vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 11 χρήστες
nightdream, manoslykos, Tem, Stedorian93, djfloor, AK47, lounik, Buliwyf, JohnDag, maprix, tibolaso

Twitter

Kanger Horizontal Coil NR & LR 510

Αποσυνδεδεμένος Java

Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« στις: Ιουνίου 20, 2012, 12:55 »
Καλησπέρα,
α) Δοκίμασα αυτούς και ήταν αποκάλυψη.  :thumpup:
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7847
Τους γέμισα με την μέθοδο του προφυλακτικού και μετά τους γεμίζω με dripping (μερικές σταγόνες την φορά). O πρώτος κράτησε μία εβδομάδα και ο δεύτερος είναι ήδη στην 10η μέρα. Σύμφωνα με το παραπάνω λινκ γίνεται σχολιο να μην επαναγεμιστεί  πάνω από 3-4 φορές, οπότε η ερώτηση είναι γιατί ή τέλος πάντων πότε τον πετάμε όταν λειτουργεί ακόμα;

β) Υπάρχει κάποιος carto με παρόμοια χαρακτηριστικά (στην γεύση, στο σφικτό της τζούρας, το χτύπημα) που να δουλεύει με tank που να του παρέχει σταθερή παροχή υγρού;

Η μπαταρία μου είναι η κλασική noname ego-T 1100mAh

YΓ Κατά λάθος έκανα την δημοσίευση στην ενότητα με τους atomizers οπότε θα παρακαλούσα να μεταφερθεί στην ενότητα με τους cartomizers. Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2012, 18:53 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Αν παρεις ενα τρυπητηρι για καρτο θα μπορεσεις ανετα να το βαλεις μεσα σε ενα dct τανκ για 35mm.
Ενας τροπος για να καταλαβεις οτι το kanger ειναι στα τελευταια του ειναι το σφιξιμο της τζουρας.
Καποια στιγμη φτανει σε σημειο να ρουφας πολυ δυνατα για να παρεις ατμο.
Προσωπικα στην μια εβδομαδα τους αλλαζω γιατι αρχιζουν και με κουραζουν οι τζουρες και η παραγωγη ατμου δεν ειναι τοσο καλη.

Αποσυνδεδεμένος george8165

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
εμενα παντως τα συγκεκριμενα μεσα σε τανκ μου βγαζουν τουλαχιστον 15 μερες...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Oντως είναι εξαιρετικοί.
Αγνοήσε αυτό το περί 3-4 γεμισμάτων, είναι από τα τυπικά των εταιριων για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους.
Σε μένα που τα καταστρέφω γρήγορα κρατουν 12 μλ περίπου. Σε άλλους, τα διπλάσια.
εξάλλου, απαγορεύεται να τους στραγγίζεις και να τους επαναγεμίζεις. Θα συμπληρώνεις κάθε μισή -μια ώρα 3-5 σταγόνες.

Σε τανκ μπορείς μεν να τους βάλεις, αλλά θέλουν κάποιο κόλπο στο τρύπημα γιατί είναι οριζόντιας αντίστασης. Για τανκ καλύτεροι είναι οι boge που θα βρεις στο καταστημα που πήρες τους κάνγκερ, αλλά έχουν και πολλά ελληνικά καταστήματα, οπότε δεν αξίζει τον κόπο η αναμονή.
Εχουν το ecig-shop.gr, το κλεβερστορ αν θυμάμαι καλά, το carto.gr. Δες στους πίνακες των εμπόρων εδώ.

Μπορείς επίσης να ρωτήσεις τα άτομα που τους έχουν σε τανκ να σου πουν το πώς και τι

Αποσυνδεδεμένος Java

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Θα δω και για τους Boge που ελπίζω να είναι ήδη προτρυπημένοι για χρήση με tank. Εάν μου δώσετε κάποιο link θα το εκτιμούσα.
Έχω ήδη τους 1.4ml Boge 510D XXL LR οπότε πιστεύω θα μου δώσουν κάποια στοιχεία για το τι να αναμένω από ατμιστικής απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις πμ για τους συνδεσμους

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
τα boge εχουν καλυτερη γευση απο τα kanger αλλα πιανει καταλοιπα πολλα η αντισταση και το πανακι που το καλυπτει ..ενδεικτικα ανοιξα κανγκερ μετα απο 10 μερες και ηταν σχεδον καθαρο ενω το boge μαυρα χαλια..(boge καθετη αντισταση-kanger οριζοντια)εγω προσωπικα χρησιμοποιω kanger σε μινι μπαταρια λογω σφιχτης τζουρας και boge σε τανκ με ρυθμιστη-δαχτυλιδι για να μετριασω την ιδιαιτερα αερατη τζουρα του...αυτα...

Αποσυνδεδεμένος Java

Η τζούρα του Kanger είναι ακριβώς όπως την θέλω. Σίγουρα δεν θα πήγαινα για πιο αεράτη. Η δε λιγότερη ύπαρξη κατάλοιπων είναι ένα ακόμα "+".
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θα ψάξω στο forum για τα σχετικά με τα DCT tanks και την χρήση τους.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Κοίτα που άλλοι ατμιστές, άλλη αντίληψη.

Για μένα τα κάνγκερ έχουν λίγο καλύτερη γεύση κια 50% μεγαλύτερη διάρκεια ζωής εκτός τανκ. Στο δε τανκ, τα boge μου βγάζουν σφιχτή τζούρα από τη δεύτερη μέρα, άσε που αδειάζουν πιο γρήγορα τη μπαταρία. Τα πετάω όταν γκουρλώνομαι για να τραβήξω τζούρα. Κάνγκερ σε τανκ δε μπόρεσα να τα δουλέψω γιατί δεν πετυχαίνω το τρύπημα. ή είμαι εντελώς  :idiot1: ή θέλουν άλλο τρύπημα λόγω της θέσης της αντίστασης χαμηλά.
Μετά από εγχείρηση που έδωσε τα ίδια αποτελέσματα με τη δικιά σου, κράτησα τα boge για το τανκ και τα κάνγκερ για εκτός τανκ.
Απο κει και πέρα, τα γούστα διαφέρουν, κάποιος τρίτος μπορεί να έχει άλλες εμπειρίες.

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
οντως τα boge lr με 2 ωμ αντισταση τελειονουν πιο γρηγορα την μπαταρια..τα kanger lr με 2,4 -2,5 ωμ δινουν μεγαλυτερη αυτονομια..οφ τοπικ ego twist +petra tank+boge NR 3ΩΜ=απιστευτος συνδυασμος...!

Αποσυνδεδεμένος Java

Κοίτα που άλλοι ατμιστές, άλλη αντίληψη.
...

Απόλυτα αληθές και να προσθέσω ότι ακόμα και η αντίληψη αυτή καθ΄αυτή του ατμιστή διαμορφώνεται με τον καιρό και όσο αποκτά εμπειρία με το θέμα.
Πάντως και να μην δουλέψουν με tank δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα. Η ήδη ρουτίνα χρήσης τους που διαμόρφωσα μέχρι στιγμής τα καθιστά ιδιαίτερα πρακτικά.

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:01 »
Έχεις-παρατηρήσει-κανείς-στα-kanger-μία-άθλια-γεύση-(καρτομαιζιλας-να-το-πω-λόγω-του-πολυετσέρα-φαντάζομαι)-η-οποία-δεν-υπάρχει-στα-boge.Πώς-διορθώνεται-αυτό?

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:08 »
άθλια???  :hmmm:  μάλλον έπεσες σε καμένο καρτο...

τα kanger έχουν μια χαρά γεύση, που προσωπικά την βρίσκω πολύ ανώτερη από τα boge..

ειχα και εγώ αστοχία υλικού και παρόλο που τα είχα πάρει από Κινα (healthcabin) τους έστειλα ένα μήνυμα και μου έστειλαν άλλο πακετάκι στην επόμενη μου παραγγελία δωρεάν??

εσύ από που τα πήρες??

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:15 »
Από-κατάστημα-στην-ελλάδα...Μου-φέρνουν-μια-γεύση-πλαστικίλας-με-αποτέλεσμα-να-αλλοιώνεται-η-γεύση-του-υγρού...Το-χρησιμοποιώ-σε-τάνκ-βέβαια-με-τέσσερις-τρύπες..

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Kanger Horizontal Coil NR & LR 510
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 27, 2012, 20:17 »
4 τρύπες?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?

είναι πάρα πολλές για τα kanger...
μια θέλουν!!!

αλλά και πάλι δεν δικαιολογούν την πλαστικίλα..

εγώ στη θέση σου θα έστελνα μήνυμα στο κατάστημα και θα ζητούσα αλλαγή.. είναι αστοχία υλικού καθαρά..  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181185 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537668 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10566 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12