vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εxvape Expromizer V3

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #105 στις: Μαρτίου 29, 2018, 10:08 »
Σε καπνικά και 3becοειδή ο Hastur και σε ζήμες,φρούτα,γλυκά ο expro

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #106 στις: Μαρτίου 29, 2018, 10:17 »
στην ουσια κανω μονο καπνικα υγρα... οποτε να παω σε hastur? απλα εχω και τον siren v2 και θελω ακομα εναν Mtl για να αλλαζω...θα ειναι και δωρο απο την γυναικα... 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #107 στις: Μαρτίου 29, 2018, 10:27 »
E ναι,για καπνικά απο την στιγμή που έχεις siren 2 o berseker mini και ο hastur μένουν για εμένα απο τους καλούς made in china.
O Hastur πιστεύω είναι καλύτερος σε γεύση και ανάλυση ενώ ο berseker σε χτύπημα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2018, 10:35 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #108 στις: Μαρτίου 29, 2018, 10:31 »
οποτε καταληξαμε!!! ευχαριστω για την βοηθεια! καλημερα!!!

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #109 στις: Μαρτίου 29, 2018, 10:51 »
Έτυχε σε φίλο να είναι χαλασμένες οι σπείρες του extension της καμπάνας, με αποτέλεσμα να μην σφραγίζει καταλλήλως σε αυτή την λειτουργία. Πιστεύω ότι δεν είναι κάτι το σημαντικό και ότι σε επικοινωνία με το κατάστημα δεν θα έχει πρόβλημα αντικατάστασης του ελλατωματικού κομματιού.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #110 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:00 »
...και πως θα αποδείξει οτι δεν στραβοβίδωσε αυτός και το χάλασε;Γιατί με τα exte αυτό συνήθως συμβαίνει...λάθος του χρήστη :yes:
Καλά ξεμπερδέματα αν δεν είναι απο γνωστό μαγαζί

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #111 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:03 »
Επειδή το είδα το κομμάτι, βιδώνει μόνο 2 στροφές και μετά έχει αρκετό κενό. Προφανώς κάτι παίζει με το σπείρωμα, λίγο δύσκολο να το κάνει χρήστης, αλλά δεν έχεις κι άδικο σε αυτό που λες, αν και δεν τους κοστίζει και κάτι.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #112 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:11 »
Ετσι οπως τα λες αν είναι σωστό το μαγαζί θα το αλλάξει λογικά αλλά και πάλι το θεωρώ δύσκολο για αντικατάσταση καθώς το πρόβλημα αυτό δεν κάνει μη λειτουργικό τον ατμοποιητή και είναι βασική προυπόθεση των περισσότερων χονδρέμπορων για να γίνει η αντικατάσταση

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:15 »
Όχι, ο ατμοποιητής είναι μια χαρά. Εγώ ευελπιστώ μπας  και έχουν spare κομμάτια και του δώσουν κάποιο άλλο extension. Όχι να αλλάξουν όλο τον ατμοποιητή. 

Το εντυπωσιακό της υποθέσεως πάντως ήταν πως παρότι το extension άφηνε κενό κανά δυο χιλιοστά, οι διαρροές δεν ήταν ανεξέλεγκτες. Εγώ όταν είδα την απόσταση τον ρώτησα αν δουλεύει ακόμα το μοντάκι του  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #114 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:18 »
Spare part σε made in china ατμοποιητή πολύ σπάνιο φαινόμενο.
Βάλτε κανένα μικρό oring απο drip tip μήπως και το σώσετε

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #115 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:21 »
Δεν το σκέφτηκα αυτό που λες. Μπορεί και να δουλέψει. Τόση είναι πάνω κάτω η απόσταση.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #116 στις: Μαρτίου 29, 2018, 11:29 »
Είναι μεν made in china αλλά από Γερμανική εταιρία η οποία και με τα προήγούμενα μοντέλα είχε πληθώρα spares. Ρίξε μια ματιά εδώ. Πιθανά να τα φέρουν κι εδώ καταστήματα όπως έκαναν και με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #117 στις: Μαρτίου 31, 2018, 22:19 »
Επειδή έχω βαρεθεί να καθαρίζω τον prime (στον Skyline με τίποτα και τον phenomenon τον θέλω και για άλλα υγρά),ψάχνω για έναν ατμοποιητή αποκλειστικά για τα NET μου.Είναι ευκολος στο καθάρισμα ή να πάω για doggy;[member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] πώς σου φάνηκε;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 01, 2018, 00:24 »
Δεν τον δοκίμασα καν. Προσπάθησα αρχικά να εντοπίσω το πρόβλημα του φίλου και ακολούθως να δω μπας  και μπορέσω να το αντιμετωπίσω. Ε μετά έδωσα και 2-3 συμβουλές για το στήσιμο, απλά κοιτώντας το ντεκ, αλλά δεν ρούφηξα τζούρα (είχε τριμπεκοειδές μέσα και αρνήθηκα ευγενικά :tongue_smilie: ). Καλά θα τα πηγαίνει πάντως. Σαν αρχιτεκτονική ντεκ μια χαρά μου φάνηκε. Απλούτσικος και ουσιαστικός.

Πάντως, αν θες την συμβουλή μου, εφόσον ψάχνεις ατμοποιητή να του ρίχνεις ΝΕΤ και να μην σου βγάζει το λάδι στο πλύσιμο, οι επιλογές σου για μένα είναι δύο:

α) Σφιχτός mtl dripper (εγώ θα σου έλεγα ως φτηνή και καλή επιλογή Concorde με σύρμα 0,25 - 0,3mm) 
β) Μπανάκι υπερήχων

Αυτό, χωρίς να αναφέρω την δική μου επιλογή, δηλαδή Phenomenon Zest 2x08 με καπνική καμπάνα. Τον Lite τον έχω, όπως κι εσύ, για άλλα υγρά  ;D

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εxvape Expromizer V3
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 02, 2018, 18:37 »
Καλησπέρα σας,

τον έχω στα χέρια μου απο εχθές!!!

Μου άρεσε καταρχήν απο εμφάνιση,μαζί με το extension και το δικό του drip tip.(ανωμαλία αλλά μου άρεσε :laugh1:)

Σχετικά εύκολο στήσιμο αν εξαιρέσουμε τις ηλίθιες βίδες για το πιάσιμο της αντίστασης.Πρέπει να έχεις 3 χέρια για να βιδώσεις το σύρμα χωρίς να ρίξεις μερικά Γαλλικά.

Εύκολο γέμισμα,πολλές ρυθμίσεις αέρα,ρύθμιση υγρών.
Εντελώς αθόρυβος,διαρροές μηδέν,υπερπληρώσεις και γουργουρητά μηδέν!

Ανάλυση γεύσης σχετικά καλή.
Ένταση γεύσης σχετικά καλή.
Χτύπημα......εδω τα χαλάμε!!!

Χωρίς να παρεξηγηθώ,τον σύγκρινα με ατμοποιητές που έχω στην κατοχή μου και έτσι έβγαλα κάποια συμπεράσματα.(με το ίδιο υγρό πάντα)
Δεν θα αναφερθώ στον ιθάκη με τον οποίο εκτός απο την εμφάνιση που ψιλομοιάζουν,δεν έχει καμία σχέση.
Ούτε και με τον σκύλο γιατί θα είναι σαν να κλέβω εκκλησία.

Ο κλήρος πέφτει στον  goblin mini v3 (με το extension) που είναι στην ίδια κατηγορία τιμής και περίπου της ίδιας φιλοσοφίας.
Έχει περίπου την ίδια ανάλυση στην γεύση,λίγο λιγότερη ένταση και χτύπημα ανύπαρκτο.
Φανταστείτε οτι έκανα υγρά 8-10mg/ml και με τον goblin αναγκάστηκα να τα ρίξω στο 6 και η επόμενη παρτίδα θα πάει στο 5.
Δυστηχώς ο expro με 6άρι υγρό δεν δεν δεν!!!!!!
Σήμερα που άλλαξα βαμβάκι και τον γέμισα με 10άρι,πήρα ακριβώς αυτό που ήθελα.(απο χτύπημα)

Σε γενικές γραμμές πάντως με κέρδισε.
Με κέρδισε η αθόρυβη και πολύ καλή τζούρα,η μηδενική διαρροή και η απουσία γουργουρητού.(προβληματάκια τα οποία τα έχει ο goblin)

ΥΓ έστησα με κάνθαλ,ss316, και ni200.

Ευχαριστώ που με διαβάσατε,καλή συνέχεια σε όλους :)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34914 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9098 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364