vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Micro-Pen style-Mini cig_super Mini

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 18:54 »
αν θελετε αιτιολογηστε την απαντηση σας... ;) :hmmm: :yes:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 19:10 »
Κανενα..............

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 19:11 »
Κανενα..............
+1  δεν φτάνουν ούτε για προθέρμανση.. :))

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 19:14 »
Λογικα εσυ ψαχνεις για mini e-cig εγω θα σου προτεινα ενα συνδιασμο απο mini μπαταρια κ r4 cartomizer αυτο που εχω εγω τωρα στα χερια μου ειναι ενα mini τσιγαρο με μπαταρια intellicig evo κ r4 cartomizer M401 κ μπορω να σου πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος βεβαια το dripping δε το αλλαζω με τπτ.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 23:16 »
Γιατι κανενα...???το πχ.ego στην κατηγορια pen style δν μπαινει???
Κι οσον αφορα το τι ψαχνω εγω...δν ξερω αν παιζει ακομα :-\
Κατι σε slim με καλη μπαταρια ας πουμε... :idiot1: Αλλα μεχρι να βρω κατι αναλογο με βλεπω να περναω απο αρκετα...
εχω στο μυαλο μου για αρχη το black line..το ego ovale(το μεγεθος και το βαρος του με προβληματιζει)...χμ...ισως κ αλλα... ::) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 14, 2011, 23:25 »
Το EGO νομιζω οτι δεν ειναι Pen-Style o 801 atomizer νομιζω οτι ειναι,  sorry αμα κανω λαθος .http://www.e-cigarette-wiki.com/index.php?title=Atomizer_Compatibility_List Εκτος κ αμα ειναι Pen-Style μπαταρια οποτε εκει αλλαζει :hmmm: τι να πω δεν ξερω αλλα δεν εχει κ πολυ σημασια.
Το κανενα παντως πηγαινε γιατι ολα αυτα εχουνε μεσα πολυεστερα κ γιατι αμα δε τα σκαλισεις να κανεις τα δικα σου επανω εεεε δεν παιρνεις κ πολλα.
Τωρα καθαρα θεμα γουστου εμενα μ'αρεσει το EGO με το καπελακι του για να μην τρεχουν υγρα κ μονο για dripping,  το EGO-T κ για οοοοοοοοοοτι αλλο e cig-μπαταρια με τα R4 cartomizer.
Oσο για mod GGTS για drip ή με το avs/afs του κ ισως λιγο κ το fog.
Τωρα αμα θες να ακουσεις τη γνωμη μου θα σου ελεγα να παρεις το EGO-T να παρεις σαν extra ενα καπελακι εναν adaptor 510 σε 901 ενα σετ 510 E2 R4 Cartomizers να παρεις atomizer 510 κ 901 κανονικους κ LR κ τελος ενα μεταλλικο drip tip.
Eτσι θα τα εχεις ολα σε ενα, θα κανεις τους συνδιασμους σου κ θα βρεις τι πραγματικα ειναι αυτο που σου αρεσει. ;)
Παντως στην ψηφοφορια πρεπει να βαλεις κ τα MOD.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2011, 00:19 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 07:38 »
ok. ;) Προσθεσα και την κατηγορια mod  ::)  ...
Οσον αφορα την απαντηση σου...πρεπει να ψαξω την μεταφραση του κειμενου...και μετα ισως καταλαβω  :-[ :idiot1:  :))
Kι οσον αφορα το Ego το ειδα στο forum στην κατηγορια Pen style...και ετσι θεωρησα πως εκει ανηκει...δν εχω ιδεα βασικα  :dontknow:...Τωρα προσπαθω να τα μαθω :-[

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 09:05 »
Καλημέρα girlplay
Αν θέλεις κάτι παρόμοιο οπτικά με το κανονικό τσιγάρο και να αποφύγεις και την διαδικασία επαναγεμίσματος φίλτρων πάρε ένα πακετάκι Njoy npro (http://www.ivape.eu/njoy-npro-express-pack.html) και από εκεί και πέρα βλέπεις  και καταλήγεις σε αυτό που θα σου ταιριάξει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 09:44 »
Κατ αρχην thanks για την βοηθεια..αλλα..δεν με χαλαει καθολου το επαναγεμισμα φιλτρων..ειδικα σε συγκριση με καποιο που δεν μπορω(νομιζω) να επαναγεμισω..και λογο οικονομικου και λογο ποικιλιας γευσεων,νικοτινης. ;)
Εγω ξεκινησα(πριν μια βδομαδα +μια μερα :tongue_smilie:)με το Gamucci Micro..και σαν πρωταρα μου αρεσει αρκετα..εκτος της διαρκειας μπαταριων(μαλλον επρεπε να παρω και καμοια εξτρα :hmmm:)Τωρα σκεφτομαι για το ego ovale αλλα με εμποδιζει να το αποφασισω το μεγεθος και το βαρος του..(Slim καπνιζα ως καπνιστρια)Μαλλον πρεπει να βρω τροπο να το δω απο κοντα...γιατι οι φωτοζ μεσω νετ δν με καλυπτουν.
Κατι σε slim style θελωωωωω κι ας ειναι αλλα Pen style(σε μακρος) κι ας χρειαστει να εχω εξτρα μπαταριες..
Τελικα οντως ειναι χομπυ...ξεκινας για να αποφυγεις ολα τα αρνητικα του κ.τ. και καταλληγεις να θες οτι εχει σχεση απο η.τ. (ειδη,ανταλακτικα,e-liquids,κ.'α.)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Micro-Pen style-Mini cig_super Mini
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 10:50 »
Η περίπτωση του Nobaco Black Line δεν θα σου λύσει το πρόβλημα ενεργειακής αυτονομίας. Θα πρέπει να έχεις 2-3 μπαταρίες 280 Mah πάντα μαζί σου. Ωστόσο θα σε ικανοποιήσει από πλευράς μεγέθους και βάρους. Μοιάζει σαν μικρό πουράκι.

Το Black Line είναι τσιγάρο τύπου 510. Δηλαδή στις μπαταρίες του βιδώνουν ατμοποιητές τύπου 510 αλλά και τύπου 306. Ο ατμοποιητής 306 είναι πιο κοντός σε μήκος από τον 510, αλλά δεν παλεύεται με τίποτα με φιλτράκια. Αν πάρεις το επιστόμιο για dripping (στάξιμο δηλαδή), τότε έχεις ένα αρκετά καλό συνδυασμό.(τον έδωσα σε μια γνωστή για δοκιμές). Ο 306 δίνει πολύ καλή γεύση και πιο ζεστό ατμό από τον 510.

Τώρα ο 510 με προσπάθεια και δοκιμές παλεύεται με φιλτράκια, αρκεί βέβαια να αντικαταστήσεις τον αρχικό πολυεστέρα του φίλτρου με άλλο υλικό και στη συνέχεια κάνεις κάμποσες δοκιμές ώστε να διαπιστώσεις πόσο μεγάλο θα είναι το μέγεθος του υλικού αυτού που θα βάλεις μέσα στο φιλτράκι. Βάζουμε μέσα συνήθως φίλτρο για ενυδρεία. Αυτό είναι σαν σφουγγάρι και χρησιμοποιείται στα ενυδρεία, όχι για να φιλτράρει το νερό, αλλά για καλλιέργειες μικροοργανισμών. Δηλαδή οι μικροοργανισμοί αναπτύσσονται εκεί και όχι μέσα στο νερό.
Κυκλοφορούν (από μια σύντομη έρευνα) τέτοια σφουγγάρια σε τύπο Blue Foam αλλά είναι αρκετά σκληρά και με μεγάλο πλέγμα και δεν βολεύουν. Ωστόσο βρήκα ένα άλλο που υπάρχει σε συσκευασίες των 4-5 τεμαχίων σε σχήμα ορθογωνίου παραλληλογράμμου και έχει πετρόλ χρώμα. Αυτό είναι αρκετά μαλακό και με βόλεψε μια χαρά.

Αν λοιπόν θέλεις να μπλέξεις με φιλτράκια, πρέπει να το ψάξεις πολύ καλά και να πειραματιστείς.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix