vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, angelosdes, john67, gigelis78, lagoudakis, Olga68, manoslykos, Jorge, camber, tibolaso

Twitter

"Themis" Titanide mod

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
"Themis" Titanide mod
« στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 09:52 »
Το θέμα προέρχεται από Προ-επισκόπηση







Λοιπόν το μόντ είναι άψογο σε αγωγιμότητα και ομορφιά. Είναι σχετικά ελαφρύ και το χέρι το αγκαλιάζει πολύ όμορφα. Το κουμπί του κάτω είναι πολύ μαλακό και έχει γίνει ένα από δυο τσιγάρα που κυκλοφορώ. Χρειάζεται μια η δυο ροδέλες ακόμη και ένα επαγγελματικό αλεν για την βίδα που συγκρατεί το κουμπί. Η μπαταριά κάθεται σε ένα Ο ρινκ το οποίο αφαίρεσα τελικά γιατί στην πράξη διαπίστωσα ότι την ανεβάζει λίγο περισσότερο από ο,τι πρέπει. Εγώ πήρα τη χρυσή έκδοση σε 18, αλλά συστήνω την έκδοση του απλού τιτανίου που εκτός από ελαφρύτερη και οικονομικότερη δεν υπάρχει κίνδυνος να χαράξει ο χρυσός που παρότι 24Κ τιτάνιο δεν είναι. Έχω ερωτευτεί το μόντ και το έχω συνδυάσει με σφεροιντ όχι μόνο γιατί του πάει, αλλά γιατί έχω αδυναμία στο συγκεκριμένο ατμοποιητή. Έχω κι ένα kick αλλά το έβαλα σε άλλο μόντ και προτίμησα τη απλή μηχανική λειτουργία. Τώρα για την τιμή τι να πω; είναι πανάκριβο, αλλά ένα μηχανικό μόντ το αγοράζεις μια για πάντα, πρέπει να σου αρέσει, να κάνει τη δουλειά καλά και όπως λέει ο Αλεξ όταν αγοράζουμε μόντ, δεν ψάχνουμε σωλήνα για μπαταρίες, ούτε πρέπει η αγορά του να είναι όπως όταν πάμε για να πάρουμε πένσα. Αυτά βέβαια όταν είναι εφικτό κάτι τέτοιο...













Προσθήκη πληροφοριών-φωτογραφιών
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2012, 10:19 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 10:24 »
Πολύ όμορφο ..
Σέξι καμπύλες που όμως χρειάζεται ταίρι , Ποιο να είναι άραγε ?

Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 10:24 »
Καλοάτμιστο ! δηλαδή πήρες το τελευταίο αν δεν κάνω λάθος  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 11:30 »
Πολύ όμορφο ..
Σέξι καμπύλες που όμως χρειάζεται ταίρι , Ποιο να είναι άραγε ?(Image removed from quote.)
Πραγατι ξεφύγαμε αποτα κυλινδρικα τσιγάρα δυστυχώς δεν υπάρχουν ατμό με ανάλογη ομορφιά...

Καλοάτμιστο ! δηλαδή πήρες το τελευταίο αν δεν κάνω λάθος  :hmmm:

(Image removed from quote.)
Να είσαι καλά που το πρότεινες, όπως και τον κομπρα...


Διαγραφή συνεχόμενων ποστς

Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2012, 11:39 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 12:26 »
εχεις μετρηση ταση με φορτιο?να δουμε της απωλειες.εγραψες πως ειναι μηδαμινες απλα λιγο ποιο συγκεκριμενα.
εαν ειναι εφικτο.
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 16:04 »
 :laugh1:Μάνο μιλάω εμπειρικά γιατί πολλά τεχικα δεν γνωρίζω. Συγκρινοντας όμως με αλλά μηχανικά μόντ που έχουν περάσει κατά καιρούς απο τα χέρια βλέπω διάφορα. Είχα κάνει παλαιότερα δοκιμές με το πολυμετρο έκανα και τώρα. Ίσως υπάρχει μια διάφορα στήν τάση 0,2. Μιλάω πάντα με την επιφύλαξη οτι ανάλογα την στιγμή και τη μέρα ατμιζουμε περισσότερο. Πάντως και το ατμισμα μου ποικιλει κατά ημέρα απο7 μέχρι 8 η 8,5 μλ. Ομως το έχω αρκετές μέρες στα χέρια μου για να μπορώ να σχηματίσω γνώμη. Επισης έχω δει οτι σε γενικές γραμμές δουλεύει ομαλα.

Υ.Γ. αυτό που έχεις στη φωτογραφία το περιμένω με μεγάλη αγωνία
Φιλικούς χαιρετισμους

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 16:11 »
Και λιγες απωλειες παραπανω να 'χει απο αλλα μηχανικα mod, η ομορφια και η ποιοτητα κατασκευης του τις αναπληρωνει.  :)
Καλοριζικο φιλε μου και καλοατμιστο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 17:35 »
Ευχαριστώ να είσαι καλά. Το κοινό μεράκι εκτός απο την υγεία μας ενώνει όλους με τρόπο που δεν διασπαται :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 19:53 »
:laugh1:Μάνο μιλάω εμπειρικά γιατί πολλά τεχικα δεν γνωρίζω. Συγκρινοντας όμως με αλλά μηχανικά μόντ που έχουν περάσει κατά καιρούς απο τα χέρια βλέπω διάφορα. Είχα κάνει παλαιότερα δοκιμές με το πολυμετρο έκανα και τώρα. Ίσως υπάρχει μια διάφορα στήν τάση 0,2. Μιλάω πάντα με την επιφύλαξη οτι ανάλογα την στιγμή και τη μέρα ατμιζουμε περισσότερο. Πάντως και το ατμισμα μου ποικιλει κατά ημέρα απο7 μέχρι 8 η 8,5 μλ. Ομως το έχω αρκετές μέρες στα χέρια μου για να μπορώ να σχηματίσω γνώμη. Επισης έχω δει οτι σε γενικές γραμμές δουλεύει ομαλα.

Υ.Γ. αυτό που έχεις στη φωτογραφία το περιμένω με μεγάλη αγωνία
Φιλικούς χαιρετισμους
εαν εχει 0,2 διαφορα με φορτιο απο χωρις φορτιο ειναι καλο,βασικα την διαφορα 0,10-0,20 ειναι λιγο δυσκολο να την καταλαβεις εμπειρικα.σου ευχομαι να το παρεις εαν εννοεις το provari.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 20:26 »
πανακριβο λες στη περιγραφη, ποσο δλδ? h δεν κανει να αναφερθει :confused1:

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 20:49 »
Το χρυσό 24Κ το18 (18650) μαζί με τα μεταφορικά 250ε?




Διαγραφή Άμεσης Παράθεσης
Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2012, 21:05 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 21:03 »
ε οκ, δεν ειναι και εξωφρενικο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 21:28 »
Στις εποχές που ζούμε ολα μπορεί να ακουστούν παράλογα. Πάντως αυτό το αγοράζεις μια φορά...

Αποσυνδεδεμένος DjRevolution

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 04:08 »
Τώρα εγώ θα κάνω μια ερώτηση για την κάνω, κατα πάσα πιθανότητα δεν θα πάρω απάντηση από κανέναν, όπως δεν πείρα απάντηση όσο και αν έψαξα στο net.

Εκτός αν ο φίλος συνατμιστής μιας και κάτοχος μπορεί να κάνει την ερώτηση στους κατασκευαστές και να μας μεταφέρει την απάντηση.

Λέμε είναι Τιτάνιο, το θέμα είναι τι Grade Τιτανίου είναι ;;;;;;;;;;;;

Αν έχει αναφερθεί κάπου και δεν το έχω δει ζητώ συγνώμη, αν πάλι καποιος το έχει βρει κάπου στο net ας δώση Link, αν δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω και μπορεί ο κάτοχος να επικοινωνίσει με e-mail με τον κατασκευαστή και να μας ενημερώσει αν πάρει απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Themis" Titanide mod
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 08:04 »
Θέλω να αποφύγω παρακυνδυνευμενη απάντηση. Νομίζω οτι για να χαρακτηριστει ενα μέταλλο τιτανιο πρέπει να έχει κάποια ελάχιστα καθαροτητας σε σχέση με το ατσάλι. Ίσως επιτύχω μια μια επικοινωνία με την κατασκευαστρια κάτι που άλλωστε θα μπορούσε να το κάνει και οποιοσδηποτε υποψήφιος αγοραστής η ενδιαφερομενος. Μόνο που Γάλλοι γαρ απαντάνε πάντα στα γαλλικά. Όπως και να έχει τα χαρακτηριστηκα του τιτανιου (σκληρότητα, ελαφρότητα, κτλ) είναι εμφανη. Επίσης είναι μάτ κάτι που αποκλείει δακτυλιες ειδικά το καλοκαίρι. Ένας προσθετος λόγος που αγόρασα το μόντ είναι οτι ήδη έψαχνα για μονοκοματο μόντ για λιγότερες απώλειες και καλύτερη χρυσή του kick. Τα αξιόλογα μόντ αυτής της κατηγορίας είναι λίγα και κοστίζουν κι αυτά αρκετά. Πάντως για μένα η αγορά δεν είναι απο αυτές που μετάνιωσα, τόσο απο την πρακτικης- λειτουργικης όσο και αισθητικης αποψης.. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279282 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias