vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, paiktaras, lagoudakis, Jorge, kyrgiannis, pirate, white varadero

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #945 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:02 »
Σε ευχαριστώ Γιώργη για την βοήθεια σου !!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #946 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:16 »
Έχω πάρει το fiber freaks και μου βγάζει καμένο και η γεύση δεν είναι καλή ακόμα και στα 11-12 watt που το έχω . Αυτό σημαίνει ότι βάζω πολύ ποσότητα η λίγη απ αυτή που χρειάζεται? Μια άλλη ερώτηση κάθε φορά που αλλάζω αντίσταση πρέπει να πλενω και το κάτω μέρος του ατμοποιητη αυτό που έχει το deck δηλαδή και γενικά με τι υγρό η μόνο με νερό? Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω πλύνει το σημείο του ατμοποιητη που μπενει η αντίσταση, μόνο το τανκακι και τη βάση που ξεβιδωνει. Έχω τον expromizer v2... Αν θέλετε μου προτείνετε και κάνα στήσιμο για καλύτερη γεύση.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #947 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:30 »
Πιθανόν να έχει στουμπώσει στην αντίσταση το ff ή έχεις κλείσει τα αυλάκια εισαγωγής του υγρού κατά το στήσιμο. Με άφθονο νερό να τον πλένεις κι αν θες και υγρό πιάτων. Καλή λύση είναι και οι ταμπλέτες για οδοντοστοιχίες. Να την λύνεις όλη τη βάση στον expro. Για στησίματα δες το νήμα του expro και θα βρεις ενδιαφέροντα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #948 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:31 »
Αν ηταν να πλενουμε την βαση μετα απο καθε στησιμο θα το ειχα παρατησει το αθλημα(ειμαι λιγο τεμπελης!)!
Γενικα μπορει να ειναι και υπερβολικο και λιγο!Αν ειναι πολυ δεν προλαβαινει να διαβραχει σωστα και ετσι δεν υπαρχει υγρο για ατμοποιηση οταν πρεπει!
Αν ειναι λιγο και δεν εχει επαφη το βαμβακι σε ολο το μηκος με την αντισταση παλι μπορει να σου βγαλει γευση καμμενου!
Να εχεις σαν κριτηριο οταν περνας το απορροφητικο υλικο να περναει σχετικα ανετα!
Επισης οταν το στριβεις/μορφοποιεις στις παλαμες σου να μην πιεζεις ιδιαιτερα!
Αφου εχεις expro v2 θελεις να δεις αν η ρυθμιση υγρων σου ειναι οκ?
Γενικα καλο ειναι να σκουπιζεις καθαριζεις την βαση με χαρτακι καθε 2-3 στησιματα και επισης ενα φυσημα για να φυγει περισσιο υγρο η σκουπιδακι δεν κανει κακο!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #949 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:37 »
Σιγά μην πλένουμε μετά από κάθε στήσιμο :))
Κι εγώ τεμπέλαρος είμαι αλλά όταν αλλάζω υγρό, ρίχνω ένα πλυσιματάκι, με σκέτο νερό συνήθως κι αν είχα κανα βαρύ άρωμα, τον βάζω με κορέγκα σε μπωλ.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #950 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:38 »
Εμένα παλι με το f/f  ειχα προβλημα στις επανωτές τζούρες ... το ειχα αποδώσει στην απορροφητικότητα  του  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #951 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 19:41 »
Εγώ λίγες μέρες τον έχω, είναι ο πρώτος επισκευασιμος και το σημείο που μπενει η αντίσταση δεν το έχω πλυνει ποτέ. Άσχετος όπως φάνηκε!!! Μπορώ να δω και στησιματα που κάνουν στον πρώτο expromizer v1? γιατί για τον δύο δεν βρίσκω πολλά επειδή ίσως είναι καινούργιος ακόμα
Έχετε κάποιο άλλο βαμβάκι με καλύτερη γεύση να προτείνετε?
Ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #952 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 21:10 »
μεχρι να αποκτηθεί περισσότερη πείρα ..Koh Gen Do - Japanese organic cotton  :thumpup:  Αν και βλέπω οτι καθε μέρα όλο και κάτι νέο βγαίνει.... :laugh1: Αν και γενικώς είμαστε  οι περισσότεροι ολο στο ψαξιμο και λίγο !!! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #953 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:51 »
πραγματικα σπαω το κεφαλι μου με τα koh gen do. :wall:
οσα στησιματα εχω κανει μου βγαζουν φρικτη γευση.κατι μεταξυ καμενου και πικρης φαρμακιλας.για το αρωμα του υγρου ουτε λογος.
δοκιμασα να κανω split τη λωριδα του cotton pad που εκοψα μηπως και το μπουκωνα.καμενιλα-φαρμακιλα.
δοκιμασα να το βαλω χωρις split.καμενιλα-φαρμακιλα.
δοκιμασα να κανω μικροτερο coil, δοκιμασα φαρδυτερο, δοκιμασα περισσοτερες και λιγοτερες σπειρες με πολυ,μετριο η λιγο βαμβακι.καμενιλα-φαρμακιλα.
ειδα κ αποειδα κ πηρα ενα αποαυτα τα ροζ (πιθανοτατα ακαταλληλα για ατμισμα) cotton pads που χρησιμοποιει η κοπελα μου οταν ξεβαφεται.ειχαν μια γευση χημειας οπως προβλεποταν αλλα ατμιζα.χωρις καμενο.κουραστικοτατη βεβαια η γευση που αφηνε το βαμβακι αλλα το εκανα για δοκιμη.το εβγαλα και εβαλα κοινο 100% βαμβακι απο σουπερ μαρκετ.βαμβακιλα,πιο νορμαλ γευση απο το προηγουμενο αλλα παλι ενοχλητικο και αργει να φυγει αυτη η βαμβακιλα.
εκει που θελω να καταληξω ειναι πως αυτην την απαισια γευση μου τη βγαζει μονο το koh gen do.εχει συμβει κ σε αλλους?παιζει να φταιει η παρτιδα?χρειαζεται καποια ειδικα επεξεργασια πριν τη χρηση?
να πω οτι ολα αυτα τα δοκιμασα πανω στη σοφια και οτι με τα φυτιλια (ειτε σιλικα ειτε οργανικο) δεν ειχα ποτε θεμα.
πραγματικα σπαω το κεφαλι μου.κ θελω πολυ τα να ευχαριστηθω γιατι πολλοι τα παινευουν.εις ματην..

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #954 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:59 »
Δεν έχεις κάποιον άλλο ατμοποιητή να δοκιμάσεις το KGD? Οι άτμο με τα κεραμικά δεν δίνουν πολύ χώρο πόσο μάλλον όταν όλο το σύστημα στριμώχνεται σε μια  σωλήνα τύπου μικρού cartomizer. Στο λέω αυτό γιατί το KGD είναι άψογο και σε γεύση και απορροφητικότητα...

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #955 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:05 »
περιμενω στα κοντα γκομπλιν μινι.σιγουρα θα το δοκιμασω κ εκει.
αλλα και παλι μου κανει εντυπωση που κοινο βαμβακι εμποριου δουλευει και το kohgendo μου δινει αυτο το απαισιο αποτελεσμα.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #956 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:12 »
Εμένα όταν άτμιζα με την Σοφία δεν "δούλευε" ούτε φυτίλι από βαμβακονήματα, γιατί η αντίσταση δεν έβγαινε και πολύ ίσια και συμμετρική  και συν ότι είχα και διαρροές στον πόλο από υπερτροφοδοσία. Είχα βολευτεί με το πολύ καλό φυτίλι της Wolf θυμάμαι...

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #957 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:19 »
το αντιμετωπισα κ εγω αυτο το προβλημα αλλα το ελυσα τελειωνοντας το στησιμο της  αντιστασης με το κεραμικο κουμπωμενο πανω στον πολο, οποτε μπορεσα κ εκανα πολυ καλα συμμετρικα κ ισια στησιματα με οποιοδηποτε φυτιλι η βαμβακι.διαρροες ειχα μονο οταν το φυτιλι η το βαμβακι εκλεινε τις τρυπες τροφοδοσιας.οποτε κοβεις τις ακρες κοντες κ εισαι κομπλε.
απο αποψη ντουμανιου η τροφοδοσιας ειναι κομπλε το kgd , η γευση ειναι ανυποφορη.μηπως θελει βρασιμο?

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #958 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 16:27 »
Βράσιμο με τίποτα.. Καλό πάντως είναι να το "ξεφλουδίζεις" το KGD  όπως και έκανες όχι όμως  πως είναι απαραίτητο.
Σημαντικό είναι τι ποσότητα βάζεις και αυτό θα το βρεις μόνος σου ανάλογα την διατομή της αντίστασης και πόσο χρειάζεται ο κάθε άτμο.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #959 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 14:54 »
παρήγγηλα κι εγώ από ebay από ένα λινκ εδώ τα 129 φύλλα muji να δοκιμάσω και να μοιράσω.Δυστυχώς μου ήρθαν 189 φύλλα από puff που δε θα με πείραζε θα το έκανα, πλην όμως μου φαίνεται κάτασπρο,χωρίς κόκκους που έχει το ανεπεξέργαστο βαμβάκι και γύρω γύρω από κάθε παντ φαίνεται κάπως πιο σκληρό το υλικό, σαν ραφή  :dontknow:

στο πρόσωπο το κόβω να χρησιμοποιείται, εγώ αυτό δεν το ατμίζω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix