vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 4 χρήστες
hellfire, ZoeM, JohnDag, camber

Twitter

Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 01, 2013, 23:55 »
Jericho, ρίξε μια ματιά, έχουν νομίζω και κωδικό για έκπτωση στα μελη του φόρουμ (STAR). Κατεβάζει την τιμή αρκετά νομίζω.

Ισχύει, το santino 18650 + κεφαλη θα το παρεις 32.11 ευρουλάκια + μεταφορικά. Οχι άσχημα για ss μηχανικό μοντάκι.

Η πιο τίμια πρόταση αυτή την στιγμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2013, 00:24 από vagskarm »

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 00:25 »
Φίλε την είδα την έκπτωση στο αρχικό λινκ που έβαλες, ωραίος.


Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι στο satin η mirror τώρα ποια, μιας και έχω αποφασίσει να το πάρω  :) 

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 00:26 »
Φίλε Jericho,
Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρόνια,

Να σου πω και εγώ τη γνώμη μου η οποία όμως, είναι εκ διαμέτρου αντίθετη με όλες τις σκέψεις σου.

Εγώ στη θέση σου μιας και αναφέρεις ότι έχεις ένα Lava και ένα Wildfire,
μόλις έπαιρνα το Zorbas στα χέρια μου θα το έσπρωχνα, θα έσπρωχνα και τα άλλα δύο
και θα αγόραζα ένα Provari με το Extension (μιας και είσαι φανατικός των 18650) και με Blue Led και αν υπήρχαν ρέστα (που κανονικά θα υπήρχαν, γιατί θα το έκανα παραγγελία από Provape.com) θα έπινα κανά ποτό.

Το να έχω ένα μηχανικό Mod και πάνω να έχω σε Extension ένα ηλεκτρονικό κομμάτι, δεν ξέρω αλλά δεν μου κάθεται καλά....

Με το Provari θα έχεις το κεφάλι σου ησυχο, και στην τελική αν βγει κάποιο ολοκληρωμένο Mod καλύτερο του Provari τότε δίνεις το Provari και το παίρνεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2013, 00:40 από grifos »

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 00:36 »
το santino είναι αγυάλιστο, σαν το wildfire περίπου πρέπει να είναι

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 01:09 »


Φίλε Jericho,
Καλησπέρα χρόνια πολλά και καλή χρόνια,

Να σου πω και εγώ τη γνώμη μου η οποία όμως, είναι εκ διαμέτρου αντίθετη με όλες τις σκέψεις σου.

Εγώ στη θέση σου μιας και αναφέρεις ότι έχεις ένα Lava και ένα Wildfire,
μόλις έπαιρνα το Zorbas στα χέρια μου θα το έσπρωχνα, θα έσπρωχνα και τα άλλα δύο
και θα αγόραζα ένα Provari με το Extension (μιας και είσαι φανατικός των 18650) και με Blue Led και αν υπήρχαν ρέστα (που κανονικά θα υπήρχαν, γιατί θα το έκανα παραγγελία από Provape.com) θα έπινα κανά ποτό.

Το να έχω ένα μηχανικό Mod και πάνω να έχω σε Extension ένα ηλεκτρονικό κομμάτι, δεν ξέρω αλλά δεν μου κάθεται καλά....

Με το Provari θα έχεις το κεφάλι σου ησυχο, και στην τελική αν βγει κάποιο ολοκληρωμένο Mod καλύτερο του Provari τότε δίνεις το Provari και το παίρνεις!!!


Επίσης φίλε μου.
Θα βγούμε λίγο offtopic γιατί αρχίζουμε να φιλοσοφούμε, αλλά πολύ ευχαρίστως να σου πω πως το σκέφτομαι.

Πρώτα απ'όλα δεν σου κρύβω ότι την αγορά ενός προβάρι την έχω στο μυαλό μου εδώ και αρκετό καιρό.

Υπάρχουν όμως πολύ παράγοντες οι οποίοι με αναγκάζουν να μην κάνω την αγορά.

Ο σημαντικότερος είναι ή τιμή του, βέβαια δεν χωράει αμφιβολία ότι αξίζει τα λεφτά του, αλλά και πάλι 180 ευρό είναι αρκετά σημαντικό ποσό για ένα προϊόν το οποίο αν πάθει κάτι θα πρέπει να σταλεί στο εξωτερικό για επισκευή.

Ξέρω ότι θα μου πεις (όπως μου έχουν πει και πάρα πολύ που έχουμε κάνει αυτή την συζήτηση) ότι το προβάρι και να πέσει κάτω δεν παθαίνει τίποτα αλλά επειδή εγώ είμαι μεγάλος υποστηρικτής του νόμου του Μέρφυ (αν κάτι είναι να πάει στραβά, θα πάει σίγουρα) θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, και για να το επιτύχω αυτό πρέπει να έχω ένα δεύτερο mod αν κάτι πάει στραβά (γι'αυτό και όταν πήρα το wildfire δεν πούλησα το lava).

Ως πότε αν προβώ στην αγορά του θα πρέπει να δώσω το χρηματικό ποσό ατόφιο.

Τώρα όσο αφορά το Zorba δεν πρόκειται να τον πουλήσω και θα σου εξηγήσω το γιατί.

Ο κάθε ατμιστής έχει τις δικές του απαιτήσεις όταν ατμίζει, Οι δικές μου έχουν να κάνουν με την ποιότητα του ατμού.
Όταν πρώτοάτμισμα με τον Zorba δεν πίστευα ότι έβγαζα τόσο βελούδινο ατμό.

Αυτό ήταν που με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή στο mod και γι'αυτό το λόγο δεν πρόκειται να το πουλήσω.

Και που ξέρεις με τις πρόσφατες ανακοινώσεις της provape για καινούργιο μοντέλο είναι πολύ πιθανό ότι η σκληροπυρηνικοί provari ατμιστές θα σπεύσουν να το αγοράσουν πράγμα που κάνει την αγορά ενός φτηνού μεταχειρισμένου ελκυστική στο προσεχές μέλλον. ::)








το santino είναι αγυάλιστο, σαν το wildfire περίπου πρέπει να είναι

και εγώ έτσι πίστευα, ενώ το mirror μάλλον σαν το lava chrome (μου αρέσουν και τα δύο  :))  )

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 01:17 »
Έχεις δοκιμασεί provari αλλα όχι για 2-3 λεπτα, αλλα για αρκετό χρόνο
και αν ναι δεν σου έδωσε ποιότητα ατμού?
Αν ναι πάω πάσο.

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 01:20 »
διαβασα αυτα που γραψατε για το μοντ και απο οτι καταλαβα ειναι καλο και τιμη ωραια με βαζετε σε :hmmm: :hmmm: :hmmm:




μπρεεε γριφος μην μαλωνετε για τα προβατι τοχο και εγω στο μελον να παρο κανενα
 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 01:34 »
...και εγώ έτσι πίστευα, ενώ το mirror μάλλον σαν το lava chrome...
To santino είναι σαν το Provari silver σε ποιο ανοιχτό χρώμα ενώ το mirror είναι σαν το Vmax SS δηλαδή σαν το WildFire...
 

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 01:36 »
διαβασα αυτα που γραψατε για το μοντ και απο οτι καταλαβα ειναι καλο και τιμη ωραια με βαζετε σε :hmmm: :hmmm: :hmmm:




μπρεεε γριφος μην μαλωνετε για τα προβατι τοχο και εγω στο μελον να παρο κανενα

Φίλε μου, δεν μαλώνουμε όμορφη και ευγενική συζήτηση κάνουμε  ;)

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 02:07 »
Φίλε μου μην βιάζεσαι να πάρεις μηχανική μπαταριοθήκη, κάτσε πρώτα να το πάρεις στα χέρια σου
και να δεις την ακριβή διάμετρο και το φινίρισμα και μετά θα πρέπει να βρείς μία να το ταιριάξεις.
Μην νομίζεις ότι θα ταιριάζει με όλες σε διάμετρο !!!!
 

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 02:30 »
Με στεναχωρεί που από όλα τα επιχειρήματα μου στάθηκες εκεί, γιατί όπως σου είπα δεν αμφισβήτησα ποτέ την αξία του.
Η ποιότητα του ατμού πάντως φαίνεται από την πρώτη κιόλας τζούρα.



Ξέρουμε και οι δύο ότι η συζήτηση αυτή δεν έχει τελειωμό (και βρισκόμαστε και σε λάθος νήμα), ελπίζω κάποτε να βρεθούμε σε κάποια συνάντηση και να το συζητήσουμε από κοντά.  :)




Φίλε μου μην βιάζεσαι να πάρεις μηχανική μπαταριοθήκη, κάτσε πρώτα να το πάρεις στα χέρια σου
και να δεις την ακριβή διάμετρο και το φινίρισμα και μετά θα πρέπει να βρείς μία να το ταιριάξεις.
Μην νομίζεις ότι θα ταιριάζει με όλες σε διάμετρο !!!!
 




Να σου πω την αλήθεια την διάμετρο την παρέλειψα εσκεμμένα μιας και με απασχολεί περισσότερο η ποιότητα από την καλαισθησία,αλλά το φινίρισμα τώρα που το αναφέρεις το βρίσκω αρκετά σημαντικό, ωραίος!

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 02:39 »
Η ποιότητα του ατμού είναι θέμα τελείως υποκειμενικό,
ο καθένας μας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά και έχει και διαφορετικά στάνταρ.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 02:40 »
Σόρρυ αν σου φάνηκε κάπως το ότι στάθηκα εκεί, αλλά έχω δύο Provari (ενα κανονικό και ένα μίνι),
Ζορμπά όμως δεν έχω δοκιμάσει, άρα με ενδιαφέρει αν εχεις δοκιμάσει Provari και πόσο πολύ, γιατι ετσι θα μπορέσεις να μου κάνεις μια εξ απάλών ήχων σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 03:11 »
Ο Ζορμπας, αν έχω καταλάβει καλά, ειναι αυτό το δακτυλίδι που μετατρέπει ενα μηχανικό mod σε Vw; (off topic η ερώτηση αλλά έχει ξεφύγει ούτως ή άλλως η κουβέντα)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Μηχανικό MOD σε προσιτή τιμή
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 03:25 »
Η ποιότητα του ατμού είναι θέμα τελείως υποκειμενικό,
ο καθένας μας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά και έχει και διαφορετικά στάνταρ.




Συμφωνώ απόλυτα και όχι μόνο υποκειμενικό θέμα αλλά και τεχνικό.




Σόρρυ αν σου φάνηκε κάπως το ότι στάθηκα εκεί, αλλά έχω δύο Provari (ενα κανονικό και ένα μίνι),
Ζορμπά όμως δεν έχω δοκιμάσει, άρα με ενδιαφέρει αν εχεις δοκιμάσει Provari και πόσο πολύ, γιατι ετσι θα μπορέσεις να μου κάνεις μια εξ απάλών ήχων σύγκριση.


Ένας από τους λόγους που δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία της σύγκρισης είναι γιατί τον zorba τον έχω ατμίσει κάποιες ώρες ενώ το προβάρι όσες φορές και αν το δοκίμασα δεν ήταν πάνω από 5 λεπτά.


Ο Ζορμπας, αν έχω καταλάβει καλά, ειναι αυτό το δακτυλίδι που μετατρέπει ενα μηχανικό mod σε Vw; (off topic η ερώτηση αλλά έχει ξεφύγει ούτως ή άλλως η κουβέντα)


Αυτό ακριβώς.
Αναμένετε να κυκλοφορήσει σύντομα και κάποιες πρώτες εντυπώσεις/πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ.










 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos