vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, JohnDag, vasilis27p, manoslykos, paiktaras, Milarepa

Twitter

Ευχάριστες ιστορίες

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 03, 2010, 23:06 »
Εγω ROL
για να δουμε ...
μετά θα το δούμε και σε διαφήμιση στην TV
" κάνει τους άτμο ατμότερους "

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 07:51 »
δοκιμαστε tide με μπλε και πρασινους κοκους :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 20:12 »
Άραγε, η ζωή αντιγράφει το Forum, ή το αντίθετο;;;;;;;  :laugh1: :laugh1:

Σήμερα γράφτηκε στο τόπικ του GGTS:

Ούτε για αστείο δεν θελω να το σκέφτομαι ... στα ματια των ανίδεων ελληνόμπατσων το GGTS θα το περάσουν σίγουρα για:

(Image removed from quote.)

για να παραφράσω παλια γνωστή διαφήμιση δεν θα αργήσει ο καιρός που κάποιος απο μας θα ακούσει να του φωνάζουν:

"ΠΟΥΤ ΔΕ ΤΖΙ ΤΖΙ ΝΤΑΟΥΝ ΣΛΟΟΥΛΙ"


Πριν από λίγο, στο λιμάνι:

Κόβω λοιπόν τις βόλτες μου, με το GG μου παραμάσχαλα, κάνοντας τις τζούρες μου και πλέοντας σε πελάγη ευτυχίας....

Ξαφνικά βλέπω λιμενόμπατσο να με κοιτάει περίεργα....
Δε βαριέσαι λέω, και συνεχίζω την βόλτα....

Γυρίζω κάποια στιγμή κεφάλι, και βλέπω 2 λιμενόμπατσους να με κοιτάνε ακόμα πιο περίεργα!!!
Συνεχίζω εγώ ακάθεκτος.... Κάπου κάπου έβγαζα και κανενα ντουμάνι...

Κάθομαι σε ένα παγκάκι για να περιμένω το πλοίο, και με το που κάθομαι βλέπω 3 λιμενόμπατσους να έρχονται καρφί κατα πάνω μου!!!!  :confused1:
Και στρατηγικά μάλιστα! 2 μπροστά, και ο ένας από πλάγια!!!
"what the f***k!" λέω από μέσα μου!!!

Ερχονται λοιπόν, με ύφος John Rambo μετα από weekend στο Βιετνάμ, και μου κάνει ο ένας: "Συγνώμη κύριε; Τι είναι αυτό που κρατάτε;"

Παίρνω το μελιστάλαχτο ύφος μου ( ::) ), "ηλεκτρονικό τσιγάρο" του λέω, και τραβάω τζούρα...
"Δηλαδή;" Κάνει ο άλλος....
(Κατάλαβα.... θα χρονίσουμε σήμερα, σκέφτηκα) άρχισα λοιπόν να του κάνω σύντομη εξήγηση για την μετεξέλιξη του ΗΤ από την εποχή των σπηλαίων μέχρι το GG....

Πάλι καλά που ο τρίτος κάτι είχε ακούσει μάλλον, γιατί γυρίζει και κάνει στους άλλους "κάτι μου είχε πει και ένας κουμπάρος μου, αλλά νόμιζα πως είναι σαν τσιγάρα, όχι έτσι", και ευτυχώς πείστηκαν και οι άλλοι, αλλιως ακόμα εκεί θα ήμουν!!  :laugh1:

Όταν τους ρώτησα μετά, μου είπαν πως μετά τα πρόσφατα γεγονότα τους έχουν πει να έχουν παραπάνω το νου τους αν δουν τίποτα περίεργο...

Ηθικά διδάγματα της ιστορίας:

Α) Polioud, γράψε Joker, Lotto, παίξε ΚΙΝΟ, Στοίχημα, δεν ξέρω! Σε πάει σήμερα!!!  :laugh1:
Β) Πρέπει να ξυριστώ! Με αυτα τα γένια, και εγώ για τρομοκράτη θα με πέρναγα!
Γ) GG, θρησκεία, τρομοκρατία!!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 20:56 »
Ερχονται λοιπόν, με ύφος John Rambo μετα από weekend στο Βιετνάμ
Δύσκολα κρύβεται η άρτια αντιτρομοκρατική εκπαίδευση... Και το πολύ miami vice επίσης ;D

Αφού δεν είσαι στα κάτεργα, τυχερός είσαι :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:05 »
Δύσκολα κρύβεται η άρτια αντιτρομοκρατική εκπαίδευση... Και το πολύ miami vice επίσης ;D

Πλάκα-πλάκα, πάντα είχα αυτη την απορία:
Αυτό το (καρμπόν) υφάκι, κράμα Ράμπο/Βρώμικου Χάρρυ/Στηβ Μακ Γκάρρετ, πως το πετυχαίνουν;

Τους έχουν μάθημα στην σχολή, ή κάνουν σεμινάρια με προβολές επεισοδίων του Χαβάη 5-0 και ταινιών του Σβαρτζενέγκερ;;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:25 »
Πλάκα-πλάκα, πάντα είχα αυτη την απορία:
Αυτό το (καρμπόν) υφάκι, κράμα Ράμπο/Βρώμικου Χάρρυ/Στηβ Μακ Γκάρρετ, πως το πετυχαίνουν;

Τους έχουν μάθημα στην σχολή, ή κάνουν σεμινάρια με προβολές επεισοδίων του Χαβάη 5-0 και ταινιών του Σβαρτζενέγκερ;;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

αδόκιμος όρος που περιγράφει το άνωθεν υφάκι: εξουσίλα (κατά το ξινίλα)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 21:31 »
αδόκιμος όρος που περιγράφει το άνωθεν υφάκι: εξουσίλα (κατά το ξινίλα)

Εσύ είπαμε: Παίξε ρουλέττα σήμερα!  :laugh1:

Μ'αρεσει ο όρος πάντως!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 04, 2010, 22:07 »
Πλάκα-πλάκα, πάντα είχα αυτη την απορία:
Αυτό το (καρμπόν) υφάκι, κράμα Ράμπο/Βρώμικου Χάρρυ/Στηβ Μακ Γκάρρετ, πως το πετυχαίνουν;
Λένε ότι τα πολλά ντόνατς φέρνουν δυσκοιλιότητα... ::)

Να ένας αδόκιμος όρος ακόμα, δυσκοιλιότητα :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 10:55 »
Σκέφτομαι τι μπορεί να γινόταν αν οι τύποι ήταν πιο νευρικοί και δεν είχαν ακούσει τίποτε για το η.τ....

Πάντως δεν συμβαίνει αυτό μόνο εδώ, και στις ΗΠΑ πολλοί απο το ecf έχουν αναφέρει  ελέγχους απο
τους εκεί καουμπόϊδες συνήθως με καλή κατάληξη.
Σε μια περίπτωση μάλιστα ένας αμερικανός συνατμιστής είχε προσκληθεί στο τοπικό τμήμα όπου έκανε επίδειξη του ητ με αποτέλεσμα κάποιοι να σταματήσουν το τσιγάρο και να αρχίσουν το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 13:01 »
Σκέφτομαι τι μπορεί να γινόταν αν οι τύποι ήταν πιο νευρικοί και δεν είχαν ακούσει τίποτε για το η.τ....

Θα με είχαν κάνει μπαούλο στο ξύλο, και μάλιστα άνετα γιατι ο ένας ήταν σαν ντουλάπα με πόδια!  :laugh1:

Πάντως δεν συμβαίνει αυτό μόνο εδώ, και στις ΗΠΑ πολλοί απο το ecf έχουν αναφέρει  ελέγχους απο
τους εκεί καουμπόϊδες συνήθως με καλή κατάληξη.
Σε μια περίπτωση μάλιστα ένας αμερικανός συνατμιστής είχε προσκληθεί στο τοπικό τμήμα όπου έκανε επίδειξη του ητ με αποτέλεσμα κάποιοι να σταματήσουν το τσιγάρο και να αρχίσουν το η.τ.

Ευτυχώς εδώ δεν έχουμε γίνει όπως στις ΗΠΑ (ακόμα)....
Οι εκεί καουμπόιδες είναι θιασώτες του δόγματος "shoot first and ask questions later". Και ειδικά μετα τα γεγονότα της 11/9, έχουν και την κοινή γνώμη πίσω τους...

Εδώ αν κάποιος την δει Τζόν Γούειν, ξέρει πως τα ΜΜΕ και η κοινή γνώμη θα τον ξεσκίσουν, οπότε το ξανασκέφτεται....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 21:42 »
Σήμερα είχα δουλειά το απόγευμα 10 χλμ απο το σπίτι μου , απο τις 5 εως τις 9. Αφού γέμισα ως συνήθως το τσαντάκι μου με 2 εφεδρικές μπαταρίες, 2 μπουκαλάκια υγρό και έναν εφεδρικό ατμοποιητή, που έχω πάντα μέσα, ξεκίνησα.
Οταν έφτασα και άνοιξα την τσάντα να κάνω 2 -3  βιαστικές τζούρες διαπίστωσα με φρίκη  :eyesplash: ότι είχα ξεχάσει να πάρω μαζί τη συσκευή ( ego).
Αποκλείοντας την περίπτωση να αγοράσω τσιγάρα, όπως επίσης και την περίπτωση να γυρίσω πίσω και να χάσω κάποια ευρουλάκια ( μέρες που είναι δε με παίρνει για τέτοιες μαγκιές), αποφάσισα να συνεχίσω άνατμος ( κατά το άκαπνος).
Είναι η 2η φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και όπως την 1η φορά , έτσι και τώρα ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. Εντάξει μη βαράτε ! ΣΧΕΔΟΝ καθόλου. Πάντως σε σύγκριση με άλλα 4ωρα που έχω μείνει άκαπνος όταν κάπνιζα - αυτό το υπερβολικό κενό στα πνευμόνια- αυτό που θες μανιωδώς να τα γεμίσεις με πίσσα έστω και απο την άσφαλτο - αυτό το ιδρωμένο ψάξιμο σε όλες τις τσέπες για κανένα ξεχασμένο πακετάκι ... Οχι , καμία σχέση. All under control!
Βέβαια μόλις επέστρεψα σπίτι και κάθισα να γράψω σ'αυτό το νήμα, το GG υπέφερε απο μόνιμη υποπίεση στα σωθικά του λόγω ασταμάτητου  ρουφήγματος  :idiot1:
Το αστείο είναι ότι δεν μου έκοψε πάνω στη φούρια μου να σκεφτώ τον ακόλουθο απλό συλλογισμό...
εφεδρική μπαταρία + εφεδρικός ατμο + υγρό = άνετο άτμισμα
γιατί απλούστατα είχα ξεχάσει οτι έιχα μαζί τον εφεδρικό ατμοποιητή  :idiot1: :laugh1: :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευχάριστες ιστορίες
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 05, 2010, 21:51 »
Σταυρε..................
γεραματα.  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix