vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος dimioan

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 22, 2011, 18:58 »
 :) καλησπερα σε ολους με λενε δημητρη και  καπνιζω 30 χρονια δυο πακετα την ημερα. ειμαι κουμπαρος του vrs5. με πιεσε να γυρισω στον ατμο. εδω και 25 μερες ατμιζω με ενα σπεσιαλ μοντακι DD+A2. δεν εχω καπνιση κανενα τσιγαρο αυτο το διαστημα ελπιζω να το κρατησω. :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 24, 2011, 18:38 »
Είμαι η Πέτρα και νιώθω ότι εδώ είναι το τόπικ όπου σαν τον ανώνυμους αλκοολικούς και τα υπο απεξάρτηση πρεζόνια συστηνόματε.
Ωστόσο δεν μου αρέσει να μιλάω για μένα. Οπότε, τα απολύτως απαραίτητα μόνο. Τσιγάρο 20τόσα χρόνια, έφτασα και 2,5 πακέτα την ημέρα. Παράλληλα έχω οικογένεια, απαιτητική εργασία και κάνω πολύ γυμναστική για να ξεδίνω. Κάποια στιγμή άρχισα να νιώθω τη φθορά και να νιώθω ότι παίζω πλέον με τις πιθανότητες να αρρωστήσω από το τσιγάρο. Εγινε μια απόπειρα να το κόψω, απέτυχε και τώρα είμαι στο δεύτερο στάδιο. Να το αντικαταστήσω με το η.τ.
Ελπίζω να τα καταφέρω. Εδώ και 3 βδομάδες περίπου ακόμη παλεύω να μάθω τα χούγια του. Ίσως γι΄αυτό να κάνω ζαβολιές με 2-3 κ.τ. ημερησίως.
Οι εντυπώσεις μου; Αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω. Να είστε όλοι καλά που με το φόρουμ βοηθάτε και συμβουλεύετε.
Και μακάρι τα η.τ. να σταματήσουν να πωλούνται στα κρυφά από λίγα μαγαζιά, λες και είναι φακελάκια ηρωίνης, και να γίνουν είδος ευρείας κατανάλωσης. Οσον αφορά στα μέλη από Θεσσαλονίκη, ναι, θα ήθελα να γνωριστούμε. Εδώ νομίζω ότι υπάρχει γραμματοθυρίδα που μπορούμε να ανταλλάξουμε τα μέιλ μας. Δεν ξέρω ποιοι είστε, οπότε περιμένω μηνύματα με τα μέιλ σας για να γνωριστούμε.
Και πάλι ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 25, 2011, 18:03 »
Καλησπερα σε ολους ,
Με λενε Γιωργο ειμαι 28 και καπνιζα για 10 χρονια Marlboro Light /Muratti Light κ.α. .., προσφατα αγορασα το Ηalo E.C. για να ξεκινησω την προσπαθεια διακοπης του, προς το παρον δεν εχω ξανακανει Κ.Τ. εδω και 6 μερες ..., ιδωμεν η προσπαθεια ...΄)

Αποσυνδεδεμένος Chrissotris

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 27, 2011, 00:17 »
Καλησπέρα και από εμένα,,,,Με λένε Σωτήρη είμαι 36 και πρόσφατα αγόρασα ένα ego-t 1000. Είμαι στην 4 μέρα χωρίς κτ,,, και είμαι καλά......:-) . Ύστερα από 20 χρόνια συστηματικού καπνίσματος ήρθε η ώρα να κοπεί με την βοήθεια του ητ αλλά και την δική σας. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος marianna

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 27, 2011, 17:39 »
Καλησπέρα και από μένα!
Είμαι η Μαριάννα από Χαλκίδα και καπνίστρια εδώ και 29 χρόνια! Πριν από 5 μήνες ξεκίνησα γυμναστήριο για ορθοπεδικούς λόγους (καθιστική δουλειά και ζωή γενικότερα..) και σοκαρίστικα με τις αντοχές μου!! προσπάθησα να ελλατώσω το κάπνισμα αλλά ηταν μόνο για λίγο.. (30 κ.τ. την ημέρα). Έμαθα για το η.τ. από έναν γνωστό και μου ακούστηκε σαν σωτήρια ιδέα αρχικά. Κατόπιν το έψαξα ηλεκτρονικά για να μάθω τους τύπους που κυκλοφορούν στο εμπόριο, ελλατώματα , προτερήματα και εκεί λιγάκι εως πολύ χάθηκα για να είμαι ειλικρινής ... στην συνέχεια άρχισα τις αναζητήσεις στην αγορά της Χαλκίδας και απογοητεύτηκα!!!
Ούτε καν στα φαρμακεία... βρήκα μόνο το ΜILANO (ενδιαφέρομαι για εκείνα τα η.τ. που μοιάζουν με τα αληθινά!!)  σε κάποιο καπνοπωλείο και μάλιστα ο έμπορος δεν ήξερε και πολλά..

Πραγματικά θα ήθελα τη  βοηθειά σας για να καταλήξω σε καποιο ''πακετο'' και να ξαναβρώ και εγώ την  ''υγειά μου'' !!!

Άραγε προλαβαίνω???


Αποσυνδεδεμένος tsouts

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 29, 2011, 17:10 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Κωνσταντίνος και αποφασίσαμε με την κοπέλα μου να κόψουμε το τσιγάρο . Μόλις παραλάβαμε το Ovale Elips και ήρθα στο forum για να μάθω περισσότερες πληροφορίες για υγρά, και γενικά τα πάντα γύρω από το e-κάπνισμα. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό post για να ρωτήσω, αλλά επειδή κάπνιζω Davidoff θέλω να βρω από κάποιο μαγαζί στην Αθήνα υγρό Davidoff. Έχει κανείς ιδέα?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 29, 2011, 17:18 »
ΠΡΟΣΟΧΗ:  Επιθυμούμε αυτό εδώ το θέμα να παραμείνει καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης.
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.
 
Επίσης τα νέα μέλη που αυτοσυστήνονται εδώ, ας μην κάνουν ερωτήσεις γιατί δεν θα απαντηθούν σ' αυτό εδώ το θέμα. Κάντε τις ερωτήσεις σας στα θέματα που τους ταιριάζουν σε άλλους πίνακες του φόρουμ.

Καλωσορίζω επίσημα εκ μέρους όλων, όλα τα νέα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλά ατμίσματα. :bye:


Καλωσόρισες στο φόρουμ μας, Κωνσταντίνε.
Εδώ δεν δίνονται απαντήσεις. Μπορεί όμως να ρωτήσεις στον πίνακα με τα υγρά.
Για το Elips μπορείς να μας γράψεις εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2726.msg71429.html#msg71429
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2011, 20:55 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος dimitroula

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 30, 2011, 10:21 »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ Η dimitroula ΑΠΟ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΚΑΠΝΙΖΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΤΗ ΜΕΡΑ.

Υ.Γ: Ο ΕΚΠΤΩΤΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΠΟ njoyhellas ΙΣΧΥΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος PAPS

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 30, 2011, 21:51 »
ειμαι ο γιωργος 42 ετων.ατμιζω 4 μηνες και απο την πρωτη μερα τελος το κ.τ.ειμαι αθηνα και χρεισημοποιω το ego προς το παρον εχοντας δοκιμασει διαφορους ατμο.απο υγρα μονο nobaco και diy. flavorart.

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #189 στις: Αυγούστου 01, 2011, 10:43 »
 :bye: Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!!! Αν και γραμμενη στο φόρουμ εδώ και δυο μήνες περίπου, συστηνομαι εκ νέου ;), μια που εδω και 2 μέρες bye-bye τσιγάρο!!! (καπνιστρια 25 έτη 30-40 κτ ημερησίως!), και ...δεν μου 'ελειψε! (too good to be true?) Ευχαριστώ σας για τη βοηθεια!!!! Λία :bye:

Αποσυνδεδεμένος gkalpak

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #190 στις: Αυγούστου 01, 2011, 16:02 »
Γιωργος.Ετων 46 με δυο παιδια,ιδιωτικος υπαλληλος,κατοικος αιγαλεω.Ομαδα ολυμπιακος,χομπυ ποδοσφαιρο,ψαρεμα,σινεμα.Καπνιζω απο τα 19.Εδω και 25 μερες ατμιζω και τα παω καλα γιατι βλεπω οτι το η.τ με καλυπτει.

Αποσυνδεδεμένος nekk

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #191 στις: Αυγούστου 01, 2011, 17:01 »
Κάπνιζα πάνω από 15 χρόνια και είχα φτάσει τα 2 πακέτα την ημέρα. Από 7/3/2011 (Καθ.Δευτέρα) ατμίζω, με λίγο ζόρι στην αρχή σαν να άλλαζα μάρκα.  Μέχρι τώρα δεν έχω καπνίσει κανονικό τσιγάρο παρά μόνο Ατμίζω!!. Επιτέλους ξεβρώμισε το σπίτι απο το παλιο-τσίγαρο και δεν μυρίζω άσχημα όταν αγκαλιάζω τους γιούς μου.
Επίσης βολεύει πολύ διότι ατμίζω όπου κι αν βρίσκομαι.

Οταν βρήκα το site σας (e-kapnisma.gr) ένοιωσα και νιώθω ευγνωμοσύνη για όλα τα παιδιά που το 'στησαν και προπάντων που το συντηρούν σε τέτοια 'ζωντανή' και ενδιαφέρουσα μορφή. Συγχαρητήρια !!

Φίλοι Ατμιστές .... ας συνεχίζουμε να Ατμί-Ζουμε.

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #192 στις: Αυγούστου 02, 2011, 20:37 »
Νικος,29,πολιτικός μηχανικός απο Ηρακλειο Κρητης και Παοκτσης..
Κάπνιζα απο τα 17, εναμιση με δυο πακετα την μερα..Εδω και 34 μερες την εχω βρει με ενα ovale ego-t και 3 με 4 ml στα 9 mg και αν εξαιρεσω κανα δύο παρενεργειες που οσο παει περνανε κατα τ'αλλα ολα καλα..

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #193 στις: Αυγούστου 02, 2011, 23:38 »
Καλησπέρα και από μένα  :bye:
Είμαι ο Λευτέρης είμαι 31 χρόνων και είμαι 6 μέρες (καθαρός) ατμίζω δλδ εδώ και 6 μέρες και ελπίζω να μην ξαναβάλω ποτέ κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου (κάπνιζα σχεδόν έναν άσπρο old holborn την ημέρα).. Έχω γεννηθεί και έχω μεγαλώσει στη νέα Σμύρνη, είμαι ηχολήπτης και δουλεύω σε ένα ραδιοφωνικό σταθμό. Ασχολούμαι πολύ με τη μουσική παίζω κιθάρα τραγουδάω και κάνω μαθήματα φωνητικής εδώ και 6 χρόνια. Τι άλλο να πω για μένα; Σε ότι αφορά το ηλεκτρονικό τσιγάρο το μικρόβιο το κόλλησα από τον ξάδερφο μου. Μου λεει μια μέρα, πήρα ηλεκτρονικό τσιγάρο, και έσκασα στα γέλια.. Μιλάμε για τρελό δούλεμα μέχρι μου έκανα την πρώτη τζούρα, και έπαθα πλάκα, δεν πίστευα ποτέ ότι θα ήταν τόσο κοντά στο κανονικό, περιττό να σας πω ότι την επόμενη μέρα είχα παει και είχα πάρει και το δικό μου και της κοπέλας μου. Ε αυτό ήταν την επόμενη μέρα ξαναπήγα στο μαγαζί και πήρα για την μανά μου, τον πατέρα μου τον αδερφό μου, και για ένα κολλητό μου. Όλοι γίνανε fun. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #194 στις: Αυγούστου 03, 2011, 05:21 »
Είμαι 50 χρόνων και κατάγομαι από Ηράκλειο Κρήτης. Επί 21 χρόνια εργάστηκα σαν Ιατρικός Επισκέπτης και Προϊστάμενος Πωλήσεων σε φαρμακευτικές εταιρίες. Εδώ και ένα χρόνο έχασα τη δουλειά μου λόγω μείωσης προσωπικού και μέχρι σήμερα δεν έχω βρεί ακόμα κάτι το σταθερό δυστυχώς. Βαρύς καπνιστής των 3 πακέτων/μέρα και εδώ και ένα μήνα προσπαθώ να συνηθίσω το ηλεκτονικό τσιγάρο. Ξεκίνησα με eGo-T και από χθές δοκιμάζω και το Hybrid. Δυστυχώς καπνίζω ακόμα παράλληλα κανονικό τσιγάρο με αρκετές ώρες αποχή χρησιμοποιώντας το ηλεκτρονικό. Ελπίζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω και να ατμίζω μόνο. Βέβαια έχω μπερδευτεί αρκετά με τα υγρά και τις γεύσεις. Χρησιμοποιώ μονο 18mg. Νοιώθω ευγνώμων για το site τόσο σαν ενημέρωση, όσο και σαν συμβουλές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix