vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, Milarepa, Jorge, camber, Doubt

Twitter

Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny

Αποσυνδεδεμένος STAMATISK

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 20, 2015, 12:49 »
Μια προειδοποίηση για το Derailed για να μην την πατήσετε όπως εγώ.
Καταπληκτικό υγρό αλλα καταστρέφει τα πλαστικά τανκ για πλάκα. Μου "έφαγε" το clear view tank των Steam Tuners μέσα σε 5 μέρες.
Μετα απο σχετικό ψάξιμο online, βρηκα οτι και η Suicide Bunny το έχει παραδεχθεί :
https://www.facebook.com/TheSuicideBunny/posts/322315717930277

Προσοχή λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 21, 2015, 00:07 »
Το Mother's milk σχεδόν σε όλους όσους το ατμίζουν για πρώτη φορά αφήνει τις εντυπώσεις που αναφέρατε πιο πάνω. Αλλά το υγρό έχει πολλά να δώσει και μπορώ να πω πως αυτή η ξινίλα είναι το χαρακτηριστικό του (Μοιάζει στη φράουλα από TPA. Στην απλή όχι στην ripe) και γνώμη μου είναι πως συνηθίζεται μετά από λίγα ml και έπειτα αναδεικνύονται και υπόλοιπες κρέμες του υγρού οι οποίες στην αρχή δεν γίνονται καθόλου αισθητές. Η ωρίμανση δεν αλλάζει το χαρακτήρα του υγρού (ίσως ελάχιστα), τουλάχιστον από όσο έχω παρατηρήσει εγώ. Προσωπικά πιστεύω πάντως πως αξίζει σαν υγρό όπως και όλη η σειρά της Suicide Bunny.
Πέρασαν 2 βδομάδες + από την πρώτη και (κακή) δοκιμή.

Διάβασα προχθές κάπου πως καλύτερα να ατμίζεστε χλυαρό-ζεστό.
Βάζω στην άκρη το βασικό setup μου (1.2ohm/10-12W) και στήνω
0.5ohm/20-22W. Από τότε... ΠΙΠΙΛΑ.

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ή αν ορίμασε γιατί δεν το δοκίμασα πάλι
στο βασικό setup, αλλά σε αυτό που το ατμίζω εδώ και 3 μέρες
είναι ΠΟΛΥ καλό. Μπήκε στη 5άδα των καλύτερων υγρών που
έχω κάνει και το κόβω ζόρικο να βγαίνει σύντομα.

Οι κρέμες που ακολουθούν την φράουλα... μαγεία. Πολλές φορές
με έχω πιάσει να προσπαθώ να αδειάσω το κεφάλι μου από τα
πάντα, μόνο και μόνο για να επικεντρωθώ σε αυτό τον κρεμώδη οργασμό.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 10, 2015, 21:05 »
Γνωρίζει κανείς αν τα συγκεκριμένα υγρά την παλεύουν με αραίωση; Όταν λέω αραίωση βέβαια δεν εννοώ 5-10μλ, αλλά τα 30μλ 6άρας να τα κάνω 60μλ 3άρας νικοτίνης. Δεν θέλω να το κάνω για λόγους οικονομίας (αν και καλό ακούγεται), απλά το e-smokers τα φέρνει 6mg ελάχιστη.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 10, 2015, 21:28 »
Έχω δοκιμάσει 1 προς 3 αραίωση και το υγρό διατήρησε τη γεύση του σε πολύ καλό επίπεδο. Τώρα για 1 προς 2 που θέλεις εσύ δεν το έχω επιχειρήσει οπότε μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:34 »
Το derailed θαρρω πως χανει αρκετα στο 1:1 αραιωση. Το δοκιμασα σε ενα δειγμα κ δε με συγκινησε.
Για το mother's milk ακουσα πως σε 1:1 ειναι εξισου καλο κ ισως καλυτερο για ολη μερα, μιας κ δε σε λιγωνει τοσο..


Αν δεν εισαι σιγουρος για το αποτελεσμα, δοκιμασε αραιωση σε μικρη ποσοτητα 1-2-3ml πρωτα  ;)

Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 10, 2015, 23:51 »
Συμφωνώ και εγώ.


το derailed πέφτει η ένταση της γεύσης αν αραιωθεί. χωρίς φυσικά να γίνεται άτονο.
Το mother's milk είναι ποιο έντονο οπότε παίρνει για αραίωση. Φυσικά μετά χάνεται το multilayering
σε κάποιες κρέμες αλλά δεν χάλασε και ο κόσμος.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 02:12 »
Εχω πάρει και εγω το mothers milk και δεν ενθουσιάστηκα μάλλον απογοητεύτηκα έχοντας δοκιμασει καλύτερο σε αυτο τον συνδιάσμο (Congo custard)εχω τα συμπτώματα που περιέγραψαν κάποιοι στα πρώτα ποστ. Ουτε μυρίζει ωραία απο το μπουκάλι ουτε βγάζει ωραίες γευςεις τοσο οποτε μήπως θελει οριμανση τι να πω!!! Ειχα μεγάλες προσδοκίες και αυτο που δοκιμαςα ήταν χειρότερο απο τη diy κρέμα φράουλα της tjuice!!! Θα το αφησω λίγες μέρες και θα δείξει ελπίζω όντως να αλλάζει το υγρο και να ειναι αυτο το πρόβλημα.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 05:26 »
Πέρασε τελικά μια εβδομάδα έκανα μισό μπουκάλι το έβαλα και σε άλλο ατμοποιητη και τελικά μου αρεςε πολυ!! Αφού το ξέρω οτι Αν δεν κάνω μισό μπουκάλι δεν μπορώ να κρίνω τελικά ποσο μου αρεςει ενα υγρο τι θελω και βιάζομαι να γράψω και εκτίθεμαι
Βεβαια έπαιξε το ρόλο του και ο ατμοποιητης που κατάλαβα καλυτερα τις κρεμες και ιςως αυτο που αναφέρουν κάποιοι οτι μετα το άνοιγμα και το πέρασμα κάποιον ημερών ιςως έδεσε το υγρο
Μαρεσει που έγραψα οτι ήταν χειρότερο απο το strawberri της tjuice


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 05:31 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος johnkrv7

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 16:37 »
πήρα και εγώ σήμερα τα 2 αυτά υγρά!! από το μπουκάλι οι μυρωδιές ήταν έντονες αλλά δε μπορούσα να διακρίνω κάποιο άρωμα που θα με έκανε να θέλω να τα ατμίσω άμεσα..τα έκλεισα τα κούνησα καλά και τα έβαλα στο ντουλάπι...πόσο καιρο είναι καλό να τα αφήσω εκεί?? πρεπει να τα ανοιγω και να τα κουνάω μέχρι τότε??

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mother’s Milk & Derailed από Suicide Bunny
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 20, 2016, 12:32 »
Θελω να παρω sucker punch και the o.b αλλα βλέπω και καλές και άσχημες κριτικές απο εξωτερικό. Καμια γνώμη γι αυτα τα υγρά;


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 333 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4876 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix