vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, dkostas, panoskapa, ZoeM, manoslykos, camber

Twitter

Kanger Horizontal Coil NR & LR 510

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:20 »
φιλε μου μολις ειπες την μαγικη λεξη...τανκ...μετα απο πολλα καμενα καρτο σε τανκ εχω καταληξει οτι τα συγκεκριμενα απλα δεν ειναι για τανκ.ουτε μερα δεν κρατανε...δοκιμασε τα μονα τους και θα εκπλαγεις με την αποδοση και γευση... :bye:
μουκο και με μια τρυπα και με δυο και με οσες το αποτελεσμα ειναι το ιδιο σε τανκ... :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:23 »
βρε σεις, μέσα σε τανκ έχω ένα τώρα με μια τρυπούλα και μηλαράκι atmos lab και όλα καλά..
είναι βέβαια στα 13-14 ml (που έχω ήδη καταναλώσει) και έχει ψιλομπουκώσει.. αλλά η γεύση του είναι οκ.. όπως πρέπει να είναι..

πλαστικίλα ούτε για δείγμα.. επιμένω στην αστοχία υλικού.. εκτός αν είναι μάπα το τανκ!!  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:29 »
30-ευρώ-τανκ-λίγο-δύσκολο-να-είναι-μάπα...έχεις-δοκιμάσει-να-κάνεις-εναλλαγή-κάρτο-boge-και-μετά-καπάκι-kanger-και-αντίστροφα?Αν-ναί-θα-καταλάβεις-για-την-πλαστικίλα-που-λέω..

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:33 »
μουκο θα συμφωνησω με τον dttas...οπως εχουν πει αρκετοι εδω...boge για τανκ και kanger μονο του.εκαψα γυρω στα 15 σε διαφορα τανκ...δεν γινεται να ηταν λαθος παρτιδες ολα.απλα δεν ειναι για τανκ.δεν ξερω γιατι...

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:35 »
Χαίρομαι-που-το-ακούω-γιατί-άρχισα-να-νομίζω-ότι-έχω-θέμα-με-την-γεύση-μου....

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:37 »
ε όχι.. 30€ τανκ δεν θα είναι μάπα..

αυτή την εναλλαγή εντός τανκ δεν την έχω δοκιμάσει.. δεν ξέρω..
εκτός τανκ ναι, το έχω κάνει και ίσα ίσα έχω πει, πάλι καλά που υπάρχουν τα kanger και γιατί αυτά τα boge είναι το μαύρο τους το χάλι και δεν έχουν καθόλου καλή γεύση σε σχέση με τα kanger..  :)


άρα, ποιο είναι το συμπέρασμα Νινέτα μου...   Αστοχία υλικού..  ;)



Mulder, ναι.. τα kanger δεν είναι για τανκ.. αυτό είναι γνωστό.. εγώ τώρα αυτά έχω αυτά κάνω.. αλλά πλαστικίλα δεν έχω.. εσύ με τα τανκ είχες πλαστικίλα??
δεν στέκει να έχει πλαστικίλα ένα καρτο!! σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με το φίλτρο τους=> δεν είναι καλής ποιότητας το φίλτρο=>αστοχία υλικού..


dttas, βγάλτο από το τανκ και άτμισε το σκέτο.. να δούμε τι παίζει..

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι εκτός από αστοχία υλικού!!!!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:43 »
mouko εγω δεν μιλησα ποτε για πλαστικιλα.απλα οτι μου χαλουσαν-καιγοταν μεσα στο τανκ.απο γευση ηταν η γνωστη των kanger μεχρι να χαλασουν.

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:51 »
Καλά-το-ότι-είναι-θέμα-υλικού-είναι-στάνταρ..Ίσως-από-την-κατασκευή-τους-τα-καγκερ-να-έχουν-αυτήν-την-ιδιαιτερότητα(αρνητική-για-έμενα)-της-γεύσης.Έχω-κάνει-αυτό-το-πείραμα-της-εναλλαγής-και-εκτός-τανκ..Δυστυχώς-το-αποτέλεσμα-ίδιο-για-εμένα..



Από-θέμα-χτυπήματος-και-ποσότητας-ατμού-τα-κάγκερ-δεν-παίζονται...Αλλά-μου-τα-χαλάει-η-γεύση....


συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων. Αν θέλετε να συμπληρώσετε ένα μήνυμά σας, πατήστε τροποποίηση. Δεν χρειάζονται συνεχόμενα ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 30, 2012, 20:36 από petra »

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 27, 2012, 21:17 »
mouko εγω δεν μιλησα ποτε για πλαστικιλα.απλα οτι μου χαλουσαν-καιγοταν μεσα στο τανκ.απο γευση ηταν η γνωστη των kanger μεχρι να χαλασουν.

 :thumpup:  τώρα συνεννοηθήκαμε..


Καλά-το-ότι-είναι-θέμα-υλικού-είναι-στάνταρ..Ίσως-από-την-κατασκευή-τους-τα-καγκερ-να-έχουν-αυτήν-την-ιδιαιτερότητα(αρνητική-για-έμενα)-της-γεύσης.Έχω-κάνει-αυτό-το-πείραμα-της-εναλλαγής-και-εκτός-τανκ..Δυστυχώς-το-αποτέλεσμα-ίδιο-για-εμένα..
Από-θέμα-χτυπήματος-και-ποσότητας-ατμού-τα-κάγκερ-δεν-παίζονται...Αλλά-μου-τα-χαλάει-η-γεύση....

ίσως απλώς λοιπόν να μιλάμε για διαφορετικά γούστα..  :dontknow:
(παντως, αν έχεις και δεύτερο πακέτο, δοκίμασε ένα από το δεύτερο.. έτσι για πείραμα.. γιατί πραγματικά μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τη γεύση.. κανείς δεν έχει αναφέρει ότι ΕΚΤΟΣ τανκ τα kanger είναι υποδεέστερα των boge..
μην με παρεξηγείς που επιμένω.. δεν τα πουλάω εγώ...  :tongue_smilie:  απλώς είμαι από τους μεγαλύτερους φαν αυτών των κάρτο!!!  :D  )

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 27, 2012, 21:26 »
dttas μηπως εννοεις αυτην την funky taste που οντως εχουν λιγο στην αρχη που λεει και ο Busardo και οχι πλαστικιλα...?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UVlgbCZbbP0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 27, 2012, 22:41 »
Link για kanger οριζόντιας αντίστασης LR 510 από Ελλάδα ή έστω Ευρώπη?

Αν δεν γίνεται εδώ με pm plz  :)

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 07, 2012, 19:00 »
dttas μηπως εννοεις αυτην την funky taste που οντως εχουν λιγο στην αρχη που λεει και ο Busardo και οχι πλαστικιλα...?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UVlgbCZbbP0[/youtube]
Αυτό-ακριβώς...

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 07, 2012, 22:17 »
...
αυτή την εναλλαγή εντός τανκ δεν την έχω δοκιμάσει.. δεν ξέρω..
εκτός τανκ ναι, το έχω κάνει και ίσα ίσα έχω πει, πάλι καλά που υπάρχουν τα kanger και γιατί αυτά τα boge είναι το μαύρο τους το χάλι και δεν έχουν καθόλου καλή γεύση σε σχέση με τα kanger..  :)
....

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τα παραπάνω.
Δοκιμάζω εναλλακτικά τα Kanger vs Βοge XXL LR (εκτός tank) και τα δεύτερα τα βρήκα σκέτη απογοήτευση.
Το Boge έχει πολύ αεράτη τσούρα, από ΗΤ ούτε συζήτηση, και θέλει ωτοασπίδες για τον θόρυβο (σαν τηγάνισμα). Ίσως από θέμα γεύσης να δίνουν μια ιδέα πιο sharp και πιο πιστή αποτύπωση της αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερα σημαντικό.

Περίεργη γεύση από το Kanger παίρνω μόνο όταν αρχίζει και ξεμένει το υλικό πλήρωσης. Όσο αυτό παραμένει υγρό δεν παρατήρησα τίποτα.

Η ερώτηση μου είναι α) το boge ΧΧL έχει την ίδια συμπεριφορά με το απλό;  και β) η απόδοση του μέσα στο tank είναι παρόμοια με αυτήν εκτός; (που όπως γράφω παραπάνω δεν με κάλυψε).

Αποσυνδεδεμένος atmoxalkida

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ μην απελπίζεσαι
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 07, 2012, 22:26 »
τα  kanger  ειναι  οτι  καλυτερο  παιζει  σε  καρτο  ..αυτην  την  στιγμη  ........εγω  τα  τα εχω  με  trap-mini  και   :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

παιζει  μεγαλο  ρολο  που  ειναι  η  τρυπα  στον   kanger 

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 07, 2012, 22:30 »
...
παιζει  μεγαλο  ρολο  που  ειναι  η  τρυπα  στον   kanger 

 ;)

Μήπως θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένη; κάποιες οδηγίες και με τι tank το χρησιμοποιείς. Ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 52 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16559 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085824 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro