vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, Jorge, kurtz, kyrgiannis

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1110 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:42 »
Βαλε με κατι τις παραπανω και το ελληνικο φρεσκο αιμα,τον cloud one που ολο και περισσοτεροι τον αποκτουνε.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1111 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 01:46 »
netsplit 80-90  ευρω την σημερον εποχη ?
Το λες ετσι απλα λες και ειναι ψιχουλα τα 80-90 ευρω !
Εχουμε σχεδον μισθους Κινας και εσυ μας  μιλας για state of the art καταστασεις,πλακα μας κανεις?
 

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1112 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 02:00 »
valsam


δεν είναι απαραίτητο να συμφωνείς όπως δεν είναι απαραίτητο να σχολιάζεις και σε ότι διαφωνείς.
Λέμε την γνώμη μας με επιχειρήματα και όχι με εκφοβιστικό λόγο.
Ο φίλος ρώτησε για kayfun και για expomizer.
Οπότε τα 60 ευρώ τα θεωρεί δεδομένα πως θα τα δαπανήσει.
Βάζει άλλα 20-30 και χωρίς να σου κάνω πλάκα ατμίζει την "κρέμα" και όχι κινεζιές.
Με αυτον το τρόπο έχει μεγάλη πιθανότητα να απαλλαγεί απο το κτ.


φίλε Kostas Lazarou
Δεν έβαλα τον cloud one διότι δεν υπάρχει ακόμη διαθέσιμος και προς το παρόν κυκλοφορεί μεταξύ γνωστών.
  Οταν με το καλό υπάρξει διαθεσιμότητα και τον τεστάρουν οι φίλοι συνατμιστές τότε σίγουρα θα πάρει την θέση που του αξίζει.
(και αν έβαλα τον nextgen που κυκλοφορεί σαν γνήσιος μόνο στους μυημένους είναι διότι άσχετα απο το πολύ κακό marketing που έχει/είχε, είναι κορυφή στους μεσάτους)

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1113 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 02:29 »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Αρχικά για να πω την αλήθεια εκτός από του leo δεν ήμουν τόσο ενημερωμένος για τους υπόλοιπους ελληνικούς. Ωστόσο δε θα ήθελα να ανέβω πάνω από τα 60-65 ευρώ γι αυτό και προσανατολίζομαι προς αυτούς τους 2 ατμοποιητές . Όλες οι γνώμες όμως καλοδεχούμενες καθώς γι αυτό πόσταρα κιόλας προκειμένου να με βοηθήσετε.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1114 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 02:41 »
Aν θέλεις φίλε μου κάτι οικονομικό και γνήσιο μέχρι 60 ευρώ σου προτείνω με κλειστά μάτια τον Kayfun Lite plus V2.  :yes:
Ο επισκευάσιμος με τις περισσότερες πωλήσεις στον κόσμο και όχι τυχαία.
Εγώ μόνο καλά λόγια έχω να πω, όπως και τόσοι άλλοι που τον χρησιμοποιούν.
Διάβασε και το συγκεκριμένο νήμα στο φόρουμ.
Δεν αμφισβητώ την αξία των ελληνικών προιόντων αλλά για μένα ο KL+ γνήσιος στα 60 ευρώ είναι value for money.
Κάνει τα πάντα κατ' εμέ άριστα, είναι πανεύκολος στο στήσιμο, συγχωρεί λάθη, δεν έχει διαρροές, υπάρχουν παντού ανταλλακτικά, υπάρχουν αξεσουάρ να τον κοντύνεις, να του αλλάξεις το στυλ ή γενικά να τον φέρεις στα μέτρα σου κλπ. ;)

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1115 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 02:47 »
Επειδή έχω διαβάσει αρκετές σελίδες στο φόρουμ για τον kayfun lite plus νομίζω ότι δεν υπάρχει αμφιβολία για την ποιότητα του. Απλά προβληματίστηκα γιατί είδα αρκετά θετικά σχόλια και για τον exrpomizer v2 και ήθελα κάποιες γνώμες για σύγκριση ανάμεσα σε αυτούς τους 2.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1116 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 10:22 »
Και οι δύο άτμο είναι πολύ καλοί και πιστεύω ιδανικοί για επιλογή 1ου επισκευάσιμου. Από πλευράς ευκολίας στησίματος και απόδοσης είναι περίπου στα ίδια επίπεδα οπότε τα κριτήρια επιλογής πιστεύω ότι πρέπει να είναι άλλα. Συγκεκριμένα:
1. Το μέγεθος, ο expromizer είναι 23mm ενώ ο kfl+ 22mm
2. Η ρύθμιση αέρα, στον έξπρο είναι ευκολότερη και μάλλον δίνει μεγαλύτερο εύρος (από σφιχτή έως αεράτη)
3. Το γέμισμα, στον εξπρο γίνεται χωρίς εργαλεία ενώ στον καυφουν θέλει κατσαβιδάκι
4. Το ντεκ στον εξπρο είναι προσβάσιμο χωρίς να αδειάσεις το υγρό ενώ στον καυφουν όχι.
5. Ο καυφούν έχει περισσότερες επιλογές σε έξτρα αξεσουάρ (τανκάκια κλπ)


Θα σου πρότεινα να τους δεις και τους δύο από κοντά και να αποφασίσεις. Είναι καλές επιλογές. 

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1117 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 10:46 »
Λοιπόν, τους εχω και τους δυό και ειναι σχεδόν όμοιοι με λίγο καλύτερο τον exrpomizer γευστικά, αλλά αυτό ειναι στα γουστα του καθένα χωριστά.
Αν διαλεγα έναν θα επέλεγα τον exrpomizer γιατι ειναι πιό ευκολος σε στήσιμο, γεμισμα, και λίγο καλύτερος, αλλά εμφανώς, σε γευση, τουλάχιστον σε homemade μη τσιγαρίσια υγρα που κάνω εγω με προβάδισμα σε PG.
ΟΜΩΣ, θα πρέπει απαραίτητα να αγοράσεις και το τανκ με το μεταλικό περίβλημα οπότε βάζεις ακόμα 13-14 ευρω επιπλέον στον expomaizer, δλδ 75-80. Αρα βάζεις ενα εικοσάρικο, και παιρνεις το φαινόμενο μια και καλή.
Με τον plus έχεις πολύ ανταλακτικό που το βρισκεις και στο περίπτερο, πάρα πολύ καλός atmo, με βιδα στο γεμισμα όμως που μπορει να δυσαρεστήσει κάποιους, αν και δεν ειναι λόγος σοβαρός να τον απορίψεις.
Αν για τον plus εννοείς κάποιο κλώνο της προκοπής, παρε τον κλώνο, και όταν μπορεσεις πας σε φαινόμενο, η κάτι τέτοιο.
Αν εχεις ταβανι τα 60 πας σε plus, αν ειναι λίγο παραπάνω, φαινόμενο και αργότερα για δευτερο κάποιο καλό κλώνο plus.
Αυτα από εμένα, και ο Θεός να σε φωτίσει για το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1118 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 10:56 »
Μεταξύ Expro & KFL θα πήγαινα μάλλον στον Expro λόγω ευκολιών.

Έχει πολύ πιο εύκολη ρύθμιση αέρα, γέμισμα και μπορείς να αλλάξεις αντίσταση χωρίς να αδειάσεις το υγρό.  Ο KFL από την άλλη θέλει κατσαβίδι για τον αέρα, κατσαβίδι για την αναπλήρωση υγρού και ειδικό εργαλείο (kayfll ή Deck Access Kit) για να αλλάξεις αντίσταση.


Εγώ θα σου κάνω και άλλη μία πρόταση, δες τον erlprinz.  Είναι στα λεφτά που θες (40€), έχει γέμισμα από πάνω, ρύθμιση αέρα χωρίς εργαλείο και μπορείς να αλλάξεις αντίσταση χωρίς άδειασμα (με λίγο προσπάθεια).  Στο στήσιμο είναι αρκετά εύκολος (αρκεί να προσέξεις λίγο τα βαμβάκια σου) και σε γεύση τον θεωρώ εφάμιλλο τουλάχιστον, αν όχι καλύτερο από ΚFL.

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1119 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 13:32 »
Το γέμισμα στον Kayfun που είναι με κατσαβιδάκι δε με ενοχλεί καθώς η ημερήσια κατανάλωση μου δε ξεπερνά τα 4,5 ml. Αυτό που ίσως να με προβληματίζει είναι η βίδα για το ρυθμιστή αέρα. Επίσης ήθελα να ρωτήσω γιατί λες πως είναι απαραίτητο να πάρω και το tank με το μεταλλικό περίβλημα??

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1120 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 13:37 »
Η αλήθεια είναι ότι αν βρεις την τζούρα σου δύσκολα θα αλλάξεις ρύθμιση αέρα οπότε αυτό είναι ίσως το μικρότερο κακό απ' όλα.


Για το τανκ, μάλλον το ανέφερε ο mimis για να μπορείς να βάλεις υγρά που σπάνε τα τανκς και για παραπάνω προστασία από πτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1121 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 13:51 »
Όταν λες υγρά που σου σπάνε τα τανκς τι ακριβώς εννοείς? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1122 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 13:55 »
Υπάρχουν κάποια υγρά με συστατικά που χαλάνε τα πολυκαρβονικά τανκ.  Δες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25851.0.html


Παράδειγμα τέτοιου υγρού http://thedanlucasliquids.com/index.php?route=product/product&path=88&product_id=208

Αποσυνδεδεμένος rempelosx

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1123 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 14:03 »
Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχει περίπτωση ένα υγρό να σου χαλάσει το τανκ.Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Δεν είχα κάποιο θέμα με τον gs tank που έχω. Βέβαια τα υγρά που λένε τα παιδιά δε τα έχω χρησιμοποιήσει οπότε δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #1124 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 14:35 »

[offtopic]Και ούτε θα έχεις, γιατί νομίζω ότι το τανκ του είναι από γυαλί.  Το πρόβλημα το έχεις με "πλαστικά" τανκς.  Σαν γενικό κανόνα εγώ όποιο υγρό περιέχει κάτι το οποίο μπορεί να είναι όξινο (λεμόνι, μπανάνα, κτλ) το βάζω σε μεταλλικό τανκ για να είμαι σίγουρος ( ;) ) αν και οι περισσότεροι ατμοποιητές μου τώρα είναι με γυαλί.
[/offtopic]


To τανκ που σου πρότεινε ο mimis ουσιαστικά σε προστατεύει από τέτοια υγρά, γιατί είναι μεταλλικό με γυαλί, προστατεύει από πτώσεις και μπορείς να δεις την στάθμη του υγρού σου.  Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο αλλά σίγουρα είναι μία καλή προσθήκη  :thumpup:


Δες πάντως και τον erlprinz που σου ανέφερα.  Είναι καλή εναλλακτική  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15004 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126026 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix