vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:06 »
Αδελφέ εισαι μια ατμιστικη εγκυκλοπαίδεια ενας οδηγός προς ατμιστες θα ήταν λίγο δύσκολο να με καταλάβεις.
Ήμουν καπνιστής και το έχω αντικαταστήσει με το ατμισμα.
Αυτο νετα σκετα.
Επισης τι διαφορά εχει ενα marlboro με ενα davidoff σε γεύση;
Μηλο/πορτοκαλί;
Οχι.
πισσα ανθρακας/πισσα ανθρακας.
Αλλά έχουν τελικα διάφορα σε βαθμό  τυφλης πίστης.
Έτσι έχουν και οι ατμοποιητες ας εχεις βάση μέσα.
Ενα κάτι στην οποία γευση και διάφορα στην αισθηση της τζουράς και στην μετάφραση του χτυπήματος.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:20 »
[justify][member=19085]asdgeorge7[/member], καλημέρα. Όχι όχι, τίποτα τέτοιο δεν ισχύει για την αφεντιά μου, και είμαι σίγουρος πως οι πραγματικοί γνώστες πολύ πιο εύκολα θα γελάνε με τη δική μου θέση, και μόνο. Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, δεν μπορώ να διαφωνήσω στο ελάχιστο, μιλάμε ως πρώην καπνιστές όπου ακόμα παλεύουν με τον διάολο, τρομακτική εξάρτηση και ζημιά μάς άφησαν τα αμέτρητα τσιγάρα που κάψαμε μέσα μας. Πώς τώρα έρχεται ο χι Joe και λέει για παλέτες και κλάιν, μέχρι χθες έστρωνε άσφαλτο στα πνευμόνια του και τώρα έρχεται ως ζωγράφος αναζήτησης άπιαστων γεύσεων. Απλά κλάιν...  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:33 »
Παιδια καποια πραγματα θα ερθουν απο μονα τους ειναι νωρις ακομα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:34 »
Φίλε μου joe,ένας high end ατμοποιητής πιστεύω πως δεν αποσκοπεί μόνο στον τομέα γεύση,αλλά και σε άλλες λεπτομέρειες οι οποίες κάνουν την διαφορά,όπως ποιότητα κατασκευής,αίσθηση τζούρας,μηδέν διαρροές αλλά και ανάλυση γεύσης βάσης ανάλογα το στήσιμο.Η ίδια βάση αλλάζει πρόσωπο από στήσιμο σε στήσιμο και ατμοποιητή από ατμοποιητή.Μπορείς να την αγριέψεις αλλά και να την χρωματίσεις ανάλογα το σύρμα,βαμβάκι και watt,να την κάνεις άγευστη αλλά να της δώσεις και γεύση και αυτά τα καταφέρνεις με έναν high end άτμο.αυτό που θέλω να πώ είναι πως και σκέτη βάση να κάνεις παίρνεις έναν καλό ατμοποιητή για πολλούς λόγους.

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 14:46 »
η γνωμη μου ειναι πως σκετη η βαση με νικοτινη ειναι το καλυτερο καπνικο......ουτε μπουχτιζεις ουτε την βαριεσαι και ειναι για ολες τις ωρες...και με τον καφε και μετα το φαι....

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:05 »
Είναι αδύνατο να συμφωνήσουν όλοι ότι η βάση είναι ωραία.
Άλλος θεωρεί το Castle Long υπέρτατη γεύση κι άλλος κλανιά ασβού.

Όμως υπάρχουν κάποια αντικειμενικά οφέλη
1. Λιγότερα χημικά στον οργανισμό
2. Δεν χρειάζεται να πονοκεφαλιάζεις ποια υγρά θα πάρεις μαζί σου να βγάλεις τη μέρα.
3. Γλυτώνεις ατέλειωτες ώρες στα δοκιμαστήρια καταστημάτων
4. Ξεχνάς πότε έφτιαξες τελευταία φορά αντίσταση
5. Κοιτάς το πορτοφόλι κι έχει λεφτά μέσα.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:07 »
πες τα βρε παιδάκι μου.... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:18 »
Γιωργη θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το 4,σαφος κ η σκετη βαση δινει περισσοτερο χρονο ζωης στις αντιστασεις αλλα οχι κ τοσο με φουλ vg!Ωστοσο ναι εμενα πχ σκετη δε μου φερνει κ τοσο καλη γευση,αλλους σιγουρα ναι οποτε ολα ειναι σχετικα!Οσο για εσενα Αννα τζαμπα αγοραζεις υγρα το εχουμε ξαναπει

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:28 »
[justify]Ειλικρινά, πάρα πολύ μου αρέσει όπως εξελίσσεται η συζήτησή μας, γι’ αυτό εξάλλου ένα περιβάλλον όπως του φόρουμ είναι αναντικατάστατο, ούτε κλειστές ομάδες ούτε μονοπώλια χρήσης. Πρώτα απ’ όλα, συμφωνώ διαφωνώντας με τον αγαπημένο φίλο SEB, είναι κάποια πράγματα, και στο άτμισμα, όπου θέλουμε δεν θέλουμε θα τα δούμε στην πορεία, κι αυτό απαιτεί χρόνο, κάτι το οποίο δεν ξεφεύγω ούτε εγώ ούτε κανένας μας. Διαφωνώ με την επανάληψη του φίλου camber, όσο σωστό κι αν είναι ως συμπέρασμα. Δεν μιλάμε για τι είναι πιο υγιεινό, αρωματικά υγρά αναπλήρωσης vs σκέτη βάση, δεν μιλάμε για οικονομικότερη, εξυπνότερη αγορά, δεν μιλάμε για ατμιστική κόπωση (κορεσμούς και τα ρέστα). Μιλάμε για το αν είναι ιδανική επιλογή χρήσης ενός ατμοποιητή γεύσης με σκέτη βάση.[/justify]

[justify]Η δική μου θέση είναι ίσως για πολλούς αντίθετη, ίσως και αντιπαθητική ή άσχετη ή ό,τι άλλο. Αυτό που λέει π.χ. ο φίλος Αποστόλης παραπάνω, ασφαλώς και διαφωνώ, ένας high end που θέλει να λέει πως δίνει υψηλή ανάλυση και γεύση, πρέπει να έχει ως προαπαιτούμενα όλα τα υπόλοιπα (άριστα υλικά, δεσίματα, ποιότητα παντού, όσο γίνεται μηδενικά προβλήματα λειτουργίας). Η σκέτη βάση από την άλλη, για μένα πάντα, πρέπει να είναι όσο γίνεται αόρατη γευστικά, να συμπληρώνει κι όχι να πρωταγωνιστεί σε έργο που δεν πρέπει. Είναι υγεία; είναι η σουπερμαντολίνη; είναι φθηνή και αξίζει όσο χίλιες νοικοκυρές; χίλια μπράβο της. Προσωπικά, σαν Joe, θα την επιλέξω όταν θα πω “μεγάλε Joe, στοπ, άραξε και απόλαυσε ηρεμία και λευκά άοσμα σύννεφα”, και ασφαλώς, δεν θα την προτείνω ως απαραίτητο για αγορά εξεζητημένου ατμιστικού εξοπλισμού για να πω “Μπράβο! Αυτή είναι βάση!”.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:41 »
Γιωργη θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το 4,σαφος κ η σκετη βαση δινει περισσοτερο χρονο ζωης στις αντιστασεις αλλα οχι κ τοσο με φουλ vg!Ωστοσο ναι εμενα πχ σκετη δε μου φερνει κ τοσο καλη γευση,αλλους σιγουρα ναι οποτε ολα ειναι σχετικα!Οσο για εσενα Αννα τζαμπα αγοραζεις υγρα το εχουμε ξαναπει
Είμαι καταναλωτικός άνθρωπας τί να κάνω? :)   Και πέρα από την πλάκα , πλέον 2 καπνικά έχω μόνο τα οποία απολαμβάνω σε κάτι "διαλείμματα"...κάτσε εσύ να δοκιμάζεις Κούλη και να "μαγειρεύεις"  ;D

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:43 »
Εσυ τρως περισσοτερο χρονο να τα σπασεις / αραιωσεις απ οτι εγω με το μαγειρεμα

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:46 »
βγες έκΣω να παλέπσουμε βρε... :))

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 15:50 »
Μπριτς!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 16:17 »
κοτ κοτ κοτ

Αποσυνδεδεμένος jg bassound

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • why so serious ?
Απ: Ατμοποιητής γεύσης και άτμισμα με σκέτη βάση
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 15, 2017, 16:23 »
με εναν επισκευασιμο ατμοποιητη ατμιζεται η σκετη βαση ενω με μερικους εργοστασιακων κεφαλων σιγουρα δεν βγαζει και οτι καλυτερο.....απ'τις δοκιμες που εχω κανει εγω για μενα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12