vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, ZoeM, manoslykos, pirate, bloodlessz, yorgoss

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1560 στις: Ιουνίου 08, 2012, 22:20 »
καλσπερα...επειδη βλεπω οτι εχεις γραφτει απο τον σεπτεμβριο αν η μπαταρια σου ειναι απο τοτε τοτε να ξερεις οτι δεν υποστηριζει ατμο-καρτο κατω απο 2Ω και εσυ αυτο που του βαζεις ειναι 1.5Ω.απο τον δεκεμβριο και μετα βγηκε η αναβαθμιση της giant που υποστηριζει και 1.5Ω και πανω.αν δεν εχεις απο τοτε την μπαταρια αλλα απο τον δεκεμβριο και μετα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει.παντως για να μην πεταξεις το καρτο και μεχρι να βρεις αλλο μπορεις να κοψεις το μαυρο καλωδιο που φαινεται στο καλαμακι και να γινει 3Ω αλλα δεν θα καταλαβαινεις και πολλα μετα.τεσπα πες μου ακριβως τι παιζει να δουμε τι φταιει...

Αποσυνδεδεμένος echelon

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1561 στις: Ιουλίου 17, 2012, 02:42 »
Μια γρήγορη ερώτηση, μιας και δεν έχω διαβάσει ολόκληρο το thread. Έχω δύο tank titan dct v2, και είναι και στα δύο πολύ δύσκολο να κάνω refil και ειδικότερα να τραβήξω προς τα έξω το carto (μέσω της μπαταρίας) . Η επιφάνεια του ατμοποιητή μοιάζει να κολλάει με τον πλαστικό δακτύλιο. Σε μία περίπτωση, ολοκαίνουργιος ατμοποιητής μου κόπηκε στα δυο, με τον κύλινδρο να μένει κολλημένος στο tank και το εσωτερικό του τμήμα (αντίσταση) να μένει βιδωμένο στην μπαταρία. Σε άλλη περίπτωση, από το τράβηγμα, μου ξεκόλλησε η μπαταρία. Τί κάνουμε γι αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1562 στις: Ιουλίου 17, 2012, 12:11 »
καλησπερα φιλε μου.καταρχας το γεμισμα γινεται αφου το εχουμε βγαλει απο την μπαταρια και οχι ενω ειναι πανω στην μπαταρια βιδωμενο.και σωστα να το εκανες μπορεις να ετρεχε υγρο πανω στην μπαταρια...τεσπα επειδη τα λογια ειναι φτωχεια και επειδη μια εικονα ειναι ιση με 1000 λεξεις (ποσο μαλλον ενα βιντεο) δες εδω και για οτι αλλο ξαναρωτας... :bye: :bye: :bye:




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2022, 05:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1563 στις: Ιουλίου 17, 2012, 20:07 »
Αλλο πράγμα λέει ο άνθρωπος :
Η επιφάνεια του ατμοποιητή μοιάζει να κολλάει με τον πλαστικό δακτύλιο.


Αποσυνδεδεμένος echelon

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1564 στις: Ιουλίου 17, 2012, 22:57 »
Ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση. Όντως δεν έχω πρόβλημα γεμίσματος. Δυσκολεύομαι να αφαιρέσω τον ατμοποιητή, και αναρωτήθηκα αν το πρόβλημα είναι γενικό ή μου έτυχε σκάρτη παρτίδα. Έχω δύο τιταν v2 σαν το ακόλουθο.

Λόγω του μεταλλικού δακτυλίου, ο ατμοποιητής μπορεί μόνο να τραβηχθεί βιδωμένος στην μπαταρία. Φυσικά μετά τον ξεβιδώνω για να γεμίσω. Υπάρχει όμως τέτοια τριβή που στην μία περίπτωση μου ξεκόλλησε τραβώντας η μπαταρία (οι σπείρες και το κουμπί ξεκόλλησαν από το σώμα της μπαταρίας), ενώ στην άλλη κόπηκε στα δύο ο ατμοποιητής (όλο το εσωτερικό του τμήμα με το σφουγγάρι, τις αντιστάσεις και τις σπείρες έμεινε βιδωμένο με την μπαταρία, και ο κούφιος κύλινδρος του έμεινε στο tank)
Κάνω κάτι τραγικά λάθος; Τι να βάλω πια, γράσο!!!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1565 στις: Ιουλίου 17, 2012, 23:23 »
οκ φιλε μου γραψε λαθος...δεν καταλαβα ακριβως το προβλημα εξαρχης.τεσπα για να βγαζεις ανετα το καρτο θα βγαζεις το πιπακι θα το γυρνας αναποδα και θα σπρωχνεις το καρτο προς τα κατω.οντως παντως ειναι πολυ δυσκολο στα συγκεκριμενα τανκακια.προσπαθησε το ετσι και πες μου... :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος echelon

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1566 στις: Ιουλίου 19, 2012, 23:22 »
To δοκίμασα. Μου σφήνωσε βέβαια το επιστόμιο μέσα στο ταννκ και χρειάστηκε να το αποσυναρμολογήσω, αλλά τουλάχιστον μπόρεσα να κάνω επαναγέμιση χωρίς να σπάσω την μπαταρία. Σε γενικές γραμμές εύστοχη η συμβουλή σου  :)  Θα δοκιμάσω με άλλο επιστόμιο, πιο στενό.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2012, 23:38 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος SAL

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1567 στις: Ιουλίου 20, 2012, 05:32 »
Κάνω κάτι τραγικά λάθος; Τι να βάλω πια, γράσο!!!

Μπορείς να λιπάνεις ελαφρά τα o-rings (όχι με γράσσο βεβαια!) με υγρό αναπλήρωσης. Εγώ το κάνω ως εξής:
Βάζω και απλώνω μια σταγόνα υγρού στο χείλος του καρτομάιζερ. Μετά το τοποθετώ στο τανκάκι "βιδωτά" χωρίς βιαστικές κινήσεις. Έτσι λιπαίνεις τα λαστιχάκια και ταυτόχρονα αποφεύγεις να τους κάνεις ζημιά γιατί κάποια καρτο είναι πολύ κοφτερά.
Εννοείται ότι δεν κρατάς το η.τ. από το τανκάκι γιατί μπορεί -αν και πολύ δύσκολα- να σου μείνει στο χέρι. Ένα επιστόμιο τύπου "vase/ming" μπορεί να λειτουργήσει σαν πάνω στοπ, αν και σε μένα δεν χρειάστηκε ποτέ. 

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1568 στις: Ιουλίου 30, 2012, 23:24 »
και μετα απο το drip tip για ευκολο επαναγεμισμα υγρου στο τανκακι απο siam-mods http://www.siam-mods.com/index.php?route=product/product&path=63&product_id=99 ηρθε ενα καινουργιο απο smoktech http://www.litecigusa.net/SmokTECH_DCT_Refill_Funnel_p/smok-dct-funnel.htm

DCT TANK διαρκεια και διαρροες
« Απάντηση #1569 στις: Αυγούστου 15, 2012, 03:30 »
Είμαι  ατμιστής εδώ και οκτώ μήνες με 5-7 ml 4 mg halo freedom  την ημέρα.
Τους τελευταίους 5 μήνες ατμιζω αποκλειστικά τον DCT  με τανκ
Μπαταρίες  mod  ego t giant  mini lava.
Λοιπόν
1 πρόβλημα (μικρό το κακό)
Αλλάζω ατμο κάθε 2-3 ημερες.Αυτά που ακούω ότι ο ατμο κρατά και 2 3 βδομάδες είναι λόγια του αερα.αυτος που το ισχυρίζεται δεν έχει παρά να βάλει ένα καινούργιο ατμο μετά από 4 ημέρες και να μας πει .τραβάει το ιδιο?η γεύση είναι η ίδια?? Και μην μου πείτε ότι μια χαρά είναι τι ψάχνεις αφού ο ατμό δουλευει.Ας δοκιμάσει κάποιος όπως κάνω εγώ να ανοίξει τον ατμό μετά από 4 ημέρες .
>2 Το δεύτερο πρόβλημα
είναι οι συνεχείς διαρροές. Εννοώ στο σπείρωμα των μπαταριων.Ειμαι το ανέκδοτο της παρέας να κρατάω συνεχώς ένα μαντιλάκι και να σκουπίζω καθαρίζω .
Γιατί δεν αλλάζω κατηγόρια ατμο και μένω στο dct??
Γιατί μακράν με καλύπτει τόσο από ποσότητα όσο και από τράβηγμα σε σχέση με ότι έχω δοκιμάσει.
Σκοπός του θέματος είναι να ανταλλάξουμε απόψεις για να βελτιώσουμε τις συνθήκες ατμισματος με το συγκεκριμένο ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: DCT TANK διαρκεια και διαρροες
« Απάντηση #1570 στις: Αυγούστου 15, 2012, 04:04 »
Όταν λες σε σχέση με ότι έχεις δοκιμάσει?!
Δοκίμασες κάποιον απ τους νέους clearomizer που κυκλοφορούν, όπως CE4+, T2, vivi nova v2, κλπ να δεις μήπως και άλλαζες γνώμη?!
Δεύτερον, αν είσαι λάτρης των τανκ με carto θα σου πρότεινα απλώς να αλλάξεις τανκ και από ατμοποιητές μετά να δοκίμαζες της boge ή kanger είναι κορυφή πιστεύω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 15, 2012, 05:56 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1571 στις: Αυγούστου 15, 2012, 06:00 »
και μετα απο το drip tip για ευκολο επαναγεμισμα υγρου στο τανκακι απο siam-mods http://www.siam-mods.com/index.php?route=product/product&path=63&product_id=99 ηρθε ενα καινουργιο απο smoktech http://www.litecigusa.net/SmokTECH_DCT_Refill_Funnel_p/smok-dct-funnel.htm

Πολύ έξυπνο!!  :thumpup:
Παλιότερα είχα δοκιμάσει τα DCT για λίγο αλλά τα είχα απορρίψει από άποψη γεύσης. Τώρα τελευταία τους έδωσα μια ευκαιρία ακόμα και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Μη ρωτάτε γιατί, ούτε εγώ ξέρω. Μάλλον θα άλλαξε η γεύση μου.
Αυτό που μου τη δίνει όμως κάθε φορά είναι η διαδικασία γεμίσματος. Με αυτό το drip tip όμως λύνεται το πρόβλημα.
Εύχομαι να το φέρει κάποιος και στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: DCT TANK διαρκεια και διαρροες
« Απάντηση #1572 στις: Αυγούστου 15, 2012, 06:00 »
1ο πρόβλημα
Αλλάζω ατμο κάθε 2-3 ημερες...
2ο πρόβλημα
οι συνεχείς διαρροές...
Για tank κοίταξε αυτό: http://vaping.gr/index.php/topic,10637.0.html και συνδύασε το οπωσδήποτε με κάποιον ατμοποητή  απ' αυτούς που σου πρότεινε ο Steamboy...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2022, 05:28 από Tem »

Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1573 στις: Αυγούστου 25, 2012, 03:24 »
Εδώ και δυο μέρες ατμιζω έναν dct 2,5  ωμ.
Με χαρά διαπιστώνω ότι με 5,5 βολτ lava  δεν παρουσιάζει διαρροές.
Τυχαιο?
Κανείς άλλος ??

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1574 στις: Αυγούστου 25, 2012, 03:41 »
Εμένα και με 4,2 volt σταθερά (VV by SEB) δεν μου παρουσιάζει διαρροές.
Ή, για να το πω καλύτερα, δε μου παρουσίασε ακόμα (πάνω από βδομάδα τώρα). Ένα προηγούμενο που είχα, έκανε διαρροές αλλά μετά από πολλές μέρες, ίσως και μήνα, αλλά δεν τον χρησιμοποιούσα αποκλειστικά, όπως κι αυτόν τώρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312739 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix