vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, John015, white varadero, axilleaspro, Jorge

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Ότι ζαχαρώνεις και κάνεις κέφι θα πάρεις φυσικά.
Όσο δυσκολο και να είναι κάποιο ντεκ εκεί είναι που θα μάθεις στο τέλος και μετά θα σου φαίνονται όλα γελοία.  ΌΠως όταν είχαμε μάθει με μηχανικό τιμόνι οι μεγαλύτεροι και μετά με το υδραυλικό κλαίγαμε από χαρά.

Κάτι που δεν βλέπω να λένε οι περίσσοεροι είναι για τα πόσα μέρη έχει ένας ατμοποιητής. Για μένα η ευκολία δεν έγκειται μόνο στο πως θα περαστεί το σύρμα στις βιδες σε μια μονή αντισταση και αν αυτή θα δουλέψει. Να σου φύγει ένα παπαράκι του καιφούν να πούμε και να ψάχνεις να βρεις άκρη.
Οκ καποιοι ειναι χειρούργοι και γουστάρουν όλα αυτά να τα βλέπουν σε παράταξη.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Την στιγμη που θελεις να ξεκινήσεις με επισκευασιμους να ξερεις οτι καποια στιγμη αργα η γρηγορα θα παρεις kayfun.Για την εμφανιση ολα ειναι σχετικα,αφου μπορεις να του αλλαξεις ''κουστουμακι''.
Οσο αφορα την χρήση-ποιότητα,θα σε αποζημιώσει .Δεν ειναι τυχαιο το οτι ακους πολυ καλα λογια για αυτον.Εχω 5  τους οποιους εναλλάσσω και τους αλλους ατμοποιητες τους εχω στο συρτάρι.

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
(Image removed from quote.)
Νομίζω η εικόνα μιλάει απο μόνη της  serpent mini

Θα συμφωνήσω με τον φίλο για τον serpent mini... επίσης και ο bachelor nano,



και με τέτοια "στησίματα", κάνουν τους καιφούνιδες να φαίνονται άγευστοι μπροστά τους.... ::)  8)


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Διάβασα όλο το thread και ετοιμάζομαι να πάρω τον πρώτο μου επισκευάσιμο, δίνοντας βάση στα πιο πρόσφατα ποστ ο καιφουν έχει τα περισσότερα θετικά σχόλια αλλά οπτικά δεν μου αρέσει καθόλου.



Ποια ακριβώς εμφάνιση του KL+ δε σου αρέσει; Υπάρχουν δεκάδες. Ψηλός, κοντός, ss, clear, χρωματιστός, με τη μακριά καμινάδα, με την κοντή καμινάδα, χωρίς καμινάδα, με όποιο ντριπ τιπ θέλεις.... 
Αν εννοείς τη εμφάνισή του όπως είναι όταν τον παιρνεις, θα συμφωνήσω ότι είναι άσχημος. Αλλά αυτό διορθώνεται αμεσότατα με τα πολλά κοστουμάκια του. 
Αν αυτό είναι το μόνο που σε προβληματίζει στον καυφουνάκο, προσπέρασέ το. 

εγω εβαλα kayfun.....................γιατι με αυτους ξεκινησα και συγχωρει πολλα λαθη που μπορει να κανει ενας νεος.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Ψηφίζω κι εγώ Kayfun (Lite plus) και δεν πιστεύω πως θα βρεθεί ποτέ άξιος αντίπαλος, μάλιστα να το τραβήξω και λίγο, αν κάποτε υπάρξει ατμιστικό μουσείο, στη θέση εκθεμάτων για ατμοποιητές ο kfl+ θα είναι η αρχή και το τέλος. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Δεν τους ξέρω φυσικά όλους αλλά οι Kayfun γενικά είναι εύκολοι. Ειδικά τον Kayfun v3 θα πρέπει να προσπαθήσει κάποιος αρκετά για να του αποτύχει η αντικατάσταση αντίστασης. Υποθέτω  λόγω των δεξαμενών που έχει στις δυο πλευρές της αντίστασης.

Ψήφισα Kayfun v3 λοιπόν.

Διορθώνω:
Ο Kayfun v 3.1 είναι τελικά στη λίστα. Δεν έχει τον Kayfun mini v 3 για τον οποίο μίλησα παραπάνω (μήπως να προστεθεί; Είναι παιχνιδάκι). Αφού δεν έχει όμως τον mini, δεν αλλάζω την ψήφο μου. Ο v3.1 είναι επίσης πανεύκολος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2016, 14:30 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Tι νόημα έχει αυτή η ψηφοφορία ρε παιδιά με ατμοποιητές μουσιακά εκθέματα ? Συγχωράτε με αλλά τζένεσις και α1 κλπ ?

Η εποχή τρέχει και χώρος έχει προσπεράσει τον ίδιο του τον εαυτό!
Καλύτερα να μιλήσουμε για τύπους ντεκ που δεν είναι και πάαρα πολλοί παρά για ατμοποιητές συγκεκριμένους.
Και ο subtank πρέπει να είναι, και ο velocity πανευκολος για διπλή, και ο theorem, avocado, pico και πάει λέγοντας.

Άλλο ένα fan topic του Kayfun μήπως :hmmm: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Μήπως να ξεκαθαρίσουμε τι εννοεί ο καθένας σαν ευκολία;  Για μένα πχ, δεν είναι το πόσο εύκολα πιάνει τις βίδες ή το πόσο μικρά είναι τα κομμάτια του, αλλά το πόσο θα συγχωρέσει τα λάθη που θα κάνω σαν αρχάριος και δεν θα με απογοητεύσει.  Τι να το κάνω το velocity deck που πιάνει εύκολα τα σύρματα αν πρέπει να έχω διδακτορικό στο στήσιμο για να μην έχει διαρροές ο ατμοποιητής  :dontknow:

Για αυτό το λόγο ο KFL+ είναι σχολείο και κλασική αξία, ο αρχάριος θα τον πάρει, θα τον στήσει και θα αποδώσει αυτά που πρέπει.  Μπορεί όχι 100% αλλά κοντά.  Έτσι ο χρήστης δεν θα απογοητευτεί και σιγά σιγά θα προχωρήσει και παραπέρα έχοντας αποκτήσει την κατάλληλη εμπειρία  ;)

ΥΓ: Θεωρώ ότι τα πρωτεία στην ευκολία τα έχει ο Cloud αλλά η χαμηλότερη τιμή του KFL+ τον κάνει καλύτερη - επικρατέστερη επιλογή.

Διαρροες το velocity deck?
Εκτος και αν το παρακανεις στο υγρο

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Σαν παράδειγμα το ανέφερα φίλε μου, δεν έχω ατμοποιητή με velocity deck για να ξέρω  :)

Αποσυνδεδεμένος drummer

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Ρώτησα πρόσφατα έναν παλιό και έμπειρο ατμιστη για το ποιόν επισκευασιμο θα μου πρότεινε για πρώτο,για να μάθω να στήνω,
Μου πρότεινε τον kanger toptank.
Παίρνει και εργοστασιακες,εκ των οποίων η μία κεραμική αν δεν κάνω λάθος, και έχει και ντεκακι για στήσιμο μονής.
Τι λέτε?

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
1 χρονο τωρα στο ατμισμα και εχοντας περασει απο τα χερια μου αρκετοι ατμο θα ελεγα phenomenon δαγκωτο

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
@drummer
Εγώ θα σου έλεγα δες και τον subtank mini  με την rba PLUS,την v2 δλδ αν καταλήξεις εκεί.Ωραίο το γέμισμα από επάνω αλλά αρκετός κόσμος μιλάει για τυχαίες διαρροές ανά διαστήματα κατά το γέμισμα,πρόσφατα που ρώτησα και ένα γνωστό μου ,είχε κ αυτός θέματα ανα διαστήματα.Τις ίδιες κεφαλές παίρνουνε εργοστασιακές.
Βέβαια και για τον subtank πριν τον αγοράσω διάβαζα σε ρεβιούς από τα ατμομάγαζα διαρροές,διαρροές.Εγώ δεν είχα καμία,πολλές φορές οφείλονται σε λάθος χρήση.
΄Έτσι πληροφοριακά απλά το ανάφερα,δεν έχω προσωπική εμπείρια με τον τοπτανκ.
Σε γενικές γραμμές έχουν αρκετά εύκολο στήσιμο χωρίς πολλές πολλές παραξενιές,του τοπτανκ είναι λίγο διαφορετική η κεφαλή αλλά δεν νομίζω να έχουν κ μεγάλη διαφορά\.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Ρώτησα πρόσφατα έναν παλιό και έμπειρο ατμιστη για το ποιόν επισκευασιμο θα μου πρότεινε για πρώτο,για να μάθω να στήνω,
Μου πρότεινε τον kanger toptank.
Παίρνει και εργοστασιακες,εκ των οποίων η μία κεραμική αν δεν κάνω λάθος, και έχει και ντεκακι για στήσιμο μονής.
Τι λέτε?

Kanger SUBTANK mini v.2 δαγκωτο...Το λατρευω αυτο τον ατμοποιητη
Κατα εμε αξιζει με 1000,ευκολο στησιμο,συνχωρει αστοχιες,καλη γευση ντουμανι και σκυλι μαυρο,,,μου επεσε κατω στο πατωμα και δε επαθε τιποτα,με τα εξτρα οριγκακια του,τανκ,βιδουλες περνει και ετοιμες (σου εχει 2 η συσκευασια να τις εχεις πανω σου σε περιπτωση που γινει προδοσια και εισαι on the road)
Οτι πρεπει ειναι...και ειναι και στα 38€ οποτε φιλος αυτο θα σου προτεινα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207938 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix