπουκαλάκια και υγρά. Παίρνεις μαζί 2 μεγάλους 510 και μία 900αρα μπαταρία ego και καθάρισες. Για τον «μικρό» 510: Αυτονομία περίπου στις 2 ώρες, του έβαλα 0,8ml. Από γεύση δυστυχώς εμένα δεν μου άρεσε, γιατί ενώ το χτύπημα στα 18mg είναι αρκετό και ο ατμός αρκετά πλούσιος, έχει κάποια ακαθόριστη γεύση (σαν φαρμακίλα ένα πράγμα) η οποία είναι ή από το υγρό συντήρησης ή από κάποιο απολυμαντικό που χρησιμοποιούν στην κατασκευή του. Διάβασα σχετικά με αυτό  και στην ιστοσελίδα της www.royalsmokers.com (http://www.royalsmokers.com/Cartomizer.html κάπου στη μέση της σελίδας) στην οποία αναφέρει ότι στα νέα batch δεν υφίσταται αυτό το πρόβλημα. Ο μεγάλος 510 είναι πράγματι πολύ καλός. Αυτονομία γύρω στις 3 ½ με 4 ώρες με ποσότητα 1,8ml, καμία γεύση «φαρμακίλας». Ο πρώτος μου άντεξε 4 γεμίσματα, πράγμα που δεν με ικανοποιεί απόλυτα και συνολικά 2 ημέρες. ΔΕΝ χάλασε, αλλά η γεύση και το χτύπημα μειώθηκαν πολύ. Στα 24mg που τον δοκίμασα, το χτύπημα και η γεύση σε απογειώνει, στα 18 είναι ικανοποιητικό. Είναι σε σχέση με τον 510LR ένα  «κλίκ» κάτω, όχι πολύ όμως. Από γεύση καμένου τουλάχιστον με τις μπαταρίες του ego, βγάζουν μόνο όταν κοντεύει να τελειώσει το υγρό και βαθμιαία, ή σε πολύ τρελές και απανωτές τζούρες. Γενικό συμπέρασμα: καλός ο 510xl και σε ποιότητα και σε απόδοση, μέτριος σε διάρκεια ζωής, τουλάχιστον το πρώτο δείγμα που πήρα εγώ. Με αυτές τις επιδόσεις θα αποτελεί το «όπλο» μου για  εξορμήσεις εκτός σπιτιού. Για καθημερινή χρήση έχει κάποιο σχετικό κόστος (όχι απόλυτα απαγορευτικό για την τιμή που το προσφέρει ο κ. Νάκας στα μέλη του φόρουμ) αλλά αν συνυπολογίσει κάποιος και τα υπόλοιπα κόστη του Η.Τ. μάλλον καταλήγει στη λύση των υγρών και του απλού 510LR, πάντα για καθημερινή χρήση. Για τον μικρό 510, δεν θέλω να γράψω κάτι άλλο, μάλλον θα τον αδικήσω. Έχει την ποιότητα και το χτύπημα του μεγάλου αδερφού του, αλλά αυτή η φαρμακίλα δεν αντέχεται από εμένα τουλάχιστον. Με δεδομένο μάλιστα ότι έχει την ίδια τιμή με τον μεγάλο και τον ίδιο βαθμό δυσκολίας στο γέμισμα με περιορισμένη αυτονομία σε σχέση με αυτόν, θα πρότεινα στον κ. Νάκα αν δεν πάρει τη βελτιωμένη έκδοση, να πουλάει μόνο τους μεγάλους. Αυτά από εμένα και καλά ατμίσματα :)

Υ.Γ. Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες αν χρειαστεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:31 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 12:54 »
Φιλε μου δε νομιζεις οτι ειναι λιγο εγωιστικο να προτεινεις σε εναν αντιπροσωπο να φερνει ανταλλακτικα που αρεσουν σε σενα?
Με την ιδια λογικη θα μπορουσε ο καθενας να ζητησει να εχουνε μονο μπαταριες e-go ή μονο το gg κτλ.
Εγω προσωπικα εχω για εκτος σπτιου το evo να του προτεινω τοτε να μην εχει αλλα r4 cartomizer μονο τα M401

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 12:58 »
Καλά διαβάσματα φίλε μου :)
Εξήγησα τους λόγους και προτείνω δεν σημαίνει επιβάλλω :tongue_smilie:
Τεσπα...

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:09 »
Λοιπόν, να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου για τους 510 και 510xl e2r4. .....

Εχεις πάρει τον 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack. Γιατί αν είναι αυτός και θέλεις να τους πετάξεις ευχαρίστως θα τους έπαιρνα.

1. Δεν είχα καθόλου αυτή τη φαρμακίλα, αλλα η παροιμία λέει περι ορέξεως κολοκυθόπιτα
2. Ακόμα είναι ζωντανός όπως στην αρχή μετά από έξι γεμίσματα. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να συνεχίσω να τον χρησιμοποιώ γιατί γράφει  μέχρι 4 φορές
3. Το χτύπημα του είναι ιδιο άν οχι καλύτερο με του LR 510 που διαθέτω τουλάχιστων εγώ. Από Funstore αυτοί που γράφουν LR510
4 Ατμός συναγωνίζεται με πολύ καλές επιδόσεις το Fog
5. Το μοναδικό που γίνετα αισθητό και σε οδήγηση με μηχανή.

1. Μειονεκτήματα δεν δουλεύει με 6volt, η με σταθερή ροής ρεύματος  MODs. Στεγνωνει γρήγορα και βγάζει καμένο.
2. Φευγει εύκολα το σιλικονάτο καπάκι όταν οδηγείς στη μοτοσυκλέτα.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:18 »
Εχεις πάρει τον 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack. Γιατί αν είναι αυτός και θέλεις να τους πετάξεις ευχαρίστως θα τους έπαιρνα.

1. Δεν είχα καθόλου αυτή τη φαρμακίλα, αλλα η παροιμία λέει περι ορέξεως κολοκυθόπιτα
2. Ακόμα είναι ζωντανός όπως στην αρχή μετά από έξι γεμίσματα. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να συνεχίσω να τον χρησιμοποιώ γιατί γράφει  μέχρι 4 φορές
3. Το χτύπημα του είναι ιδιο άν οχι καλύτερο με του LR 510 που διαθέτω τουλάχιστων εγώ. Από Funstore αυτοί που γράφουν LR510
4 Ατμός συναγωνίζεται με πολύ καλές επιδόσεις το Fog
5. Το μοναδικό που γίνετα αισθητό και σε οδήγηση με μηχανή.

1. Μειονεκτήματα δεν δουλεύει με 6volt, η με σταθερή ροής ρεύματος  MODs. Στεγνωνει γρήγορα και βγάζει καμένο.
2. Φευγει εύκολα το σιλικονάτο καπάκι όταν οδηγείς στη μοτοσυκλέτα.
"510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm" ειναι πολυ λογικο να μη δουλευει καλα με 6volt, η με σταθερή ροής ρεύματος  MODs
"Φευγει εύκολα το σιλικονάτο καπάκι όταν οδηγείς στη μοτοσυκλέτα" Εντασσεται στο κακη λειτουργια υπο συνθηκες.
Για μενα ειναι ισως το μοναδικο προϊόν που μας βγαζει απο τους μπελαδες, με διαρροες , με το μεγεθος κ την αυτονομια.
Μπορεις πλεον να εχεις ενα e-cig σε μεγεθος τσιγαρου οπως κ με ολα τα cartomizer μονο που αυτο δεν εχει μεσα πολυεστερα.
Σιγουρα θα εχει μειον στο κατω κατω δεν υπαρχει το τελειο και οπως καθε new προιον ετσι κ αυτο θα πρεπει να το μαθεις να εξικιωθεις μαζι του κ να βρεις τα κολπα του κ ισως τα "τερτιπια" του.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:26 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:25 »
Παράθεση
"510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm" ειναι πολυ λογικο να μη δουλευει καλα με 6volt, η με σταθερή ροής ρεύματος  MODs"

Το έγραψα γιατί όλα είναι σχετικά. Εχω έναν LR Στα 2 Οhm, μετρημένο με τρία πολυμετρα, και δούλευει και αποδίδει εδώ και ένα μηνα μόνο με  6volt. :confused1:
Για την ακρίβια ήρθε 26 Οκτώβρη, ήταν ο πρώτος LR που δοκίμασα και στην αρχή ήταν μεγάλη απογοήτευση για μένα μετά απο αυτά που δοκίμασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:31 από sokin »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:28 »
Εχεις πάρει τον 510 E2 R4 Cartomizers, 2.4-2.6 ohm, 5 pack. Γιατί αν είναι αυτός και θέλεις να τους πετάξεις ευχαρίστως θα τους έπαιρνα.

1. Δεν είχα καθόλου αυτή τη φαρμακίλα, αλλα η παροιμία λέει περι ορέξεως κολοκυθόπιτα
2. Ακόμα είναι ζωντανός όπως στην αρχή μετά από έξι γεμίσματα. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να συνεχίσω να τον χρησιμοποιώ γιατί γράφει  μέχρι 4 φορές
3. Το χτύπημα του είναι ιδιο άν οχι καλύτερο με του LR 510 που διαθέτω τουλάχιστων εγώ. Από Funstore αυτοί που γράφουν LR510
4 Ατμός συναγωνίζεται με πολύ καλές επιδόσεις το Fog
5. Το μοναδικό που γίνετα αισθητό και σε οδήγηση με μηχανή.

1. Μειονεκτήματα δεν δουλεύει με 6volt, η με σταθερή ροής ρεύματος  MODs. Στεγνωνει γρήγορα και βγάζει καμένο.
2. Φευγει εύκολα το σιλικονάτο καπάκι όταν οδηγείς στη μοτοσυκλέτα.
Θα φάνε βράσιμο οι υπόλοιποι μικροί, δεν τους πετάω ;)
1. Τι να πω μπορεί  να έτυχα στην περίπτωση
2. Μπράβοοοο, θα έλεγα αν θέλεις να συνεχίσεις μέχρι να μην βγάζει καλή γεύση-ατμό. Το λέω γιατί διέλυσα τον δικό μου και μετά από 4 γεμίσματα, το μόνο σημείο που είχε καμένο ήταν στην αντίσταση :thumpup:
3. κι εγώ αυτούς έχω, αλλά οι κινέζοι φημίζονται για τη σταθερή απόδοση στα ίδια ανταλλακτικά κάθε φορά :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:29 »
Το έγραψα γιατί όλα είναι σχετικά. Εχω έναν LR Στα 2 Οhm
και δούλευει και αποδίδει εδώ και ένα μηνα μόνο με  6volt. :confused1:
Σιγουρα δε το αποκλειω αλλα παιζει ρολο ο τροπος χρησης πχ ο Θανασης χρησιμοποιεί gg με avs στα πολλα volt με LR atomizer ,αλλα εκει το ατομ ειναι πνιγμενο μεσα στο υγρο.
Οσο για τα ποσα γεμισματα για μενα εχει να κανει με το υγρο κυριως, ειπαμε τα καθαρα PG δεν εχουνε τοσα καταλοιπα.
Αλλα να μη ξεχναμε οτι ολα ειναι υμι χειροποιητα οποτε ειναι λογικο να εχουνε διαφορες στον χρονο ζωης ,στα γεμισματα κ στην ποιοτητα, ακομα κ στην ιδια παρτιδα.

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Δοκιμή 510 E2 R4 Cartomizers
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 13:39 »
Μιλάω μόνο για φιλτράκι με βαμβακι  ενυδρίου. Παράδοξο εεε.
Δεν ειμαι ποιά ποτε σίγουρος γιάυτά που παραγγέλνω. :o

Το fog είναι το πρώτο εμπορικό AFS που χρησιμοποιώ, και για μερικές ώρες την γαλλική πατέντα που μου έσπασε τα νευρα με το γεμισμα και έμεινε στο ράφι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12