vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
ΤΖΙΒΑΣ35, dkostas, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

MIni Pipe ή Lady Pipe

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 09:45 »
Το διπλό post σβηστηκε Μάνο, ευχαριστώ!
Μέχρι να σου δώσει, κάποιος που γνωρίζει, τα φώτα του, γράψε μας και τη δικη σου γνώμη για την συγκεκριμένη πίπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2009, 12:33 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 12:29 »
Δυνατότερη σε volt; Όχι δεν βρήκα κάτι και έχω ψάξει πολύ.
Σε διάρκεια (mAh) υπάρχει αυτή με 300 mAh έναντι των 250 που προσφέρει η δικιά της μπαταρία από smokejuice που την είχα αγοράσει.
 
Αν και - χωρίς να είμαι σίγουρος - νομίζω ότι η δικιά της μπαταρία από smokejuice (των 250 mAh) είναι protected και μάλλον γι' αυτό έχει και μικρότερο ωφέλιμο (χρειάζεται και το τσιπάκι ελέγχου λίγο χώρο) ενώ η άλλη το δηλώνει ότι είναι unprotected που σημαίνει ότι μπορεί να χαλάσει πιο εύκολα είτε από υπερβολικό άδειασμα είτε από υπερβολική φόρτιση.

Από όλο το ίντερνετ (που λέει ο λόγος) μόνο αυτά τα δύο link έχω!! Θέλω να πω ότι έψαξα αρκετά.  ::)
Αν θέλεις ψάξε και μόνος σου για: "14250 Rechargeable Lithium Battery 3.6 volt"
To 14250 δηλώνει το μέγεθός της. Αλλιώς λέγεται και 1/2 ΑΑ (μισή ΑΑ). Θα βρεις πολλές με 700 - 1200 mAh αλλά εκτός του ότι δεν είναι επαναφορτιζόμενες, η Mini Pipe δεν λειτουργεί με αυτές, για άγνωστους λόγους.

Αποσυνδεδεμένος manosz

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 13:44 »
Σ' ευχαριστώ  Atmos  για το ψάξιμο .
Με ενδιέφεραν περισσότερα volt , για περισσότερο ντουμάνι , αν και δεν είναι αμελητέα η ποσότητα που παράγει και με αυτή τη μπαταρία.

Τώρα , για την  Μini - Pipe :
Γενικά είναι εύχρηστη , ελαφριά , δεν χρειάζεται συνεχή συντήρηση όπως η Ruyan , γι' αυτό έχει γίνει ένα με το χέρι μου. Μόνο αρνητικό κατά τη γνώμη μου , οι ατμοποιητές 801......  όσους έχω χρησιμοποιήσει , καθένας έχει το δικό του χαρακτήρα ?????, άλλος πολύ ντουμάνι , άλλος μέτριο , άλλος λίγο , άλλος κουβαλάει μια γεύση από το εργοστάσιο που δε λέει να αποχωριστεί  :confused1:. Ως ποσοστό περίπου με το 40% όσων έχω αγοράσει είμαι ικανοποιημένος.  :wall:
Νομίζω οι 510 είναι πιο σταθερής παραγωγής . Τι λέτε οι πιο παλιοί ?   


         

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 14:18 »
Νομίζω οι 510 είναι πιο σταθερής παραγωγής . Τι λέτε οι πιο παλιοί ?         
Για μένα οι 510 ειναι ασταθείς
Οι 2 που ειχα απο tw παρεδωσαν τα οπλα σχετικα γρηγορα,ο ενας ειναι ακομα ζωντανος αλλα υπολειτουργεί :(
Απο την αλλη εχω 3 απο heaven οι οποιοι λειτουργουνε,ο ενας στα τελευταια του σε σχετικα συντομο χρονικο διαστημα και οι αλλοι 2 πολυ καλοι χωρις να εχουν χασει ακομα σε αποδοση  :D
Το εχω ξαναπει και παλια,θεωρω τον ατμ.306 (που φοραει και το prestige) ως τον πιο σταθερης παραγωγης.Ο παλιος(ατμοποιητης) ειναι αλλιως  8)

edit:Τώρα κατάλαβα πόσο off-topic είμαι  ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 29, 2009, 21:01 »

edit:Τώρα κατάλαβα πόσο off-topic είμαι  ::)
Αν θέλετε να μάθετε τα πάντα γύρω απο το MIni Pipe ή Lady Pipe διαβάστε andreas_scorpio  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος manosz

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 10:50 »
Παιδιά τι λέτε γι' αυτή τη μπαταρία στην mini-pipe ????
http://fujitronbatteries.gr/product_info.php?products_id=767

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 03, 2009, 12:04 »
Δεν είναι επαναφορτιζόμενη.
Παρόλα αυτά υποτίθεται ότι θα μπορούσε κάποιος να την πάρει για ώρα ανάγκης αλλά όπως είπα, από ό,τι διάβασα σε αναφορές χρηστών, για άγνωστο λόγο δεν δουλεύει η mini pipe με αυτές.

Αποσυνδεδεμένος manosz

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 13:36 »
Αγαπητοί φίλοι μήπως ξερει κανείς ?

Μεσα στις γιορτές , μου χάλασε ο φορτιστής της Μιni Pipe. Μη έχοντας αλλη επιλογή , με μια πατέντα , χρησιμοποίησα το φορτιστη της Ruyan Pipe (αυτόν εδώ http://www.heaven-gifts.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=26&productname=  ) .
Αποτέλεσμα :
Χρονος φόρτισης !!!!  15 λεπτά !!!!!!!!!! και η μπαταρία πλήρως φορτισμένη. Δηλαδή 8 - 12 φορές γρηγορότερα απο τον δικό της φορτιστή. Η διάρκειά της μετά την φόρτιση , είναι η συνηθισμένη.
Μήπως όμως αυτό είναι επικίνδυνο , η μήπως μειώνει τη ζωή της μπαταρίας πολύ?? Αν γνωρίζει κάποιος   ..... !!!!   
 

 
 

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 14:58 »
πΡΟΦΑΝΏς ΠΕΡΝΆΕΙ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ΡΕύμα φόρτισης στην μπαταρία σου με αυτόν τον φορτιστή και γι'αυτό φορτίζει γρηγορότερα. Πρέπει να κοιτάξεις/βρεις πόσο είναι το μέγιστο ρεύμα φόρτισης με το οποίο μπορεί να φορτιστεί η μπαταρία σου και να συγκρίνεις αυτήν την τιμή με το ρεύμα εξόδου του φορτιστή σου, εάν είναι δυνατόν αυτό. Εάν η 2η τιμή ρεύματος είναι εντός ορίων δηλ μικρότερη από το max ρεύμα φόρτισης της μπαταρίας σου τότε θεωρητικά ΔΕΝ υπάρχει πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:03 »
Οι ειδικοί λένε ότι μειώνεται ο χρόνος ζωής της.
Τώρα, πόσο μειώνεται...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:21 »
Παράθεση
Αγαπητοί φίλοι μήπως ξερει κανείς ?

βρες στην http://www.dealextreme.com/
τον τύπο της μπαταρίας σου , εκεί λέει και τις προδιαγραφές φόρτισης
Ο χειρότερος εχθρός της ζωής της Li μπαταρίας πάντως είναι  η γρήγορη φόρτιση και η ζέστη
Γι αυτό οι σοβαρές εταιρείες Laptop βάζουν τη μπαταρία στο πιό ψυχρό σημείο του. Διάβασα οτι υπάρχουν εταιρίες που επίτηδες τη βάζουν σε θερμό για να αλλάζεις μπαταρία σύντομα  :angry_orange:
Επίσης διάβασα ότι αποθήκευση μπαταρίας γίνεται με 40% φορτισμένη σε αεροστεγή συσκευασία στο ψυγείο ( συντήρηση), γιατί οι Li μπαταρίες ακόμη κι αν δεν τις χρησιμοποιείς  χαλάνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2010, 15:26 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 07:57 »
Να ρωτήσω κατι βρε παιδιά. Θα πάρω για τον πατέρα μου μια mini-pipe απο τον αγγλο αλλα δεν ξέρω τι υγρο να του προτείνω. Σκέφτηκα για ecopure regular και rich (σε medium) κι οποιο κάτσει καλυτερα. Σωστο ή λάθος; :confused1:

Αυτη τη στιγμή καπνίζει skandinavik (ασπρο), η γευση οπως δοκίμασα ειναι καθαρό regular με κάποιο ιδιαιτερο αρωμα οπως ολοι οι καπνοι πίπας. Του εδωσα να δοκιμάσει με το cartomizer της njoy (regular, medium) , του αρεσε στο χτυπημα και το ζεστο ατμο, αλλα μου ζητησε "αν υπάρχει κατι να μοιαζει λιγο περισσότερο με πίπα"..  Τι δίνουμε στον "αρρωστο" ;   :)

Προσθέτω άλλη μια ερώτηση, manual απο την αρχή ή αυτόματη και βλέπουμε;

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 08:36 »
... αλλα μου ζητησε "αν υπάρχει κατι να μοιαζει λιγο περισσότερο με πίπα"..  Τι δίνουμε στον "αρρωστο" ;   :)
Perique Black από http://www.flavourart.it/expresseng/contents/en-uk/d16.html
Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, το έχω διασταυρώσει από διάφορα φόρουμ ότι πλησιάζει πολύ τη γεύση καπνού πίπας. Σίγουρα θα είναι στην επόμενή μου παραγγελία. Γενικά, όλα τα υγρά τους είναι πολύ αρωματικά.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 10:27 »

Προσθέτω άλλη μια ερώτηση, manual απο την αρχή ή αυτόματη και βλέπουμε;

ψηφίζω manual....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 16:44 »
Παράθεση
του αρεσε στο χτυπημα και το ζεστο ατμο, αλλα μου ζητησε "αν υπάρχει κατι να μοιαζει λιγο περισσότερο με πίπα"..  Τι δίνουμε στον "αρρωστο" ;

Μας βάζεις πολύ δύσκολα red  :hmmm:
Θα πρέπει να του εξηγήσεις ότι είναι σχεδόν αδύνατο να προσομοιώσεις τον καπνό. Σκέψου ότι δεν είναι μόνο το άρωμα. Στην αίσθηση - γεύση  του καπνίσματος παίζει τεράστιο ρόλο και η πίσσα και τα άλλα συστατικά που τα υγρά δεν έχουν.
Από την άλλη μεριά το άτμισμα έχει μιά πολύ μεγάλη γκάμα γευσεων που δεν μπορούμε να βρούμε στα καπνά και αυτό ειναι το πλεονέκτημα που πρέπει να τονίσεις.
Ακόμα και να βρεις ένα άρωμα που να είναι κοντά σε αυτό που ψάχνεις. Το άρωμα του υποχωρεί με την καθημερινή χρήση και τη συνήθεια.
Το ζήτημα λοιπόν γιά μένα δεν είναι να βρεις μια γεύση που να μοιάζει με αυτό που κάπνιζες, αλλά να βρείς μια γεύση που να σου είναι καλά ανεκτή για μακρύ χρονικό διάστημα. Αυτό θέλει αρκετή υπομονή - επιμονή απ τη μεριά του πρώην καπνιστή και αρκετές δοκιμές υγρών. Τα ecopure είναι καλά ανεκτά όπως έχει αποδειχθεί απο τη χρήση πολλών μελών απο εδω, οπότε είναι καλή λυση ,αλλά η γεύση τους δεν έχει και πολή σχέση με καπνό. Επίσης να σημειώσω ότι τα συγκεκριμένα υγρά θέλουν το χρόνο τους για να δείξουν τα προσόντα τους και δεν πρέπει να απογοητεύεται κανείς απο τις πρώτες τζούρες.
Ελπίζω να βοήθησα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537382 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12