vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #255 στις: Απριλίου 16, 2012, 04:07 »
ενω στην αρχη μου αρεσε η βαρβαρα.. :-[   :tongue_smilie: τωρα δεν την πολυσυμπαθω.

δεν την εχω δοκιμασει κ σε καμμια μιξη.
εχω κολλησει με την καμηλα... ειναι αστερι.. ;) , αλλα θελω βιρτζινια ρε γμτ.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #256 στις: Απριλίου 16, 2012, 20:09 »
Χρόνια Πολλα σε όλους!! Επιτέλους εκανα ένα σούπερ ζουμακι και είπα να το μοιραστώ:

Σε 4ml
4 στ κερασι
1 στ καραμελα
2 στ λεμόνι (απο το κίτρινο μπουκάλι)
2 στ γλυκοζη

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #257 στις: Απριλίου 16, 2012, 20:13 »
Παιδια καμία συνταγή για τα υλικά που έχω καλη???

Φρούτα:
Green apple
Cherry
Strawberry
Melon

Γλυκά:
Caramel (απλή)
Vanilla
Cinnamon cookies

Καπνικα:
Agrinio
Kapnos

Δυστυχως απο οοοολα τα παραπάνω μόνο το κερασάκι που μοιραστικα μου αρεσε. Για να με βοηθήσουν οι σεφ παρακαλω :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #258 στις: Απριλίου 16, 2012, 20:23 »
Δοκίμασε μια αναλογία του γούστου σου σε:
ΚΑΠΝΟΣ-ΒΑΝΙΛΛΙΑ
ΚΑΠΝΟΣ-ΚΕΡΑΣΙ

Θα συμφωνήσω... το ΚΕΡΑΣΙ αν και στην αρχή δεν μου άρεσε, τώρα μου αρέσει πολύ ακόμα και σκέτο, ειδικά σε ατμοποιητές LR που του δίνουν μια έξτρα ξηρότητα. Ο καλύτερος συνδιασμός του που έχω βρεί είναι με το Dark Vapure της FA.
Αντίθετα, το πράσινο μήλο, ενώ στην αρχή μου αρεσε πολύ τώρα το απεχθάνομαι... δεν ξέρω αν άλλαξε η γεύση μου ή το άρωμα....
ΚΕΡΑΣΙ :love_hearts: :love_hearts:

Επίσης δοκίμασε ΒΑΝΙΛΙΑ... ειδικά αν την αφήσεις μερικές ημέρες να κιτρινίσει το υγρό είναι πολύ καλή, προαιρετικά βάζεις και λίιιγο καραμέλα....

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #259 στις: Απριλίου 16, 2012, 20:47 »
Καντο μου λίγο πιο εύκολο βρε slammer! Δωσε μου σταγονιτσες στα 5πχ ml που να έχεις δοκιμάσει και να προτείνεις ανεπιφιλλακτα

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #260 στις: Απριλίου 16, 2012, 21:01 »
Καντο μου λίγο πιο εύκολο βρε slammer! Δωσε μου σταγονιτσες στα 5πχ ml που να έχεις δοκιμάσει και να προτείνεις ανεπιφιλλακτα
Τα γούστα αλλάζουν, για παράδειγμα, στην αρχή ήθελα πιο πολύ ΚΑΠΝΟΣ, τώρα πιο πολύ ΚΕΡΑΣΙ (αν και όπως είπα το Dark Vapure δένει πιο καλά από το ΚΑΠΝΟΣ αλλά περί ορέξεως...). Βάζω περίπου 1.5 σταγόνα/ml στο σύνολο οπότε:
Στα 10 ml, αφού σου αρέσει το κεράσι, βάλε 10 κεράσι και 5 καπνός ώστε να πάει πιο πολύ στο φρούτο (κάπου εκει ατμίζω τελευταία), αλλά αυτό είναι πολύ υποκειμενικό.
Για ΚΑΠΝΟΣ-ΒΑΝΙΛΙΑ, του ταιριάζει το πιο καπνικό 11+4 είναι καλά.
Για τη ΒΑΝΙΛΙΑ-ΚΑΡΑΜΕΛΑ, βάλε 11+4 σταγόνες, αλλά θα πρέπει να το αφήσεις να κιτρινίσει, αλλάζει πολύ γεύση η βανίλια.
Μπορείς φυσικά να τα κάνεις πιο ελαφριά στο άρωμα αν σου φαίνονται πολύ έντονα.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #261 στις: Απριλίου 16, 2012, 21:46 »
Απο παλιο σου post εκανα καπνο βανιλια. στα 4ml 4kapnos 1 vanilla, τσιγαρισια γεύση αλλα η βανιλια κουκουλωνεται, 4 kapnos 2 vanilla η βανιλια το ισοροπει αλλα βγάζει κάτι σαν βουτυριλα. Λογικά στα 10ml 9 kapnos 3 vanilla πρεπει να ειναι καλο. Αλλα πριν το δοκιμάσω θα αφησω το 4+2 στα 4ml να ξεκουραστεί σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #262 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:21 »
Δυναμώνει η βανίλια όταν μείνει λίγες ημέρες (δεν ξέρω γιατί συμβαίνει ειδικά σε αυτό το άρωμα). Στην αρχή που την είχα δοκιμάσει σκέτη στη 1 σταγόνα/ml μου φάνηκε πολύ ασθενική και έριξα σχεδόν άλλο τόσο για να μου έρθει η γεύση, που μοιάζει αρχικά με την καραμέλα βουτήρου. Σε λίγες ημέρες το υγρό κιτρίνισε αρκετά και δυνάμωσε το άρωμα πέρνωντας την χαρακτηριστική γεύση της βανίλιας, ήταν όμως τόσο δυνατό που έπρεπε να το αραιώσω με τουλάχιστον 5-6ml βάσης για να έρθει σωστά. Το 4:1 με το ΚΑΠΝΟΣ πρέπει να είναι αρκετό, μη δυναμώσεις τη βανίλια αν δεν περάσουν μερικές ημέρες.... 

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #263 στις: Απριλίου 16, 2012, 22:42 »
Έκανα πριν 2 μέρες το εξής:

Σε 5 ml (1 ml mist 2% niko, 3 ml mist 0%, 1 ml thunder 0% αυτή είναι εξάλλου η αναλογία πο ατμίζω εδω και καιρό),

4 σταγόνες καραμέλα
2 σταγόνες βανίλια
2 σταγόνες φράουλα

Παιδιά, είναι απόλαυση!!!! Στο επόμενο σκέφτομαι να βάλω και 1 ή 2 σταγόνες φουντούκι.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #264 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:09 »
Δυναμώνει η βανίλια όταν μείνει λίγες ημέρες (δεν ξέρω γιατί συμβαίνει ειδικά σε αυτό το άρωμα). Στην αρχή που την είχα δοκιμάσει σκέτη στη 1 σταγόνα/ml μου φάνηκε πολύ ασθενική και έριξα σχεδόν άλλο τόσο για να μου έρθει η γεύση, που μοιάζει αρχικά με την καραμέλα βουτήρου. Σε λίγες ημέρες το υγρό κιτρίνισε αρκετά και δυνάμωσε το άρωμα πέρνωντας την χαρακτηριστική γεύση της βανίλιας, ήταν όμως τόσο δυνατό που έπρεπε να το αραιώσω με τουλάχιστον 5-6ml βάσης για να έρθει σωστά. Το 4:1 με το ΚΑΠΝΟΣ πρέπει να είναι αρκετό, μη δυναμώσεις τη βανίλια αν δεν περάσουν μερικές ημέρες....

Oops το εκανα είδη :(

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #265 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:16 »
Εντάξει, δεν τρέχει τίποτα.... αν σου φανεί πολύ η βανίλια στο 4+2 φιάχνεις μετά 4ml με ΚΑΠΝΟΣ, το ανακατεύεις με το παλιό και πέρνεις τελικά 8+2....
Αρκεί να σου αρέσει ο συνδυασμός... :bye:

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #266 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:21 »
τωρα δλδ που τα εχει η νομπακο...8α ειναι ετοιμα η πρεπει να παιζουμε με τισ σταγονες?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #267 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:24 »
DIY είναι και από Nobacco.... δηλαδή, βάσεις και αρώματα...
Υπάρχουν όμως και έτοιμα υγρά AtmosLab αλλά εκεί δεν έχει συνταγές.... που είναι το θέμα μας...

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #268 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:40 »
DIY είναι και από Nobacco.... δηλαδή, βάσεις και αρώματα...
Υπάρχουν όμως και έτοιμα υγρά AtmosLab αλλά εκεί δεν έχει συνταγές.... που είναι το θέμα μας...

για να καταλαβω...πας καταστημα ,αγοραζεις,δε δοκιμαζεις,γεμιζεις, ατμιζεις?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #269 στις: Απριλίου 16, 2012, 23:54 »
Αν ρωτάς γι εμένα, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ πριν αγοράσω γιατι αγοράζω μέσω δικτύου. Κάποια αρώματα που δεν μου άρεσαν είτε τα αντάλλαξα είτε τα χάρισα.... :))
Απ' ότι ξέρω όμως στη zerobacco και αλλού, πάς με εναν dripping ατμοποιητή και μπορείς να δοκιμάσεις έτοιμα υγρά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175736 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix