vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, bokostas, Buliwyf, tibolaso, danys620, vasim, maprix

Twitter

Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ νομίζω ότι παρακολουθούν το forum.
http://m.huffpost.com/gr/entry/18374024
Δηλαδή έλεος! Μέχρι και τον λύκο και την ψωριαση  επιστρατευσαν! Πιασαρικος τίτλος παντως δεν λέω...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
στην επομενη ενημερωση τους, θα παιζει κ η κοκκινοσκουφιτσα.
στανταρακι!
:tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Η συγκεκριμενη ερευνα ακολουθει τον δρομο τοσων αλλων σκουπιδοερευνων. Ξεκινώντας με ενα "μπορει" (may) που τους καβαντζωνει για τις οποιεσδηποτε συνεπειες των δηλωσεων τους, και στη συνεχεια ακολουθουν οι επτα πληγες του Φαραω. Για να ειμαστε και δικαιοι πρεπει να τα χωσουμε αλλο τοσο και στα ΜΜΕ που μεταφραζουν επιλεκτικα ο,τι τους βολευει (π.χ. αυτο το "μπορει" δεν υπαρχει στο ελληνικο κειμενο). Επισης δεν υπαρχει η δηλωση του ερευνητη που λεει οτι συγκρινοντας τις βλαβες του συμβατικου τσιγαρου με αυτες του ηλεκτρονικου, ειναι σαν να συγκρινουμε μηλα με πορτοκαλια (δυο εντελως διαφορετικα πραγματα) "comparing the harm of e-cigarettes with cigarettes is a little like comparing apples to oranges".

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2017, 23:13 από caros »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Άσχετο:
Ο

 Γιώργος Κάππα

είναι μέλος του φόρουμ μας??

Αποσυνδεδεμένος kostaris11

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Η έρευνα δημοσιεύθηκε στο American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine και σε αυτή εξετάστηκαν τα πτύελα 44 χρηστών ηλεκτρονικού τσιγάρου, καπνιστών και μη καπνιστών. Ωστόσο οι ερευνητές διευκρίνισαν ότι οι περισσότεροι καπνιστές ηλεκτρονικού τσιγάρου κάπνιζαν και κανονικό καπνό.
Οι περισσοτεροι καπνιστες καπνιζαν και κανονικο τσιγαρο. Ερευνα <ευγενικη χορηγεια>  γνωστων καπνοβιομηχανων. ΕΛΕΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
εχω την εντυπωση οτι εθνος και 24media εχουν συνεργασια η εστω κοινα επιχειρηματικα συμφεροντα.
το εθνος πλεον ανηκει στην προεδραρα μας τον ιβαν σαββιδη ιδιοκτητη μιας απο τις μεγαλυτερες καπνοβιομηχανιες της ρωσσιας donskoy tabak και της δικης μας ΣΕΚΑΠ.
Δε μου κανει εντυπωση που παραμενει τοσες μερες  σε περιοπτη θεση το θεμα με την αστεια ερευνα και με τον προβοκατορικο τιτλο.
Ιβαν αντι να κυνηγας το ηλεκτρονικο τσιγαρο και το κατεστημενο του ποδοσφαιρου,
μπες στο κολπο του ηλεκτρονικου και φερε προπονητη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2017, 13:38 από mode plagal »


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό φυσικά θα το θάψουν τα "σαΐνια" της "αντικειμενικής δημοσιογραφίας"!! :angry_orange:


Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Ένα (ακόμη) πολύ ενδιαφέρον βίντεο για να δούμε από τι έχουμε γλυτώσει (ή κάποιοι θα γλυτώσουν) κόβοντας το τσιγάρο!


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Πω πω πω!!! :wall:Τι λες ρε παιδάκι μου όλα αυτά τα κακά το ηλεκτρονικό? :laugh1:  Θα το κόψω και θα πάω να πάρω ένα υγειινό 22 άφιλτρο...... ;D

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Προκειται για αναδημοσιευση της ιδιας σκουπιδοερευνας που αναφερθηκε καποια ποστ παραπανω, διανθισμενη με ενα ποτ πουρι τρομολαγνικων δηλωσεων... Τα ιδια και τα ιδια... :disgust:

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Το αρχικό άρθρο εντωμεταξύ δεν λέει ούτε τα μισά από αυτές τις *μπιπ* που διαβάσαμε στην Καθημερινή.
Φωτεινό παράδειγμα παραπληροφόρησης ο γιατρός (?) που δηλώνει πως θα καταστραφούν οι πνεύμονές σου “even if you’re smoking just pure water vapor with no nicotine”. Ας μας πει πόσος κόσμος πεθαίνει κάθε χρόνο από τους υγραντήρες ή την υγρασία στην ατμόσφαιρα.

Έχω διαβάσει hoaxes και hoaxes, αλλά αυτό κατάφερε να με νευριάσει.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Το σύνολο των ειδήσεων που προβάλουν οι "έγκυροι" έτσι είναι.

Απλά τώρα το αντιλαμβάνονται όσοι δεν είχαν την "χαρά" να το καταλάβουν νωρίτερα.

Για όλους αυτούς εγώ παραφράζω γνωστή ρήση και λέω "καμιά ντροπή δεν είναι δουλειά", με όλα τα παρελκόμενα μέσα. Και προφανώς δεν περίμενα το άτμισμα για να το πω.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Μία από τις πιο σοφές αποφάσεις που πήρα στη ζωή μου, ήταν να σταματήσω να βλέπω ειδήσεις ή να διαβάζω εφημερίδες. Είναι τόση η παραπληροφόρηση που το Κουλούρι και το Βατράχι λένε μεγαλύτερες αλήθειες από εκείνους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix