vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
lagoudakis, andreasand22, antiklitos140, Milarepa, Jorge, camber, Doubt

Twitter

To 90% της παγκόσμιας αγοράς υγρών παρασκευάζεται από την εταιρία Dekang

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Αγαπητοί φίλοι,

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω στη γενικότητα ότι "όλες οι βάσεις βγαίνουν στην Κίνα". Όλες οι βάσεις δεν βγαίνουν στην Κίνα. Ότι τα μπουκαλάκια που κυκλοφορούν στην αγορά, στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι κινέζικα που φτάνουν στη χώρα μέσω Τσεχίας-Γερμανίας-Αγγλίας-Μάλτας είναι μια αλήθεια.
Οι δικές μου βάσεις είναι συσκευασμένες Ελλάδα (ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Α.Ε.) και προέρχονται από χημικές βιομηχανίες που ΠΑΡΑΓΟΥΝ στην ΕΕ, με υδρόλυση Φυτική Γλυκερίνη (καρυδέλαιο και φοινικέλαιο συνήθως πρώτη τους ύλη) και Προπυλενογλυκόλη (συνήθως σε γραμμή παραγωγής Βιοκαυσίμων).

Άρα, αναφορικά με τις βάσεις λοιπόν είναι αμιγώς ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ.

Η Νικοτίνη είναι Γερμανική και Αμερικάνικη από κολοσσούς χημικούς όπως η Merck και είναι προφανές ότι δεν είναι από Ασία.

Για τις γεύσεις τώρα, αναφορικά με τον Ιταλό,τον Πολωνό και τους Άγγλους (σαν ανέκδοτο φαίνεται), είναι μερικώς αγνώστου προέλευσης. Λέω μερικώς, διότι ερευνώντας στο τέλος του καλοκαιριού βρήκα "πηγές" τους μπροστά μου. Απλά, οι ελάχιστες ποσότητες παραγγελίας δεν μου άφηναν περιθώριο να προμηθευτώ από την πηγή τους. Και η πηγή τους εδράζεται στην Ευρώπη σε ποσοστό 30-40%.
Σε ό,τι αφορά τις γεύσεις για ιδιοκατασκευή που έχω, είναι Made in Greece. Όχι συσκευασία μόνο, παραγωγή και συσκευασία.

Η μηδενιστική λογική των εισαγωγέων της Dekang και Hangsen ότι όλα είναι Κίνα δεν με αφορά (μην το πάρεις προσωπικά, μιλάω για τη γενική αίσθηση). Μου θυμίζει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Μάλιστα, είχα την επιλογή να παίξω κι εγώ έτσι εισάγοντας "βαρελάκια" και συσκευάζοντάς τα εδώ. Αλλά το ψέμα και η εξαπάτηση δεν αργούν να ανέλθουν στην επιφάνεια. Και δεν έχω μάθει να κάνω δουλειές "αρπαχτής" βλέποντας ως βίντεο-κλαμπ το η.τ. για να πάρω χαρτί και μετά "πάμε για άλλα".
Η μόνη "ενοχή" μου είναι τα υλικά συσκευασίας για τα έτοιμα υγρά που έχω, τα οποία έρχονται εξ Ανατολάς μέχρι να τα αντικαταστήσω με ελληνικής παραγωγής όταν φτάσω σε κατάλληλα νούμερα παραγωγής. Ωστόσο, είναι Πολυαιθυλενίου, υλικού αδρανούς στην επαφή του με γλυκερίνη και προπυλενογλυκόλη που αποτελούν τους 2 διαλύτες των ατμιστικών μου υγρών.

Και για να είμαι και ξεκάθαρος, το θέμα δεν είναι η προέλευση μόνο αλλά το ότι δεν γίνονται αναλύσεις, έλεγχοι στα τελικά προϊόντα που στέλνονται κατά χιλιάδες. Και ένας λόγος είναι ότι δεν ζητάνε (απαιτούν) οι όσοι τα εισάγουν καθώς δεν είναι ανακοινώσιμες επειδή θα αναγράφουν "κινέζικα γράμματα".

Ωστόσο, είμαι αισιόδοξος ότι το τελευταίο διάστημα κατέστη σαφές ότι το "χύδην" αποτελεί ανοικτή "κερκόπορτα" για την επιβίωση στην αγορά στο επόμενο "τσουνάμι" που θα έρθει.

Αποσυνδεδεμένος nikef

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είναι λάθος αυτό που λες, αλλά το ότι το μεγαλύτερο μέρος της παγκόσμιας παραγωγής υγρών για ατμισμα είναι της Dekang δεν είναι απόλυτα λάθος.
Όχι δεν βγαίνουν όλες οι βάσεις στην Κίνα η μεγαλύτερη διάθεση για ατμιστικά υγρά όμως γίνεται εκεί. Ξέρουμε εδώ και πάρα πολλά χρόνια για VG, όσοι ασχολούνται με καπνό και πούρα το χρησιμοποιούν για τη διατήρηση τους.

Η νικοτίνη όμως που παράγεται στην Ευρώπη και στην Αμερική κατά κανόνα χαρακτηρίζεται ως φαρμακευτική. Εξαιρέσεις υπάρχουν και πολλές μάλιστα αλλά μέχρι κάποια χρόνια πριν δεν υπήρχε τόσο μεγάλη αγορά για νικοτινούχο εκχύλισμα (φυτικό).

Εκτός αυτού, προφανώς για να κάνεις τη διαδικασία αυτή, θα πήρες τιμές από Ευρώπη, Αμερική και Κίνα. Εκεί θα είδες τη μεγάλη διαφορά τιμής που έχει η βάση VG στην χοντρική. Όσο για τα νικοτινούχα εκχυλίσματα, μιλάμε για 10 φορές πάνω.

Όπως και να έχει, κατά βάση έχεις δίκιο, δεν είναι όλη η παραγωγή στην Κίνα, αν όμως βάλεις κάτω τα νούμερα θα δεις ότι τελικά το 90% της διάθεσης είναι από Dekang (έμμεσα ή άμεσα) δεν είναι μακρυά από την αλήθεια.




Αγαπητοί φίλοι,

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω στη γενικότητα ότι "όλες οι βάσεις βγαίνουν στην Κίνα". Όλες οι βάσεις δεν βγαίνουν στην Κίνα. Ότι τα μπουκαλάκια που κυκλοφορούν στην αγορά, στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι κινέζικα που φτάνουν στη χώρα μέσω Τσεχίας-Γερμανίας-Αγγλίας-Μάλτας είναι μια αλήθεια.
Οι δικές μου βάσεις είναι συσκευασμένες Ελλάδα (ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Α.Ε.) και προέρχονται από χημικές βιομηχανίες που ΠΑΡΑΓΟΥΝ στην ΕΕ, με υδρόλυση Φυτική Γλυκερίνη (καρυδέλαιο και φοινικέλαιο συνήθως πρώτη τους ύλη) και Προπυλενογλυκόλη (συνήθως σε γραμμή παραγωγής Βιοκαυσίμων).

Άρα, αναφορικά με τις βάσεις λοιπόν είναι αμιγώς ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ.

Η Νικοτίνη είναι Γερμανική και Αμερικάνικη από κολοσσούς χημικούς όπως η Merck και είναι προφανές ότι δεν είναι από Ασία.

Για τις γεύσεις τώρα, αναφορικά με τον Ιταλό,τον Πολωνό και τους Άγγλους (σαν ανέκδοτο φαίνεται), είναι μερικώς αγνώστου προέλευσης. Λέω μερικώς, διότι ερευνώντας στο τέλος του καλοκαιριού βρήκα "πηγές" τους μπροστά μου. Απλά, οι ελάχιστες ποσότητες παραγγελίας δεν μου άφηναν περιθώριο να προμηθευτώ από την πηγή τους. Και η πηγή τους εδράζεται στην Ευρώπη σε ποσοστό 30-40%.
Σε ό,τι αφορά τις γεύσεις για ιδιοκατασκευή που έχω, είναι Made in Greece. Όχι συσκευασία μόνο, παραγωγή και συσκευασία.

Η μηδενιστική λογική των εισαγωγέων της Dekang και Hangsen ότι όλα είναι Κίνα δεν με αφορά (μην το πάρεις προσωπικά, μιλάω για τη γενική αίσθηση). Μου θυμίζει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Μάλιστα, είχα την επιλογή να παίξω κι εγώ έτσι εισάγοντας "βαρελάκια" και συσκευάζοντάς τα εδώ. Αλλά το ψέμα και η εξαπάτηση δεν αργούν να ανέλθουν στην επιφάνεια. Και δεν έχω μάθει να κάνω δουλειές "αρπαχτής" βλέποντας ως βίντεο-κλαμπ το η.τ. για να πάρω χαρτί και μετά "πάμε για άλλα".
Η μόνη "ενοχή" μου είναι τα υλικά συσκευασίας για τα έτοιμα υγρά που έχω, τα οποία έρχονται εξ Ανατολάς μέχρι να τα αντικαταστήσω με ελληνικής παραγωγής όταν φτάσω σε κατάλληλα νούμερα παραγωγής. Ωστόσο, είναι Πολυαιθυλενίου, υλικού αδρανούς στην επαφή του με γλυκερίνη και προπυλενογλυκόλη που αποτελούν τους 2 διαλύτες των ατμιστικών μου υγρών.

Και για να είμαι και ξεκάθαρος, το θέμα δεν είναι η προέλευση μόνο αλλά το ότι δεν γίνονται αναλύσεις, έλεγχοι στα τελικά προϊόντα που στέλνονται κατά χιλιάδες. Και ένας λόγος είναι ότι δεν ζητάνε (απαιτούν) οι όσοι τα εισάγουν καθώς δεν είναι ανακοινώσιμες επειδή θα αναγράφουν "κινέζικα γράμματα".

Ωστόσο, είμαι αισιόδοξος ότι το τελευταίο διάστημα κατέστη σαφές ότι το "χύδην" αποτελεί ανοικτή "κερκόπορτα" για την επιβίωση στην αγορά στο επόμενο "τσουνάμι" που θα έρθει.

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Στην ποσόστωση που δίνεις, δεν θα διαφωνήσω καθόλου. Ότι είναι ο κεντρικός παγκόσμιος διακινητής.
Αλλά πάλι, αν δεν απαντήσω και γράψω όσα έγραψα θα δημιουργηθεί η εντύπωση ότι κάνω "κινεζιές"....  :yes:
Άρα, καμία μα καμία αμφιβολία για την παραδοχή σου...

Φιλικά πάντα Πάνος
Να είσαι καλά και χρόνια σου πολλά...

Αποσυνδεδεμένος nikef

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Ωχ, αλήθεια σας λέω δεν είμαι τόσο γαϊδούρι. Είμαι όμως 2 μέρες άυπνος και δεν κατάλαβα πότε έφτασαν τα Χριστούγεννα.

Καλά Χριστούγεννα, Χρόνια Πολλά και υγεία σε όλους.

Είθε η γέννηση του Κυρίου μας να φέρει αγάπη στις καρδιές μας.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Αγαπητοί φίλοι,

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω στη γενικότητα ότι "όλες οι βάσεις βγαίνουν στην Κίνα". Όλες οι βάσεις δεν βγαίνουν στην Κίνα. Ότι τα μπουκαλάκια που κυκλοφορούν στην αγορά, στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι κινέζικα που φτάνουν στη χώρα μέσω Τσεχίας-Γερμανίας-Αγγλίας-Μάλτας είναι μια αλήθεια.
Οι δικές μου βάσεις είναι συσκευασμένες Ελλάδα (ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Α.Ε.) και προέρχονται από χημικές βιομηχανίες που ΠΑΡΑΓΟΥΝ στην ΕΕ, με υδρόλυση Φυτική Γλυκερίνη (καρυδέλαιο και φοινικέλαιο συνήθως πρώτη τους ύλη) και Προπυλενογλυκόλη (συνήθως σε γραμμή παραγωγής Βιοκαυσίμων).

Άρα, αναφορικά με τις βάσεις λοιπόν είναι αμιγώς ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ.

Η Νικοτίνη είναι Γερμανική και Αμερικάνικη από κολοσσούς χημικούς όπως η Merck και είναι προφανές ότι δεν είναι από Ασία.

Για τις γεύσεις τώρα, αναφορικά με τον Ιταλό,τον Πολωνό και τους Άγγλους (σαν ανέκδοτο φαίνεται), είναι μερικώς αγνώστου προέλευσης. Λέω μερικώς, διότι ερευνώντας στο τέλος του καλοκαιριού βρήκα "πηγές" τους μπροστά μου. Απλά, οι ελάχιστες ποσότητες παραγγελίας δεν μου άφηναν περιθώριο να προμηθευτώ από την πηγή τους. Και η πηγή τους εδράζεται στην Ευρώπη σε ποσοστό 30-40%.
Σε ό,τι αφορά τις γεύσεις για ιδιοκατασκευή που έχω, είναι Made in Greece. Όχι συσκευασία μόνο, παραγωγή και συσκευασία.

Η μηδενιστική λογική των εισαγωγέων της Dekang και Hangsen ότι όλα είναι Κίνα δεν με αφορά (μην το πάρεις προσωπικά, μιλάω για τη γενική αίσθηση). Μου θυμίζει το "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
Μάλιστα, είχα την επιλογή να παίξω κι εγώ έτσι εισάγοντας "βαρελάκια" και συσκευάζοντάς τα εδώ. Αλλά το ψέμα και η εξαπάτηση δεν αργούν να ανέλθουν στην επιφάνεια. Και δεν έχω μάθει να κάνω δουλειές "αρπαχτής" βλέποντας ως βίντεο-κλαμπ το η.τ. για να πάρω χαρτί και μετά "πάμε για άλλα".
Η μόνη "ενοχή" μου είναι τα υλικά συσκευασίας για τα έτοιμα υγρά που έχω, τα οποία έρχονται εξ Ανατολάς μέχρι να τα αντικαταστήσω με ελληνικής παραγωγής όταν φτάσω σε κατάλληλα νούμερα παραγωγής. Ωστόσο, είναι Πολυαιθυλενίου, υλικού αδρανούς στην επαφή του με γλυκερίνη και προπυλενογλυκόλη που αποτελούν τους 2 διαλύτες των ατμιστικών μου υγρών.

Και για να είμαι και ξεκάθαρος, το θέμα δεν είναι η προέλευση μόνο αλλά το ότι δεν γίνονται αναλύσεις, έλεγχοι στα τελικά προϊόντα που στέλνονται κατά χιλιάδες. Και ένας λόγος είναι ότι δεν ζητάνε (απαιτούν) οι όσοι τα εισάγουν καθώς δεν είναι ανακοινώσιμες επειδή θα αναγράφουν "κινέζικα γράμματα".

Ωστόσο, είμαι αισιόδοξος ότι το τελευταίο διάστημα κατέστη σαφές ότι το "χύδην" αποτελεί ανοικτή "κερκόπορτα" για την επιβίωση στην αγορά στο επόμενο "τσουνάμι" που θα έρθει.
1. Γιατί έχεις πρόβλημα με το 'χύδην' των άλλων; Αφού τόση ώρα παρουσιάζεις την 'χύδην' διαδικασία παραγωγής σου.
2. Δεν είναι πρόβλημα η χώρα παραγωγής. Η ποιότητά της είναι το πρόβλημα. Και η nestle ολλανδική είναι, αλλά ρώτα και κάποιους μηχανολόγους που φύγανε από τα εργοστάσιά της σιχαμένοι.
3. Επιμένεις πως χρειάζεται κανείς να είναι χημικός για να κάνει ανακάτεμα υγρών. Δεν ισχύει αυτό, ούτε στα τρόφιμα ούτε σε άλλο κλάδο.
4. Μιλάς για την προέλευση των αρωμάτων των ξένων σαν 'αγνώστου προελεύσεως'. Για τον καταναλωτή, το ίδιο είναι και τα δικά σου.
5. Δεν υπάρχει ψέμα και εξαπάτηση σε κάποιον που αγοράζει σε μεγάλες ποσότητες και πουλάει σε μικρές. Λέγεται εμπόριο λιανικής.


Πιστεύω πως, επειδή ποστάρεις εδώ στο φόρουμ τελικά με αποκλειστικό σκοπό την δυσφήμιση των άλλων εμπόρων για την προώθηση των δικών σου προϊόντων, να σου δοθεί η ιδιότητα του 'εμπόρου' και να μπορείς να ποστάρεις μόνο στο δικό σου τόπικ.


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
1. Γιατί έχεις πρόβλημα με το 'χύδην' των άλλων; Αφού τόση ώρα παρουσιάζεις την 'χύδην' διαδικασία παραγωγής σου.
2. Δεν είναι πρόβλημα η χώρα παραγωγής. Η ποιότητά της είναι το πρόβλημα. Και η nestle ολλανδική είναι, αλλά ρώτα και κάποιους μηχανολόγους που φύγανε από τα εργοστάσιά της σιχαμένοι.
3. Επιμένεις πως χρειάζεται κανείς να είναι χημικός για να κάνει ανακάτεμα υγρών. Δεν ισχύει αυτό, ούτε στα τρόφιμα ούτε σε άλλο κλάδο.
4. Μιλάς για την προέλευση των αρωμάτων των ξένων σαν 'αγνώστου προελεύσεως'. Για τον καταναλωτή, το ίδιο είναι και τα δικά σου.
5. Δεν υπάρχει ψέμα και εξαπάτηση σε κάποιον που αγοράζει σε μεγάλες ποσότητες και πουλάει σε μικρές. Λέγεται εμπόριο λιανικής.


Πιστεύω πως, επειδή ποστάρεις εδώ στο φόρουμ τελικά με αποκλειστικό σκοπό την δυσφήμιση των άλλων εμπόρων για την προώθηση των δικών σου προϊόντων,ΠΡΕΠΕΙ :yes: να σου δοθεί η ιδιότητα του 'εμπόρου' και να μπορείς να ποστάρεις μόνο στο δικό σου τόπικ.


 :hmmm: :hmmm: αλήθεια δεν είμαι τρελός?!  :o
Η Γη γυρίζει,έτσι?!Κανονικά... :heat: ουφ...και τρόμαξα προς στιγμήν...
 :)) :)) 8) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
:hmmm: :hmmm: αλήθεια δεν είμαι τρελός?!  :o
Η Γη γυρίζει,έτσι?!Κανονικά... :heat: ουφ...και τρόμαξα προς στιγμήν...
 :)) :)) 8) :tongue_smilie:

Αναφορικά με την παρέμβασή σου Βαγγέλη, τα έχουμε πει από κοντά. Χρόνια σου πολλά.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εσύ παντως συνέχισε να φτιάχνεις! Αιντε πίσω στο χημείο! Τέρμα το διαλλειμα!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Χρόνια σου πολλά και σε σένα Πάνο. :)
Nαι,τα έχουμε πει από κοντά.Aλλά τι?!
Είπα πως εσύ καλά κάνεις και γράφεις κ μιλάς σα μέλος,αφού έτσι το δέχονται...
Δεν είπα ποτέ πως δεν ήταν λάθος της διαχείρησης!!!
και αν θυμάσε καλά με έβγαλαν και τρελό...
Να,όμως,που δεν είμαι. ;)
Εσύ καλά κάνεις,τη δουλειά σου(παρασκευαστής-πωλητής υγρών)κάνεις...και καλά κάνεις...
Οι υπεύθυνοι εδώ,όμως?!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
@Steamboy μηπως όμως έτσι θά΄πρεπε να εχει και ο Θανάσης ταυτότητα εμπόρου? Η ακόμα χειρότερα και ο Craven (συγγνωμη αν ειναι ατυχες το παράδειγμα) και όποιος άλλος εχει βγάλει εστω και μια δεκάρα εμπορικά απ το χώρο?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
O Θανάσης,ο craven αλλά και άλλοι πολλοί είναι κατασκευαστές και όχι έμποροι. ;)
Δε μπορώ να στο αναλύσω τώρα,ας το κάνουν οι υπεύθυνοι αυτό.
Οι έμποροι είναι σε πίνακα και πρέπει να βρίσκονται εκεί αν εμπορεύονται.
Μη τα λέμε ξανά και ξανά.
 :)

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
1. Γιατί έχεις πρόβλημα με το 'χύδην' των άλλων; Αφού τόση ώρα παρουσιάζεις την 'χύδην' διαδικασία παραγωγής σου.
2. Δεν είναι πρόβλημα η χώρα παραγωγής. Η ποιότητά της είναι το πρόβλημα. Και η nestle ολλανδική είναι, αλλά ρώτα και κάποιους μηχανολόγους που φύγανε από τα εργοστάσιά της σιχαμένοι.
3. Επιμένεις πως χρειάζεται κανείς να είναι χημικός για να κάνει ανακάτεμα υγρών. Δεν ισχύει αυτό, ούτε στα τρόφιμα ούτε σε άλλο κλάδο.
4. Μιλάς για την προέλευση των αρωμάτων των ξένων σαν 'αγνώστου προελεύσεως'. Για τον καταναλωτή, το ίδιο είναι και τα δικά σου.
5. Δεν υπάρχει ψέμα και εξαπάτηση σε κάποιον που αγοράζει σε μεγάλες ποσότητες και πουλάει σε μικρές. Λέγεται εμπόριο λιανικής.


Πιστεύω πως, επειδή ποστάρεις εδώ στο φόρουμ τελικά με αποκλειστικό σκοπό την δυσφήμιση των άλλων εμπόρων για την προώθηση των δικών σου προϊόντων, να σου δοθεί η ιδιότητα του 'εμπόρου' και να μπορείς να ποστάρεις μόνο στο δικό σου τόπικ.

@Λιάκουρας

Χρόνια πολλά και καλά.

1) Αν δεν θες να καταλάβεις τί σημαίνει το "χύμα στο κύμα", είναι δικαίωμά σου και σεβαστή η απόψή σου. Κάποια πράγματα δεν χρειάζονται περαιτέρω επεξηγήσεις.
2) Σε αυτό συμφωνώ. Το πρόβλημα είναι η έλλειψη προδιαγραφών.
3) Ο καθένας που λειτουργεί είτε στα τρόφιμα είτε αλλού, υποχρεωτικά το κάνει νόμιμα, με άδεια λειτουργίας. Είτε είναι χημικός, είτε φούρναρης. Αν δεν έχεις άδεια λοιπόν είσαι...
4) Μα όταν χρησιμοποιώ τα αρώματα κάποιου που μερικώς είναι άγνωστη η προέλευση, σαφώς και είναι εν μέρει και τα δικά μου. Για αυτό και είπα μετρούν (υπερτερούν) οι προδιαγραφές. (βλ.2)
5) Η ανασυσκευασία είναι δραστηριότητα που ουδεμία σχέση έχει με τη λιανική πώληση. Και η οποία ανασυσκευασία στην τελική ανάλυση δεν θα δημιουργούσε υγρά που ερεθίζουν λαιμούς. Άρα σε τελική ανάλυση, αλλού είναι το θέμα.

Αναφορικά με τη δυσφήμιση των άλλων εμπόρων δε νομίζω να έχω γράψει επικριτικό σχόλιο για κάποιο υγρό ότι είναι "άσχημο και άνοστο κλπ".
Επομένως σεβαστή η άποψή σου αλλά μη αποδεκτή. Αν εσύ ήσουν υδραυλικός και λέγανε πως οι υδραυλικοί χρησιμοποιούν π.χ. σωλήνες με αμίαντο, την ώρα που εσύ καλοπλήρωνες ΠΕΤΖΕΤΑΚΗ, θεωρώ πως θα έκανες παρέμβαση ώστε να υπερασπιστείς αυτό που κάνεις. Εξήγησα το λόγο που έγραψα στο νήμα.
 
Για το θέμα του εμπόρου τώρα: Επειδή είναι η 2η φορά που τίθεται το θέμα αυτό, σεβαστή η γνώμη σου, μεταβίβασέ τη και στη Διαχείριση του φόρουμ και ας ενημερωθώ...

Χρόνια πολλά να είσαι καλά...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:24
Χρόνια σου πολλά και σε σένα Πάνο. :)
Nαι,τα έχουμε πει από κοντά.Aλλά τι?!
Είπα πως εσύ καλά κάνεις και γράφεις κ μιλάς σα μέλος,αφού έτσι το δέχονται...
Δεν είπα ποτέ πως δεν ήταν λάθος της διαχείρησης!!!
και αν θυμάσε καλά με έβγαλαν και τρελό...
Να,όμως,που δεν είμαι. ;)
Εσύ καλά κάνεις,τη δουλειά σου(παρασκευαστής-πωλητής υγρών)κάνεις...και καλά κάνεις...
Οι υπεύθυνοι εδώ,όμως?!

Επιβεβαιώνω αυτά που λες Βαγγέλη. Ακριβώς αυτά είπαμε από κοντά, στη συνάντηση στο Μαρούσι.
Μία διόρθωση μόνο: Παραγωγός. Όχι πωλητής.
Δεν έχω μαγαζί. Πουλάω μόνο σε εταιρείες.
Οι υπεύθυνοι μπορούν κάλλιστα να πράξουν όπως ορίζεται από τους κανόνες του φόρουμ.
Να είσαι καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2011, 19:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Μα λεω και εγω παντου παρουσιαζουν την Dekang ως μια απο της καλύτερες εταιρίες παραγωγής υγρών παγκοσμιος φανταστείτε τη σούσουρο θα ειχε γίνει αν δεν ειχε προδιαγραφές .
Καθαρα αρωματα κατασκευαζει και η FA  η Inawera μια αυστριακη εταιρια και μια κροατικη εταιρια αυτα για τους ευρωπαιους κατασκευαστες που θεωρουνται και αυτοι κορυφαίοι στα αρωματα .
Ιδικα η Ιταλικη FA κατασκευαζει και αρώματα για τρόφιμα.
Εγω παντως ολες αυτες τις εταιρίες τις εμπιστεύομαι .

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
O Θανάσης,ο craven αλλά και άλλοι πολλοί είναι κατασκευαστές και όχι έμποροι. ;)
Το ξερω αυτο που λες και δεν σε αμφισβητώ, ούτε ήταν σπόντα. απλα επειδη απ όσο ξέρω, (διορθώστε με Steamboy και Kallitexnh) εδω μιλαμε για παραγωγό όπωε ακριβως και ο θανάσης!
Εχει διαφορα το hardware απο το software? Aν φτιαχνεις μοντ εισαι απλα παραγωγος ενω υγρα εισαι και εμπορος? Οπως και ναχει ειναι θεμα διαχείρησης! κι εγω παντως αναρωτιόμουν και για τους δύο αρχικα!

Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Μα λεω και εγω παντου παρουσιαζουν την Dekang ως μια απο της καλύτερες εταιρίες παραγωγής υγρών παγκοσμιος φανταστείτε τη σούσουρο θα ειχε γίνει αν δεν ειχε προδιαγραφές .
Καθαρα αρωματα κατασκευαζει και η FA  η Inawera μια αυστριακη εταιρια και μια κροατικη εταιρια αυτα για τους ευρωπαιους κατασκευαστες που θεωρουνται και αυτοι κορυφαίοι στα αρωματα .
Ιδικα η Ιταλικη FA κατασκευαζει και αρώματα για τρόφιμα.
Εγω παντως ολες αυτες τις εταιρίες τις εμπιστεύομαι .

Κι εγώ εμπιστεύομαι τον Ιταλό γιατί σε σχέση με άλλες εταιρείες είναι έτη φωτός μπροστά σε αναλύσεις εργαστηριακές. Παγκοσμίως πρωτοπόρος.
Και ο Πολωνός είναι οργανωμένη εταιρεία αν και θα περίμενα περισσότερα από τον 2ο μετά τον Ιταλό παραγωγό. Και η Κροατική ELDA επίσης είναι δυνατή σε αναλύσεις.
Η Dekang είναι μεν μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες υγρών παγκοσμίως αλλά η ιστοσελίδα της παραπέμπει σε πωλήτρια συσκευών ηλεκτρονικού τσιγάρου. Για το θέμα αναλύσεις κλπ ... μηδέν.
Κάποια από τα υγρά της που έχουν πέσει δε στα χέρια μου (απευθείας κινέζικα εννοώ) είχαν ελλειπή σήμανση και τη μούφα αυτοκόλλητο "SGS certified" που καμία σχέση δεν έχει με το υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175850 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix