vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge

Twitter

MIni Pipe ή Lady Pipe

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
MIni Pipe ή Lady Pipe
« στις: Μαΐου 25, 2009, 01:55 »
Η βασίλισσα των ηλεκτρονικών πιπών κανονικά είναι ή DSE 601 αλλά εφόσον συμβιβαστείτε με το μέγεθός της, θα πρέπει να έχετε και υπόψιν ότι είναι κάτι τελείως αποκομμένο από τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά τσιγάρα με το δικό της ατομάιζερ, τα δικά της φιλτράκια κτλ.
 
 Αυτό το κενό ήρθε να καλύψει η λεγόμενη mini pipe. Η Mini Pipe παίρνει ατομάιζερ από οποιοδήποτε Pen Style ηλεκτρονικό τσιγάρο (Janty Kissbox Classic, DSE 801, Sedansa Diva, RN 4072 κτλ.) και επίσης παίρνει φιλτράκια από Pen Style (λογικό έ;)
 
 Την αγόρασα από την αγγλική smokejuice. Το μέγεθός της ειναι πολύ μικρό για πίπα, ιδίως αν τη συγκρίνει κανέις με την 601. Έχει ελαφρύ τράβηγμα αλλά αυτό ρυθμίζεται: Όσο πιο πολύ βιδώνετε το ατομάιζερ πάνω στο σώμα της πίπας, τόσο πιο ελαφρύ γίνεται το τράβηγμα. Δεν ξέρω πώς το βλέπετε εσείς αλλά σ' εμένα το σκεπτικό φαίνεται ανάποδο και στην αρχή την πάτησα βιδώνοντας σφιχτότερα το ατομάιζερ για να πάρω πιο "σφιχτή" τζούρα αλλά κατέληγα στο αντίθετο αποτέλεσμα.
 
 Τη συσκευή την είχα πάρει ως αντικαταστάτη του EVO, για όταν βρισκόμουν σε χώρους με δυνατό ήχο γιατί ως γνωστό το EVO έπαιρνε μόνο του μπροστά από τις δονήσεις (τώρα έχουν βγει γι' αυτό καινούργιες μπαταρίες με πιο "αναίσθητο" διακόπτη). Πραγματικά για τη δουλειά αυτή ήταν μια χαρά. Ο αυτόματος πνευματικός διακόπτης της δεν έπαιρνε μόνος του μπροστά και δούλευε απροβλημάτιστα.
 
 Η μίνι πίπα παράγει μπόλικο ατμό και σ' αυτό το θέμα νομίζω ότι θα ικανοποιήσει πολλούς. Επίσης το χτύπημα στο λαιμό γίνεται αισθητό αλλά εδώ έχω κάποιες ενστάσεις. Με τη χρήση ο ατμός γίνεται κάπως "άγριος" (τουλάχιστον για το δικό μου λαιμό) και δεν μπορώ να πω ότι με ευχαριστεί η γεύση του.
 
 Το φιλτράκι της (από Pen Style είπαμε) χωράει ένα ολόκληρο ml και κρατάει αρκετά περισσότερο από τα σούπερ μίνι ηλεκτρονικά τσιγάρα. Μην περιμένετε όμως ότι θα το "στεγνώσετε" ποτέ μέχρι τέλους. Κάπου στα 2/3 του ωφέλιμου υγρού θα καταναλωθούν αλλά το υπόλοιπο θα μείνει κολλημένο στην κορυφή του πολυεστέρα και δε θα φτάσει ποτέ στο ατομάιζερ. Και πάλι όμως η αυτονομία της σε "καύσιμο" είναι μεγαλύτερη από τα σούπερ μίνι.
 
 Η μπαταρία (250 mAh) βρίσκεται κοντά στα επίπεδα του EVO (220 mAh), ίσως να κρατάει λίγο παραπάνω αλλά δεν έχει τη σταθερότητά του. Όσο ο χρόνος περνάει οι τζούρες γίνονται πιο ασθενικές - κρύες και λιγότερο απολαυστικές.
 Τώρα που είπα "κρύες" πρέπει να πω ότι συνήθως χρειάζεται μια μικρή προθέρμανση για τη σωστή τζούρα. Η πρώτη είναι συνήθως κρύα, από τη δεύτερη και μετά τα πράγματα διορθώνονται αρκετά.
 
 Έχω την μίνι πίπα τώρα για πάνω από δίμηνο και ο σκοπός της συνεχίζει να είναι αυτός για τον οποίο αγοράστηκε: αντικαταστάτης του EVO στα υπερθορυβώδη περιβάλλοντα. Το ένα ατομάιζερ, παρά τη μικρή χρήση του, έχει χάσει αρκετή από την απόδοσή του και το αντικατέστησα.

Και ένα ευτράπελο κατά τη χρήση της είναι ότι όταν τραβάς τη τζούρα, το λαμπάκι της φέγγει αρκετά και ιδιαίτερα στην περιοχή πάνω και ανάμεσα από τα μάτια ακριβώς στο κέντρο του μετώπου. Εκτός του ότι δίνει μια απόκοσμη όψη (ιδώς στο μισοσκόταδο), φαίνεται σαν να σε σημαδεύει κάποιος με κανένα περίεργο όπλο.  :))  Αυτό βέβαια διορθώνεται εύκολα βάζοντας τον αντίχειρα από πάνω ώστε να καλύπτει το σημείο που βγαίνει το πολύ φως.
 

 

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 16, 2011, 15:34
Παρακάτω παραθέτω ένα video review όπου μπορείτε να δείτε το προϊόν και να ακούσετε και τη γνώμη του Parked (που την εκθειάζει).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PeQ_jkjTOYo[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2011, 15:34 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 25, 2009, 20:32 »
Υπενθυμίζω τι είχα γράψει στο παλιό φόρουμ όταν την πρωτοπήρα:

Λοιπόν...
Πρώτες εντυπώσεις....

Το πακέτο από την smocejuice.co.uk ήρθε σήμερα. Πολύ γρήγορη αποστολή (η παραγγελία έγινε στις 29, και μεσολάβησε και 3ήμερο) και φτηνά μεταφορικά (5 λίρες).

Το ίδιο το πακέτο ήταν το "Mini Pipe ECO Kit", το οποίο σύμφωνα με το site είναι το ίδιο ακριβώς πακέτο με το starter kit, αλλά χωρίς τα "άχρηστα" κουτιά/πακέτα...
Και καλά για το περιβάλλον (λιγότερα σκουπίδια). Τριχες κατσαρές λέω εγω! Κάνει μπάμ πως εχουν αγοράσει τα εξαρτήματα bulk και το πουλάνε ετσι!!! Οχι πως με νοιάζει, αλλά μην μας περνάνε και για ηλίθιους.
Α, και ενα από τα "αχρηστα"¨που δεν συμπεριλαμβάνονται είναι το... manual!

Anyway... Αφου γκρίνιαξα, πήρα την mini pipe στα χέρια μου. Πράγματι είναι παιχνίδι! Αλλά με την καλή έννοια....
Ειναι μικρή, κομψή και πάρα πολύ ελαφριά! Σίγουρα μοιάζει κάπως "γυναικεία", αλλά αν αποδίδει καλά και φχαριστιέμαι άτμισμα, ας είναι και ροζ με μικρά πόνυ ζωγραφισμένα!!!

Θα την δουλεψω και 1-2 μερες, και θα βγαλω τελικό συμπέρασμα. Η πρωτη εντύπωση πάντως είναι πολύ καλη


Μετά από..... 22 μέρες χρήσης (ας είναι καλα ο Atmos που μου το θυμισε, αλλιώς... ;D), οι εντυπώσεις παραμένουν καλές!
Πλούσιος ατμός, ικανοποιητικό χτύπημα στο λαιμό, αξιοπρεπέστατη διαρκεια μπαταρίας.

Δεν έχω να προσθέσω και πολλά στο review του Atmos, εκτός από μερικά μικρά points:

A) Παρότι είναι αρκετά ευχρηστο "εργαλείο" το καπάκι που καλύπτει την μπαταρία θα σας σπάσει τα νευρα, ειδικά αν την μεταφέρετε σε τσέπη! Εχει μια τάση να φευγει πολύ ευκολα. Εγω έλυσα κάπως το πρόβλημα παίρνοντας μια πένσα και σπρώχνωντας προς τα κάτω τα 2 "δοντάκια" που το κλειδώνουν.  Αλλά και πάλι η βελτιωση ήταν μικρή. Την κουβαλάω λοιπόν σε ενα υφασμάτινο pouch (που είχα από ενα παλιό ζευγάρι γυαλιά μου) μαζί μα την εξτρα μπαταρία και το υγρό, και ξένοιασα.

Β) Τα δικά μου atomiser επιμένουν και δουλευουν άψογα. Δεν εχω παρατηρήσει ακόμα κάποια δυσλειτουργία, και ας δουλευουν στο φουλ για τουλάχιστον 8 ωρες την ημέρα (στο γραφείο χρησιμοποιώ μόνο την mini pipe). Φυσικά βέβαια καθαρίζονται κάθε βράδυ, και τα χρησιμοποιώ εναλλάξ μια μέρα το ένα, μια το άλλο.

Γ) Η μπαταριες θέλουν αυστηρά 4 ωρες φόρτιση, ειτε πρασινίσει το λαμπάκι του φορτιστή είτε όχι. Με μια από τις 3 μπαταρίες που εχω εκανα το πείραμα να την χρησιμοποιώ με το που πρασίνιζε ο φορτιστής, και η απόδοσή της εχει πεσει κατα πολύ. Οι άλλες 2 με βγάζουν άνετα 3-3,5 (και πολλές φορες και 4) ώρες, παρουσιάζοντας φυσικά το πρόβλημα που αναφέρεται παραπάνω, το ότι δηλαδή οι τζόυρες γίνονται λίγο πιο "ασθενικές" προς το τελευταίο μισάωρο (αν και "ενοχλητικά" κρύες είναι στην ουσία μονο οι 4-5 τελευταίες τζούρες)

Δ) Αν είστε λάτρης της "κοφτής" τζούρας μην το πάρετε! Για να βγάλει τον πλούσιο καπνό που μπορεί, η mini pipe θέλει αργες και σταθερές εισπνοές.

Ε) Το πρόβλημα του "αγριου" ατμού μετά από πολύ χρήση λύνεται με απευθείας drip μιας-δυο σταγόνων υγρού κατευθείαν στο atomiser.
Επίσης οταν το cartridge φτάσει περίπου στην μέση της χρήσης του το "σκαλίζω" λιγάκι με μια οδοντογλυφίδα/συνδετήρα. Ετσι το υγρό κυκλοφορεί κάπως καλύτερα και καταναλώνει παραπάνω υγρό.

ΣΤ) Παρότι μπορείτε να την καπνίσετε χωρίς να την κρατάτε δεν το συστήνω. Οταν τα cartridges ζεσταθούν γίνονται πιο "μαλακά", με αποτέλεσμα αν κάνετε καμμια απότομη κίνηση να μείνετε με.... το cartridge στο στόμα και την πίπα  στο πάτωμα. 2 φορές πάντως που την πάτησα έτσι (αν εξαιρέσεις πως έψαχνα το ^%$#^**$ καπάκι   :angry_orange:) η πίπα δεν έπθε ούτε γρατζουνιά.

Σε γενικές γραμμες πρόκειται για μια πολύ καλή αγορά. Ποιοτικό atomiser (φτου μην το ματιάσω!), καλή διαρκεια μπαταρίας (και μιλάμε για συνεχή χρήση), γερή ποιότητα κατασκευής. Δεν επηρεάζεται με τίποτα, ουτε από τους δυνατους ήχους, ούτε από τον δυνατό αέρα πράγμα που την κάνει ιδανική για club ή για εξωτερικούς χώρους.
Παροτι δεν είναι τόσο "διακριτική" όσο ενα mini, δεν είναι και γκουμούτσα, οπότε μπορείτε να την καπνίσετε χωρίς να μοιάζετε με καραβοτσακισμένο ναυτικό.  :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 26, 2009, 00:44 »
Ωραίος, undertaker. Οι λεπτομέρειες που ανέφερες είναι σημαντικές και κάνουν και τη διαφορά.
Για το καπάκι έχεις δίκιο, έχει πολύ χαλαρό κλείσιμο όντως. Κι εγώ το έψαχνα αρκετές φορές.
Για τη φόρτιση των μπαταριών θα το έχω υπόψιν. Πάντως δεν υπάρχει κίνδυνος υπερφόρτωσης. Αρκετές φορές έχω ξεχάσει την μπαταρία στην πρίζα για 12 ώρες κα δε συνέβη τίποτα. Ούτε καν ήταν ζεστός ο φορτιστής πράγμα το οποίο σημαίνει ότι οι ποσότητες του ρεύματος που διοχετεύονται (και όταν) από εκεί και πέρα είναι μόνο και μόνο για λόγους συντήρησης.
Στο tip με το στάξιμο έχεις δίκιο, όντως μαλάκωσε η αίσθηση του ατμού.
Τα ατομάιζερ είναι σίγουρα καλύτερα από του Janty Kissbox που είχα.

Να σε ρωτήσω:
1. Γεμίζεις φιλτράκια ή χρησιμοποιείς έτοιμα; Αν ναι, τι υγρό χρησιμοποιείς συνήθως;
2. Πώς καθαρίζεις το ατομάιζερ της Mini-Pipe;




Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 26, 2009, 11:03 »
Να σε ρωτήσω:
1. Γεμίζεις φιλτράκια ή χρησιμοποιείς έτοιμα; Αν ναι, τι υγρό χρησιμοποιείς συνήθως;
2. Πώς καθαρίζεις το ατομάιζερ της Mini-Pipe;

1. Πάντα υγρό. Ποτέ δεν ευχαριστήθηκα ατμισμα με ετοιμα φιλτράκια. Από υγρά χρησιμοποίω της Nobacco (δεν μου πολυάρεσε στην πίπα αλλά βγάζει τον πιο πολύ ατμό), το ECOpure (το οποίο είναι κατα την γνώμη μου ιδανικό σε σχέση γευσης/ατμου) και δοκίμασα μια φορά και το Janty με βανίλια το οποίο όπως το πήρα το πέταξα! Χάλιαααααααα... :P

2. Παίρνω χαρτί κουζίνας, το κάνω κύλινδρο και το βάζω μέσα στο στέλεχος της πίπας ώστε να ακουμπάει το ατομάιζερ. Την αφήνω μετά όλο το βράδυ γυρισμένη πρός τα κάτω. Το πρωί αφαιρώ το χαρτί (το οποίο εχει κυριολεκτικά μουλιάσει!) και με λιγο χαρτί βρεγμένο σε οινόπνευμα καθαρίζω και τις εγκοπές από την μερια του ατομάιζερ που βιδώνει στην μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 05, 2009, 12:32 »
@Undertaker 
Συγκριτικα μεταξυ Nobacco Prestige και intellicigEVO με ποιο απο τα δυο μοιαζει η Mini-Pipe ??
Εννοειται πως δεν μιλαω για εμφανιση  :) αλλα για αίσθηση και τροπο ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 05, 2009, 13:23 »
Καμία απολύτως σχέση με το EVO. Δε μοιάζουν σε τίποτα. Το EVO είναι πολύ πιο μαλακό στο λαιμό (με καλό throat-hit όμως) και κάπως πιο σφιχτό στο τράβηγμα.
Το Prestige δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 05, 2009, 17:44 »
Αυτο ειναι που δεν μου πολυαρεσει στο EVO το σφιχτο τραβηγμα.Του prestige ειναι τελειως χαλαρο το τραβηγμα που χρειαζεται και το προτιμω σαυτο τον τομεα

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 05, 2009, 21:43 »
Εν σχέση με το Prestige είναι ενα κλικ πιο σφιχτό τράβηγμα. Απο παραγωγή ατμου καμμια σχεση! Και τα 2 υστερουν εν σχεση με την πίπα.
Οσο αφορά το throat hit, ειναι λίγο πιο "σκληρή" στον λαιμό (ειδικά με pg υγρα) αλλά οχι σε βαθμό που γίνεται ενοχλητικη.

Παντως μεταξύ evo & prestige φέρνει λίιιιιιιιγο πιο πολύ στο prestige.

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 06, 2009, 14:56 »
Thx για τις πληροφοριες taker :thumpup:
Ποσο καιρο την εχεις??Ειχες κανενα προβλημα με μπαταριες,atomiser κτλ??
Ρωταω και σενα Λευτερη
Και κατι ακομα δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο smokejuice.Τα μεταφορικα ποσο εχουν??

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 06, 2009, 15:19 »
Εγώ την έχω κάπου δυόμιση μήνες τώρα. Όπως είπα το ένα ατομάιζερ έχει χάσει κάπως την απόδοσή του. Τη χρησιμοποιώ όμως μόνο περιστασιακά.
Τα μεταφορικά ήταν 5 €.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 06, 2009, 16:37 »
Στον  ένα μηνα που την εχω εγω πάντως δεν μου εχει βγαλει απολύτως κανένα πρόβλημα. Ουτε οι μπαταρίες ουτε τα ατομάιζερ.
Την χρησιμοποιούσα πιο πολύ στο γραφείο, οπότε για 8 ώρες δουλευε στο φουλ.

... αυτα βεβαια μέχρι που πήρα το black line, και τωρα σιγα σιγά εχει αρχίσει να μαζευει σκόνη.  :))

Ειναι όμως πολύ αξιόπιστο εργαλείο.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 10:39 »
Τελικά Under και Ατμε, ειστε ακομα ευχαριστημένοι απο την mini pipe;
Την εχουν βγαλει σε καλη τιμη και σκεφτομαι να την χτυπησω.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 10:54 »
Τελικά Under και Ατμε, ειστε ακομα ευχαριστημένοι απο την mini pipe;
Την εχουν βγαλει σε καλη τιμη και σκεφτομαι να την χτυπησω.

Μεταξύ BL, Stick, και Npro, την δικιά μου την εχει ψιλοφάει το μαυρο σκοτάδι, αλλά παραμένει στην "συλλογή" μου σαν μια πολύ καλή και αξιόπιστη λύση.....

Εγω θα δοκίμαζα πάντως την manual έκδοση (την έχει στο site της eastmall)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 13:59 »
Μία από τα ίδια με διαφορές στις λεπτομέρειες.
Μεταξύ NPro-XL, M401 και Mini-Turbo την έφαγε το σκοτάδι αλλά παραμένει μια αξιόπιστη λύση.
Και η αυτόματη μια χαρά λειτουργεί αλλά αφού ως πίπα θα την κρατάς έτσι κι αλλιώς την ώρα που ατμίζεις, όντως είναι καλή λύση η manual.

Αποσυνδεδεμένος manosz

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni Pipe ή Lady Pipe
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 07, 2009, 19:44 »
Γειά σας .
Ειναι το πρώτο μου post , και θέλω να σας ευχαριστήσω γιατι το forum, με μαζεμένες τις εμπειρείες όλων των μελών , βοηθάει πολύ τους καινούριους στην προσπάθεια κοψίματος του κ.τ. που επιχειρούν.
Προσωπικά , ατμίζω με Mini pipe και Ruyan Pipe .Μήπως γνωρίζετε αν για τη Mini-Pipe μπορούμε να βρούμε στο εμπόριο κάποια δυνατότερη επαναφορτιζόμενη μπαταρία ??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34015 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59849 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12