vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
dvelev, myiorgos, grag, Jorge, tibolaso, vasim, athanasiosm

Twitter

Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #210 στις: Απριλίου 05, 2012, 03:22 »
παιδες εχω τα εξης

βαση mist
choco premium
caramela
Φραουλα
καπνος
λατακια

βγαινει κανενα καλο καπνικο με αυτα?
οι δοκιμες μου δεν με ενθουσιασαν  :-\

Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #211 στις: Απριλίου 06, 2012, 01:47 »
παιδες εχω τα εξης

βαση mist
choco premium
caramela
Φραουλα
καπνος
λατακια

βγαινει κανενα καλο καπνικο με αυτα?


οι δοκιμες μου δεν με ενθουσιασαν  :-\

καπνος με καραμελα ,
choko με φραουλα
χτυπα καλά :fight_fryingpan: το μιγμα η χρησιμοποίησε μικροκυμάτων,στην vg δεν διαλύονται τόσο εύκολα όπως στην vg

λατάκια δεν έχω δοκιμάσει

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #212 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:24 »
Ωπα Αλέξανδρε για καντο μας λιγο λιανο αυτό.  Micro τα ζουμιά?? Γιατί?? Πόση ώρα, σε πόσα watt/σκαλα?? 

Επίσης πόση ώρα πρέπει να τα κοπανάς για να δέσουν??  Μόνο στη VG αυτά?  Εγώ που κάνω βάση 75PG/25VG ισχύει το ίδιο??

Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #213 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:49 »
Ωπα Αλέξανδρε για καντο μας λιγο λιανο αυτό.  Micro τα ζουμιά?? Γιατί?? Πόση ώρα, σε πόσα watt/σκαλα?? 

Επίσης πόση ώρα πρέπει να τα κοπανάς για να δέσουν??  Μόνο στη VG αυτά?  Εγώ που κάνω βάση 75PG/25VG ισχύει το ίδιο??

στην ουσια τα ζεσταίνεις λίγο για να γίνει γρήγορα η ομογενοποίηση,ανάλογα με τον φουρνο 3-7 δεύτερα.κάπου έχει αναφερθεί απο τον καλλιτέχνη η διαδικασία.
εγω προσωπικά ανακατεύω καλά,φραπεδιάζω για 3-4'' και αφήνω 1 ημέρα

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #214 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:50 »
Πάντως παιδιά όσο και να έχω προσεγγίσει κάτι που να ατμίζεται και να μου αρέσει ακόμα δεν μπορώ με τπτ να συγκρίνω αυτά που κάνω εγώ με τα έτοιμα δυστυχώς.  Στην αρχή νόμιζα φταίει η γλυκαδα, βρήκα λύση να το κάνω και σιρόπι, αλλά πάλι νιώθω ότι κάτι κάτι τους λείπει.  Δεν έχουν χαρακτήρα ρε παιδί μου, δεν είναι γεμάτα, τους λείπει σώμα!!  Δεν ξέρω αν καταλαβαίνει κανείς τι εννοώ, πραγματικά.  Κάποιοι μου έστειλαν pm και μου είπαν ότι το παραψάχνω, ότι μάλλον παραείμαι απαιτητικός από ένα DIY υγρό κοκ.  Εγώ διαφωνώ!!  Είμαι σίγουρος ότι μπορεί να βγεί ένα ωραίο, γεμάτο και διαφορετικό αποτέλεσμα αρκεί να έχει κανείς  περισσότερες γνώσεις!  Εκτός από βάση και άρωμα το να βάλεις ένα γλυκαντικό πρόσθετο, κάτι για την οξύτητα και κάτι το γέμισμα και το δέσιμο δε νομίζω ότι είναι και πολύ μεγάλο πρόβλημα. 

Νομίζω θέλω να δοκιμάσω το MTS και λεμόνι από το κίτρινο μπουκάλι (η μάνα μου το έλεγε λεμόντουζου χαχαχα).  Να ρωτήσω λοιπόν MTS ξέρει κανείς που και αν βρίσκω στη Θεσσαλονίκη??  Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι όοοολοι τόσο αρνητικοί για τα πρόσθετα πραγματικά!  Απ' ότι διάβασα το MTS δίνει σώμα, κάνει καλύτερο ντουμάνι και δένει καλύτερα τα αρώματα ενώ το λεμόνι αναδεικνύει περισσότερο τα αρώματα σωστά τα διάβασα, ξέρει κανείς??

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #215 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:54 »
Αν φτιάξεις ενα υγρό και το αφήσεις μια βδομάδα θα είναι ττελειως διαφορετικό! μετα απο ένα μήνα και πάλι θα ειναι ΠΟΛΥ πιο γεμάτο! Και θα πλησιάζει κατα πολυ τα έτοιμα! Τωρα βεβαια αυτοι εχουν τον τρόπο ίσως να επιτυγχάνουν αυτήν τη διαδικασία ωρίμανσης είτε με πρόσθετα που δεν τα ξέρουμε ή με αλλους τρόπους.
Κατ εμέ ομως, η κύρια διαφορά ειναι και πάλι στην ωριμανση! Το πώς επιτυγχάνεται όμως...... 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #216 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:18 »
Παράθεση
Νομίζω θέλω να δοκιμάσω το MTS και λεμόνι από το κίτρινο μπουκάλι (η μάνα μου το έλεγε λεμόντουζου χαχαχα).  Να ρωτήσω λοιπόν MTS ξέρει κανείς που και αν βρίσκω στη Θεσσαλονίκη??  Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι όοοολοι τόσο αρνητικοί για τα πρόσθετα πραγματικά!  Απ' ότι διάβασα το MTS δίνει σώμα, κάνει καλύτερο ντουμάνι και δένει καλύτερα τα αρώματα ενώ το λεμόνι αναδεικνύει περισσότερο τα αρώματα σωστά τα διάβασα, ξέρει κανείς??

Σε καπνικά αρώματα, μία μικρή ποσότητα MTS και φυσικά ωρίμανση 5+ ημερών δίνει όντως μία πιο γεμάτη τζούρα, αίσθηση πυκνού καπνού και αναδεικνύει τις νότες του καπνού. Σε μη καπνικές γεύσεις, δεν μου έδωσε απολύτως τίποτα εκτός από αλλαγή στο χρώμα του υγρού! Λεμόνι δεν έχω δοκιμάσει να βάλω, αλλά έχω δοκιμάσει amaretto, Grand Marnier και Brandy Henessy. Με τα αλκοολούχα, ανακατεύω το άρωμα με το ποτό, το αφήνω 2 μέρες να εξατμιστεί το αλκοόλ και μετά το προσθέτω σε βάση. Το Grand Marnier με το πορτοκάλι και τη σοκολάτα του καλλιτέχνη, α π ο γ ε ι ώ ν ε τ α ι !!!

Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #217 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:24 »
από πρόσθετα και τι δεν υπάρχει! :wall:
προσωπικά τα υγρά μου τα προτιμώ "καθαρά"

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #218 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:52 »
..συνατμιστες σορρυ αν ειμαι λιγο off-topic , αλλα εχω ενα μπουκαλακι vanilla απο zerobacco (εχθες το πηρα) και δεν μου αρεσει ουτε σκετο ουτε μεσα σε αλλα,(γουστα ειναι αυτα), μονο μερικες σταγονες λειπουν..οποτε θα ηθελα να το ανταλλαξω με κατι αντιστοιχο π.χ Φουντουκακι (τελειο)!! , Καμιλα, ή Μπεμπεκα ετοιμο,... ξερετε αν τα παιδια στο μαγαζι θα μου το αλλαζαν μια που ανοιξα την ασφαλεια απο πανω??... :-\    οποια βοηθεια δεκτη !! ευχαριστω!!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #219 στις: Απριλίου 06, 2012, 13:56 »
Για τη βανίλια, επειδή το ίδιο είχα πάθει και μετά άλλαξα γνώμη 180 μοιρες, φτιάξε ένα μπουκαλάκι και άσε το για 4-5 ημέρες (ή αν είναι ηδη ετοιμο, πάλι αφησε το μερικές ημερες μεχρι να σκουρηνει το χρωμα του) και δοκιμασε το πάλι.
Αν και τότε δεν σου αρέσει (αλλάζει φοβερά πολύ και προς το πολύ καλό) τότε αντάλλαξε το...


Αν έχει ήδη σκουρήνει, τοτε ΟΚ, αντάλλαξε το...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2012, 14:04 από panos »

Αποσυνδεδεμένος IAPETTOS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #220 στις: Απριλίου 06, 2012, 14:04 »
σεβαστη η γνωμη σου φιλε μου, αλλα δεν το αντεχω καθολου, μου βγαζει κατι πολυ "γλυφο" πωσ να το πω..  Ξερεις αν καπου εδω μεσα στο φορουμ εχει μερος μονο για ανταλλαγες??.. Σ'ευχαριστω για την απαντηση.. οβερ!!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #221 στις: Απριλίου 06, 2012, 21:48 »
Για τη βανίλια, επειδή το ίδιο είχα πάθει και μετά άλλαξα γνώμη 180 μοιρες, φτιάξε ένα μπουκαλάκι και άσε το για 4-5 ημέρες (ή αν είναι ηδη ετοιμο, πάλι αφησε το μερικές ημερες μεχρι να σκουρηνει το χρωμα του) και δοκιμασε το πάλι.
Αν και τότε δεν σου αρέσει (αλλάζει φοβερά πολύ και προς το πολύ καλό) τότε αντάλλαξε το...


Αν έχει ήδη σκουρήνει, τοτε ΟΚ, αντάλλαξε το...

Όταν 'κιτρινίσει' η βανίλια... είναι πεντανόστιμη!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #222 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:28 »
Είχα κάνει βανίλια πριν 3 μέρες. Χθές άτμισα πρώτο ml και είχα την άποψη ότι δεν μου άρεσε και τόσο πολύ.
Σήμερα είχα αποφασίσει να το αναμείξω με κάτι άλλο για να μην πετάξω το υγρό, διάβασα το νήμα εδώ και παρατήρησα ότι και το δικό μου υγρό έχει αρχίσει να σκουραίνει. Το δοκίμασα λοιπόν και μου άρεσε πάρα πολύ. Έχει αρχίσει να σπάζει αυτό το δυνατό άρωμα της βανίλιας, που αρχικά δε μου είχε θυμήσει βανίλια αλλά καραμέλα!!! Αυτή τη στιγμή που το ατμίζω μου θυμίζει παγωτό βανίλια!! Θα το αφήσω άλλες δύο μέρες.

Το σίγουρο είναι ότι έχει γίνει πολύ πιο νόστιμο, και πλέον ατμίζεται και μόνο του!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #223 στις: Απριλίου 07, 2012, 00:45 »
Κατά τύχη μου προέκυψε μια συνταγή πολύ ευχάριστη...
Γενικά, πάντα έχω ένα tank με 20αρι ΚΑΠΝΟΣ, για τις "δύσκολες" ωρες (γενικά ο ΚΑΠΝΟΣ μου πέφτει "σκληρός" στη γεύση και δεν τον πολυατμίζω) και έτυχε να αλλάξω το τανκ με την αγαπημένη μου βανίλια. Μέχρι να αλλάξει η γεύση άτμιζα ένα μίγμα ΚΑΠΝΟΣ-Βανίλια που κάποια στιγμή μου φάνηκε εξαιρετικό. Τελικά σε μια αναλογία ΚΑΠΝΟΣ:ΒΑΝΙΛΙΑ 2:1 είναι πολύ καλό, "μελώνει" την σκληράδα του Καπνού χωρίς να ξεφεύγει από το καπνικό.
Δοκιμάστε σε 10ml:
10 σταγόνες KΑΠΝΟΣ
3-5 σταγόνες ΒΑΝΙΛΙΑ

επίσης, για όλη μέρα κάτι γλυκό αλλά όχι μπουχτιστικό, σε 10ml:
10 σταγόνες ΒΑΝΙΛΙΑ
2-4 σταγόνες ΚΑΡΑΜΕΛΑ

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνταγές για DIΥ υγρά από ATMOS Lab
« Απάντηση #224 στις: Απριλίου 09, 2012, 03:54 »
Βαρβάρα 4 σταγόνες στα 10ml σούπερ.

2 Φωτία και 5 Βανίλια, τρομερό. Μου το πρότεινε κάποιος μια μέρα που πήγα στη zerobacco και δεν τον ξαναείδα ποτέ (είπε 4 σταγόνες), ο καλλιτέχνης ήταν, δεν ξερω!

Το Φωτιά το φοβόμουν λόγω μυρωδιάς στο μπουκάλι αλλα τελικά είναι εκπληκτικό καπνικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix