vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, john67, white varadero

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3270 στις: Νοεμβρίου 16, 2017, 21:41 »
Καλησπέρα και από εμένα.
Είμαι ο Πάνος 32 ετών, καπνιστής από τα 16 και εδώ και λίγο καιρό ατμιστής.
Νικαιώτης γέννημα θρέμα και νυν κάτοικος Χαλανδρίου λόγω έγγαμου βίου.
Ξεκίνησα με Aegis και Triton mini αλλά στο 10ήμερο λόγω ενθουσιασμού και αρκετών ωρών βίντεο και reviews έκανα την μετάβαση στον Berserker όπου ήταν και η πρώτη μου επαφή με επισκευάσιμους.
Γενικά είμαι στην πολύ αρχή και μερικές φορές χάνομαι στην μετάφραση... από σύρματα και ελέγχους θερμοκρασίας μέχρι ορθό τρόπο φόρτισης και τύπως μπαταριών.
Ευτυχώς στο διαδίκτυο υπάρχουν πολλά άτομα που γουστάρουν πραγματικά να βοηθήσουν με τις γνώσεις τους χωρίς οικονομικό συμφέρον (προώθηση) ή παραπληροφόρησης (του στυλ τα ξέρω όλα και λέω ότι ναναι).
Ελπίζω να βρω αρκετούς ακόμα τέτοιους εδώ μέσα και να μου λυθούν αρκετές επιπλέον πληροφορίες...
Καλώς σας βρήκα λοιπόν !!!

Αποσυνδεδεμένος Giwdou

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3271 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 18:37 »
Καλησπερα καλησπερα!
Ειμαι ο Γιωργος,26 χρονων και μενω στον Πειραια.
Εχω σπουδασει στο Τει Πειραια ως πολιτικος μηχανικος και δουλευω τα τελευταια 2 χρονια στη Cosco στο λιμανι του Πειραια ως οδηγος.Εχω 2 σκυλαρους που μαζεψα απ το δρομο και μια κοπελια που τη βασανιζω 6 χρονια τωρα.
Καπνιζα απ τα 17 μου και εδω και ενα χρονο εχω περασει στο ατμισμα και βλεπω μεγαλη βελτιωση στην υγεια μου..πραγμα που με εκανε να μην το ξαναβαλω στο στομα μου.
Ξεκινησα με ενα Pico και Nautilus mini ενω τωρα χρησιμοποιω Al85 μαζι με Siren v2.
Ενα απ τα αγαπημενα μου υγρα ειναι το lemon tart και smoke  απο after 8 και εδω κ λιγο καιρο  ατμιζω ενα shake n vape strawberry ice cream.
Χαιρομαι που μπαινω στη παρεα σας και ευχομαι σε ολους υγεια και δυναμη πανω απ ολα σε αυτους τους δυσκολους καιρους που περναμε..

Αποσυνδεδεμένος iGeorge

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3272 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 19:55 »
Καλησπέρα σε όλους.
Ειμαι ο Γιώργος (daaah), ετών 44 και marketer στο επάγγελμα.
Ξεκίνησα να καπνίζω σε σχετικά μεγάλη ηλικία (25) αλλά έφτασα προσφάτως τα δύο πακέτα την ημέρα με τα γνωστά αποτελέσματα σε αντοχές, καρδιακούς παλμούς κλπ αν και κανονικός σε βάρος και φυσικά με τις φυσιολογικές οικονομικές συνέπειες.
Πριν 6 μήνες αποφάσισα να το γυρίσω στο IQOS μια και είναι προϊόν της μάρκας που κάπνιζα (Marlboro Gold, εμείς οι παλιοί τα λέμε ακόμα lights). Καλό, χρυσό αλλά με 2 βασικά προβλήματα. Αστεία παραγωγή καπνού στην εκπνοή παρόλο τον διπλό κόπο στην ρουφηξιά και χωρίς καμιά οικονομική ελάφρυνση καθώς το πακέτο κάνει 4€.
Ετσι, από χτες μετά από πολλή σκέψη, έκανα μια βόλτα σε γνωστή ελληνική εταιρία στον Αγ. Δημήτριο και βγήκα με έναν Aspire Speeder και έναν K3 atomizer.
Ακόμα είμαι χαμένος με τις ρυθμίσεις και το ιδανικό συνδυασμό Watt, Ohm και δεν ξέρω γω τι άλλο, αλλά ευελπιστώ να τα μάθω σύντομα.
Καλως σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3273 στις: Νοεμβρίου 27, 2017, 00:10 »
Καλησπερα παιδες!!Ειμαι ο Αντωνης 37 χρ. απο Αγιους Αναργυρους..

Αποσυνδεδεμένος gourlis90

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3274 στις: Δεκεμβρίου 04, 2017, 13:47 »
Γεια σας είμαι ο Γιώργος 27 ετών εδώ και 1 εβδομάδα άρχισα το ατμισμα με ενα pico 25 

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3275 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 13:40 »
Γειά σας από Χαλκίδα. Ήμουν καπνιστής 20 χρόνια. Τώρα ατμιζω εδώ και 2 χρόνια. Παρακολουθώ το σαιτ εδώ και καιρό. Αποφάσισα και εγώ να γίνω ενεργό μέλος. Καλώς ήρθα στην παρέα σας!!!! 

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3276 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 16:53 »
Καλησπέρα σε όλους είμαι ο Γιώργος,είμαι από Αθήνα. Διαβάζω το forum και έχω ενημερωθεί για αρκετά θέματα πάνω στo η/τ καθώς εδώ και 1 χρόνο εχω διακόψει το κάπνισμα.Κάπνιζα καπνό,περίπου 20 στριφτά ημερησίως.Το η/τ με βοήθησε να σταματήσω μια συνήθεια κακή πολλών χρόνων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους, για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες.Έπειτα από περίπου 5 μήνες στο η/τ,ασχολούμαι με επισκευάσιμους άτμο καθως και με υγρά που φτιάχνω εγώ,λόγω του κόστους που έχουν τα έτοιμα.Έχω ακόμα αρκετές βέβαια απορίες,αλλά είμαστε σε καλό δρόμο και μακριά από το τσιγάρο.Οπότε τα λέμε στην πορεία!!

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3277 στις: Δεκεμβρίου 15, 2017, 10:21 »
Καλημέρα, είμαι εδώ για να ξανα-αυτοπαρουσιαστώ, μιάς και μεσολάβησαν 6 χρόνια αποχής μου από το άτμισμα. 
Εύκολα είχα αρχίσει το η.τ. χωρίς ούτε ένα κ.τ. το 2012 , το ίδιο εύκολα κύλησα ένα Πάσχα γύρω από τον οβελία, στο ενδιάμεσο χρονικό διάστημα έκανα αποτυχημένες προσπάθειες επιστροφής στο η.τ. Αυτή τη φορά είμαι με εντολή της πνευμονολόγου μου, μιας και η αξονική θώρακος είναι "τρομακτική". Είμαι ήδη στην τρίτη μέρα, άνετα. Αυτά !

Αποσυνδεδεμένος Johnpriest

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3278 στις: Δεκεμβρίου 17, 2017, 15:18 »
Καλημέρα ονομάζομαι Αλέξανδρος και είμαι 28 χρονών. Καπνιστής εδώ και 14 χρόνια και προσπαθώ για δεύτερη φορά να ασχοληθώ με το άτμισμα. Πλέον ατμίζω εδώ και 4 μήνες, χρησιμοποιώ επισκευάσιμους όπως Hussar και Serpent σε modaki Alien και Piko .
Το Forum σας με έχει βοηθήσει πολλές φορές και σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες.
Καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος Jimni

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3279 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 15:48 »
Καλησπέρα με λένε Δημήτρη και είμαι καλά,  :)) πέραν την πλάκα είμαι 36 χρονών είμουν καπνιστής για 18 χρόνια και ταγμένος μόνο σε μια μάρκα τσιγάρων, είναι λίγος ο καιρός που ξεκίνησα το η.τ και έχω να μάθω πολλά για αυτό και μπήκα στην διαδικτυακή κοινότητα σας. Καλές γιορτές να έχουμε και καλή χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος pettinio

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3280 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 15:52 »
Καλησπέρα, ευχαριστώ για την αποδοχή σαν νέο μέλος.
Το όνομα μου Γιώργος και είμαι του 1991 γεννηθείς.
Κατατάσσω τον εαυτό μου αρχάριο σε θέμα καπνίσματος. Γενικός θα κάπνιζα μόνο αν και εφόσον έβγαινα βράδυ για πότο. Πριν λίγους μήνες μπήκα στο πειρασμό να ατμίσω από ένα φίλο γιατί μου έκανε πολύ εντύπωση το υγρό που έκανε. Μέτα από εκεί ξεκίνησα και εγώ να ψάχνω και να βλέπω διάφορα mod & ατμοποιητές. Έχω κάνει κάποιες αγορές και μετά από εκεί ψάχνω να δω και να μάθω διάφορα για το η/τ, έτσι και βρήκα το forum σας.
Αθήνα ζω τα τελευταία χρόνια. Δεν έχω να πω κάτι άλλο για την ώρα. Ευχαριστώ και πάλι για τη φιλοξενία.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3281 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 15:57 »
προς όλους τους νέους ατμιστές.

Καλώς ορίσατε στο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ για το άτμισμα.

Μετά το πρώτο σας αυτό βήμα, ρίχτε κ μια ματιά εδώ!

Η συνδρομή-συμμετοχή όλων, είναι η "δύναμη μας".

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3282 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 01:17 »
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! 
Είμαι ο Κώστας, 18 χρονών και καπνίζω απο τα 15.
Όταν ήμουν 16 έκοψα το στριφτό και άρχισα ηλεκτρονικό μονό αλλά καθώς δεν ήξερα να ψωνίζω - φτιάχνω γεύσεις το παράτησα! 
Τυχαία βρήκα την συσκευή μου και το ξανάρχισα φέτος! 
Θα ήθελα να μάθω πώς να κατασκευάζω γεύσεις (γιατί ξέρω μόνο να διαλύω) και έτσι βρήκα το φόρουμ! 
Είμαι απο Βόλο και σπουδάζω Κρήτη... Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω όλους και άμα λάχει και σας πετύχω προς τα κάτω να πιούμε και μια τσικουδιά! 
Καλώς σας βρήκα και πάλι!  8)
 

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3283 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 20:47 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ για την αποδοχή.

Είμαι ο Ζαφείρης απο θεσσαλονίκη,50 ετών και καπνίζω απο τα 19 με ένα διάλλειμα απο το 2006 εως το 2013.(δέχομαι μούτζες :idiot1:)
Τα τελευταία 2 χρόνια εμπλεξα με καταστήματα ψιλικών άρα και καπνικά προιόντα.
Μέσα σε όλα τα προιόντα έβαλα και κάποια υγρά αφού μου ζητούσαν αρκετοί πελάτες,όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως.
Ξεκίνησα να ατμίζω πριν απο 1,5 χρόνο περίπου,όταν ένας φίλος μου έκανε δώρο ένα istick 30w με ατμοποιητή gs tank.
Ποτέ δεν κατάφερα να μείνω χωρίς τσιγάρο για πάνω απο 2 ώρες!!!!!
Στην πορεία άρχισα να εμπορεύομαι,άρα  και να χρησιμοποιώ κάποια επώνυμα υγρά μετά απο επιθυμία αρκετών πελατών, αλλά και πάλι δεν κατάφερα να το γυρίσω στο  ηλεκτρονικό.
Τον τελευταίο μήνα ξεκίνησα συνεργασία με μια απο τις μεγαλύτερες εταιρίες στον χώρο και με αρκετή πλέον εξιδείκευση απόκτησα και δοκιμαστήριο!!!!
Φυσικά η πρώτη μου δουλειά ήταν να δοκιμάσω όλα τα υγρά για να ξέρω τι πουλάω.
Ξεχώρισα 2 υγρά τα οποία παράγονται με ψυχρή απόσταξη φύλων καπνού και έμεινα σε αυτά αφού η γεύση τους μου φάνηκε ίδια ή καλύτερη από το τσιγάρο.
Το αποτέλεσμα......15/12 και μετά τις 16:30 δεν ξαναέπιασα τσιγάρο στο χέρι μου.
Ακολούθησαν η σύζηγος και ο γιός μου την ίδια τακτική με απόλυτη επιτυχία.
Τώρα είμαι σε φάση που δοκιμάζω καρπούζια πεπόνια λεμόνια και μπισκότα,μόλις όμως μου έρθει η επιθυμία για τσιγάρο,μπαίνει ο ατμοποιητής με το καπνικό και μετά απο 3-4 τζουρίτσες είμαι οκ.

Σύμφωνα με την εμπειρία μου λοιπόν για εύκολη μετάβαση απο το βρωμοτσίγαρο στο ΗΤ ,παίζει μεγάλο ρόλο το υγρό που θα χρησιμοποιήσουμε στην αρχή.
Συσκευή σαν αρχή ότι πιο απλό.....νομίζω δεν έχει κανένα νόημα να ξεκινήσει κάποιος με θηρίο των 100-150 watt.

Και πάλι σας ευχαριστώ για την αποδοχή. :)

Αποσυνδεδεμένος sofaroom

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3284 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 00:45 »
Καλημερα.
Χρονια πολλα!!
Ειμαι απο Αθηνα,47 ετων κ μολις 4 μηνες ατμιστης..
Εχω καταφερει,με την δικη σας ενημερωση κ βοηθεια,να εχω εισερθει,στον μαγικο κοσμο των επισκευασιμων ατμοποιητων..
Η παρεα μου αποτελειται απο μοντακια AEGIS  κ PARANORMAL DNA 166 και απο επισκευασιμους το σχολειο kfl+v2,εναν berserker και εναν kayfun prime..
Περιμενω να ξημερωσει να γινω κατοχος κ ενος tayfun gt3!!
Η ατμιστικη μου ταυτοτητα γραφει mtl ατμιστης..
Αγαπημενα μου υγρα tribecca,silver bullet(wanted),black flag risen(five pawns)..
Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολοκληρη την ατμιστικη κοινοτητα,που με την συνεχη ενημερωση και πληροφοριση σας ,καταφερα και απεξαρτηθηκα απο το τσιγαρο!!
ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ Κ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171542 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557718 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364