vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 3 χρήστες
vasilis27p, pngtszs1976, camber

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μαζί σου, και τα δύο ντεκ δίνουν ευκολία στο στήσιμο.

Όχι όμως για νέο ατμιστή, καθώς μία τόσο αεράτη τζούρα είναι κάτι τελείως ξένο για άτομο που έχει μόλις αφήσει το τσιγάρο στην άκρη...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Πωωωω....νημα των ατμονιατων μας!!!!
Με αδιαμφισβητητο νικητη τον kl+
Σιγουρα τα πραγματα αλλαξαν, θα προτεινα κλειδωμα του νηματος και εναρξη καινουριου με τον ιδιο τιτλο και την προσθηκη.του ετους 2017'
Πανευκολος ο καιφουνακος, αλλα ακομη πιο ευκολος πλεον ο doggy.
Αργησα πολυ να στησω επισκευασιμο επειδη διαβαζα ιστοριες τρομου με συρματα n-r-n, 13αρες διατομες και κατι ειδικα.σεταρισματα με ακριβεια νευροχειρουργικης επεμβασης, που εδιναν κατι επικα καμμενα πχ στον iatty, αν εκανες το παραμικρο λαθακι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Άστο ανοιχτό.

Για να μη τσακώνονται οι παλαιοί και για να μαθαίνουν οι νεώτεροι...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Αν επελεγα τωρα πρωτο επισκευαιμο σιγουρα θα επαιρνα doggy.Ειναι σαν επισκευασιμος nautilus με γεμισμα απο κατω και 0 διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Θα συμφωνήσω κι εγώ για τον Doggystyle, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι πολύ εύκολοι ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
μπορω να πω ναι,ο σκυλος ειναι ο πιο ευκολος ατμο που εχω δει μεχρι τωρα.
Ειναι το καλυτερο σχολειο για νεο σε επισκευασιμο ατμο.(20 euro περιπου)

Σαν δευτερο θα εβαζα τον siren 2.To υπερ του ειναι το γεμισμα που ειναι απο πανω.(39 εuro περιπου)

Ο λογος που βαζω πρωτο τον σκυλο ειναι η τιμη του.
Και στους δυο δεν εχω παρει σταγονα διαρροης
 και τους στηνω με το ενα χερι(που λεει ο λογος)

Αποσυνδεδεμένος bloodlessz

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ με doggy.

Ίσως ο ευκολότερος που έχω στήσει
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2018, 10:15 από bloodlessz »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Kayfun Prime από εμένα.Ότι πιο εύκολο και απροβλημάτιστο έχει πέσει στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
αν εξαίρεσης τον doggy η περισσότερη από όσους έχω δοκιμάσει κάποιος μπορεί,
(να βγάλει η να του δημιουργήσουμε κουσούρια)

αλλα όσο δοκιμάζουμε ένα προϊόν και ασχολούμαστε μαζί του κάποια στιγμή έρχεται και η αποζημίωση που θα πάρουμε (σε γεύση σε τζούρα και απροβλημάτιστη λειτουργία),

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Ο λογος που προτεινα τον doggy αν και οντως υπαρχουν κι αλλοι ευκολοι ατμοποιητες ειναι οτι απαιτουν εκμαθηση  και παρολα αυτα κατα καιρους κανουν τα δικα τους ενω τον doggy τον εχω εξω μαζι μου σιγουρος οτι δεν θα εχω παρατραγουδα. Οπως ειχα τον K3 και Kabuki.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Θα πρότεινα κάποιον rdta και συγκεκριμένα τον quad flex της aspire.
Με αυτόν ξεκίνησα και έμαθα να στριβω αντιστάσεις και να βάζω βαμβάκι.
Σου δίνει την δυνατότητα να δοκιμάσεις dripping squonking και στην χειρότερη να τον κρατήσεις ως έναν Nautilus X.
Σε τανκατο θα πω και εγώ σκύλο.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2300
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μιάς και το νεκραναστήσαμε το νήμα, ας πω και γω την άποψή μου, με αναφορά τον "νέο ατμιστή" πάντα.
1. Doggy επειδή είναι πάμφθηνος, φτηνότερος και από εργοστασιακό. :thumpup:
2. Doggy επειδή είναι ουσιαστικά 2 κομμάτια. Ανθεκτικό, πλαστικό τανκ+ τεράστια επιφάνεια ντεκ για να στήνει κι ο Κουρουμπλής.  8)
3. Doggy επειδή δεν θα απασχολήσει με ανοιγοκλεισίματα υγρών, προβληματικές τροφοδοσίες, διαρροές. :nope:
4. Doggy επειδή γεμίζεις κι από κουβά. Τέρμα οι συρριγγούλες, καμία ανάγκη για μπουκαλάκια με μυτερές μυτούλες. :D
5. Doggy επειδή όσο λάθος και να τον έχεις στήσει, θα ατμίσεις. Εκτός βραχυκυκλώματος, μη σφιξίματος αντιστασοποδαρακίων, κενού συσσωρευτού ή προβληματικού μοντακίου. :laugh1:
6.  Doggy επειδή έχει ένα ικανοποιητικότατο εύρος ρύθμισης (αλλά και πχοιότητας) της τζούρας, για κάποιον που είτε άφησε το τσιγάρο είτε βαρέθηκε τα διάφορα ναυτιλοειδή εργοστασιακά. :idiot1:
7. Doggy επειδή είναι μικρούλης, διακριτικούλης, αλαφρούλης, κουκλάκι ζωγραφιστό, μπιζού μινιόν τσιουάουα γαλλοκινεζικό. :love_hearts:
8. Doggy επειδή έχει μεγάλη χωρητικότητα (σε σχέση με την οικονομικότατη κατανάλωσή του). :tongue_smilie:

*** Φτου! Μα αυτό το πράμα γεμίζει από κάτω!!!
Λάθος, αποπίσω (ala doggystyle) γεμίζει. Και αυτό είναι το ούλτρα έξτρα χίντεν φίτσουρ του !!!!
Δεν τα αξίζει τα 10 σεκς (secs) για μιά ιδιαίτερη προσωπική στιγμή μαζί του δηλαδή; :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
συμφωνώ σε όλα
είναι πολύ καλός ο doggy
μέχρι να πάρεις τον πρώτο skyline  :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Εγώ λοιπόν θεωρώ ότι ο καλύτερος ατμοποιητής για έναν νέο ατμιστή είναι ο Kayfun V4. Όχι ο ευκολότερος, ο καλύτερος! Και μάλιστα με την υποχρέωση να τον λύσει τελείως στα 4.987 κομμάτια του και μετά να τον ξανασυναρμολογήσει χωρίς μάνιουαλ! Αν το κάνει αυτό επιτυχώς ο αρχάριος μετά δεν θα ψαρώνει πουθενά και όλοι οι ατμοποιητές θα του φαίνονται παιχνιδάκι. Αν βέβαια δεν έχει γυρίσει στο τσιγάρο εν τω μεταξύ... :dontknow:

ΥΓ. Αλήθεια το λέω! Δεν αστειεύομαι!  :nope:


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Και δεν έχει σιχτιρίσει για να ρυθμίσει τον αέρα ή και από τα σκαμπανεβάσματα της αντίστασης από κανένα προβληματικό ελατήριο...Ποιο ηλίθια ιδέα σε ατμοποιητή από αυτό το ελατήριο δεν έχω δει.

μέχρι να πάρεις τον πρώτο skyline  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364