vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 5 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, Jorge, manoslykos, treloneritis, infernity

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω πως η σοφία είναι αρκετά εύκολη για έναν νέο απλά να δει κάποια βιντεακια και είναι έτοιμος

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Πολύ εύκολος στο στησιμο (ισως και απο τον kayfoun), ειναι ο Taifun gt, και αν δεν κανω λαθος εχει βγει πριν το kayfoun.....το μονο του αρνητικο για μενα ειναι μεγαλος σε μεγεθος.....

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπική άποψη για νέο ατμιστή κατάλληλος επισκευάσιμος θα πρέπει να είναι ένας φιτιλάτος .
Παρακάτω είναι δυο πανεύκολοι και πολύ καλοί ατμοποιητές με διαφορετική διάμετρο!


1) Κayfun (22 χιλ.)
2) Αiolos tank version (16 χιλ.)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Οποιος δεν εχει χρηση κεραμικου ή καλυτερα χρηση non συρματος.
Οι 2-post & 3-post RDAs, kayfun κ παρομοιοι ατμοποιητες)


Ορεξη να υπαρχει βασικα & ολα γινονται..
Μονο οι meshατοι φαινονται πιο περιπλοκοι, ακομη & για καποιον με μια σχετικη εμπειρια..

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Για μενα εκτος του Kayfun EINAI kαι ο Fogger(yi-loong).
Ταμαμ για νεο Ατμιστη.
Καλος και φτηνος και ας μη υπαρχει στον καταλογο.
Πετρος  :thumpup:
Μπήκε ο Fogger(yi-loong) στην λίστα ψηφοφορίας

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Αν κάποιος δεν θελει να δώσει  πολλά χρήματα μπορεί να δει και τον αρχαίο α2....καινουργιος με τα μεταφορικά  25 ευρω

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια λεω και εγω να περασω μετα απο 2 χρονια ατμισματος και μετα απο τοσους  εργοστασιακους ατμοποιητες που εχω αλλαξει (μονο ο ΙΝΝΟΚΙΝ Β30 ποια με ενθουσιαζει και αφου τον καταργησε ποια  :wall: ) λεω να παω και εγω στους επισκευασιμους....απο οτι εχω καταλαβει 1) ειναι ποιοτικοτεροι 2) πολυ ποιο καλυτεροι στο ατμισμα και στο χτυπημα και 3) ποιο οικονομικοτεροι στην μετεποιτα χρηση τους (περαν απο την αγορα τους για την πρωτη φορα ) ΥΓ : αν κανω λαθος διορθωστε με  :) τα περισσοτερα θετικα σχολια τα ειδα για τον vision eternity , ΣΟΦΙΑ , kayfun & spheroid . Απο ολους αυτους ποιο ποιοτικοτερος και ποιο ομορφος ( δυστηχως ?  για εμενα παιζει και αυτο ρολο  :)) ο kayfun αλλα μονο και μονο που βλεπω τα video τρελαινομαι !!! λεω δεν υπαρχει περιπτωση να τα καταφερω ...ειναι ετσι ? ¨τοσο επιστημη θελει ?¨ :respect:  σας παρακαλω τα φωτα σας..εκτος και αν εχει βγει κανενας ποιο νεος ..το ιδιο πανω-κατω καλος και ποιο ευκολος στο σεταρισμα ...παρακαλω τα φωτα σας  8) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Δύσκολα θα βρεις πιο εύκολο στο στήσιμο από τον Kayfun που σου άρεσε. Από εκεί και πέρα εξαρτάται ποια βίντεο έχεις δει και τρόμαξες. Θα ξεκινήσεις με κάποιο απλό στήσιμο silica όπως το .

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
@dimitris 71
Τις τελευταίες μέρες γίνεται μεγάλη συζήτηση στο νήμα για αυτόν
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_124_195&product_id=918


Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
dimitris71,
εαν θελεις ελα να σου δειξω εγω.
Περιοχη Περιστεριου.
Ειναι πανευκολο να στησεις τον Kayfun.
Πετρος  :thumpup:

@dimitris 71
Τις τελευταίες μέρες γίνεται μεγάλη συζήτηση στο νήμα για αυτόν
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_124_195&product_id=918

Προτείνεις έναν ατμοποιητή που δεν τον έχεις, σε κάποιον που ζητάει Πρώτο επισκευάσιμο και στο θέμα
Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη ? 

:hmmm: :hmmm:

ρε παιδια λεω και εγω να περασω μετα απο 2 χρονια ατμισματος και μετα απο τοσους  εργοστασιακους ατμοποιητες που εχω αλλαξει (μονο ο ΙΝΝΟΚΙΝ Β30 ποια με ενθουσιαζει και αφου τον καταργησε ποια  :wall: ) λεω να παω και εγω στους επισκευασιμους....απο οτι εχω καταλαβει 1) ειναι ποιοτικοτεροι 2) πολυ ποιο καλυτεροι στο ατμισμα και στο χτυπημα και 3) ποιο οικονομικοτεροι στην μετεποιτα χρηση τους (περαν απο την αγορα τους για την πρωτη φορα ) ΥΓ : αν κανω λαθος διορθωστε με  :) τα περισσοτερα θετικα σχολια τα ειδα για τον vision eternity , ΣΟΦΙΑ , kayfun & spheroid . Απο ολους αυτους ποιο ποιοτικοτερος και ποιο ομορφος ( δυστηχως ?  για εμενα παιζει και αυτο ρολο  :)) ο kayfun αλλα μονο και μονο που βλεπω τα video τρελαινομαι !!! λεω δεν υπαρχει περιπτωση να τα καταφερω ...ειναι ετσι ? ¨τοσο επιστημη θελει ?¨ :respect:  σας παρακαλω τα φωτα σας..εκτος και αν εχει βγει κανενας ποιο νεος ..το ιδιο πανω-κατω καλος και ποιο ευκολος στο σεταρισμα ...παρακαλω τα φωτα σας  8) :thumpup:

Εδώ φίλε μου όπως τα λέει ο Camber. Ότι πιο εύκολο και με πολλά αξεσουάρ και οικονομικά

Δύσκολα θα βρεις πιο εύκολο στο στήσιμο από τον Kayfun που σου άρεσε. Από εκεί και πέρα εξαρτάται ποια βίντεο έχεις δει και τρόμαξες.

Εγω πάντως ξεκινησα με τον Expromizer που δεν ειναι στην ψηφοφορια.
Μια χαρα ολα. Δεν εχω kayfun (ακομα) αλλα νομιζω μπορει να ειναι ποιο ευκολος λογω μεγαλυτερου deck.


Λεω ισως.


 ;)

Αποσυνδεδεμένος kdi

Ο expromizer εχει μεγαλυτερο deck απ' τον kayfun, αλλα απο 2 στησιματα που εχω κανει σε kayfun πιστευω στηνετε πιο ευκολα και ας ειναι πιο μικρος.


Λογο μεγαλυτερου deck του expro νοιωθω οταν το στηνω οτι θελει μεγαλυτερη προσοχη στο βαμβακι και στην αντισταση απ'τον kayfun.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2014, 22:21 από kdi »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
το νήμα ειναι παλιό βέβαια, αλλα για κάποιο λόγο ειναι το σχετικότερο απο τα τρέχοντα, έχουν όμως αλλαξει πολλά πράγματα αλλά κι άλλα τόσα όχι
 ειμαι κι εγώ στο ψάξιμο του νουμπά, απο τη λίστα ο Diver μου έχει κάνει κλικ , αλλα είναι απο αυτους που θέλουν κάποιον εμπειρο να σου μιλήσει, γιατίθ μεχρι να αποκτήσω την εμπειρία ο ίδιος ο ατμο θα ειναι αρχαίος πλέον :P
και μετά ειμαι στa κλασσικά με τον kayfun lite -λόγω 22mm - αλλα έχω τσεκάρει και τον Orchid, που παίρνει τα τανκς του kayfun,  με δύο αντιστάσεις μεν, αλλα με το φυτίλιασμα απλούστερο , απλά χώνουν το φυτιλάκι στους αυλούς του πλατώ (τέσσερις βέβαια) και μετα όλοι γιαμ-γιαμ ειναι
(βασικά αν η fastech δεν ειχε φτύσει την κάρτα μου για κάποιον λόγο, θα τους ειχα όλους τώρα  :boat: , επι του παρόντος αυριο πάμε για νικοτίνες και αρώματα  :yes: )
ένας εμπιστος reviewer  ειναι αυτός νομίζω [youtube]gK1XPx9P0Wk[/youtube] και βέβαια όλα τα παραπάνω τα παραθέτω για να ακουσω απόψεις εμπειρότερων

σημειωτέον , το κακό με τη λίστα ειναι οτι σα νουμπας, δε μπορω να ψηφίσω, αλλα δε μπορώ να δω και τα αποτελέσματα :(

(να το καταθέσω εδώ, έβαλα χτες το άβαταρ αλλα σημερα ειδα σε κάποο νήμα πως ειναι ίδο με του exispathi ή κάπως έτσι, θα το αλλάξω εν ευθέτω χρόνω ,  ty και sry :) )
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2014, 00:26 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Εγω πάντως ξεκινησα με τον Expromizer που δεν ειναι στην ψηφοφορια.
Μια χαρα ολα. Δεν εχω kayfun (ακομα) αλλα νομιζω μπορει να ειναι ποιο ευκολος λογω μεγαλυτερου deck.


Λεω ισως.


 ;)
O Expromizer προστέθηκε στην ψηφοφορία

το νήμα ειναι παλιό βέβαια, αλλα για κάποιο λόγο ειναι το σχετικότερο απο τα τρέχοντα, έχουν όμως αλλαξει πολλά πράγματα αλλά κι άλλα τόσα όχι
 ειμαι κι εγώ στο ψάξιμο του νουμπά,.................. το κακό με τη λίστα ειναι οτι σα νουμπας, δε μπορω να ψηφίσω, αλλα δε μπορώ να δω και τα αποτελέσματα :(
Πλέον είναι ορατή η λίστα σε όλους ανεξάρτητα εάν ψήφισαν ή όχι

Επιτρέπεται στους χρήστες να αλλάζουν τον ψήφο
Μέγιστος αριθμός ψήφων ανά χρήστη: 5
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2014, 00:13 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix